foobar2000.pl - polskie forum: [1.3.8] Odtwarzanie plików a przenoszenie katalogów między lokalizacjami - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Zasady działu Problemy i pytania

Zasady działu "Problemy i pytania"

• Jeżeli Twoje pytanie dotyczy wtyczek (components) to pomyliłeś dział. Dyskusje na temat wtyczek prowadzimy tylko i wyłącznie w dziale Problemy i pytania związane z wtyczkami.
  • Pamiętaj, aby przed założeniem nowego tematu sprawdzić czy podobne pytanie wcześniej już nie padło! Skorzystaj w tym celu z WYSZUKIWARKI oraz zajrzyj do działu F.A.Q. - Najczęsciej zadawane pytania.
  • Jeżeli zastosowałeś się do poprzednich 2 reguł i dalej nie znasz rozwiązania problemu to możesz już śmiało zakładać nowy temat. Pamiętaj, że jesteś zobowiązany do podania posiadanej wersji foobara przed nazwą tematu, przykłady:

[Wersja foobara] Nazwa tematu

• (np.) [0.9.5.1] foobar ciągle zawiesza się przy starcie...
    • (np.) [0.9.4.2] Błędy przy odtwarzaniu formatu FLAC

Grupa Trzymająca Władzę
Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

[1.3.8] Odtwarzanie plików a przenoszenie katalogów między lokalizacjami Update ścieżki do pliku po przeniesieniu do innej lokalizacjami

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Vard Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 28-lipiec 15

Napisano 28 wrzesień 2015 - 21:34

Witam serdecznie,
mam pewien prosty problem z Foobarem - dotyczy to wszystkich wersji - i nie mogę znaleść rozwiązania :(/>/>/>. Sprawa dotyczy ponownego linkowania plików po przeniesieniu do innej lokalizacji.

O co mi chodzi?
Tworzę playlistę i dodaję do niej pliki z jakiegoś katalogu np. 'D:\Muzyka\Katalog_X'.
Następnie cały ten katalog gdzieś przenoszę do innej lokalizacji (lub po prostu na inny dysk) np. 'C:\Muzyka\Katalog_X' - cała struktura podkatalogów i nazw plików pozostaje bez zmian.

Pytanie: jak zmusić foobara żeby masowo zmienić podlinkowanie plików z 'D:\Muzyka\Katalog_X' na 'C:\Muzyka\Katalog_X' ?
Nigdzie nie mogłem znaleść takiej opcji. Standardowo przy próbie odtworzenia pliku wyświetla komunikat z błędem 'Unable to open item for playback (Object not found)'.

W przypadku 10-20 plików to nie problem na nowo dorzucić pliki do playlisty z nową ścieżką lokalizacji do pliku i jest OK, ale jak mam 100-200 plików z różnych lokalizaji i 20 playlist i mam ręcznie każdy plik oddzielnie dorzucić do odtwarzania to jakaś masakra...a ja tylko przeniosłem całość w inne miejsce na dysku albo na nowy dysk.

Dlaczego w ogóle o to pytam? Czasem zdarza mi się podpiąć zewnętrzny HDD przez USB. Foobar przy załadowaniu playlisty indeksuje mi pliki z jakąs literą dysku np. 'E' a innym razem jak podpinam dysk to może zmienić się litera woluminu np. na 'D'.

Prośba o wskazanie jakiegoś rozwiązania.

Dzięki,
V.
0

Strona 1 z 1