foobar2000.pl - polskie forum: Za dużo basu - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Za dużo basu logitech z-2300

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 05

Napisano 04 kwiecień 2009 - 12:08

Od kilku lat mam logitech z-2300 2.1. byc moze to kwestia tego ze mam teraz mniejszy pokoj, albo umeblowania pokoju.... albo po prostu glosniczki sie z czasem zużyłu, ale do rzeczy:
nawet na potencjometrze ustawionym na minimum basu jest za dużo. szczególnie jeśli muzyka gra cicho, do spania (a nie mam łóżka tylko materac, więc sie niesie po podłodze). gdy jest głośno jest w miare OK.
chciałbym zrobić coś z tym, w ten sposób, żebym miał płynną regulację basu od zera do full. w większości zestawów z subwooferem tak właśnie jest.
elektryk/elektronik ze mnie żaden. mam więc pytanie do ludzi znających się na rzeczy. czy można wymienić potencjometr od basu na pilocie, ewentualnie go wyregulować jakoś?
żadne software'owe rozwiązania nie wchodzą w gre (equalizery itd). tylko ciężki sprzęt ;)
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   dejko Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 07

Napisano 04 kwiecień 2009 - 13:46

Jak potencjometr na pilocie jest, to przecież nie ma żadnego problemu. Gorzej jakby go ram nie było.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 kwiecień 2009 - 14:02

jest potencjometr. tylko co mam z nim zrobić? wymienić na inny? czy może da się potencjometr jakoś wyregulować
to taki zestaw.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona
  • Rejestracja 27-grudzień 06

Napisano 04 kwiecień 2009 - 14:08

Taki już 'urok' komputerowych zestawów z subwofferem ;-) W KAŻDYM bas dominuje nad resztą pasma - raczej tego nie poprawisz (no, chyba że całkiem wyeliminujesz suba :P )
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 kwiecień 2009 - 14:21

wcale nie. w niższym modelu z-4e jest płynna regulacja basu, praktycznie od zera. w wielu creativach też tak jest.
na chłopski rozum przydał by się po prostu większy zakres w jakim działa potencjometr i myślę, że da się to zrobić.
głośniki mam od dawna i jestem z nich bardzo zadowolony, tylko ten bas mnie czasem irytuje. szczególnie jak przeprowadziłęm się i mam dużo mniej przestrzeni w pokoju.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   dejko Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 07

Napisano 04 kwiecień 2009 - 15:23

U mnie nie dominuje bas (Creative t3030). Jest płynna regulacja od 0 do 10, gdzie ja stosuję 4.
A potencjometr (to zwykły rezystor nastawny) to się wylutowuje i wlutowuje sprawny. Jak masz znajomego elektronika, to pomoże Ci wybrać odpowiedni zastępnik, który bedzie miał większy zakres regulacji czy raczej większą wartość rezystancji (bo chyba im większy opór, tym słabszy bas).
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 kwiecień 2009 - 16:25

Wyświetl postUżytkownik dejko dnia sob, 04 kwi 2009 - 17:23 napisał

U mnie nie dominuje bas (Creative t3030). Jest płynna regulacja od 0 do 10, gdzie ja stosuję 4.
A potencjometr (to zwykły rezystor nastawny) to się wylutowuje i wlutowuje sprawny. Jak masz znajomego elektronika, to pomoże Ci wybrać odpowiedni zastępnik, który bedzie miał większy zakres regulacji czy raczej większą wartość rezystancji (bo chyba im większy opór, tym słabszy bas).

wlutowac, to sobie sam potrafię ;) nie wiem tylko czym zastąpić obecny potencjometr. ale to już chyba na forum elektrody zapytam, bo tam szpece siedzą.
0

Strona 1 z 1