foobar2000.pl - polskie forum: [Tutorial] Ściąganie okładek wywoływane z Foo - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

[Tutorial] Ściąganie okładek wywoływane z Foo za pomocą programu Album Art Downloader XUI

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Wicia666 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 07-grudzień 06

Napisano 20 marzec 2010 - 12:26

Chciałbym pokazać, jak można sobie uprzyjemnić życie, gdy za pomocą jednego skrótu nożemy wywołać AADownloader z wpisanymi danymi o albumie i artyście z tagów.
Potrzebne będą:
1. Wtyczka foo_run
2. Program AlbumArtDownloader XUI (post na hydrogenaudio)

Ściągamy i instalujemy program, rozpakowujemy wtyczkę, jeśli jeszcze jej nie mamy.
Kluczem do szczęścia jest to, iż program AADownloader można wywołać z parametrami typu %artist% %album% ;)
(przy instalacji warto sobie zaznaczya opcję "Add to explorer context menu" to będzie można spod prawego klawisza szukać okładek dla folderów)
Dołączona grafika

Przechodzimy do konfigurowania wtyczki:
Otwieramy preferencje foo i na końcu w sekcji Tools mamy Run services:
Dołączona grafika

Klikamy na add, nadajemy swoją nazwę ( w moim przypadku jest to Daj covera!) i jako polecenie do wywołania wklejamy
"C:\Program Files\AlbumArtDownloader\AlbumArt.exe" -ar "%artist%" -al "%album%" -p "$replace(%path%,%filename_ext%,)folder.jpg"

(gdzie C:\Program Files.... to ścieżka do pliku AlbumArt.exe , gdzie go zainstalowaliście)
Po czym zatwierdzamy nasze zmiany przyciskiem Modify w prawym gornym rogu preferencji. Trzeba potwierdzić tym przyciskiem, bo inaczej się NIE zapisze

Teraz trzeba dodać skrót klawiszowy do tej akcji, żebyśmy mogli sobie wygodnie to wywoływać jednym kliknięciem :)
No to przechodzimy do skrótów klawiszowych, bierzemy "Add new" i szukamy akcji która się nazywa tak, jak nazwaliśmy to w preferencjach foo_run przed chwilą.
Ja nazwałem "Daj covera", toteż szukam skrótu do daj covera!:
Dołączona grafika

Od teraz, gdy kliknę na jakąś pozycje na playliście i nacisnę C, otworzy mi sie programik, który od razu szuka okładki do albumu, do którego należał zaznaczony utwór;)
5

Strona 1 z 1