foobar2000.pl - polskie forum: Foobar 2000 pod Mac OS X - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Foobar 2000 pod Mac OS X

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 05

Napisano 30 kwiecień 2010 - 09:03

Skusiłem się na instalację OSX na PC. Postawiłem Snow Leoparda 10.6.3 no i oczywiście iTunes nie przypadł mi do gustu :P
Skoro foobar działa pod Wine na Linuksie, to nie powinno być problemów z instalacją pod Wine na OSX.
I rzeczywiście działa. Polecam użyć Wine Bottler. Nie wiem czemu, ale na stronie projektu jest wersja zawierająca stare Wine 1.1.35, ale bez problemu aktualizuje się do najnowszej wersji podczas pierwszego uruchomienia.
Nie instalowałem foobara na świeżo, a jedynie skopiowałem z linuksowej partycji. Nie polecam uruchamiać za pomocą kreatora wine bottler, nie widzę, żadnych korzyści z takiego rozwiązania. lepiej odpalać za pomocą "czystego" wine.

Niestety aplikacje windowsowe czy to pod linuksem czy pod makiem wyglądają trochę paskudnie. polecam zaaplikować jakiś theme np. ClearLooks. Polecam też skrypt Wine colors.

Jedyna rzecz, która nie działa pod OSX a działa pod Linuksem to ikonka w trayu, ponieważ w OSX nie ma klasycznego traya. X11 potrafi stworzyć coś w rodzaju traya, ale jest to wkurzające pływające okienko, więc ani to ładne ani praktyczne. polecam po prostu wyłączyć ikonę w trayu i minimalizować po prostu foobara do docka. Szkoda, że wine nie potrafi zintegrować się z Growl. Być może za jakiś czas zmieni się coś w tej kwestii click.

Dołączona grafika
0

Strona 1 z 1