foobar2000.pl - polskie forum: foo_uie_albumart - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Problemy i pytania związane z wtyczkami

Zasady działu "Problemy i pytania związane z wtyczkami"

• W tym dziale prowadzimy wyłącznie dyskusje na temat dostępnych już wtyczek.
  • Pamiętaj, aby przed założeniem nowego tematu sprawdzić czy podobne pytanie wcześniej już nie padło! Skorzystaj w tym celu z WYSZUKIWARKI oraz zajrzyj do działu F.A.Q. - Najczęsciej zadawane pytania.
  • Tematy w dziale "Problemy i pytania związane z wtyczkami" muszą wyglądać następująco, inaczej bedą kasowane lub zmieniane:

foo_nazwa_wtyczki

• (np.) foo_burninate
    • (np.) foo_run

Grupa Trzymająca Władzę
  • (15 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

foo_uie_albumart wyświetlanie okładek, grafiki

#1 Guest_Domel_*

Napisano 29 sierpień 2005 - 23:43

Czy możlwie jest to, aby w okienku Album Art foobar po np. dwókrotnym kliknięciu lewym przyciskiem myszy(=next source) otworzył mi drugi plik graficzny z katalogu, z którego grana jest muzyka? Chodzi mi o to żeby po 2xkliknięciu l.p.m. w tym okienku pokazał się drugi plik np logo jakiegoś zespołu, które jest umieszczone w katalogu z muzyką

przykład --> katalog "Ensiferum - Iron" a w nim "ensiferum_iron.jpg" i logo tegoż zespołu "logo1.gif" czyli noramlnie w Album Art pojawia się ten pierwszy jpg(zdjęcie nr1), a ja chciałbym aby w po kliknięciu pojawiło się logo zespołu(zdjęcie nr2)

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Nie wiem czy się da tak zrobić ?? Może wystarczy wpisać w okienku "Sources for album cover art images" kod, który który wybiera plik z rozszerzeniem .gif, który znajdował by się w katalogu z muzyką??

dzięki za pomoc!
0

• (15 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 30 sierpień 2005 - 17:28

Wszystko sie da, co sie ma nie dać :)

Po prostu "Next source" wyświetla następny obrazek znaleziony wg kolejności kryteriów wyszukiwania (czyli wg listy "Sources...").

Ja na twoim miejscu zrobiłbym trochę inaczej (ale efekt ten sam), tzn. okładki nazywałbym załóżmy cover.jpg albo cover.gif (wiadomo - niektóre okładki są gifami, inne pngami, tak więc nie można tego uzależniać od typu pliku, tylko od jego nazwy). Możesz też np. ponazywać je bardziej szczegółowo: cover-front.jpg, cover-back.jpg itd. Teraz w liście "Sources" wpisujesz np.:
match:$replace(%_path%,%_filename_ext%,)cover-front.*

match:$replace(%_path%,%_filename_ext%,)cover-back.*

match:$replace(%_path%,%_filename_ext%,)*

Jak chcesz żeby najpierw pokazywał jpgi a potem gify, to lista powinna wyglądać tak:
match:$replace(%_path%,%_filename_ext%,)*.jpg

match:$replace(%_path%,%_filename_ext%,)*.gif

0

#3 Guest_Domel_*

Napisano 30 sierpień 2005 - 21:09

Wielkie dzięki
Nie musze pisać chyba że działa !!
Korzystam z połączenia tych dwóch możliwości (front + back + *.gif)

pozdrawiam
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Semaisa Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 06-wrzesień 05

Napisano 07 wrzesień 2005 - 11:09

Problem wyglada nastepujaco. Album Art wyswietla tylne okladki , cztalem posty na ten temat , zmeinialem zmienne ale nic to nie dalo , moze wy macie jakis pomysl ? Chodzi o to by wyświetlalo Front okladki.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 07 wrzesień 2005 - 11:16

Ja mam pomysł. Napisz jak u ciebie sie nazywają pliki z okładkami (front/back) i gdzie je trzymasz (wszystkie okładki w jednym folderze, czy oddzielnie w folderach z muzyką), i napisz co masz ustawione w Preferences -> Components -> Album Art Panel -> Sources for album cover art images: ...
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Semaisa Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 07 wrzesień 2005 - 12:00

Kazsdy album ma we wlosnym folderze okladke , dobrym pomyslem byloby tez wyswietlanie obydwu okladek (przod i tyl) a ustawienia mam standardowe czyli:

$replace(%_path%,%_filename_ext%,)folder.jpg
-match:$replace(%_path%,%_filename_ext%,)*
-componentsdefault.png
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 07 wrzesień 2005 - 12:02

Napisz jak u ciebie się nazywają pliki z okładkami (oddzielnie przód i tył). Bez tego raczej mało się da powiedzieć w czym tkwi u ciebie problem.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Semaisa Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 07 wrzesień 2005 - 12:05

Jest to zazwyczaj nazwa albumu i koncowka front , lub back.jpg
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 07 wrzesień 2005 - 12:18

W takim razie TUTAJ masz rozwiązanie.

Na górze swojej listy Sources... powinieneś dopisać np. coś takiego:
match:$replace(%_path%,%_filename_ext%,)%album%-front.* 

match:$replace(%_path%,%_filename_ext%,)%album%-back.*

Wtedy zostaną wyłapane takie okładki: The Wall-front.jpg, Californication-back.gif, Tata Kazika-front.png itd.

Najlepiej chyba jednak byłoby po prostu ponazywać wszystkie przednie okładki front.jpg (czy gif, png...), a tylne - back.jpg (gif, png...). Wtedy zamiast powyższego wklejasz:
match:$replace(%_path%,%_filename_ext%,)front.* 

match:$replace(%_path%,%_filename_ext%,)back.*

Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji lewym klikiem na okładce możesz zmieniać przód z tyłem.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Semaisa Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 07 wrzesień 2005 - 12:30

NIe pomoglo dalej wyswietla tylnie okladki....
0

#11 Guest_Domel_*

Napisano 07 wrzesień 2005 - 15:28

Nie może nie pomóc !!, mi działa bez zarzutów:)

A mam AlbumArt Panel ustawiony następująco:

Dołączona grafika
bardzo ważne jest aby mieć te kody ustawione w odpowiedniej kolejności tak jak na obrazku wyżej !!

w katalogu z muzyką mam 4 pliki:

cover-front.jpg

cover-back.jpg

logo.gif np bathory.gif

artist.jpg

oto efekty:

Dołączona grafika

Jeśli w katalogu nie masz żadnego pliku, który odpowiadałby kodom w Sources for album covert art images to pokaże ci się obrazek ustawiony jako domyślny

-componentsdefault.png

efekt:

Dołączona grafika

tutaj plik default.png który powinien się znajdować w katalogu foobara tj. w components

Jeśli to Ci nie zadziała to nie wiem jak to jeszcze bardziej "łopatologicznie" zaprezentować:)
Pamietaj by odpowiednio ponazywać pliki, które znajdą się w folderze z muzyką (u mnie w folderze Bathory - Blood On Ice) czyli cover-front.jpg, logo.gif itd.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Semaisa Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 08 wrzesień 2005 - 10:16

Hmm moze i jest to pewny sposob ale w kazdym albumie mam okladki nazwane tak jAK NAZWA ALBUMU I FOLDERU + -FRONT LUB -BACK wiec mam dalej problem.
0

#13 Guest_Domel_*

Napisano 08 wrzesień 2005 - 20:11

Rozwiązaniem na twój problem jest

mixcherry napisał:

Cytat

Najlepiej chyba jednak byłoby po prostu ponazywać wszystkie przednie okładki front.jpg (czy gif, png...), a tylne - back.jpg (gif, png...). Wtedy zamiast powyższego wklejasz: (...)

- Po prostu zaufaj radzie specjalisty bo warto;)
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 05

Napisano 20 wrzesień 2005 - 03:23

troche inny problem, ale dopisuje sie tutaj- po co nowy temat zakladac.

czy da sie ustawic tak album art, aby wyswietlal okladke od razu po kliknieciu playlisty, albo piosnki? (domyslnie jest tak ze wyswietla dopiero jak jest plik jest odgrywany)
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 20 wrzesień 2005 - 07:29

Wujek_Bogdan napisał:

czy da sie ustawic tak album art, aby wyswietlal okladke od razu po kliknieciu playlisty, albo piosnki? (domyslnie jest tak ze wyswietla dopiero jak jest plik jest odgrywany)

Po kliknięciu playlisty - nie da się, po zaznaczeniu piosenki - owszem: Properties -> Components -> Album Art Panel -> Album cover art follows cursor even when playing. Przełączanie tej funkcji możesz sobie nawet ustawić jako akcję na klik na album arcie (Toggle follow cursor).
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 05

Napisano 20 wrzesień 2005 - 11:35

thx
//caly czas tak mialem ustawione o nie zauwazylem ze dziala :/
0

#17 Guest_enigma_*

Napisano 04 październik 2005 - 20:54

Słuchajcie, myślałem nad tym troche ale nie wymyśliłem :) Co zrobić aby wtyczka wyświetlała wszystkie obrazki znadujące się w danym katalogu i jego podkatalogach.

Przykład: Katalog o nazwie "Zespół" a w nim podkatalogi "Płyta1", "Płyta2" i katalog Okładki. Jak zrobić aby bez względu na nazwę katalogu wtyczka wyszukiwała wszystkie obrazki w danym katalogu bez wzgledu na to czy jest on w katalogu "Płyta1", "Płyta2" czy "Okładki"?
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 październik 2005 - 23:38

enigma napisał:

Przykład: Katalog o nazwie "Zespół" a w nim podkatalogi "Płyta1", "Płyta2" i katalog Okładki. Jak zrobić aby bez względu na nazwę katalogu wtyczka wyszukiwała wszystkie obrazki w danym katalogu bez wzgledu na to czy jest on w katalogu "Płyta1", "Płyta2" czy "Okładki"?

Nie wydaje mi się, aby było możliwe przeszukanie wszystkich podkatalogów. A w ogóle to jak dla mnie, najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie sobie oddzielnego, globalnego folderu z okładkami (np. E:COVERS) i trzymanie w nim wszystkich swoich okładek np. w formacie Artysta - Tytuł płyty.
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   kizdub Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 06-październik 05

Napisano 06 październik 2005 - 20:04

Hello, jestem nowy na tym forum, ale sporo się już dowiedziałem. Moje pytanie jest następujące, jaki mam mieć string w Sources for album cover art images, jeżeli okładki chcę trzymać w innym folderze, powiedzmy w C:Covers?? Troche nad tym siedziałem, ale nic nie wyszło.
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 06 październik 2005 - 21:59

kizdub napisał:

jaki mam mieć string w Sources for album cover art images, jeżeli okładki chcę trzymać w innym folderze, powiedzmy w C:Covers??

To zależy jak masz ponazywane obrazki z okładkami. Jeśli masz je w formacie %artist% - %album%, np. C:CoversTool - Lateralus.jpg (albo .gif, albo .png), to w sources wpisz po prostu coś takiego:

match:C:COVERS%artist% - %album%.*

match:C:COVERS%album%.*

-C:COVERSnocover.png

match: jest do tego, żebyś mógł stosować * (gwiazdkę), która w tym momencie oznacza dowolne rozszerzenie pliku (czyli wychwyci zarówno .gif jak i .png itd.). Jeśli masz np. same pliki png, to odpowiedni wpis mógłby wyglądać następująco: C:COVERS%artist% - %album%.png
0

• (15 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »