foobar2000.pl - polskie forum: IP.Board 3.0.0 na foobar2000.pl - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (5 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

IP.Board 3.0.0 na foobar2000.pl

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 23 czerwiec 2009 - 22:22

Ukazała się właśnie nowa wersja silnika naszego forum (IP.Board 3.0.0). Koszt 'apdejtu' (przedłużenia licencji) wynosi 25$. Z reklam googlowych uzbierało się 1$ :D Brakuje więc już tylko 24$.

Kto ewentualnie byłby zainteresowany kolejną zbiórką? W nagrodę dozgonna wdzięczność społeczności forum i konto VIP'a (lans :faja: ).
W nowej wersji prawdopodobnie zostałby również wyeliminowany problem z niedziałającymi załącznikami.
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

• (5 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 16 lipiec 2009 - 16:09

http://forum.invisio...w...ost&p=27533 - i dlatego proponuję jeszcze trochę poczekać (;
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   unbreak Ikona

• unleashed
  • Ikona
  • Rejestracja 09-czerwiec 05

Napisano 12 sierpień 2009 - 14:40

I jak Wam idzie przejście na nowe IPB? :>
last.fm & Steam & xfire | www
Dołączona grafika
Twiztid Tribe®

0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 12 sierpień 2009 - 16:27

Czekamy na nowsze wersje IPB :)
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona
  • Rejestracja 30-październik 07

Napisano 03 wrzesień 2009 - 20:30

Dziś wyszła już wersja 3.0.3 :)

Więcej informacji --> tutaj
Dołączona grafika
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   unbreak Ikona

• unleashed
  • Ikona
  • Rejestracja 09-czerwiec 05

Napisano 16 październik 2009 - 08:57

a jest już nawet 3.0.4

W ten sposób można się doczekać 4.0.0 ;p

u nas (Ci z banera) właśnie się dzisiaj zainstalowało 3.0.4 :) - walczymy z łatką PL
last.fm & Steam & xfire | www
Dołączona grafika
Twiztid Tribe®

0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 04 listopad 2009 - 23:17

No więc krótko.

Mamy IPB 3.0 :D
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 listopad 2009 - 23:19

I standardowo: jakbyt ktoś gdzieś coś ten tego znalazł to zgłaszać ;D
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   Raiden Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 05 listopad 2009 - 20:23

Wyświetl postUżytkownik Qbi@k dnia 04 November 2009 - 23:17 PM napisał

Mamy IPB 3.0 :D

No właśnie, zaś pozmienialiśta wizję ale chyba nie jest zła - nawet widze swoje piekne foto jak sem zalogowany :D
I lista emotikonów od razu się rozwija, więc OK - jak dla mnie :)
Tylko jak siem klika ze strony głównej na ostatni temat w danym Dziale to nie rzuca do ostatniego posta, tylko do początku tematu... no chyba że ma tak byc.
...no i jak zaczynam pisac po kilka linijek w edytorze posta to znika częsc tekstu, która pewnie ukryta jest pod emotikonami z prawej? Zgaduję tylko bo się a tym nie znam ale jak klikne na koniec danego wiersza to tekst napisany wraca... do czasu, aż znów nie nacisnę czegoś na klawiaturze - wówczas zaś znika... nie wiem, czy jasno się wyrażam :) Może jak ktoś będzie chciał pisac dłuższego posta to skuma o czym mówię :D
3mta się równo na chwałę Foobar2000 :D

<po chwili> :D
Za to jak klikne na ten temat na stronie głównej to od razu rzuca do ostatniego posta - tak jak było wcześniej, ale zaś nie widzę co piszę, jak piszę długiego posta; znika tekst pod emotikonami wydaje misie.
Nawet widac końcówki literek po prawej stronie słupa z emotikonami :)

<po dłuższej chwili>
Za to jak niezalogowany klikam na ten temat to zaś nie rzuca do ostatniego posta... może rzuca tylko zalogowanych? ...coś jeszcze miałem dopisac ale zapomniałem :/ ...i kursor mi mruga na emotikonach - teraz zauważyłem, więc pewnie już może wiecie o co mi chodzi.
...i jakoś edytowanie własnego posta dziwnie wygląda - u góry ramka pusta, na dole piszę...
I niezalogowany widzi 'ostatnie aktualne tematy' po polsku, a niezalogowany po angielsku; wiele jest zresztą po angielsku teraz łącznie z 'Save Changes'; ale może tak ma byc; sie na tym nie znam.
Dobra, spadam, 3mta się :)
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 05 listopad 2009 - 22:18

Przechodzenie -- ja od zawsze klikam na tą ikonkę obok tematu co by przejść do ostatniego nieczytanego posta (z oczywistych względów nie ma jej gdy jesteś niezalogowany)

Edycja -- hmm.. nie spotkałem się, a używam tej złej i niedobrej Opery, ale z drugiej strony, nie używam edytora wizualnego, więc to pewnie to...
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   Raiden Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 06 listopad 2009 - 00:41

Wyświetl postUżytkownik Wojtek dnia 05 November 2009 - 22:18 PM napisał

Przechodzenie -- Edycja

Jeszcze parę dni temu klikałem na temat na stronie głównej i to wystarczyło za przeniesienie do ostatniego posta - czytanego czy nieczytanego :)
Rozumiem, że muszę zmienic Explorera na Operę? Chyba nie jest to mozliwe. Wobec tego będę miał błędy na Foobar2000pl?
Rozmawianie o takich sprawach poprzez Private Message zmniejszy Wam liczbę Użytkowników - ale to tylko moje zdanie i sorry, że się wywaliłem z własnych problemów internetowych. Jestem tylko laikiem, a tu dla takich najwidoczniej nie ma miejsca? :P
A jeśli chodzi o 25$ to bardzo chętnie prześlę, bo liczy się tylko dobra muza i dobry odtwarzacz :) Ale jak się ma taki laik do statusu VIP?
I już na koniec - miałem tego nie mówic, ale nowe zamula mi pamięc tak samo, jak lastfm - co klikne jakąś opcję to myśli kilka sekund. Wczesniej była szybka akcja i za to lubiłem to Forum.
No ale jako że nie jestem zorientowany i nie należę do Kółka Wzajemnej Adoracji - przypomina misie Apacz i to, jak traktował ludzi :)
Dzięki za pomoc, sam sobie poradzę :)
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 06 listopad 2009 - 08:58

Nie wiem o co chodzi z Apaczem, że niby jak traktował ludzi? o_O I nie musisz przesyłać $25, bo - jak widać - nowe forum już jest opłacone i zainstalowane :) I nie wiem za co masz do nas te fochy :]

Link na głównej stronie: jak klikasz w datę postu, to przenosi do ostatnio napisanego (no chyba o to Ci właśnie chodzi?). Jak klikasz na temat, to do pierwszego nieczytanego (musisz być zalogowany). Z tego co pamiętam, w poprzedniej wersji było dokładnie tak samo. Co zresztą jest opisane jak przytrzymasz kursor sekundkę nad linkiem. Chyba, że masz na myśli "Najnowsze tematy / Recently Added Topics", to faktycznie brakuje tam linka do ostatnio napisanego postu.

Jeśli idzie o edytor, to sprawdziłem na IE8 i nie zauważyłem żadnych problemów. Na którym IE tak Ci się robi? Pod jakim systemem? Może wrzuć jakiś screenshot.

A angielskie napisy. Jesteś pewien, że przełączyłeś język na polski? (na samym dole strony po lewo) Ja nigdzie nie mam "Save changes". A niezalogowany faktycznie ma domyślnie po angielsku, rzeczywiście należałoby to zmienić.

Nie zauważyłem specjalnego spowolnienia w stosunku do poprzedniej wersji. Edytor jest cięższy, może tu jest problem, możesz w takim razie przełączyć go na lżejszą wersję - kliknij w Ustawienia swojego profilu, i tam odznacz "Rozbudowany edytor tekstu".

I nie ma co się na nas obrażać, za to chętnie wysłuchamy wszelkiej konstruktywnej krytyki. Błędy staramy się naprawiać (o ile są dobrze opisane).

Użytkownik Qbi@k edytował ten post 06 listopad 2009 - 09:19
Powód edycji Domyślny język forum to polski.

0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona
  • Rejestracja 30-październik 07

Napisano 06 listopad 2009 - 09:38

Tak nieśmiało składam propozycję, co by jakieś skiny zapodać, o ile to możliwe. Najlepiej, jakby w ofercie znalazł się jakiś ciemniejszy.

A co do działania forum, to ja żadnych problemów póki co nie odnotowałem, poza tym jestem przyzwyczajony, bo na forum tlenowym od pewnego czasu zainstalowane jest IPB 3. Swoją drogą, to mój ulubiony silnik forum. ;)

Dołączona grafika
0

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 06 listopad 2009 - 09:50

Warto było wykupić nową wersję IPB, jest pięknie ;)
myapple.pl
0

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 06 listopad 2009 - 11:37

- Skinów do wyboru raczej nie będzie...
- Język niezalogowanych. Sprawdziłem na IE, Fx i Chrome -- wszędzie miałem polski więc SOA#1 (z resztą polski ustawiony jest w ACP jako domyślny)
- Co do spowolnienia, może wynikać to z większęj ilości JS, który w połączeniu z IE i nawet odrobinę słabszym sprzętem może faktycznie jednak trochę zamulać... (btw. Raiden jakiego masz tego IE?)
0

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 06 listopad 2009 - 11:56

Dziwne z tym językiem... w trakcie pisania poprzedniego posta odpaliłem IE, i tam (będąc niezalogowanym) miałem ustawiony angielski jak byk. Teraz wyczyściłem ciastka, spróbowałem też pod k-meleonem i jest polski. Może ktoś (Qbi@k?) ustawił to w międzyczasie :)
0

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 06 listopad 2009 - 12:05

Nie-mam-zielonego-pojęcia... no ale ważne, że działa (:
0

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   tycobb Ikona

• Miczo Maczo ;)
  • Ikona
  • Rejestracja 07-listopad 07

Napisano 06 listopad 2009 - 13:58

no i wchodzę no i patrzę a tu....zmiany zmiany zmiany...no PIKNIE to teraz wygląda  :ok:
Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona
  • Rejestracja 29-lipiec 06

Napisano 06 listopad 2009 - 15:35

Zmiany oczywiście pozytywne i nie, żeby mi się design nie podobał, ale powoli zaczyna mnie wkurzać, że wszystkie znane mi fora, które przeszły na IPB 3, zrobiły się niebieskie, czy to jasne, czy to ciemne -.-'
Graj w LEAGUE OF LEGENDS za darmo!

Sprawdź mój muzyczny gust: user_Dimension

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
"Life sux, no matter how happy you are
because being happy doesn't exclude fact, that life sux."..
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   Raiden Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 07 listopad 2009 - 23:10

Wyświetl postUżytkownik mixcherry dnia 06 November 2009 - 08:58 AM napisał

Błędy staramy się naprawiać

Ch z Apaczem i oby nigdy tu nie wrócił :P Jeśli tak będzie - kolejne 25$ na wersję 4.0 czy jak jej tam - na pewno się znajdzie; właściwie to uważam za żenujące, iż na tym forum pojawiają się (pojawiały) jakiekolwiek reklamy :/
Znów znika mi tekst pod emotikonami... screen dla porównania tego co piszę, a tego co widac - kłaniam się s0ber'owi.
Niestety, screena nie będzie bo nie wiem, jak go wstawic. Insert image? I co dalej? Pojawiają się jakies 2 paski - jeden biały, drugi niebieski.. - klikałem, próbowałem; nie wyszło.
Faktycznie - jak klikam w datę na stronie głównej to przenosi do ostatniego - dzięki za info :) Kiedyś klikałem po prostu w nazwę tematu i też przenosiło do ostatniego.
IE mam pewnie 6 B)
'Save Changes' miałe przy edycji własnego posta. Nie przy pisaniu nowego, tylko edytowaniu swojego..
Spowalnianie: przede wszystkim o edytor chodzi.. nawet teraz przy pisaniu mam ogromne problemy. Nie dośc, że każda linika znika pod emotikonami z prawej - to nawet zwykłe klikanie myszką w konkretne miejsce w edytorze sprowadza się do oczekiwania klikusekundowego.. :/ Właśnie zrobiłem screena z kursora na emotikonach, no ale skrina nie umieszczę bo nie wiem jak. Kiedyś wiedziałem i umieszczałem dużo, pewnie ktos pamięta :D Nawet opcje Wstecz/Dalej w Explorerze działają jak.. nieważne, spowolnioną mam obsługę Forum i tyle :/
Ogólnie źle nie jest, tylko ciężko się pisze posty; edytuje je potem. Poza tym - poważnie spowalnia mi wszystko na Forum, łąznie z otwieraniem i klikaniem na poszczególne tematy. Do tego doszedł An Error Occurred - bo pewnie za długo pisałem posta - i juz się maksymalnie wkur#$łem :mad: :evil: :mad: :evil: Gdybym tego nie skopiował to by misie nie kciało pisac po raz drugi, pozdro :(
[EDIT]
z językiem też się wyjaśniło - kliknąłem na Polski z lewej na dole i jest OK :)
Tylko jednoczesnie misie wydaje, że w sieci nie siedzą wyłącznie inteligenci, którzy w 8 sekund klikają wszystkie domyślne opcje na forum; tylko normalni ludzie. Zapewne wszystko można ustawic, ale jakim kosztem? Nie każdy jest maniakiem albo informatykiem :mellow:
0

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 08 listopad 2009 - 00:44

Cytat

Ch z Apaczem i oby nigdy tu nie wrócił

Uprasza się o... ekhm...

Cytat

Jeśli tak będzie - kolejne 25$ na wersję 4.0 czy jak jej tam - na pewno się znajdzie; właściwie to uważam za żenujące, iż na tym forum pojawiają się (pojawiały) jakiekolwiek reklamy :/

Skrypt forum kosztował ~150$ (o ile dobrze pamiętam), aktualizacje to kolejne 25$. Hosting też kosztuje kilka stówek rocznie. Może Ty masz jakieś drzewko na którym hodujesz pieniądze, ale chyba byłoby miło, żeby te koszty się choć trochę zwracały -- co nie? Zwłaszcza że reklamy są maksymalnie mało inwazyjne...

Cytat

Niestety, screena nie będzie bo nie wiem, jak go wstawic. Insert image? I co dalej? Pojawiają się jakies 2 paski - jeden biały, drugi niebieski.. - klikałem, próbowałem; nie wyszło.

Używając pełnego edytora masz możliwość zarządzania obrazkami -- poniżej treści wpisywanej wiadomości masz pole gdzie możesz wskazać plik do dodania.

Cytat

IE mam pewnie 6

Jeżeli tak, to hm... polecam w końcu zaktualizować do wersji 8. Jest to darmowe, rozwiązuje masę problemów z kompatybilnością a dodatkowo przestaniesz być w grupie osób na którą narzekają wszyscy twórcy stron www ;P (porada: wersje możesz sprawdzić w menu pomoc -> o programie ; najnowszą wersję możesz pobrać i zainstalować z http://www.microsoft...er/default.aspx -- gorąco zachęcam ;] )

Cytat

Spowalnianie: przede wszystkim o edytor chodzi.. nawet teraz przy pisaniu mam ogromne problemy.

Jak już było mówione -- przełącz na edytor standardowy (w ustawieniach konta użytkownika).

Cytat

Do tego doszedł An Error Occurred - bo pewnie za długo pisałem posta - i juz się maksymalnie wkur#$łem Gdybym tego nie skopiował to by misie nie kciało pisac po raz drugi,

Zrzut ekranu + kod/treść błędu + adres z paska byłyby pomocne...

Cytat

z językiem też się wyjaśniło - kliknąłem na Polski z lewej na dole i jest OK

Po zainstalowaniu forum i poustawianiu wszystkiego (acz były problemy z lokalizacją) ustawiłem wszystkim na sztywno język polski... Jak to się stało, że Ty miałeś angielski? Nie mam pojęcia :(

Cytat

Tylko jednoczesnie misie wydaje, że w sieci nie siedzą wyłącznie inteligenci, którzy w 8 sekund klikają wszystkie domyślne opcje na forum; tylko normalni ludzie. Zapewne wszystko można ustawic, ale jakim kosztem? Nie każdy jest maniakiem albo informatykiem

Dlatego zanim coś ruszyło staraliśmy się ustawić wszystko żeby było ok, no ale nie zawsze da się przewidzieć i sprawdzić działanie w każdej sytuacji, tym bardziej na komputerze każdego użytkownika forum. Dlatego tez jest stosowny temat żeby błędy zgłaszać :)
0

• (5 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »