foobar2000.pl - polskie forum: Wtyczka foo_skip - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Problemy i pytania związane z wtyczkami

Zasady działu "Problemy i pytania związane z wtyczkami"

• W tym dziale prowadzimy wyłącznie dyskusje na temat dostępnych już wtyczek.
  • Pamiętaj, aby przed założeniem nowego tematu sprawdzić czy podobne pytanie wcześniej już nie padło! Skorzystaj w tym celu z WYSZUKIWARKI oraz zajrzyj do działu F.A.Q. - Najczęsciej zadawane pytania.
  • Tematy w dziale "Problemy i pytania związane z wtyczkami" muszą wyglądać następująco, inaczej bedą kasowane lub zmieniane:

foo_nazwa_wtyczki

• (np.) foo_burninate
    • (np.) foo_run

Grupa Trzymająca Władzę
Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Wtyczka foo_skip Ustawienie piosenek z %rating% do usunięcia

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   masster90 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 13-październik 11

Napisano 13 październik 2011 - 18:47

Witam
Mam mały problem z ustawieniem wtyczki foo_skip. Rozumiem że trzeba utworzyć tag i ustawić ten tag dla każdej piosenki 1 lub 0 i wtedy wtyczka pomija daną piosenkę, mój problem polega na tym, że posiadam już własną skalę ocen %rating% dla piosenek (***, **, *, oraz 0 czyli brak gwiazdki) i tworzenie kolejnej było by kłopotliwe. Chciałbym żeby wtyczka uwzględniła mój system oceniania i przy włączonej wtyczce pomijała wszystkie utwory za wyjątkiem *** i **. Tylko jak to wpisać w ustawieniach?

Obecnie wygląda to u mnie tak:
[attachment=1009:printskript.JPG]
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Placio74 Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 13-czerwiec 08

Napisano 13 październik 2011 - 21:30

Nie jestem pewien jak będzie u Ciebie (odnośnie tego jak masz powstawiane oceny)...

U siebie tag i jego wartości mam wstawiane przez wtyczkę Playback Statistics (w skali 1 do 5).
Do pominięcia utworów ocenionych na 1 i bez oceny wystarczy że wstawię %rating% LESS 2
1

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   masster90 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 13 październik 2011 - 22:29

Dzięki to jest to czego potrzebowałem. Tylko w takim razie mój problem teraz polega na tym że mam oceny w postaci gwiazdek a nie liczb, a na gwiazdkach to nie działa. Nie pozostaje mi nic tylko zmienić system oceniania.
A teraz jeszcze jedno pytanie, czy istnieje jakaś wtyczka która losowo wybierałaby utwory najwyżej ocenione spośród wszystkich playlist? Najprościej byłoby wrzucić wszystkie piosenki z wysoką oceną do jednej playlisty, ale taką trzeba by co chwilę aktualizować...
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Placio74 Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 13-czerwiec 08

Napisano 14 październik 2011 - 07:52

Wyświetl postUżytkownik masster90 dnia 13 October 2011 - 23:29 PM napisał

...
A teraz jeszcze jedno pytanie, czy istnieje jakaś wtyczka która losowo wybierałaby utwory najwyżej ocenione spośród wszystkich playlist? Najprościej byłoby wrzucić wszystkie piosenki z wysoką oceną do jednej playlisty, ale taką trzeba by co chwilę aktualizować...

Dla zawartości biblioteki możesz przy wyszukiwaniu wpisać odpowiednie zapytanie i wysłać to do autoplaylisty.

- Library > Search
- zapytanie np. takie: %rating% GREATER 3 (oceny większe niż 3, czyli 4 i 5)
- przycisk z kropkami (...) > opcja Create Autoplaylist

Autoplaylista jest playlistą dynamiczną - utwory będą dodawane/usuwane do/z takiej playlisty automatycznie.

BTW
Playback Statistics domyślnie przechowuje dane (dotyczy to nie tylko ocen) w swojej bazie - dane opcjonalnie mogą być zapisane/odczytane do/z tagów. Poza tym gdy pliki są w innej lokalizacji bądź w innym formacie, nie ma potrzeby ponownie oceniać tych samych utworów (pod warunkiem że pliki są tak samo otagowane).

BTW
Przy korzystaniu z Custom Database (foo_customdb) możliwe jest pomijanie utworów bez konieczności dodatkowego tagowania plików - ponieważ w Custom Database można zdefiniować odpowiednie pola z nadawaniem wartości poprzez menu kontekstowe, a dane zapisywane są w osobnej bazie.
Niestety ta wtyczka nie była aktualizowana od ponad roku - póki co działa, tylko opcje menu kontekstowego są przesunięte do menu Legacy Commands.
1

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   mode5 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 06-wrzesień 11

Napisano 14 październik 2011 - 10:20

Wyświetl postUżytkownik masster90 dnia 13 październik 2011 - 22:29 napisał

Dzięki to jest to czego potrzebowałem. Tylko w takim razie mój problem teraz polega na tym że mam oceny w postaci gwiazdek a nie liczb, a na gwiazdkach to nie działa. Nie pozostaje mi nic tylko zmienić system oceniania.

Masz wpisane na żywca gwiazdki w tagach? $len(a) zwraca długość stringa, czyli $len([$meta(rating)]) zwróci liczbę gwiazdek w tagu rating.

Cytat

Autoplaylista. Losowo na podstawie jakichś kryteriów działa Random Pools
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   masster90 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 14 październik 2011 - 23:03

Uff... już się z tym uporałem i mam tak jak chciałem, ale nie obyło się bez zmiany tagów. Do oceny utworów użyłem wtyczki Playback Statistics i później ustawiłem bibliotekę żeby tworzyło Autoplaylistę z utworami z oceną powyżej o 3. Jedynie mam jeszcze problem jak zmienić w tej wtyczce aby wyświetlało mi oceny w postaci gwiazdek? Obecnie mam takie słupki i są niezbyt czytelne. Podobno trzeba zmienić czcionkę ale nigdzie nie mogę tego znaleźć.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   mode5 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 06-wrzesień 11

Napisano 15 październik 2011 - 09:00

Wyświetl postUżytkownik masster90 dnia 14 październik 2011 - 23:03 napisał

Jedynie mam jeszcze problem jak zmienić w tej wtyczce aby wyświetlało mi oceny w postaci gwiazdek? Obecnie mam takie słupki i są niezbyt czytelne. Podobno trzeba zmienić czcionkę ale nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Jeśli masz Windows XP, to musisz doinstalować 'Wsparcie dla języków wschodnioazjatyckich' (Opcje regionalne i języki - zakładka języki - obsługa dodatkowych języków) z płyty instalacyjnej.
1

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   masster90 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 15 październik 2011 - 09:56

Dzięki:D Teraz już wszystko działa.
0

Strona 1 z 1