foobar2000.pl - polskie forum: Metal - dyskusja ogólna - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Metal - dyskusja ogólna newsy, koncerty

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 11 czerwiec 2008 - 23:03

Metal - dyskusja ogólna

Czasami będę tu trochę spamować. Mam nadzieję, że inni też pomogą :thumbsup:
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 18-czerwiec 06

Napisano 12 czerwiec 2008 - 09:30

pominąłeś gatunek Nu Metalu ;)

"I wish you well... and that you're burning there in hell"
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 12 czerwiec 2008 - 09:43

Gatunki przepisalem z metal-archives, a tam nie ma nu metalu :P
Osobiscie tez nie uwazam tego za metal ;]

Wlasnie dorwalem pierwsza plyte Dio. Szanujace sie metalowe dziadki powinny znac.

Dio - Holy Diver
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 12 czerwiec 2008 - 09:48

A ja chciałem zauważyć, że chyba po to jest opcja "inne" ;] A co do metalu, ja raczej słucham nowszych kapel. Starsze albumy mają takie specyficzne brzmienie do którego nie mogę sie przekonać :-) A co do ankiety, imo to niezbyt dobry pomysł, bo tutaj wyszczególnione są tylko główne gatunki, a przecież nie wszyscy słuchają od razu death metalu i pochodnych ale na przykład tylko melodic death metal(tak jak ja ;-) ). Podobnie z unblack metalem. A właśnie, do czego to sie zalicza? Do black metalu? Mi to troche nie pasuje...
Привет!
Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 12 czerwiec 2008 - 10:00

unblack (white, christian metal) - black metal, ale z tekstami innymi :P A sonde chyba wykasuje, bo zabiera za duzo miejsca.

woozie, duzo tracisz ;) Na starych albumach jest specyficzny klimat. Nie ograniczaj sie tylko do nowych zespolow - dobra rada :)
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 19 czerwiec 2008 - 08:17

Rysiu Nowak atakuje hunterfest http://pl.youtube.co...h?v=iEV1OXNqSPc
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 18-czerwiec 06

Napisano 19 czerwiec 2008 - 12:28

niech tylko spróbuje się przypieprzyć do nadchodzącego koncertu Ironsów i ich Eddiego, to normalnie pójde do niego z widłami i pochodnią, wraz z kilkunastoma kumplami :P a BTW, wybiera się ktoś na koncert Żelaznej Dziewicy ? ;)

"I wish you well... and that you're burning there in hell"
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 27 październik 2008 - 17:37

Slayer in the Studio

http://www.spin.com/...o-slayer-studio
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   antiPOP Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 08-kwiecień 08

Napisano 27 październik 2008 - 17:51

Wyświetl postUżytkownik Qbi@k dnia pon, 27 paź 2008 - 17:37 napisał

Zapowiada się nawiązanie do Reign in Blood przynajmniej w tym kawałku, Tomek Araya niczym wino, im starszy tym lepszy. Prawdopodobnie to będzie ich ostatnia płyta, mam nadzieję, że pożegnają się z klasą.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 30 październik 2008 - 18:16

Pełna wersja:

http://www.youtube.c...h?v=pwllpSP97G8
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 luty 2009 - 15:53

Pamiętacie zespół Headbanger? Kiedyś wrzuciłem go na forum jako ciekawostkę, jednoczesnie podkreślając, że chłopaki mają spore szanse na sukces :)

HARD ROCKIN' BATTLE 2009 - ROZWIĄZANIE KONKURSU

31 stycznia zakończyła się wspólna akcja medialna magazynu Hard Rocker, oraz firmy Alphard Sound Technology Enterprise - czyli Hard Rockin' Battle 2009. Był to ogólnopolski konkurs dla młodych zespołów, mający na celu wyłonienie najciekawszych i najbardziej obiecujących debiutantów polskiej sceny rockowej. Do konkursu przystąpiło ponad 90 zespołów, a finałowa trójka to:

I miejsce - grupa Arondight z Krosna. Przesłane demo "Myths And Legends", to jedyna heavymetalowa produkcja biorąca udział w konkursie, i jednocześnie materiał zdradzający spory potencjał i możliwości zespołu. Oceniając właśnie potencjał, jak i oryginalność, wykonanie techniczne oraz samo potraktowanie konkursu, jury postanowiło nagrodzić zespół pierwszym miejscem. Co za tym idzie, Arondight wystąpi 26 września na Hard Rocker Festival II w Bielsku-Białej obok legend takich jak Tygers Of Pan Tang i Wizard, oraz otrzyma zestaw sprzętu nagłośnieniowego, ufundowany przez firmę Alphard Sound Technology Enterprise. Więcej o zespole na stronie www.myspace.com/arondightmetal

II miejsce - grupa Headbanger ze Szczecina. Materiał "Nuclear Devastation", to zaskakująco sprawnie zrealizowana propozycja dla fanów thrash metalu, która bez wątpienia znajdzie uznanie pośród fanów grup takich jak Fueled By Fire czy Warbringer, oraz pomiędzy wielbicielami klasyków gatunku, takich jak Exodus czy Whiplash. Zespół otrzyma zestaw mikrofonów ufundowanych przez firmę Alphard Sound Technology Enterprise (tych samych, których używają wokaliści tacy jak Paul Di'Anno, czy zespoły Virgin Steele i Halloween), otrzyma specjalny rabat na nagrania w Studio 78, oraz doczeka się specjalnej prezentacji na łamach magazynu Hard Rocker. Więcej o zespole na stronie www.myspace.com/headbangerband

III miejsce - grupa Joy Machine z Warszawy. 12-utworowe demo tej młodej grupy, zdradza fascynacje amerykańskim klasycznym rockiem spod znaku Skid Row, Dokken i Guns N Roses. Ciekawe kompozycje, image, a przede wszystkim możliwości jakie zdaje się mieć ten zespół, spowodowały, iż postanowiliśmy uhonorować ich trzecim miejscem w konkursie. Grupa będzie zaprezentowana w najnowszym numerze magazynu Hard Rocker, oraz otrzyma zestaw gadżetów (w tym sprzęt) ufundowanych przez firmę Alphard. Więcej o zespole na stronie www.myspace.com/joymachineband

Więcej informacji o magazynie Hard Rocker oraz o akcji Hard Rockin' Battle 2009, znaleźć można na stronach www.hardrockermagazine.com oraz www.hardrocker.pl. Więcej informacji o patronie akcji - firmie Alphard Sound Technology ETP, na www.alphard.pl i www.alphardhannibal.com.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 10 marzec 2009 - 18:01

Hunter Fest 2009

Na razie plotki dostarczę:

no podobno Slayer ma być, bo Grzesiu coś chyba wspominał, i Dimmu Borgir, a Motorhead to nie plotka, dwa tygodnie po zeszłorocznym HF, w gazecie Olsztyńskiej Grzegorczyk w wywiadzie powiedział, że BYĆ MOŻE zawita Motorhead, i że będą się starali ich ściągnąć, ale nic nie obiecują.

---

"Główna gwiazda HARD ROCKER FESTIVAL II - niemiecka legenda Thrash Metalu, MEKONG DELTA! Do tego wystąpią: TYGERS OF PAN TANG (Anglia, legenda NWoBHM), WIZARD (Niemcy), LONEWOLF (Francja), WILD KNIGHT (brytyjsko-niemiecka grupa złożona z byłych członków RUNNING WILD i X-WILD! Set klasycznych utworów tych grup!), HAMMERHEART (Słowacja, heavy metal) oraz polskie BLOODWRITTEN (thrash metal) i ARONDIGHT (heavy metal)."
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 12 marzec 2009 - 21:13

Dla formalności :P

Lider Burzum wychodzi na wolność

Po niemal 16 latach spędzonych w zakładzie karnym więzienne mury opuści Varg Vikernes alias Count Grishnackh, lider osławionego, blackmetalowego projektu Burzum z Norwegii.

Norweski sąd przychylił się do prośby Vikernesa o przedterminowe, warunkowe zwolnienie. Była to już jego piąta próba uzyskania zgody na wcześniejsze opuszczenie więzienia.

Przypomnijmy, że lider Burzum został w 1993 roku skazany na 21 lat więzienia za zabójstwo Oysteina Aarsetha vel Euronymous, gitarzysty Mayhem i kluczowej postaci na norweskiej scenie blackmetalowej, oraz za podpalenie w tym samym roku trzech kościołów.

http://muzyka.interi...s/lider-...nosc,1272891,47
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 09 kwiecień 2009 - 13:59

VADER: studio report pt I
http://www.youtube.c...h?v=BgUo24y19zE
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 18 maj 2009 - 16:02

Dołączona grafika

http://www.behemoth....=raporty&id=149
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 11 kwiecień 2010 - 20:38

Dołączona grafika

NOWY BEZPŁATNY KATALOG DOSTĘPNY !!!

Minęło pół roku od wydania ostatniego katalogu który sądząc po komentarzach przypadł Wam do gustu. Pora na drugą odsłonę, kolejny numer tak jak i poprzedni jest bezpłatny, wystarczy wysłać e-mail z adresem pocztowym na który ma być wysłany i dostajecie go zupełnie za darmo!!! Tym razem trochę więcej treści ,10 bardzo obszernych wywiadów, ciekawe podsumowanie roku 2009 oraz garść recenzji płyt które dostajemy jako propozycje wydawnicze. Wszystko to na 60 stronach profesjonalnego druku w formacie A4.
Ślij e-mail z adresem i czekaj na nowy katalog !

UWAGA: Katalog będzie także dostępny podczas zbliżającej się trasy "AEALO TOUR" !!!

DRUGI NUMER KATALOGU WHP KWIECIEŃ 2010! 60 STRON A4!

Wywiady:
TRAUMA
IMMOLATION
MOROWE/FURIA
MOON
MASTIPHAL/DARZAMAT
INFIDEL
EMPTY PLAYGROUND
DARAY
INFERNAL WAR
NAUMACHIA

Dodatkowo:
* szczegółowy katalog wysyłkowy
* podsumowanie 2009
* recenzje

Zamów bezpłatny katalog wysyłając do nas meila na orders@witchinghour.pl wpisując w treść: KATALOG WHP ORAZ ADRES DO WYSYŁKI
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   HowardDuano Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 30-listopad 16

Napisano 01 grudzień 2016 - 10:13

wydaje mi się, że trochę generalizujesz. Pisać, że każdy metal jest zły to tak jakby napisać, że każdy Niemiec w latach 30 był nazistą. Zbyt duże uproszczenie. Raczej skłaniałbym się ku przyznaniu racji Ejkonowi:

Cytat:
0

Strona 1 z 1