foobar2000.pl - polskie forum: Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 15 luty 2009 - 21:08

"Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących. Aby zainstalować urządzenia miksujące, przejdź do Panelu sterowania, kliknij kategorię Drukarki i inny sprzęt, a następnie kliknij ikonę Dodaj sprzęt. Działanie tego programu zostanie teraz zakończone."

Taki komunikat pojawia mi się, gdy w systemie znika dźwięk, a ja próbuję wejść do regulacja głośności (głośniczek obok zegarka).

Muszę co chwilę resetować komputer, żeby z powrotem mieć dźwięk we wszystkich aplikacjach (Opera - YouTube, gry - STALER, itp.). Wyjątkiem jest foobar2000, gdzie w Output ustawiłem swoją dźwiękówkę: Realtek HD Audio output i wszystko gra. Przy ustawieniu Podstawowy sterownik dźwięku nie ma dźwięku, jak i w całym systemie.

Zanikanie dźwięku pojawia się najczęściej po wyłączeniu jakiejś aplikacji.

Windows XP SP3 + najnowsza wersja sterowników do karty dźwiękowej. Help!
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 15 luty 2009 - 23:20

Jakiej aplikacji?
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 16 luty 2009 - 02:30

Używasz może Comodo ? Ostatni miałem podobny problem: przy zapisywaniu configa Samurize.
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 16 luty 2009 - 07:28

Wyświetl postUżytkownik Wojtek dnia nie, 15 lut 2009 - 23:20 napisał

Jakiej aplikacji?

Najczęściej gier. Stalker, CS, ale czasami dźwięk sam zanika, gdy pozostawię komputer bezczynnie na dłuższy czas (tak przynajmniej mi się wydaje).
Aktualnie nie używam żadnego firewalla.
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 18 kwiecień 2009 - 20:13

ROZWIĄZANIE

Sauerkraut napisał:

Witam! Temat trochę stary ale na przyszłość: Rozwiązanie tego problemu można znaleźć na stronie
http://www.sizlopedi...hostexe-errors/

Dla słabiej znających angielski
Wymaga do edycji rejestru a kokretnie: odpalamy regedit (start>uruchom>wpisujemy regedit) i rozwijamy widniejące tam drzewka po ścieżce HKEY_LOCAL_MACHINE/System/Current/ControlSet/Services/NetBT/Parameters ostatniego nie rozwijamy tylko klikamy, żeby się podświetlił i z prawej strony odnajdujemy TransportBindName, które klikamy dwa razy i czyścimy dolne okienko, żeby było puste

Tak samo rozwijamy HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/OLE <- ostatnie podświetlamy jak wyżej

i zamieniamy wartość EnableDCOM z "Y" na "N"

Jeżeli to był problem svhosta to powinno pomóc. Warto nadmienić że często ten problem występuje przy kartach zintegrowanych Realteka

http://forum.laptopy...sujacych-28700/
0

Strona 1 z 1