foobar2000.pl - polskie forum: Jaka karta dzwiękowa - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Jaka karta dzwiękowa do 300 zl

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   senq87 Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 14-styczeń 08

Napisano 08 luty 2010 - 10:45

Witam wszystkich przymierzam się do zakupu karty dzwiękowej w cenie maks do 300 zł do karty będzie podłączona wieża i słuchawki Sennheiser HD 555 (opór 50 ohm) komputera głównie używam do słuchania muzyki czasami gram na razie mam zintegrowana kartę realteka ALC888 zastanawiałem się nad xonar dx ale strasznie cięzko ją dostać. Co polecacie?
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mozart Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 07-luty 10

Napisano 08 luty 2010 - 11:53

Ostatnio postawiłem siebie przed takim samym wyzwaniem.

Szukając karty dźwiękowej najłatwiej jest natknąć się na produkty firmy Creative. Nie polecam. Pełno mają przekłamań w specyfikacjach technicznych, a utrzymują się dzięki dobrej reklamie i temu, że są monopolistą w świecie PC (głównie gier).

Zdecydowanie lepiej prezentują się karty Asus. Jakość wydaje się o niebo lepsza niż Creative. Jednak one też głównie produkowane są pod zapalonych graczy.

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na jakości otrzymanego dźwięku poszperałbym w sklepach muzycznych. Ja zdecydowałem się na firmę M-Audio. Naprawdę mają profesjonalne karty przeznaczone dla muzyków i audiofilii. Wybrałem rodzinę Delta i śmiga znakomicie.

Trochę za mało powiedziałeś na temat tej "wieży" bo jeśli same słuchawki chcesz podpiąć to wydatek rzędu 300zł w pełni wystarczy. Natomiast jak chcesz usłyszeć różnicę również w głośnikach (i przydałoby się wiedzieć co tam masz) to radziłbym zastanowić się nad dodaniem stówki lub dwóch i zainwestować na długie lata w dobry dźwięk.

Ale to wszystko oczywiście zależy od wieży, od głośników, od kabli, od tego gdzie mieszkasz i na jakie słuchanie muzyki możesz sobie pozwolić i od tego na co sam jesteś nastawiony i czego oczekujesz. :)

Sukces komercyjny gier niestety przekręcił intencje producentów kart dźwiękowych. Jeśli masz trochę czasu to polecam... http://pclab.pl/art17707.html
Coś tam ciekawego da się wyszperać!
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   senq87 Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 14-styczeń 08

Napisano 08 luty 2010 - 12:57

Dziękuje za konkretna odpowiedź. Wlanie na takie odpowiedzi liczyłem. Najbardziej mi zależy na najlepszym dźwięku na słuchawkach. Sama "wieża" hifi jest to jakiś stary sony. Nie planuje zmiany na coś dużo lepszego. Najbardziej mi zależy na słuchawkach. oczekuje na nich czystego i dynamicznego dźwięku :)
0

Strona 1 z 1