foobar2000.pl - polskie forum: SAPPHIRE - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (21 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 19
  • 20
  • 21
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

SAPPHIRE Columns UI + PSS configuration by dawxxx666 Oceń temat: ***** 4 głosy

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Ikona postu  Napisano 20 listopad 2008 - 18:28

SAPPHIRE
ColumnsUI config dla foobara2000 v.0.9.6
Dołączona grafika

Dołączona grafika - Lista albumów

Dołączona grafika - Widok okładki

Dołączona grafika - CoverFlow

Dołączona grafika - Tekst utworu
------------------------------

Wersja RC4:
01.06.2009
Download: http://rapidshare.co...APPHIRE_RC4.rar

Instrukcja:
1. Instalujemy najnowszą wersję foobara2000, najlepiej w C:/Program Files/foobar2000. Config powinien również działać z wersjami starszymi niż 0.9.6, nie gwarantuję jednak, że wszystko będzie wtedy działać tak, jak powinno.
2. Wypakowujemy ściągniete pliki, instalujemy czcionki, zawartość folderu 'foobar2000' przenosimy do 'Program Files/foobar2000', zastępujemy stare pliki.
3. Włączamy foobar2000, wchodzimy do Preferences (przycisk w prawym górnym rogu) i:
a) klikamy 'Display' -> w panelu po prawej wybieramy 'ColumnsUI' (może być potrzebny restart programu)
b) rozwijamy Media Library -> w prawym panelu klikamy 'Add...' i wskazujemy ścieżkę do naszego folderu z muzyką
c) rozwijamy Media Library -> Quick Search Toolbar -> zmieniamy 'Text Color' na biały i 'Background' na czarny oraz ustawiamy 'Frame' na 'None'
d) rozwijamy Display -> Columns UI extensions -> Playlist Dropdown -> odznaczamy 'Show Icons'
e) rozwijamy Display -> Chronflow -> Display -> Zmieniamy tło na czarne i kolor czcionki na białą
f) rozwijamy Display -> Columns UI -> klikamy przycisk 'Import File' po prawej -> wskazujemy ścieżkę do pliku FCL, znajdującego się w paczce z configiem. Odznaczamy 'Show Toolbars', przechodzimy na zakładkę 'Status Bar' i odznaczamy 'Show status bar'
4. Wchodzimy do menu (przycisk w lewym górnym rogu) -> Playback -> zaznaczamy 'Cursor Follows Playback' i 'Playback Follows Cursor'.
5. Cieszymy się nowym configiem!

Cover Flow (chronflow):
Zaczynamy od instalacji nowych sterowników do karty graficznej oraz tego:
http://www.microsoft...;displaylang=en lub tego http://www.atombyte....ftp/sct10en.exe
Poza tym dodam, że Cover Flow (chronflow) jest wtyczką, a nie częścią configu. Wtyczka zawiera błędy i nie działa na wszystkich konfiguracjach sprzętowych (nie lubi zwłaszcza kart ATI). Nie odpowiadam za ewentualne problemy wynikające z jej użytkowania...
Więcej info: foo_chronflow info

Wszystkie problemy wynikające z nieprzeczytania powyższej instrukcji są oznaką braku szacunku z Waszej strony. Nie będę na nie odpowiadał, co najwyżej odsyłał do pierwszego postu...

Komputer Świat Ekspert 4/2009:
Dołączona grafika
myapple.pl
-1

• (21 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 19
  • 20
  • 21
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#401 Użytkownik nie jest zalogowany   Parker1992 Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 23-czerwiec 06

Napisano 19 maj 2011 - 16:03

W jaki sposób podmienić foo_uie_lyrics na foo_uie_lyrics2? Ilekroć podmieniam je w layoucie to wygląd foo się sypie tzn. staje się cały szary, zupełnie jak by komponent zajmował całe okno.
Dołączona grafika Clark - najlepszy stringo pisarz Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#402 Użytkownik nie jest zalogowany   arczi87 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 18-październik 11

Napisano 18 październik 2011 - 17:44

Witam to mój pierwszy post na forum, pozdrawiam wszystkich :).

Od dłuższego czasu korzystam z tego skinu. Jest on bardzo wygodny i intuicyjny. Prywatnie jestem zdania że bije wszystkie inne na głowę.

Z racji, iż nie był on modernizowany dość długi czas po części stracił on swoją funkcjonalność. Mianowicie Lyrics już dawno przestało działać, zaś cover flow uważam za zbędny gadżet (może i fajnie okładki się przerzuca ale na tym koniec).

Piszę ponieważ samodzielnie nie potrafię znaleźć informacji jak zaktualizować lyrics by znów było w pełni funkcjonalne. Dodatkowo chętnie bym zamienił Cover flow na biography tak jak to zrobił jeden z użytkowników.

Pozdrawiam Arczi
0

#403 Użytkownik nie jest zalogowany   Ahmed667 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 09-grudzień 12

Napisano 09 grudzień 2012 - 16:13

Witam!
Jestem świeżym użytkownikiem na tym forum i w zasadzie nowym użytkownikiem foobara. Wcześniej korzystałem z winampa, lecz w potrzebie wprowadzenia zmian przesiadłem się na polecanego foobara. Opłaciło się, jak najbardziej się opłaciło :) praktycznie od razu przeszukałem internet, żeby znaleźć ciekawą skórkę (bo sam foobar wygląda... łyso) i natrafiłem na Sapphire. Spodobała się najbardziej, załadowałem.
I w zasadzie wszystko śmiga, prócz tekstów piosenek. Spora część mi się wyświetla, ale to za sprawą dawnego winampa i minilyrics (mam bardzo dużą "bazę" tekstów przechowywanych na kompie). Problemem jest pobieranie nowych tekstów: czasami się pobierze, czasami nie, ale nawet jak się pobierze, to często ściągnie tekst do innego utworu. Wyszukiwanie ręczne nie działa (nie znalazłem jeszcze za jego pomocą żadnego tekstu). Serwery do pobierania tekstów są ustawione domyślnie.

W tym momencie wysuwa się pytanie: czy może ktoś zrobić mały poradnik, jak zamienić lyric_panel na lyric_panel_3 albo lyrics_db (słyszałem, że najlepszy)? Umiem sam sobie podmienić te wtyczki i w nich wyświetlać teksty, ale niestety nie mam pojęcia jak zintegrować je z tą fantastyczną skórką.

I po tym wszystkim: gratuluje stworzenia tak udanej skórki!

Pozdrawiam, Ahmed667
0

#404 Użytkownik nie jest zalogowany   yolewap Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 26-kwiecień 09

Napisano 09 marzec 2013 - 22:43

Błagam o re'up... Błagaaam! :)
0

#405 Użytkownik nie jest zalogowany   b1n1o Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 06-styczeń 15

Napisano 07 styczeń 2015 - 19:05

Proszę o reupload bo linki nie działają
0

#406 Użytkownik nie jest zalogowany   tlen Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 14-luty 09

Napisano 12 styczeń 2015 - 19:06

Czy ktoś tu jeszcze zagląda, czy Sapphire jest już martwy...? Miałem ostatnio problemy z wirusem i odświerzenie systemu skutkuje niedziałającym poprawnie Foo. Przykro byłoby się po tylu latach rozstać z tym dziełem.
0

#407 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:12

Hej. Niestety, od wielu lat już nawet nie korzystam z systemu Windows, a co dopiero mówiąc o zabawie w skórkowanie Foobara. Wszystkie moje projekty są już definitywnie zamknięte, nie ma szans, bym jeszcze kiedykolwiek znalazł na to czas i tyle samo chęci co dawniej. Szkoda...

Natomiast co do Sapphire - jego rozwojem (za moją zgodą) zajął się pewien użytkownik DeviantArt, polecam to sprawdzić: http://www.deviantar...-1-1-448576940. Pozdrawiam użytkowników i cieszę się, że nawet po tylu latach dalej korzystacie z czegoś, co powstało dawno dawno temu w mojej głowie, to naprawdę miłe.
myapple.pl
0

#408 Użytkownik nie jest zalogowany   tlen Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 14-luty 09

Napisano 13 styczeń 2015 - 21:09

Wszystko jak najbardziej zrozumiałe.
Pewnie że sprawdzę :) ... Winda się zmienia, ale do niedawna na 7 grało i wyglądało.. Teraz jest problem i nie wiem czy po aktualizacji grafiki czy systemu.
Dziękuję pewnie nie jako jedyny i pozdrawiam serdecznie.
0

• (21 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 19
  • 20
  • 21