foobar2000.pl - polskie forum: [FAQ] Usuwanie systemowego obramowania okna - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

[FAQ] Usuwanie systemowego obramowania okna

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 13 czerwiec 2009 - 18:13

Często pojawia się problem "jak pozbyć się systemowego obramowania okna". Niestety foobar2000 sam w sobie nie pozwala na taką operację, ale przy użyciu zewnętrznych narzędzi można takie obramowanie usunąć. Minusy? Nie da się zrobić tego automatycznie, operację trzeba powtarzać przy każdorazowym uruchomieniu programu a na domiar złego traci się przyciski kontroli stanu okna [minimalizuj/maksymalizuj/zamknij].

Jeżeli jednak zdecydowałeś się kontynuować:
1. Pobierz plik: Załączony plik  foobar_window.7z (198,99 KB)
Ilość pobrań: 115
2. Uruchom go (można wrzucić do autostartu)
3. Naciśnij kombinację klawiszy win+X (kombinacja działa jak przełącznik pokaż/ukryj)

Rozwiązanie powstało na bazie wiadomości oraz programu AutoHotkey

EDIT:
Wersja @Vifona, automatycznie usuwająca dekorację okna po uruchomieniu foobara2000: Załączony plik  foobar2000.zip (216,07 KB)
Ilość pobrań: 181 i tu: Mirror:
- plik exe wypakować z archiwum,
- wrzucić do autostartu
- przy każdym uruchomieniu foobara2000 dekoracja okna zostanie automatycznie usunięta

UKRYWANIE IKONY (Vista/XP)

Cytat

I jeszcze dodam od siebie informację dla użytkowników Visty, z racji tego, że ten programik usadza się w tray systemowym (ten paseczek obok zegara) to jeśli ktoś chcę go ukryć to klikamy ppm na pasek menu start, klikamy na właściwości, obszar powiadomień i dostosuj. I tam możemy określić - jak to się fajnie nazywa - zachowanie każdej z ikonek znajdujących się w trayu systemowym.(@berials1)

0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Vifon Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 18-listopad 06

Napisano 14 czerwiec 2009 - 09:12

Jak komuś się nie chce każdorazowo wciskać Win-X, to załączam wersję, która sama usuwa obramowanie po włączeniu foobara.Załączony plik  foobar2000.zip (215,93 KB)
Ilość pobrań: 44Może być minimalnie bardziej obciążająca dla komputera, ale naprawdę niewiele. Dla będących w temacie, załączam też źródło. Innym wystarczy sam plik exe.

EDIT:
Co do Twojej wersji, to mam pewną uwagę. Zamiast dwóch komend można by użyć jednej:
WinSet, Style, +0xC00000, A
WinSet, Style, -0xC00000, A
można zamienić na
WinSet, Style, ^0xC00000, A
(^ oznacza "toggle")
Dzięki temu pozbylibyśmy się też zmiennej, której używasz do zdecydowania, której komendy użyć.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 14 czerwiec 2009 - 10:01

Z tego co zauważyłem - klasa okna jest na każdym komputerze inna (nie wiem czemu) i dlatego Twój skrypt nie działa u mnie na obu komputerach (na obu foobar jest inaczej identyfikowany). Niestety AKH znam w stopniu takim jak widać i problem rozwiązałem metodą 'na piechotę' (;
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Vifon Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 14 czerwiec 2009 - 12:52

Ta klasa zawsze mi się wydawała jakaś dziwna. Dobrze wiedzieć, dzięki. Poprawiłem wykrywanie okna, teraz powinno działać.Załączony plik  foobar2000.zip (215,86 KB)
Ilość pobrań: 52
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 14 czerwiec 2009 - 12:58

OK, teraz działa OK. Pozwoliłem sobie dorzucić Twoją wersję do pierwszej wiadomości, żeby wszystko było w jednym miejscu :)
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Vifon Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 18 czerwiec 2009 - 16:32

Poprawiłem pewien błąd - czasem skrypt nie rozpoznawał okna foobara. Teraz nie powinno być już tego problemu.
Nową wersję można pobrać tu: Załączony plik  foobar2000.zip (216,07 KB)
Ilość pobrań: 181 i tu: Mirror

Można prosić, żeby ktoś u władzy zaktualizował linki w pierwszym poście?

edit: dodane /w
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   lakatus Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 12-luty 10

Napisano 12 luty 2010 - 17:09

z wersja 1.0 to nie dziala :/ probuje ten skrypt pod Vista
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Vifon Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 12 luty 2010 - 23:02

Wyświetl postUżytkownik lakatus dnia 12 luty 2010 - 17:09 napisał

z wersja 1.0 to nie dziala :/ probuje ten skrypt pod Vista

Visty nie mam, więc przetestować nie mogę, ale pod XP też nie działało. Jak zajrzałem do kodu, to sam się dziwię, że to wcześniej działało.
Nowa, działająca wersja jest dostępna tutaj (stare linki do mirrora też prowadzą do nowej wersji - to ten sam link).

EDIT, 10:57 13.02.2010:
Właśnie wrzuciłem nową wersję, która działa w inny (moim zdaniem lepszy) sposób i jest mniej zasobożerna (nie żeby to wcześniej był jakiś potwór w tej kwestii, ale jest jeszcze lepiej). Stara wersja mogła w pewnych specyficznych sytuacjach nie działać. Ta już nie powinna mieć takich problemów. Jeśli z jakiegoś powodu ktoś woli starą wersję, proszę bardzo (stary link już prowadzi do nowej wersji)
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Wicia666 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 07-grudzień 06

Napisano 08 lipiec 2011 - 08:27

Szukałem ostatnio czegoś na usunięcie tego obramowania i znalazłem fajną wtyczkę UI hacks
http://sites.google....ts/home/uihacks
Pozwala usunąć górną belkę, jednak obramowanie po bokach (i takie same na dole i górze) zostaje. Ma jeszcze parę innych ciekawych opcji. Może jeszcze komuś się przyda ;)
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   tylkosciagam Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 09-wrzesień 13

Napisano 10 wrzesień 2013 - 00:12

Fajnie, że po ściągnięciu pliku nie dość, że nie działa, to jeszcze wyskakuje komunikat o wirusie. Nie ściągać lepiej tego.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   TomaszT Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 01-grudzień 14

Napisano 01 grudzień 2014 - 23:31

Dzięki przyda mi się tam modyfikacja.
0

Strona 1 z 1