foobar2000.pl - polskie forum: [fb2k] foobar2000 v1.0 beta 1 - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

[fb2k] foobar2000 v1.0 beta 1

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 20 listopad 2009 - 18:40

Ukazała się długo oczekiwana wersja 1.0 programu foobar2000. Na razie jest to jeszcze beta, ale możemy już chyba z nadzieją patrzeć w najbliższą przyszłość.

Więcej info tutaj:
http://www.foobar200...otes&version=10

Download:
http://www.foobar2000.org/download

EDIT(/W):
foobar2000 1.0 beta 1 — informacje o wydaniu

Zmiany w układzie menu
Wersja 1.0 wprowadza nowy model struktury menu kontekstowego, włączając w to także przeprojektowaną kartę z ustawieniami w oknie preferencji.

Trzymanie wciśniętego klawisza shift w chwili otwierania menu (zarówno kontekstowego jak również głównego menu) spowoduje wyświetlenie w menu także poleceń, które są zazwyczaj ukryte (w przypadku menu kontekstowego - te, które zostały odznaczone w preferencjach). Likwiduje to konieczność przedzierania się przez okno preferencji aby dotrzeć do opcji, które domyślnie są ukryte.

Przeprojektowane okno Preferencji
Rozmaite, standardowe okna preferencji zostały przeprojektowane (chociażby dodanie przycisków OK/Zastosuj/Anuluj (OK/Apply/Cancel). Istniejące komponety muszą zostać zaktualizowane aby wykorzystać nowe możliwości.

Nowe zachowanie menu Edycja (Edit)
Używając interfejsu domyślnego (Default User Interface/DUI), polecenia z menu Edycja (Edit) działają na aktualnie zaznaczonych utworach, niekoniecznie zawartych na aktywnej w danym czasie liście odtwarzania. Pozwala to, przykładowo, na używanie polecenia Kopiuj na zaznaczeniu w oknie Album List.

Takowe działanie nie jest aktualnie dostępne w niestandardowych interfejsach użytkownika - polecenia menu Edycja działają w ich przypadku jak w starych wersjach foobar2000; omawiane komponenty będą musiały zostać zaktualizowane.
(W.: nie używam DUI, ale OIDP to coś takiego działało już jakiś czas w CUI – no chyba, że czegoś nie rozumiem…)

Możliwe do dostosowania ścieżki do plików okładek
Od terazmożliwe jest ustawienie własnych wzorców jeżeli chodzi o okładki (przód, tył, płyta, obrazek artysty).

Nowy format plików konfiguracyjnych
Konfiguracja pojedynczych komponentów zaposywana jest od teraz w osobnych plikach. Cały czas wspierane jest odczytywanie starych plików konfiguracyjnych więc wszystkie ustawienia zostaną zachowane po aktualizacji ze starszych wersji; jednakże nie będzie możliwości powrotu do starszych wersji bez utraty wszystkich ustawień! (W.: przed aktualizacją zalecane jest wykonanie kopii zapasowej konfiguracji!)

Wbudowana obsługa mediów strumieniowych Windows Media
Zewnętrzne, obfitujące w błędy komponenty nie są już wymagane aby odtwarzać strumienie ASX/MMS/RTSP. Zalecane jest odinstalowanie takowych.

Ograniczenie czasowe wersji beta
Aby zapobiec używaniu przez ludzi nieaktualnych wersji beta, każda wersja beta traci ważność po czterech tygodniach od oryginalnej daty wydania.

1.0 Lista zmian (wycinek, rzeczy nie uwzględnione powyżej):
  • Poprawienie kompatybilności z klawiaturami multimedialnymi.
  • Od teraz instalacja wersji Przenośnej (Portable) zapamiętuje ścieżki Biblioteki Mediów (Media Library) względnie do ścieżki folderu instalacyjnego.
  • Nowe opcje związane z zachowaniem zaznaczania.
  • Interfejs Domyślny (Default User Interface): nowy system pseudo-kodów kolorów dla paska stanu i widoku listy utworów.

Poprawki zgrywania płyt CD:
  • Od teraz wyniki mogą być sprawdzane w locie względem bazy AccurateRip.
  • Wsparcie dla odczytywania CD-TEXT.
  • Możliwość wybrania pojedynczych ścieżek do zgrania w okienku «Rip Audio CD».

EDIT2:
  • Interfejs Domyślny (Default User Interface): nowy system pseudo-kodów kolorów dla paska stanu i widoku listy utworów.
    Używanie znaków ">" i "<" w konfiguracji paska statusu i/lub konfiguracji własnych kolumn przesuwa kolory w kierunku koloru Podświetlenia lub Tła.
    Przykład: $replace(%title%,'(',<<'(',')',')'>>) spowoduje przyciemnienie tekstu otoczonego nawiasami.

• Możliwość zmiany wyjścia audio lub interfejsu (GUI) bez konieczności restartu foobara2000.
  • Wyświetlanie okładek (Album-art): Otwarcie (pliku?) po dwukrotnym kliknięciu.

I jeszcze trochę ;)
  • Dodatnie powiadomienia troubleshootera w przypadku, gdy foobar200 nie został poprawnie zamknięty ostatnim razem.
  • Lepsze raportowanie błędów w przypadków uszkodzonych plików FLAC.
  • Usuwanie "natywnych arkuszy CUE" podczas usuwania osadzonych arkuszy z plików FLAC.
  • Uszkodzone ramki w plikach MP4 nie przerywają już dekodowania.
  • Aktualizacja odczytywania okładek w plikach Vorbis zgodnie z nową specyfikacją.
  • Converter odrzuca nie-konsolowe wersje enkoderów (pozwala to uniknąć częstej pomyłki używania przez ludzi paczek instalacyjnych zamiast właściwych enkoderów).
  • Dodano konfigurację docelowego poziomu MP3 gain (preferencje zaawansowane / advanced preferences).
  • Dodano skróty Ctrl+PageUp/PageDown do zmiany kart (popularnie zwanych "zakładkami", uprasza się o nie robienie tego :P ).
  • Dodano polecenie (które można przypisać do skrótu klawiszowego/przycisku) przenoszące od razu do preferencji wyjścia dźwięku i wybierającego pole rozwijane "Urządzenie wyjściowe" ("Output device") dla szybszego przełączania wyjść.
  • Dodano polecenie umożliwiające bezpośrednią zmianę zapisanych ustawień DSP.
  • Ponownie dodano, znane z wersji 0.8, polecenia bezpośredniej zmiany głośności do określonego poziomu.
  • Rozdzielacze (Splittery) w interfejsie domyślnym są teraz cieńsze.
  • Bardziej spójny wygląd w interfejsie użytkownika, wygląd "Vista" we wszystkich możliwych miejscach.
  • Komponent "Album list": usunięto [+] przy pierwszej pozycji.

EDIT:
  • Standardowe polecenie Copy oraz skrót Ctrl+C kopiują teraz do schowka (oprócz samej ścieżki) również sformatowany tytuł jako alternatywny format, nie ma już potrzeby używania bezpośrednio polecenia Copy Name(s) (z wyjątkiem rzadkich przypadków aplikacji nie obsługujących wielo-formatowego schowka).

myapple.pl
3

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 20 listopad 2009 - 18:44

Mamy mistyczną wersję 1.0 :ok: Koniec świata? :lol:
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 20 listopad 2009 - 18:49

Myślałem, że poczekają z tym do 12.12.2012 :)

Użytkownik s0ber edytował ten post 20 listopad 2009 - 19:37
Powód edycji A nie 21.12.2012? :P

myapple.pl
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 20 listopad 2009 - 19:14

:wacko: :blink: O_o

Spadłem z krzesła ;D

(btw. blipnie ktos info? czy było już? ;-> )

EDIT:
Wtyczki, które u mnie nie działają:

- foo_lastfm_radio.dll : Last.fm Radio
Please update these components to their latest versions if possible.

Failed to load DLL:
- foo_uie_lyricist.dll
1

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   tycobb Ikona

• Miczo Maczo ;)
  • Ikona
  • Rejestracja 07-listopad 07

Napisano 20 listopad 2009 - 22:42

dawxxx666 to mało oryginalne by było ;) powinni się bardziej zdecydować na 21.12.2012 :D

a ja póki co jeszcze działam na 0.9.6.9...i dobrze mi z tym  :bag:

Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 20 listopad 2009 - 22:54

Bez jaj.. :D

EDIT: Pierwsze wrażenie - zmienił się tylko numer wersji na titlebarze :P Wszystko działa (ale to pewno dlatego, że siedzę od dawna na DUI ;)).
EDIT2: Ale w Preferences sporo zmian na pierwszy rzut oka. Jak ogarnę to opisze :P
EDIT3: A jednak sporo to za dużo powiedziane ;) Nie ma większych zmian, ale doszło parę fajnych opcji, m. in. możliwość konfiguracji Cover Art Display, czy też motyw z ukrywaniem pozycji menu (przytrzymując shift przy PPM pokazuje się pełna lista opcji - choć zniknęła możliwość ręcznego segregowania menu). Super sprawa :)
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 20 listopad 2009 - 23:19

Coś ty. Zmian jest duuużo więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Już się pojawiły ze 3 changelogi :]

http://www.hydrogena...showtopic=76327 (tutaj dwa)
http://www.hydrogena...ndpost&p=668683
http://www.hydrogena...ndpost&p=668734

Diabeł tkwi w szczegółach... mnie się te szczegóły bardzo podobają :)

EDIT: A nie wiem, czy już zauważyłeś, ale na główne menu też możesz kliknąć (lewym) z shiftem... bajer :)
EDIT2: Wojtek, nie fikaj tam na forum ;)
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 20 listopad 2009 - 23:27

Cytat

Diabeł tkwi w szczegółach... mnie się te szczegóły bardzo podobają

Mnie generalnie też, poza pewnymi uwstecznieniami ;)

Cytat

EDIT: A nie wiem, czy już zauważyłeś, ale na główne menu też możesz kliknąć (lewym) z shiftem... bajer

Menu w postaci przycisku byłoby większym ;] (tak, jak proponowałeś w temacie CUI)

Cytat

EDIT2: Wojtek, nie fikaj tam na forum

A , Canar mnie już któryś raz z kolei z rówowagi wyrpwadza >: Sie-niemożebnie-wszystkiego-czepia...
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   majster Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-marzec 06

Napisano 20 listopad 2009 - 23:30

Po instalacji zaczęło mi skanować Media Library, ok. Po zmianie interfejsu na Colums UI, skanowało po raz drugi. Dlaczego? :unsure:
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 20 listopad 2009 - 23:38

Może zmieniłeś UI w trakcie skanowania? Wobec tego to normalne, że po restarcie (wymaganym podczas zmiany UI) zaczęło skanować jeszcze raz (czy kontynuowało się poprzednie skanowanie).

Wyświetl postUżytkownik Wojtek dnia 20 listopad 2009 - 23:27 napisał

A , Canar mnie już któryś raz z kolei z rówowagi wyrpwadza >: Sie-niemożebnie-wszystkiego-czepia...

Heh, dokładnie, czasami to takim bucem zalatuje na HA, że aż człowieka ściska ;)

Użytkownik Canar dnia Nov 20 2009, 23:31 napisał

I have no earthly idea what you mean by "high words". I'm certainly not stoned...

Właśnie może by mu pomogło jakby się trochę "zrelaksował" ;)
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 20 listopad 2009 - 23:51

Cytat

Właśnie może by mu pomogło jakby się trochę "zrelaksował"

Idż, zaproponuj, aż jestem ciekaw reakcji i ilości sekund po której pojawiłaby się "cięta" riposta ;D
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 listopad 2009 - 00:03

Obawiam się, że mogliby tam nie zrozumieć tego polskiego przaśnego humoru...
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona
  • Rejestracja 29-lipiec 06

Napisano 21 listopad 2009 - 11:31

Cytat

Time limit in beta versions

To prevent people from running outdated beta versions, every beta version now expires after four weeks from the original release.

Z tego można wywnioskować, że nowe wersje będą ukazywać się średnio co miesiąć ;]
Graj w LEAGUE OF LEGENDS za darmo!

Sprawdź mój muzyczny gust: user_Dimension

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
"Life sux, no matter how happy you are
because being happy doesn't exclude fact, that life sux."..
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 listopad 2009 - 11:44

Cytat

Z tego można wywnioskować, że nowe wersje będą ukazywać się średnio co miesiąć ;]

Nope, co najwyżej, że następna wersja *planowana* jest za miesiąc. To czy się pojawi, i to czy takie coś będzie funkcjonować nadal to jest wróżenie z fusów :P

btw. HydrogenAudio :

Cytat

This is not really the point, I'm afraid. The time limit isn't there to block users from using expired versions completely, it will just politely tell people running old betas to upgrade to a "stable" version, that's all. Sure anybody and his dog can defeat the check in a second, but then it's not there for those people in the first place.

"it will just politely tell people running old betas to upgrade to a "stable" version" -- znaczy się będą dalej działać, ale z jakimś "przypominaczem"?
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 listopad 2009 - 12:00

Raczej nie. W języku developerów foobara, całkowite zablokowanie aplikacji jest właśnie metodą bardzo "polite". Strach myśleć, jakie mogłyby być bardziej stanowcze metody :]
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona
  • Rejestracja 29-lipiec 06

Napisano 21 listopad 2009 - 12:23

No więc jeśli będą całkowicie zablokowane, a nie będą wywalać powiadomień, to użytkownicy z foobara nie skorzystają, więc nowa wersja będzie musiała być wydana.
Graj w LEAGUE OF LEGENDS za darmo!

Sprawdź mój muzyczny gust: user_Dimension

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
"Life sux, no matter how happy you are
because being happy doesn't exclude fact, that life sux."..
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 21 listopad 2009 - 13:45

Dokładnie, skoro downgrade nie jest możliwy, to nowa wersja wyjść będzie musiała. Chyba że wypuszczą tą samą wersję ale z oznaczeniem foobar2000 1.0 beta 1.1 - brak zmian poza dłuższym czasem działania :P
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 listopad 2009 - 14:13

Hmm... pomyliłem się z tym wygasaniem wersji:

Cytat

Time limit in beta versions
To prevent people from running outdated beta versions, every beta version now expires after four weeks from the original release.

czyli sami narzucili dla wszystkich przyszłych bet takie ograniczenia.

Co do łagodności -- w podlinkowanej wiadomości dev foobara wypowiada się, że obejście tego nie jest nazbyt skomplikowane, stąd wyciągnąłem wniosek że jednak nie będzie to nazbyt upierdliwe jednak...

(btw. wrzuciłem tłumaczenie listy zmian do pierwszej wiadomości, jakby ktoś rzucił okiem czy wszystko gra byłbym dźwięczny (: )
1

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 listopad 2009 - 14:35

Dzięki za tłumaczenie listy zmian. (Aczkolwiek chyba to nie cały changelog - ze wszystkich postów jakie podałem tutaj - w wolnej chwili uzupełnię tłumaczenie, o ile ktoś mnie nie uprzedzi)

Obejście ograniczenia czasowego nie jest skomplikowane - wystarczy sobie przestawić zegarek :)
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 listopad 2009 - 17:53

No to było właśnie ze strony z listami zmian + część z pierwszego postu. Dosztukowuję właśnie resztę :)

A co do ograniczenia czasowego -- na HA wzmiankowany jest nawet ewentualny "pacz" ;)

EDIT:
done.

btw. "Bardziej spójny wygląd w interfejsie użytkownika, wygląd "Vista" we wszystkich możliwych miejscach." no ja nie rozumiem... o ile jeszcze Aero jest ładny, tak ten gradientowy niebieski, zwłaszcza widoczny w Firefoksie 3.5, to po prostu okropny jest... Oni celowali w "Brushed metal" z OSX i im po prostu tak bardzo nie wyszło?! O_o
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2