foobar2000.pl - polskie forum: Tłumaczenie - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Tłumaczenie

Ankieta: Angielski teksty na foobar2000.pl (20 użytkowników oddało głos)

Co sądzisz o angielskich tekstach na polskim forum...

1. Na polskim forum piszemy po polsk! Inaczej lepiej zwinąć interes i przenieść się na HA. (13 głosów [65.00%])

Procent z głosów: 65.00%

2. A co za różnica, każdy Polak doskonale zna angielski. (2 głosów [10.00%])

Procent z głosów: 10.00%

3. Ta sonda jest głupia :) (5 głosów [25.00%])

Procent z głosów: 25.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 03 grudzień 2008 - 14:20

Przypominam, że to, jak głosi napis w logo, polskie forum. Więc albo przetłumacz tekst, albo chociaż napisz w kilku słowach o czym jest. Nie każdy zna angielski na tyle by zrozumieć o co w tym tekście chodzi.

I najlepiej pozostaw normalny rozmiar czcionki i normalne kolory, a nie małe literki, na dodatek z średnio czytelnym szarym..
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 03 grudzień 2008 - 15:44

W sumie masz rację ;]
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 03 grudzień 2008 - 18:21

Cytat

Przypominam, że to, jak głosi napis w logo, polskie forum. Więc albo przetłumacz tekst, albo chociaż napisz w kilku słowach o czym jest. Nie każdy zna angielski na tyle by zrozumieć o co w tym tekście chodzi.

http://foobar2000.pl...4...ost&p=45701 :P
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 03 grudzień 2008 - 20:31

No dobra, ale w moim przypadku to jest kilka zdań a nie cały elaborat ;D
Dobrze, że przypomniałeś, bo jak dodawałem ów wpis, byłem u kuzynki (co widać po innym IP) i dlatego nie tłumaczyłem, ale już robię tłumaczenie :)
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 03 grudzień 2008 - 20:54

Cóż, strona jest po angielsku a tłumaczenie czegokolwiek i zawieszanie gdzie indziej na sieci, zasadniczo wymaga zgody autora... a poza tym ku[..] to każdy w tym kraju chyba na angielski chodzi, więc gdzie problem.
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 03 grudzień 2008 - 20:56

SOT: Hmm... to może zwiniemy interes i każdy pójdzie grzecznie na HA? :[
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 03 grudzień 2008 - 21:10

Niech się przyzna, ktoo regularnie na HA wchoodzi ... jeśli tak to zaraz usunę ten temat, bo przecież na HA na głównej był.
Ja zakładam, że większość z użytkoowników foobar2000.pl na HA nie wchoodzi (mimo oczywistej znajomości angielskiego ;'), już o poosiadaniu koonta nie mówiąc ...
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 03 grudzień 2008 - 21:56

Ty wchodzisz (że gdybyś nie wchodził to byś nie zauważył tej informacji i nie znalazłaby się na forum, ergo - nie byłoby tego wątku) - usuwasz? :P

Skończmy na tym, że jest to *polskie* forum, więc lekko bez sensu jest żeby pisać na nim w języku angielskim, a jak już zadajemy sobie odrobinę trudu, żeby przekazać jakąś informację to wysilmy się na tyle, żeby przekazać ją jak największej grupie osób - ok?
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 04 grudzień 2008 - 13:57

Ale ja to nie wszyscy - ergo - nie usuwam ^_^

Foobar jest w całości po angielsku i na żadne polonizacje się nie zanosi. Więc skończmy temat na tym, że przyznasz mi rację - i rozpijemy ćwiartkę na zgodę ;D
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 04 grudzień 2008 - 14:06

Cytat

Foobar jest w całości po angielsku
To akurat żaden powód do tego, żeby dodawać na polskim forum angielski tekst, w którym nie ma ani jednego słowa "foobar" :P
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 04 grudzień 2008 - 14:43

To może niech się kolektyw wypowie ^_^
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 grudzień 2008 - 18:14

Przydałaby się możliwość wyboru dwóch opcji, tak musiałem zdecydować się na jedną (;

A co do tego, że główny winowajca (fb2k) jest po angielsku - dlatego jest między innymi forum w rodzimym języku, żeby pomagać osobom, które nie radzą sobie z obcym językiem a chciałyby z jakiś względów akurat tego programu używać (;
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   dejko Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 07

Napisano 04 grudzień 2008 - 18:22

Sonda wcale nie jest głupia i uważam (jak większość głosujących), że:
"Na polskim forum piszemy po polsku Inaczej lepiej zwinąć interes i przenieść się na HA."

Nawet netykieta mówi, że na forum/grupie dyskusyjnej wypowiadamy się w języku Polskim. Jeśli ja bym znał na tyle angielski, zeby bez problemu czytać takie teksty (jak ten o który się tutaj rozchodzi), to korzystałbym z HA i nie potrzebowałbym żadnego pośrednika, żeby mi link pokazał, albo przepisał jego zawartość. Skoro nie znam, to używam Polskiego forum i na nim chciałbym czytać Polskie teksty.
To się tyczy wszystkiego, nie ważne czy to "kilka zdań" czy "cały elaborat".
0

Strona 1 z 1