foobar2000.pl - polskie forum: foobar 2000 v1.1.11 - ustawienia - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Problemy i pytania związane z wtyczkami

Zasady działu "Problemy i pytania związane z wtyczkami"

• W tym dziale prowadzimy wyłącznie dyskusje na temat dostępnych już wtyczek.
  • Pamiętaj, aby przed założeniem nowego tematu sprawdzić czy podobne pytanie wcześniej już nie padło! Skorzystaj w tym celu z WYSZUKIWARKI oraz zajrzyj do działu F.A.Q. - Najczęsciej zadawane pytania.
  • Tematy w dziale "Problemy i pytania związane z wtyczkami" muszą wyglądać następująco, inaczej bedą kasowane lub zmieniane:

foo_nazwa_wtyczki

• (np.) foo_burninate
    • (np.) foo_run

Grupa Trzymająca Władzę
Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

foobar 2000 v1.1.11 - ustawienia

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   dilek85 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 24-marzec 12

Napisano 09 kwiecień 2012 - 21:14

witam,

jestem nowym uzytkownikiem foobara. probowalem go sobie ustawic na swoje potrzeby, ale idzie jak po grudzie i to nie ze wzgledu na fakt, iz caly program jest napisany w angielskim, ale przez to, ze trzeba sciagac mnostwo komponentow, a dostepne instrukcje wydaja sie byc do wczesniejszych wersji.

narazie udalo mi sie troche ulepszyc okno glowne. mam wertowalne album list, playlisty - default (nie wiem co to) i aktualnie grany album, okladke plyty i wlasciwosci pliku.

brakuje mi troche winampowych rzeczy, typu liczniki odtworzen, ostatnio dodane utwory, ostatnio odgrywane. ktos wie jak to ustawic?

chcialbym rowniez pokonwerotwac sobie FLAC na mp3 256 kbps VBR? co mam ustawic i jak, by wychodzily mi mp3 w takim formacie? mam juz cos co nazywa sie lame.exe.

mam nadzieje, ze nie zostane zbesztany za naiwne pytania.

pozdrawiam poswiatecznie
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   masster90 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 13-październik 11

Napisano 09 kwiecień 2012 - 21:28

Jeszcze nie tak poświątecznie.
Wtyczka foo_playcount.dll zbiera dodatkowe informacje o pliku, kiedy dodany, ostatnio odtworzony, pierwszy raz odtworzony, ilość odtworzeń oraz ocenę. Potem już powinno wystarczyć segregować playlistę według odpowiedniego parametru. Można też utworzyć osobną kolumnę na playliście która by wyświetlała dany parametr.
Do konwersji używam programu Pazera Free Audio Extractor, bardzo przyjemny program, darmowy i rodzimej produkcji. Pozwala na konwersję plików muzycznych z różnych formatów.
Pozdrawiam
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   dilek85 Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 09 kwiecień 2012 - 22:14

no juz prawie poswiatecznie ;)

dzieki za szybka informacje. dopiero odkrywam ten program i non stop zaskakuje mnie czyms pozytywnym, chociaz wolalbym, by nie trzeba bylo instalowac wtyczek tylko miec juz gotowy produkt.

hmm, mialem Pazere na komputerze, ale ostatecznie po testach porownawczych zostawilem foobara, bo bardzo szybko konwertowal, tylko nie wiem jakie ustawienia obrac sobie do konwersji by pliki mp3 mialy mniej wiecej 256 kbps VBR i 41000 Hz ?
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   dilek85 Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 10 kwiecień 2012 - 21:46

drogi massterze90, dodalem ten plik komponentow w foobarzei niestety w playback statistics mam tylko recently played & recently added. jak ustawic te pozostale opcje o ktorych wspomniales w poscie i np. licznik odtworzen poszczegolnej pisoenki?
pozdrawiam
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   masster90 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 11 kwiecień 2012 - 07:40

U mnie konwertuje mniej więcej z tą samą prędkością. Klikamy prawym przyciskiem myszy na piosence, wybieramy polecenie Convert, a następnie wybieramy "...". Pokaże nam się okno z ustawieniami, w których wybieramy wyjściowy format i inne opcje, możemy zapisać własne ustawienia, z których później możemy korzystać. Klikamy convert wybieramy nasz plik Lame.exe i powinno działać. Częstotliwość dla formatu mp3 jest z góry ustawiona na 44,1kHz.
Jeśli chodzi o wtyczkę foo_playcount.dll to pozostałe pola powinny się utworzyć dopiero po odsłuchaniu piosenki. Wcześniejsze odtworzenia niestety nie są brane pod uwagę.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   dilek85 Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 14 kwiecień 2012 - 10:28

a jak w łatwy sposób sprawdzić, które piosenki słucham najcześciej?
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   masster90 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 16 kwiecień 2012 - 16:10

Jeśli w playliście jest utworzona kolumna z liczbą odtworzeń, to wystarczy nacisnąć nagłówek tej kolumny i wtedy piosenki zostaną posegregowane według liczby odtworzeń. Można też w ustawieniach NG Playlist w zakładce Grouping ustawić grupowanie według parametru %play_count%.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   dilek85 Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 22 kwiecień 2012 - 11:27

Wyświetl postUżytkownik masster90 dnia 16 kwiecień 2012 - 16:10 napisał

Jeśli w playliście jest utworzona kolumna z liczbą odtworzeń, to wystarczy nacisnąć nagłówek tej kolumny i wtedy piosenki zostaną posegregowane według liczby odtworzeń. Można też w ustawieniach NG Playlist w zakładce Grouping ustawić grupowanie według parametru %play_count%.

dziekuje bardzo!:)
a jak z takiej listy moge zrobic playliste? i czy np. moge dodac takie pole do kazdej plylisty?

edit: cofam pytanie. juz sie udalo. dziekuje Ci bardzo raz jeszcze!!! :)
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   dilek85 Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 22 kwiecień 2012 - 12:15

ok, a jednak mam pytanie ;)
jak listy ostatnio dodanych i najczesciej granych utworow zrobic automatycznie aktualizowanymi playlistami?
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   masster90 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 22 kwiecień 2012 - 15:26

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale myślę, że powinna pomóc autoplaylista. Foo daje możliwość tworzenia dynamicznych playlist, które są określone według danego parametru i dla wybranego folderu. Np. aby playlista wyświetlała tylko utwory o ocenie większej niż 3 gwiazdki, z pośród wszystkich utworów zawartych w wyznaczonym folderze. Kolejne utwory ocenione powyżej 3 gwiazdek będą automatycznie dodawane do tej playlisty. Należy w Preferences wybrać Media Library, na górze po prawej przyciskiem Add wybieramy folder w którym znajduje się nasze pliki muzyczne. Następnie w oknie Installed media library viewers zaznaczamy Search i potem przycisk Activate, pojawi się okno wyszukiwania w którym na górze wpisujemy parametr wg którego mają być wyszukane pliki, wyniki są na bieżąco wyświetlane. Klikamy na "..." i wybieramy Create Autoplaylist.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   dilek85 Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 28 kwiecień 2012 - 10:32

Wyświetl postUżytkownik masster90 dnia 22 kwiecień 2012 - 15:26 napisał

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale myślę, że powinna pomóc autoplaylista. Foo daje możliwość tworzenia dynamicznych playlist, które są określone według danego parametru i dla wybranego folderu. Np. aby playlista wyświetlała tylko utwory o ocenie większej niż 3 gwiazdki, z pośród wszystkich utworów zawartych w wyznaczonym folderze. Kolejne utwory ocenione powyżej 3 gwiazdek będą automatycznie dodawane do tej playlisty. Należy w Preferences wybrać Media Library, na górze po prawej przyciskiem Add wybieramy folder w którym znajduje się nasze pliki muzyczne. Następnie w oknie Installed media library viewers zaznaczamy Search i potem przycisk Activate, pojawi się okno wyszukiwania w którym na górze wpisujemy parametr wg którego mają być wyszukane pliki, wyniki są na bieżąco wyświetlane. Klikamy na "..." i wybieramy Create Autoplaylist.

dzieki za info:)
niestety takie playlisty sa ograniczone pod wzgledem ilosci pozycji muzycznych i niesortowalne ;/ albo po prostu cos nie tak robie
0

Strona 1 z 1