foobar2000.pl - polskie forum: Słuchawki - ale jakie? - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Słuchawki - ale jakie?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   witachu Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 05-kwiecień 08

Napisano 13 maj 2008 - 18:29

Jakiś czas temu stwierdziłem że muszę kupić sobie coś lepszego niż moje koss'y ur5 :P i teraz - pytanie co byście doradzili? max kwota to 150 - 180 złotych, chyba ze będą jakieś super mega ultra hiper za więcej no to je kupie:). Słuchawki muszą świetnie grać i być wygodne, takie rzeczy jak 'obciachowy wygląd" mnie nie odstraszają :). Będą użytkowane przy praktycznie wszystkim co gra, 80% na powietrzu i 20% w domu, do naprawdę różnej muzyki: profil Mają zachwycić każdego posiadacza jakiś soniaczy czy innej masówki ( u mnie np o sennheiser słyszała jedna osoba na 20 ;o)
Co powiecie na : sennheiser px100/px200 ?, AKG K414 P ?, Koss Porta Pro, Koss KTX PRO 1 ?, nie mam za bardzo pojęcia w "słuchawkowym" temacie, stare koss'y wziąłem bo wszyscy kupowali sony, jednak teraz przydałoby sie coś znacznie lepszego:).
Na koniec dwa pytania - Czy to prawda że grado są takie genialne? i czy wszystkie kossy są takie małe? ( w ur5 wymieniłem pałąk, bo uciskały głowę) Aha - nie mam za bardzo możliwości odsłuchu;/ Pozdrawiam:)!
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 13 maj 2008 - 21:20

Ostatnio widziałem u kumpla PMX200. Fajowo wyglądają i super grały w zestawie z iPodem Nano 3G. A skoro mają być używane w 80% na powietrzu, to myślę, że mogłyby być dobre ;) Aczkolwiek kosztują 190zł :P

Ja sam przymierzam się do zakupu HD202 (cena 109zł) dlatego dołączę się do tematu i zapytam czy warto? ;)

@Spód: Fajnie że dla Ciebie parę to 180zł :P
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 14 maj 2008 - 11:49

Bym powiedział, że bardzo warto ;)
Ale jeszcze bardziej warto dopłacić parę ziko za Grado sr60/80 ... normalnie boski sprzęt ;D
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   witachu Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 05-kwiecień 08

Napisano 14 maj 2008 - 12:42

A może szarpnąć się i kupić grado sr60?, hehe musiałbym zdobyć jeszcze parę groszy ale warto? one naprawdę są takie hiper mega? I czy sr 60 spasują do przenośnego sprzętu? Pomóżcie w wyborze! :)
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   nhy67ujm Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 08-styczeń 07

Napisano 20 maj 2008 - 17:31

ja poleciłbym popatrzeć na Creative Aurvana Live! (ok 170zł)
http://www.audioster...l...41125&p=1#k
co prawde gabarytowo to one za bardzo przenośne nie są ale ja i tak je wykożystuje jak wychodze z domu.
posiadam je i naprawde dają rade do każdej muzy.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Raiden Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Ikona postu  Napisano 20 maj 2008 - 20:45

Wyświetl postUżytkownik witachu dnia wto, 13 maj 2008 - 20:29 napisał

muszę kupić sobie coś lepszego

Dobry temat; też skorzystam - nie słyszałem nawet jednych z wymienionych przez Ciebie <szuka wajchy do podziemnej zapadni> :D ...a może zapadnii? nie wiem, nie bijcie, please! Wytłumaczcie! xD
Zacofany jestem pewnie z racji słuchania tylko stacjonarnie, nie używam odtwarzaczy przenośnych. ...nie pasują do gajera? :D Jakoś mnie nie ciągnie, może kiedyś :) Stacjonarne to znów wybór:
- słuchamy
- słuchamy, gramy i gadamy: czyli z mikrofonem.
Akurat używam tych drugich, więc byłbym wdzięczny za jakieś coś lepszego od Creative. Nie polecam Creative Fatal1ty Gaming (120zł) - choć wyglądają bardzo dobrze. Ciche, ciemne - jakby nie do słuchania muzyki... no w sumie nazwa wskazuje :D
Polecam Creative HS-600 (80zł): czyściutkie, jaśniutkie, malinówka :D Nie słyszałem Creative HS-900 (ciekawa rozpiętość cenowa) - ale chyba to zmienię, bo jestem rozgoryczony Fatal1ty Gaming. Tym bardziej, że po zakupie HS-900 miałbym skompletowane 'w odsłuchu' co lepsze Creative'y z mikrofonem.
Z Creative bez mikrofonu - na pewno spróbuję Aurvana Live! Sporo dobrych opinii czytałem. Już teraz bym je łyknął, ale boję się, że jako laik nie będę potrafił dorzucić osobno zakupionego mikrofonu xD
A, i jeszcze Fatal1ty Gaming: reduktor szumów jakoś nie pomaga w rozmowach... no bo chyba nie pomyliłem wtyków w karcie dźwiękowej? :unsure: :D
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 20 maj 2008 - 22:19

Ja w ogóle nie polecam Creative ... takimi słuchawkami to można dzieci straszyć ;D
Co do Grado to grają trochę jak Beyerdynamic mają bardzo fajny ciepły górny zakres i czysty techniczny bas.
Są miękki i nieźle się na głowie trzymają ergo nadają się do sprzętu przenośnego (choć ja tam wole z pałąkiem na karku :)
Szczegółowej recenzji nie napisze bo miałem je na uszach kilkanaście minut i nie na swoim sprzęcie ale polecić mogę z czystym sumieniem.
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   PussyTerror Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 27-luty 08

Ikona postu  Napisano 11 czerwiec 2008 - 20:34

Creative słuchawki...nie raczej nie... :rolleyes: do muzy <_<
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   kryha1311 Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 05-lipiec 08

Napisano 05 lipiec 2008 - 18:37

Polecam Creative Aurvana Live!. Ja używam akurat tych Thomson HED415 i jestem bardzo zadowolony ;)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Bednaar Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 25-wrzesień 07

Napisano 24 lipiec 2008 - 10:16

W cenie do 180 zł nie słyszałem nic lepszego od AKG K-66 - na Allegro dostępne za 139 zł. Link do recenzji: http://www.hifi.pl/r...awki/akgk66.php
Świetne są też ponoć Koss PortaPro za 110-120 zł na Allegro (nie mylić z podobno gorszymi i tylko minimalnie tańszymi SportaPro - na Allegro 105 zł) - ale ich nie słuchałem, za to na pewno pasują do sprzętu przenośnego - lepiej by się do tego nadawały od AKG K-66.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   dejko Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 07

Napisano 24 lipiec 2008 - 10:25

Cytat

nie mylić z podobno gorszymi

One nie są gorsze. Od strony dźwiękowej, są dokładnie takie same (te same przetworniki), chociaż ponoć niektórzy słyszą różnicę (efekt placebo?).
Chodzi o to, ze Sporta Pro są gorzej wykonane, a patrząc już na same Porta Pro (czy ogólnie wszystkie Koss'y) ciężko uwierzyć, ze coś może być jeszcze gorzej wykonane.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona
  • Rejestracja 27-grudzień 06

Napisano 24 lipiec 2008 - 11:12

Jestem posiadaczem KOSS Sporta Pro, słuchałem też Porta Pro i mogę powiedzieć że brzmią one identycznie (te same przetworniki).
Plus Sporta Pro względem droższego modelu to możliwość zmiany ułożenia pałąka: klasycznie lub z tyłu głowy (idealne do biegania etc.).
Szczerze polecam do sprzętu przenośnego. Póki nie kupię jakichś dobrych słuchawek "stacjonarnych" (może te wszędzie wychwalane Aurvana Live! ?) KOSSy będą używane również przy komputerze ;) (btw. na karcie PCM2702 ze wzmacniaczem słuchawkowym potrafią całkiem nieźle zagrać B) )
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Bednaar Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 24 lipiec 2008 - 11:24

OK, a mam pytanie do użytkowników Koss PortaPro/Sporta Pro - w jakim stopniu występuje w przypadku tych słuchawek zjawisko uciekania dźwięku do otoczenia? Pytam, bo mam małe dziecko i gdybym np. w nocy słuchał sobei muzyki w domu dość głośno na tych słuchawkach to czy istnieje niebezpieczeństwo obudzenia osób śpiących w pobliżu? Pytanie może dość śmieszne, ale jak się ma możliwość słuchać muzyki tylko późnym wieczorem lub w nocy i to tylko na słuchawkach to jest ono zasadnicze :) Mam teraz Sennheisery HD500, ale dźwięk jest mało precyzyjny, kluchowaty i przebasowiony i zamierzam zmienić na coś dynamiczniejszego, sprężystego (ale nie sterylnego).
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   dejko Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 07

Napisano 24 lipiec 2008 - 11:36

Cytat

w jakim stopniu występuje w przypadku tych słuchawek zjawisko uciekania dźwięku do otoczenia?

W dość sporym. Moze "umarłego" nie obudzisz, ale raczej nikt przy tym nie zaśnie (chyba, ze bardzo zmęczony albo niewrażliwy ;)). Jak kiedyś słuchałem w autobusie zespołu Perfect (było dość tłoczno), to gimnazjalistki stojące obok mnie zaczęły śpiewać "Autobiografię" której właśnie słuchałem.
Jak jest cicho w pokoju, na śrdnich nastawach osoba siedząca metr od Ciebie, będzie dokładnie wiedziała czego słuchasz.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Bednaar Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 24 lipiec 2008 - 12:11

No to jeszcze gorzej niż moje Senki HD500, z ktorych też sporo ucieka :(
Będę musiał sobie sprawić jakieś słuchawki zamknięte, np. AKG K-512 - ponoc następca K-66 które mi się bardzo spodobały - zna ktoś może te K-512?
Słuchałem Senków HD-280 (zamknięte) - bardzo szczegółowy dźwięk, może nieco chłodny i kliniczny, ale wziąłbym gdyby nie cena (ok. 500 zł) - nie mogę niestety przekroczyć 200 zł a w tych rejonach cenowych sporą ofertę ma AKG.
Mogę nawet się z kimś zamienić - oferuję w zamian (za K-512 lub inne zamknięte w cenie do 200 zł) moje HD-500 - obecnie na Allegro chodzą po ok. 400 zł (nie będę chciał żadnej dopłaty), jak ktos lubi dużo basu to polecam :)
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona
  • Rejestracja 27-grudzień 06

Napisano 24 lipiec 2008 - 17:10

A może Creative Aurvana Live! ? (wiem, też mi się ta firma źle kojarzy ;p). ważny szczegół: creative wcale nie robi tych słuchawek - oparte są one na przetwornikach japońskiego foster'a, takich samych co audiofilskie słuchawki denona (AH-D5000) kosztujących w polsce ok 2.5k zł :blush:

pozwolę sobie podać LINK do innego forum z tematem o tych słuchawkach. Warto przeglądnąć ;)
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Bednaar Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 29 lipiec 2008 - 08:32

Przepraszam, dopiero teraz zauważyłem odpowiedź. Ma ktoś może te Creative Aurvana Live i zamieniłby się ze mną na moje Sennki? Na Audiostereo krążą legendy o tych Creative'ach. Dla mnie też ważne jest, że są zamknięte (w nocy słucham sporo na słuchawkach a nie chcę budzić dziecka i żony). Zainteresowanych zapraszam na priva.
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 29 lipiec 2008 - 09:33

Sennheiser HD 202 niemal w ogóle nie powodują wydostania się dźwięku poza poduszki. Już więcej słychać z zewnątrz w środku niż na odwrót ;) Owszem, nie są to jakieś super słuchawki (jeden z tańszych modeli zamkniętych tej firmy), ale dźwięk jest naprawdę dobry. Dodatkowo CMSS z karty muzycznej daje fajny efekt :) A i cena jest "normalna" - dałem za nie 109 zł w RTVEuroAGD.
Jedyny mankament to jednolity pałąk - może nieco uciskać na początku, później da się już przyzwyczaić :)
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Bednaar Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 29 lipiec 2008 - 09:45

O HD 202 słyszałem niezbyt pochlebne opinie w kwestii dźwięku, musiałbym je przedtem przetestować. w ciemno brałbym tylko te Aurvana Live! (wszedzie entuzjastyczne recenzje) albo AKG K-55 (słuchałem) czy też AKG K-512 (nowsza wersja K-55), ewentualnie jakieś inne o pochlebnej opinii na temat brzmienia.
PS. nie używam żadnych efektów "z karty muzycznej", zresztą słuchałbym przeważnie płyt z odtwarzacza CD.
Komp służy u mnie głównie jako tuner radia internetowego, ewentualnie odtwarzacz przenośny (mam laptopa).
Edit: Z opinii na Audiostereo.pl wynika, że HD-202 raczej odpadają ze wzgledu na dużą ilość dudniącego basu.
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 29 lipiec 2008 - 11:25

Przed zakupem też się zastanawiałem jak to z tym basem jest. Niemal każda opinia o tych słuchawkach miała adnotację "przesadny bas" czy coś w tym stylu. Ja jakoś nie zauważyłem dudnienia. Nawet podłączając je przez głośniki (z możliwością regulacji basu) nic nie dudniło na maksymalnym basie. Wręcz przeciwnie, dźwięk jest czysty, klarowny. Jestem z nich zadowolony, bo mam (niemal) taki sam dźwięk jak na głośnikach, a przynajmniej brat się nie pluje żebym wyłączył muzykę :)

Mimo wszystko, gdybym miał więcej kasy na słuchawki, to pewnie bym wybrał Aurvana Live! ;) Ale kierowałbym się również jedynie sugestiami innych, bo nie dane mi było samemu sprawdzić ich w boju :)
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3