foobar2000.pl - polskie forum: Spektrum MP3-FLAC weryfikacja - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Spektrum MP3-FLAC weryfikacja

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   qqq88 Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 12-luty 14

Napisano 12 luty 2014 - 15:59

Proszę o zweryfikowanie tych spektrum. Zakupiłem płytę z serwisu Bandcamp, serwis oferuje pliki FLAC, ale na FLAC to nie wygląda. auCDtect i Audiochecker - wykazały 95% MPEG, następnie sprawdziłem spektrum dwoma programami i wyniki poniżej. Nie jestem w tym temacie obeznany, na podstawie tego co przeczytałem w internecie wnioskuję, że to fałszywy plik FLAC, chciałbym jednak poznać zdanie użytkowników tego forum. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   asterix004 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 22-październik 07

Napisano 12 luty 2014 - 23:14

To jest pestka ja kupiłem kiedyś box z 5 cd w renomowanym sklepie w Madrycie i po sprawdzeniu okazało się, że wszystkie utwory miały 95% MPEG natomiast adobe audition i spek, pokazywały spektogram jak dla mp3 192 , szczęka mi opadła i byłem w szoku .

Jak bym kupił kolekcję w poskim sklepie dym murowany jakich mało. A tak wydałem 40 euro na pudełeczko i ładnie oprawione nośniki CD. Od tej pory wszytkie zakupione czy pobrane płyty zawsze sprawdzam jak się okaże fejk wywalam , bo dziadostwa nie myślę trzymać.

Nie jesteś jedyną osobą, która ma pretęsje co do jakości plików zakupionych z podobnych serwisów jak Bandcamp. EPki często są zgrywane przez muzyków na tak zwanym kolanie i często na słabej jakości sprzęcie , być może stąd taka charakterystyka widma. Podobne wykesy mozna zauważyć w oryginalnych starych nagraniach przed wojennych i po wojennych, gdzie jakość zapisu była słaba i często mocno zaszumiona i choć mają oryginalną kompresję , spektorgram pokazuje mocne cięcie. Twój spektogram wygląda na mp3 320 lekko podrasowany :).

Najlepiej będzie żebyś sprawdził dobrym źródłem , zrób jeden utwór we flac i mp3 320 i porównaj jak to wygląda będziesz miał lepszy pogląd.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   qqq88 Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 12-luty 14

Napisano 13 luty 2014 - 11:15

Dzięki za odpowiedź. Nie jest możliwa konwersja ze źródła gdyż nie posiadam takiego, zakupiona EPka nie została wydana na CD, Bandcamp to jedyne miejsce gdzie można EPkę kupić w formacie "bezstratnym". Wg tego spektrum FLAC wygląda na plik jakości MP3 320, a wersja MP3 tego materiału jest dostępna w całości za darmo - zespół udostępnił nagrania. Mam zamiar napisać do zespołu, chciałem jednak usłyszeć najpierw kilka odpowiedzi na tym forum.
0

Strona 1 z 1