foobar2000.pl - polskie forum: [1.1.10] ASIO + 5.1 kx mixer + channel mixer, itd - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Zasady działu Problemy i pytania

Zasady działu "Problemy i pytania"

• Jeżeli Twoje pytanie dotyczy wtyczek (components) to pomyliłeś dział. Dyskusje na temat wtyczek prowadzimy tylko i wyłącznie w dziale Problemy i pytania związane z wtyczkami.
  • Pamiętaj, aby przed założeniem nowego tematu sprawdzić czy podobne pytanie wcześniej już nie padło! Skorzystaj w tym celu z WYSZUKIWARKI oraz zajrzyj do działu F.A.Q. - Najczęsciej zadawane pytania.
  • Jeżeli zastosowałeś się do poprzednich 2 reguł i dalej nie znasz rozwiązania problemu to możesz już śmiało zakładać nowy temat. Pamiętaj, że jesteś zobowiązany do podania posiadanej wersji foobara przed nazwą tematu, przykłady:

[Wersja foobara] Nazwa tematu

• (np.) [0.9.5.1] foobar ciągle zawiesza się przy starcie...
    • (np.) [0.9.4.2] Błędy przy odtwarzaniu formatu FLAC

Grupa Trzymająca Władzę
Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

[1.1.10] ASIO + 5.1 kx mixer + channel mixer, itd proszę o pomoc!

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Lyju Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 14-maj 12

Napisano 14 maj 2012 - 22:32

Witam. Mam pewien problem. Od roku lub dwóch używam foobara, jednak "po amatorsku". Służył mi jako zwykły odtwarzacz, nie bawiłem się nigdy w ustawieniach, broń Boże wtyczki itd. Jechałem na starej wersji, coś koło 0.8.9. Niedawno (bo jakiś miesiąc temu) zacząłem zgłębiać tajniki tego programu i, jak się okazało, ujrzałem tak wiele możliwości poprawienia dźwięku i dodania przydatnych funkcji, że zachwyciło mnie to. Chciałem polepszyć jakość muzyki i pododawać jakieś "bajery", choćby przydatne skróty klawiszowe. Skróty klawiszowe - banał. Gdy jednak zacząłem kłopotać się z jakością i skompilowaniem foobara z moimi sterownikami dźwięku, nie poszło już tak łatwo. Szukałem na wielu stronach, w tym tutaj - na forum; przejrzałem wiele tematów, pomogły mniej lub bardziej, ale końcowy efekt, przyznam szczerze, jest mierny (słychać szumy, słychać głównie przednie głośniki, tylnych prawie wcale, dźwięk jest tak jakby płaski). Zatonąłem w morzu informacji. Jedni radzili to, drudzy tamto. Czytałem pewne "poradniki", które wyglądały naprawdę świetnie, jednak po zabraniu się za nie, nie potrafiłem wszystkiego zrobić jak należy (przez swój mały poziom wiedzy o tego typu rzeczach, ale również przez przestarzałe linki, nie do końca zrozumiały tekst lub po prostu inny język, w którym nie jestem tak biegły). Nie mam aż tyle czasu, żeby wciąż przeszukiwać przeróżne strony i czytać milion różnych opinii. Chciałbym zebrać wszystko w jednym miejscu, aby krok po kroku wszystko ustawić. Stąd mój problem i założenie tematu.

Prosiłbym, aby pomógł mi ktoś z ustawieniem, od początku do końca, wszystkich opcji dźwiękowych w foobarze razem z ASIO oraz skompilowaniem tego z kx mixerem, który też ASIO obsługuje (z tego co zdążyłem wyczytać na innych stronach). Na wielu stronach ludzie propagują też wtyczkę "channel mixer", który jest podobno niezbędny dla posiadaczy 5.1. Być może też go potrzebuję, nie wiem, dlatego też przydadzą mi się wszelkie rady. Chciałbym też dodać najpotrzebniejsze wtyczki, aby wszystko ładnie razem grało, bez trzasków, z otaczającym mnie dźwiękiem itd tak, żebym faktycznie poczuł muzykę. Nie mam jednak zbyt dobrego komputera, więc dobrze by było, aby nie pobierał też za dużo pamięci podczas użytkowania. Trochę się rozpisuję, ale to dlatego, żeby jak najlepiej wszystko wytłumaczyć. Jeśli chodzi o sprzęt i sterowniki, oraz wtyczki które instalowałem (nie wiem które informacje są przydatne, podam wszystkie):
-głośniki Creative 5.1 (rozlokowane w nast sposób 2 + center na biurku obok mnie, z tyłu ok. 2 metrów na wysokości ok 3 metrów zawieszone dwa głośniki, pod biurkiem subwoofer)
-karta dźwiękowa Creative SB Live 5.1,
-sterowniki kx mixer SB0222 10k1,
-foobar v1.1.10,
-wtyczki aktywne (w takiej samej kolejności):
*skip silence
*gapless crosfader
*crossfader
*resampler (pphs) (ustawiony na 48000)

Staram się to jak najlepiej opisać, ale jestem w tym dość zielony - wiem tylko tyle co przeczytałem, a i to nie do końca. W kx mixerze mam zmienione pewne ustawienia w DSP, mianowicie TimeBalance i EQ Highpass dodane i odpowiednio skonfigurowane. Jest mi ktoś w stanie doradzić (powiedzieć?) jakie wtyczki najlepiej załadować, jak wszystko poprzestawiać w sterownikach, jak skonfigurować ASIO itd krok po kroku?! Proszę o pomoc!
0

Strona 1 z 1