foobar2000.pl - polskie forum: Filmy, które warto obejrzeć - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (9 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Filmy, które warto obejrzeć

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Calme Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 22-listopad 04

Napisano 14 styczeń 2006 - 16:15

Ostatnio bardzo mocno na moja osobe podzialal film - Egzorcyzmy Emily Rose - jesli chodzi o sam film trudno nazwac go horrorem w pelnym slowa tego znaczeniu - jest raczej mieszanka horroru z dramatem i naprawde filmem, po ktory czlowiek zastanawiac zaczyna sie b. gleboko nad pewnymi sprawami. Jako, ze wrazenie po jego obejrzeniu bylo bardzo mocne wprowadze Was nieco w jego opis a takze bardzo ciekawe rzeczy dotyczace jego krecenia.

Trailer

Film Scotta Derricksona „Egzorcyzmy Emily Rose” nawiązuje do głośnych w drugiej połowie lat 70. wydarzeń, jakie rozegrały się w małym niemieckim miasteczku w Klingenberg. Śmierć 24-letniej Anneliese Michel przypisano wówczas przeprowadzonym na niej egzorcyzmom, a proces sądowy wytoczony domniemanym sprawcom śmierci, czyli egzorcystom, wstrząsnął opinią publiczną.

"Nie byłoby w tym filmie niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż historia Emily Rose wydarzyła się naprawdę.
Nazywała się Anneliese Michel, była Niemką. W roku 1968 jej życie uległo radykalnej zmianie - dziewczyna zaczęła skarżyć się na pierwsze ataki demoniczne, które lekarze zdiagnozowali jako epilepsję. Zastosowano leczenie farmakologiczne tegretalem, aoleptem i zentropilem -lekami wywołującymi niebezpieczne dla życia skutki uboczne, gdy są zażywane w dużych dawkach i przez dłuższy okres czasu. A tak właśnie dawkowano je Anneliese. Po sześciu latach, gdy leczenie nie odniosło skutków "jesienią 1975 r. zapadła decyzja o odprawieniu egzorcyzmów, Anneliese przez 14 dni nic nie jadła, piła tylko mocz, który oddawała na podłogę. Jadła pająki, łapała ptaki i odgryzała im głowy. Pod wpływem jakiejś nieokiełznanej energii wewnętrznej nie mogła nawet przez chwilę usiedzieć w miejscu - bez przerwy biegała po domu, rozbierała się do naga i skakała jak kozioł po ścianach. Szczególną jej agresję wywoływały dewocjonalia: niszczyła krzyże, różańce, maryjne figurki."

W czasie modlitw dokonywano nagrań (istnieje aż 51 taśm). Część z nagrań, zwłaszcza głosy demoniczne (Anneliese mówiła sześcioma różnymi męskimi głosami), wykorzystano jako fragmenty ścieżki dźwiękowej w filmie, co czyni go jeszcze bardziej niesamowitym. Egzorcyzmy są zawsze odprawiane wg tego samego rytuału . Zachowanie złych duchów zniewalających osobę jest zwykle podobne - nie chcą opuścić jej ciała. Jeśli chodzi o egzorcyzmy Emily było inaczej - duchy krzyczały: "Chcemy wyjść! Chcemy wyjść!", ale słowa egzorcysty nie były ich w stanie wypędzić. "Nie wolno nam z niej wyjść" (nagranie).
Ks. Alt uważa, że Anneliese więziła i pętała w sobie aż sześć demonów. Ostatni egzorcyzm miał miejsce 30 czerwca 1976 r. Podczas jego trwania dziewczyna powiedziała: "Proszę mi dać rozgrzeszenie". Ojciec Renz uczynił to, a ona poszła spać. Następnego dnia już się nie obudziła.

To zdjęcie Anneliese przed tymi wydarzeniami

Dołączona grafika

Natomiast poniezej podaje link gdzie jest film w formacie real media, z zdjeciami tej samej dziewczyny podczas egzorcymow jak i oryginalne nagrania dokonane podczas nich - uzyte w filmie - na ktorych dziewczyna mowi glosami meskimi jesli mozna je wogole tak nazwac, bo nie przypominaja nic co do tej pory slyszalem, Kościół użyczył jednynie filmowi niecałe 5 minut nagrań, ze wzgledy na ich zawartosc - reszta nie jest upubliczniona - prawdopodonie dotyczy to tego, iz jak czytalem na jednym z forum zagranicznym - sa tam nagrane autentyczne inwokacje w jezyku armenskim, hebrajskim i lacinskim wzywajace poszczegolne demony - bez trudu znajdziecie momenty,gdzie słychać jak Emily(czyli Anneliese Michel) mówi po niemiecku...praktycznie większość krzyków i sekwencji mówionych w innym języku niż angielski należy do samej Anneliese,większość podczas egzorcyzmu.

Taśma z zarejestrowanym głosem

Historia powstania filmu i fakty autentyczne
0

• (9 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 14 styczeń 2006 - 16:50

REszta nagrań nie jes udostępniona, ponieważ słychać w nich egzorcyzmy, czyli rozmowy księży bezpośrednio z diabłem, a przebiegu i treści takiej rozmowy Kościół nie może ujawnić. FIlmu jeszcze nie widziałem, ale mam zamiar :]
Привет!
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   ozi Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 01-marzec 05

Napisano 14 styczeń 2006 - 17:08

Mnie również się bardzo podobał tym bardziej że jest na faktach autentycznych, dorzucę jeszcze małą recenzje

Przypadek Anneliese Michel, młodej Niemki, która zmarła w 1976 roku po serii egzorcyzmów, stał się inspiracją dla kasowego thrillera Scotta Derricksona "Egzorcyzmy Emily Rose".

Na ekrany polskich kin film wszedł 28 października, w USA już stał się kasowym przebojem: obejrzało go ponad 30 mln ludzi.

Śmierć Anneliese Michel, filmowej Emily Rose, stała się przyczyną najgłośniejszej - po procesie norymberskim - rozprawy sądowej w powojennych Niemczech.
Relacje z procesu, który przeszedł do annałów sądownictwa pod nazwą "procesu egzorcystów", przez dwa lata elektryzowały czytelników gazet w całym kraju.
1 kwietnia 1978 r. ogłoszono wyrok - na karę pół roku więzienia skazani zostali: o. Arnold Renz, ks. Ernst Alt oraz rodzice Anneliese, Joseph i Anne Michel. Zdaniem sądu przyczyną zgonu 24-letniej dziewczyny były egzorcyzmy.

PROCES EGZORCYSTÓW

Prokuratura stwierdziła, że Anneliese była chora psychicznie, lecz zamiast ją leczyć - poddano ją egzorcyzmom, które wycieńczyły jej organizm. Sąd przychylił się do tej argumentacji.
"Winna tej tragedii jest nauka Kościoła o szatanie i opętaniu", pisali publicyści, dowodząc, "do jak wielkiej tragedii prowadzić może wiara w istnienie szatana". Każdego, kto ośmielił się przyznać, że wierzy w istnienie diabła, wyśmiewano jako średniowiecznego obskuranta. Zignorowano jednak zeznania wielu świadków opowiadających o tym, jak Anneliese mówiła wieloma męskimi głosami albo dysponowała nadludzką siłą, której nie było w stanie się oprzeć nawet kilku dorosłych mężczyzn.

Zdumiewające było to, że w obronie egzorcystów nie odezwał się żaden z niemieckich biskupów. Co więcej, Joseph Stangl, biskup Würzburga, który sam wydał wcześniej zgodę na egzorcyzm Anneliese, opublikował oświadczenie, w którym stwierdził, że "szatan nie istnieje, a opętanie jest chorobą".

Proszący o anonimowość niemiecki ksiądz mówi "Ozonowi", że po tym wydarzeniu episkopat niemiecki był tak przerażony całą sytuacją, że wydał nieformalny zakaz odprawiania egzorcyzmów. Dlatego od niemal 30 lat na terenie Niemiec biskupi nie wydają zgody na przeprowadzanie rytuału wypędzania złych duchów.

Zdaniem wspomnianego księdza zaniechanie tej posługi przyczyniło się do ekspansji wpływów satanizmu w Niemczech.
Przypadek Anneliese Michel stał się tak głośny, że zainteresowała się nim amerykańska antropolog kultury, prof. Felicitas D. Goodman, której specjalnością było badanie "religijnych stanów wyjątkowych". Goodman posiadała jedną z największych na świecie dokumentacji na temat opętań, religijnych transów i stanów mistycznych, zebraną wśród szamanów, czarowników i wyznawców religii animistycznych.

RELIGIJNY STAN WYJĄTKOWY

Ponieważ egzorcyzmy w Klingenbergu były nagrywane, Amerykanka otrzymała 51 taśm magnetofonowych, na których zarejestrowano, jak Anneliese mówi sześcioma różnymi głosami męskimi, a każdy z nich określał siebie innym imieniem (Lucyfer, Judasz, Kain, Nero, Hitler i Fleischmann). Dokładna analiza porównawcza tych głosów, a także naoczne relacje świadków pozwoliły badaczce sformułować wniosek, że zmarła dziewczyna nie była chora psychicznie, lecz znajdowała się w religijnym stanie wyjątkowym zwanym opętaniem.

Profesor Goodman, która bynajmniej nie była praktykującą chrześcijanką, opisała wyniki swych badań naukowych w 1981 r. w książce "Egzorcyzm Anneliese Michel". Jej lektura stała się później dla Scotta Derricksona inspiracją do stworzenia filmu o Emily Rose.

Książka ta zainspirowała także szwajcarskiego naukowca dr. Theo Weber-Arma do zajęcia się przypadkiem śmierci niemieckiej dziewczyny. Przeanalizował on szczegółowo kartę chorobową Anneliese Michel. Okazało się, że kiedy w 1968 r. nastolatka zaczęła skarżyć się na pierwsze ataki demoniczne, lekarze zdiagnozowali epilepsję. Przez następnych sześć lat dziewczyna faszerowana była silnymi lekami antyepileptycznymi - tegretalem, aoleptem i zentropilem - które wywołują szereg niebezpiecznych skutków ubocznych.

Szwajcarski doktor odkrył też, że badania EEG robione w 1969, 1972 i 1973 r. nie wykazały u Anneliese śladów epilepsji, natomiast wycieńczenie organizmu podane jako przyczyna jej zgonu jest identyczne ze skutkami zatrucia wywołanymi długotrwałym przyjmowaniem leków antyepileptycznych. W związku z tym dr Weber-Arm doszedł do wniosku, że na ławie oskarżonych powinni zasiąść nie egzorcyści, lecz lekarze, którzy błędnie zdiagnozowali religijny stan wyjątkowy jako padaczkę. Nie sposób bowiem za objaw epilepsji uznać wstrząsania głową w prawo i w lewo z taką szybkością, że świadkowie mieli wrażenie, jakby oglądali film na przyspieszonych obrotach.

NISZCZENIE DEWOCJONALIÓW

Kiedy jesienią 1975 r. zapadła decyzja o odprawieniu egzorcyzmów, Anneliese przez 14 dni nic nie jadła, piła tylko mocz, który oddawała na podłogę. Jadła pająki, łapała ptaki i odgryzała im głowy. Pod wpływem jakiejś nieokiełznanej energii wewnętrznej nie mogła nawet przez chwilę usiedzieć w miejscu - bez przerwy biegała po domu, rozbierała się do naga i skakała jak kozioł po ścianach. Szczególną jej agresję wywoływały dewocjonalia: niszczyła krzyże, różańce, maryjne figurki.

Od października 1975 do czerwca 1976 r. o. Arnold Renz odprawił nad Anneliese Michel całą serię egzorcyzmów. Wszystkie zakończyły się niepowodzeniem. Nawet jeśli złe moce przestawały dręczyć dziewczynę, wkrótce wracały.
Obecny przy egzorcyzmach ks. Ernst Alt nie miał wątpliwości, że siły demoniczne wzięły w posiadanie nie tylko ciało młodej kobiety, lecz także paraliżowały jej wolę.

Zagadką były przyczyny opętania Anneliese Michel. Kiedy niemieccy duszpasterze zaczęli prześwietlać jej życiorys, odkryli, że nigdy nie zajmowała się okultyzmem ani spirytyzmem, nie wywoływała duchów, nie chodziła do wróżki, nie korzystała z porad bioenergoterapeutów, słowem: nie było w jej życiu duchowym szczeliny, przez którą mogłyby się wcisnąć złe moce. Mało tego: była wierzącą i praktykującą katoliczką, która w jednym z listów pisała: "Boga zawsze stawiam na pierwszym miejscu w moim życiu!".

BEATYFIKACJA OPĘTANEJ?

Zupełnie nowe światło na jej opętanie rzuciły prowadzone przez nią dzienniki. Być może one sprawiły, że jej postać stała się jeszcze bardziej tajemnicza i pociągająca dla Derricksona.

Pod datą 24.10.1975 w dzienniczku Anneliese czytamy: "Zbawiciel powiedział: Będziesz wiele cierpieć w zastępstwie innych i znosić cierpienia już teraz. Twoje cierpienie, twój smutek i opuszczenie służą mi do tego, by zbawiać dusze". I dalej: "Moje krzyże są największymi podarunkami. (.) Wszystko jest podarunkiem mojej wielkiej miłości do ciebie".

Ks. Ernst Alt, kierownik duchowy Anneliese Michel, którego wtajemniczała w swoje największe sekrety, opowiada, że dziewczyna dobrowolnie przyjęła na siebie cierpienia związane z opętaniem jako pokutę za grzechy innych ludzi. Męczarnie, jakich przy tym doświadczała, powodowały jednak, że pragnęła końca udręk i poddania się egzorcyzmom.

Szczególnie wymowne jest nagranie dokonane 1 lutego 1976 r., gdy Anneliese mówi: "Nigdy bym nie pomyślała, że to jest tak straszne. Ciągle sobie myślałam, że chcę cierpieć także za innych ludzi, żeby nie poszli na wieczne zatracenie, ale nie sądziłam, że jest to aż tak bolesne, tak straszne, tak okropne!".

W posiadanie nagrań z egzorcyzmów wszedł także Derrickson. Część z nich, zwłaszcza odgłosy demoniczne, wykorzystał jako fragmenty ścieżki dźwiękowej w swym filmie.

Ks. Alt wspomina, że w czasie egzorcyzmów złe duchy zachowywały się nietypowo. Zwykle nie chcą opuścić opętanego, ale nakaz egzorcysty zmusza je do tego. W przypadku Anneliese było odwrotnie - głosy krzyczały: "Chcemy wyjść! Chcemy wyjść!", ale słowa egzorcysty nie były ich w stanie wypędzić. "Nie wolno nam z niej wyjść" - wyjaśniały. Ks. Alt uważa, że Anneliese więziła i pętała w sobie aż sześć demonów, które dzięki temu nie mogły grasować po świecie i niszczyć innych ludzi.

Ostatni egzorcyzm miał miejsce 30 czerwca 1976 r. W pewnej chwili dziewczyna powiedziała: "Proszę mi dać rozgrzeszenie". Ojciec Renz uczynił to, a ona poszła spać. Następnego dnia już się nie obudziła.

Na grobie Anneliese Michel zawsze leżą świeże kwiaty. Z całego kraju zjeżdżają wierni, by się tam modlić. Leżą tu obrazki z modlitwą w intencji beatyfikacji opętanej. Starszy mężczyzna zaangażowany w szerzenie kultu zmarłej dostrzega w jej nazwisku szczególny sens: Michel to przecież Michał, a więc imię dowódcy wojsk niebieskich i pogromcy szatana. Anneliese - jak mówi - pokonała sześć demonów.

Tekst: Maciej Gurnicki - OZON
Źródło:
foto: [www.virginiaghost.com,] tygodnik OZON
31.10.2005

Opis Zaczerpnięty z [http://www.nautilus.org.pl/]
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Calme Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 14 styczeń 2006 - 17:18

woozie napisał:

REszta nagrań nie jes udostępniona, ponieważ słychać w nich egzorcyzmy, czyli rozmowy księży bezpośrednio z diabłem, a przebiegu i treści takiej rozmowy Kościół nie może ujawnić. FIlmu jeszcze nie widziałem, ale mam zamiar :]

Byc moze jest to faktycznie powod - w zasadzie moze i dobrze - aczkolwiek mi wystarczyly juz probki - swoja droga egzorcysci musza byc osobami z wielka wiara i nieugieta psychika.

BTW Ozi dobry tekst !

Swoja droga nie wiem czy ogladaliscie do konca ten filmik - ale na jednym z forum czytalem, ze trumne odkopali jej wlasnie 2 lata po jej smierci bo jedna z osob mieszkajacych w jej miescie miala w nocy wizje, w ktorych sama umarla przychodzila do niej i prosila o to aby ludzie zrozumieli, ze faktycznie byla opetana i, ze to istnieje - nie byla chora - na filmie jest pokazane wykopywanie trumny - z faktow niepotwierdzonych (pozniejsze wypowiedzi grabarzy) wynika, ze cialo ponoc po 2 latach bylo wogole w nienaruszonym stanie.

Powracajac do filmu - scena w szopie/stodole naprawde robi wrazenie - a aktorka grajaca glowna role powinna zostac nagrodzona - niesamowicie potrafila przedstawic to
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   dEvil Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 12-grudzień 05

Napisano 15 styczeń 2006 - 13:15

siema :) Calme jak mozesz to nakieruj mnie na ta kasete z glosami bo nie jestem dobry z niemca z gory dzieki narka
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 15 styczeń 2006 - 13:19

Jeszcze lepiej gdyby była w bardziej dostępnym formacie niż real media...
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Calme Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 15 styczeń 2006 - 20:16

dEvil napisał:

siema :) Calme jak mozesz to nakieruj mnie na ta kasete z glosami bo nie jestem dobry z niemca z gory dzieki  narka

No jest link w 1 poscie = zaczyna sie babka gadajaca po niemiecku w TV potem po jakims czasie jest kilka zdjec i doslownie niecala minuta tych odglosow - potem juz w zasadzie nic zbyt ciekawego

Co od innego formatu niestety nie widzialem na sieci - zreszta nie ludzcie sie - te kasety nie byly i nie beda nigdy opublikowane w calosci......wyjasnilismy juz wyzej dlaczego....
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 24 styczeń 2007 - 06:36

Wpadl do mnie kumpel i pokazal mi to:

http://300tu.partan.fdb.pl/
filmweb niestety rano nie dzialal :(
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 24 styczeń 2007 - 10:16

Ha! Co ja słysze :D jakby kogoś interesowało to, co przygrywa w tle do trailerka, to jest nic innego jak nine inch nails - just like you imagined :) Jaki ten świat mały :)

A film swoją drogą zapowiada się, że będzie świetnie wyglądał. Gdyby jeszcze nie te gadki po angielsku :/ chyba mi zostało po apocalipto :)
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   k1ngpin Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-luty 06

Napisano 24 styczeń 2007 - 13:05

No z miesiąc temu widziałem trailery tego filmiku. Zapowiada się na hit 2007 :>
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   patchu Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 29-sierpień 05

Napisano 24 styczeń 2007 - 14:29

mozna sciagnac te trailery w pelnym HD :]
sam mam od dluzszego czasu chrapke na ten film ale musimy jeszcze poczekac

tak samo zapowiada sie nowy Silent Hill 2
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 24 styczeń 2007 - 14:53

Rzeczywiscie trailer wyglada smakowicie ;]
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   KrólikFonsaty Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 12-styczeń 06

Napisano 24 styczeń 2007 - 16:30

Nie oglądałem całego trajlera (nie chciało mi się czekać...) ale na mój gust, to kolejna "holiłudzka superprodukcja", czyli jeden wielki efekt specjalny i nic więcej. Kupa krwi, zwłok i innego ścierwa. Rozrywka na 1,5 godziny, potem zapominamy o filmie.
Dołączona grafika
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   patchu Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 29-sierpień 05

Napisano 24 styczeń 2007 - 17:54

no to jednak zobacz do konca wtedy sie wypowiedz
chyba jestes w bledzie w tym przypadku
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 24 styczeń 2007 - 19:22

Ale aktor znakomicie dobrany do tej roli :) Ojj.. Będzie się działo.. ;)
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 24 styczeń 2007 - 19:24

patchu, a ja się zgodzę z KrólikFonsaty. Co w tym filmie będzie takiego wspaniałego? Ot - kolejna rzeź z masą efektów...
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 24 styczeń 2007 - 20:44

patchu napisał:

tak samo zapowiada sie nowy Silent Hill 2

O kurwa to jednak powstanie Silen Hill 2??? Ale wypasior !!!!

A wracajac do tematu. To ja sie juz doczekac nie moge ;)

Apocalypto tez bardzo dobry. Goraco polecam!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   KrólikFonsaty Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 12-styczeń 06

Napisano 24 styczeń 2007 - 23:04

patchu napisał:

no to jednak zobacz do konca wtedy sie wypowiedz
chyba jestes w bledzie w tym przypadku

Właśnie obejrzałem.
Z nóg to mnie to nie zwaliło. Jedno studio. Paru aktorów. Kilka komputerów do zanimowania reszty. Całe zamieszanie polega na ukazaniu bohaterskiej walki trzystu spartan, którzy pozostali na placu boju mimo klęski Greków. Kupa efektów, trochę fantastyki (potwory jakieś widziałem).
Tak jak pisałem, superprodukcja, zarobi miliony $ z biletów itp. ... albo i nie. W każdym bądź razie nie mój typ filmów :)
Dołączona grafika
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 25 styczeń 2007 - 06:20

KrólikFonsaty, to co Ci sie podoba? Niemieckie porno?
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 25 styczeń 2007 - 08:41

Apach, jeżeli dla Ciebie istnieją tylko filmy podobne do polecanego oraz niemieckie porno to... współczuję :razz:

Ostatnio obejrzałem chociażby (świetny moim zdaniem) Kiss Kiss Bang Bang - czarna komedia kryminalna... ale niektórzy mogą napisać, że jest przegadany i mało efektów i w ogóle do du**... ew napisać że to i tak jest 'niemieckie porno' :mrgreen:
0

• (9 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »