foobar2000.pl - polskie forum: Piszę wtyczkę do EchoNest! - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Problemy i pytania związane z wtyczkami

Zasady działu "Problemy i pytania związane z wtyczkami"

• W tym dziale prowadzimy wyłącznie dyskusje na temat dostępnych już wtyczek.
  • Pamiętaj, aby przed założeniem nowego tematu sprawdzić czy podobne pytanie wcześniej już nie padło! Skorzystaj w tym celu z WYSZUKIWARKI oraz zajrzyj do działu F.A.Q. - Najczęsciej zadawane pytania.
  • Tematy w dziale "Problemy i pytania związane z wtyczkami" muszą wyglądać następująco, inaczej bedą kasowane lub zmieniane:

foo_nazwa_wtyczki

• (np.) foo_burninate
    • (np.) foo_run

Grupa Trzymająca Władzę
Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Piszę wtyczkę do EchoNest! macie idee?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   mode5 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 06-wrzesień 11

Napisano 22 marzec 2012 - 23:08

Jedną z najsłynniejszych opcji iTunes jest Genius – kreator playlist na bazie jakiegoś utworu, albo nastroju. Po przeczytaniu wpisu blogowego zapoznałem się z alternatywnymi rozwiązaniami. Usługa Google’a jest dostępna tylko w USA, ale z Echo Nest może skorzystać każdy.

Pomysł na wtyczkę integrującą Foobara z EchoNest chodził za mną od dawna. Skończyło mi się natchnienie do rozwijania Cover Downloadera, wersja 0.5.0 ma swoje niedoróbki, ale poprawianie błędów jest najnudniejszym programowaniem świata. Skoro mi nikt nie płaci (hmm, a gdybym tak dodał link do PayPala... Może nabrałbym motywacji), a wtyczka jest wystarczająco dobra... to poczeka sobie do deszczowych wakacji. Chyba że ktoś ma pomysł na jakąś nową funkcjonalność?

Wracając do EchoNesta – parę dni temu zabrałem się do pracy; poczytałem API, rozgryzłem JSON w c++, przypomniałem sobie o urokach tworzenia dynamicznych menu w dynamicznych menach w Foobarze (sprawdzać! sprawdzać! wszystko sprawdzać dwa razy), potknąłem się chwilowo na HTTP POST (czemu mi dubluje te pola?), zrobienie wątków przerzuciłem ‘na zaś’ i... mogę powiedzieć, że wersja 0.1 alpha jest już gotowa.
I teraz pytanie do forumowiczów (zwłaszcza tych bardziej doświadczonych) – przejrzyjcie sobie API EchoNesta http://developer.echonest.com/docs/ i poradźcie, jakie opcje by się Wam przydały. Dla przykładu – czy katalog artystów byłby komukolwiek do czegokolwiek potrzebny? Katalog piosenek to oczywiście podstawa, ale artystów?

Chwilowo widzę sprawę tak:

* Playlist API Methods: tworzenie playlist (static powinno wystarczyć, czy bawić się jeszcze w dynamic? Jakoś tego nie czuję). Macie jakieś uwagi?

* Track API Methods. I tu nie wiem – wyświetlanie informacji czy od razu tagowanie. Zasadniczo celem jest identyfikacja, więc raczej tagowanie.

* Song API Methods : search może – choć relatywnie rzadko, to na pewno dobrze - zwracać link do okładki ("release_image"), warto przerzucić kilka możliwości Cover Downloadera do nowej wtyczki...? Także dane zwracane przez audio_summary (danceability, tempo itd) mogą być ciekawe, może tagowanie w ten sposób? Choć te dane o wiele bardziej przydają się po stronie serwera, do robienia playlist. Co myślicie?

* Artist API: news, links, similiar – wszystko to można jakoś wyświetlać (raczej nie warto w formie panelu, tylko jakimś popupem). Biography – o, tu można pomyśleć o panelu, może jeszcze ze zdjęciem (images tez znajduje), choć jakiś komponent na ten temat już istnieje. Nie wiem, czy warto...

Widzicie jeszcze jakieś możliwości tkwiące w API EchoNesta albo w łączeniu go z Foobarem?

Po weekendzie powinienem wypuścić pierwszą wersją publiczną – ciągle wczesną alphę, ale przydadzą się testerzy :-) Może nawet ktoś będzie miał 100000 utworów w bibliotece i przetestuje ostrzegawczego popupa?
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mode5 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 27 marzec 2012 - 19:55

OK, pierwsza wersja - kompletnie podstawowa - jest tu. Niestety, zderzyłem się z kilkoma nieprzyjemnymi ograniczeniami API EchoNesta (np. szukanie wg nastroju, czyli np. happy nie działa przy ograniczeniu do katalogu, więc użyteczność jest mała...). Polecanki na bazie artysty działają całkiem sprawnie. Wtyczka zawala konsolę i wyświetla popupy.

Wtyczka daje mój klucz API, można go zmieniać za darmo, a w sumie chyba warto 'być na swoim' , bo inaczej ktoś źle wychowany może pokasować katalogi... Jest tam kilka moich, testowych, więc stwórzcie sobie swoje. Synchronizacja katalogu trochę trwa (na pewno dorobię wątki). Raczej nie pozwalajcie zapisywać niczego do tagów, jeszcze badam tę kwestię (czy w ogóle warto). Z pewnościa dorobię porządnego taggera automatycznego. Opcja "Add/Remove on library changes" nie działa.

Jak ktoś ma zacięcie eksperymentatorskie, to polecam stronę z opisem tworzenia playlist. Jeśli stworzycie jakiś ciekawy schemat playlisty, to chętnie dołożę do defaultowych, albo opiszę na przyszłej stronie wtyczki. Nie przywiązujcie się jednak do swoich ustawień, bo format konfiguracji też poprawię (dość duży plik mi wychodzi).

Powtarzam, jest to bardzo wczesna wersja, dużo jeszcze się pozmienia.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   mode5 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 30 marzec 2012 - 20:12

Nie wiem, czy piszę tę wtyczkę dla kogoś poza sobą. Ale mi się podoba, już ta wersja - najnowsza alfa 0.1.1 - okazuje się dla mnie całkiem przydatna.
Stworzyłem stronkę http://mode.ugu.pl/foo_echonest.php z opisem - co jakiś czas będę tam umieszczał nowsze wersje, jak osiągnę w miarę dopracowaną wersję, to pochwalę się i tu. Ciągle alfa, ale już do czegoś dochodzę (tylko jakoś to popodłączać...).
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   mode5 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 08 kwiecień 2012 - 21:08

Wersja alfa 0.1.2 jest na stronie... Myślałem, że szybciej mi pójdzie. Nadal zero odzewu - czy ktoś już się w ogóle bawi? Eksperymentuje?

Jak zwykle - potrzebny jest świeży plik konfiguracyjny.

Ta wersja podczas synchronizacji biblioteki (dołożyłem tagowanie po song_id...) może być wolna i zamrażać Foobara. Można te opcje tagujące wyłączyć. Proszę przeczytać stronę. Oczywiście, po swoim czasie Foobar się odmraża, katalog i biblioteka są pięknie zsynchronizowane i już tylko czysta zabawa (i frustracja - np. czemu EchoNest nie przestrzega ograniczeń min/max_jakaś_cecha). Muszę powiedzieć, że playlisty na bazie utworu czy artysty tworzy IMO wspaniałe, link do blogu podany w pierwszym moim wpisie się potwierdza.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 16 czerwiec 2012 - 07:22

Zaje[...]sta wtyczka, nie miałem pojęcia o usłudze EchoNest. Myślałeś nad zrobieniem dodaniem dynamicznych playlist z feedbackiem ?
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 26 czerwiec 2012 - 17:44

Uhm... wrzuciłem chcąc się pobawić i... w polu 'searching songs id' przydaloby się 'remaining time' xD
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   mode5 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:45

Troszkę archeologii - spiąłem się i zrobiłem w końcu tę wtyczkę opartą na bazie danych, znacznie szybszą i 'czystszą' od poprzedniej wersji. Nadal bardzo wczesna alfa, ale podstawowe funkcjonalności działają - tzn. playlisty statyczne. Tzn. nie wiem, czy działają wszystkie możliwe opcje, ale wbudowana "Genius" jest naprawdę genialna. Gorąco polecam wypróbować: http://mode.ugu.pl/foo_echonest.php. Przy okazji - czy ktoś znający angielski lepiej ode mnie mógłby mnie poratować i poprawić opis po angielsku? Troszkę mi wstyd.
0

Strona 1 z 1