foobar2000.pl - polskie forum: Słuchawki - ale jakie? - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Słuchawki - ale jakie?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   witachu Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 05-kwiecień 08

Napisano 13 maj 2008 - 18:29

Jakiś czas temu stwierdziłem że muszę kupić sobie coś lepszego niż moje koss'y ur5 :P i teraz - pytanie co byście doradzili? max kwota to 150 - 180 złotych, chyba ze będą jakieś super mega ultra hiper za więcej no to je kupie:). Słuchawki muszą świetnie grać i być wygodne, takie rzeczy jak 'obciachowy wygląd" mnie nie odstraszają :). Będą użytkowane przy praktycznie wszystkim co gra, 80% na powietrzu i 20% w domu, do naprawdę różnej muzyki: profil Mają zachwycić każdego posiadacza jakiś soniaczy czy innej masówki ( u mnie np o sennheiser słyszała jedna osoba na 20 ;o)
Co powiecie na : sennheiser px100/px200 ?, AKG K414 P ?, Koss Porta Pro, Koss KTX PRO 1 ?, nie mam za bardzo pojęcia w "słuchawkowym" temacie, stare koss'y wziąłem bo wszyscy kupowali sony, jednak teraz przydałoby sie coś znacznie lepszego:).
Na koniec dwa pytania - Czy to prawda że grado są takie genialne? i czy wszystkie kossy są takie małe? ( w ur5 wymieniłem pałąk, bo uciskały głowę) Aha - nie mam za bardzo możliwości odsłuchu;/ Pozdrawiam:)!
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#41 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona
  • Rejestracja 29-lipiec 06

Napisano 22 czerwiec 2009 - 19:53

Prawdopodobnie zdecyduję się na KOSS KSC75 ;) Jednak mam jeszcze pytania: o co chodzi w nich z tym "podwójnym wejściem", jak na niektórych serwisach można przeczytać? I czy mają w końcu regulację głośności, czy nie? Widziałem ze 2 zdjęcia z regulatorem, ale reszta zdjęć jest poucinana, albo bez niego..
Graj w LEAGUE OF LEGENDS za darmo!

Sprawdź mój muzyczny gust: user_Dimension

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
"Life sux, no matter how happy you are
because being happy doesn't exclude fact, that life sux."..
/kociaq/
[font="Tahoma"]
1

#42 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona
  • Rejestracja 27-grudzień 06

Napisano 23 czerwiec 2009 - 09:19

hmmm? Nigdzie nie widziałem kossów z regulacją głośności (moje również jej nie mają). Regulacji głośności przy słuchawkach nie polecam - zawsze trochę psuje dźwięk (szumy itp.)

edit: podwójne wejście ? :blink: chyba chodzi o to, że kabel dochodzi do obu słuchawek ;-)
0

#43 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona

Napisano 24 czerwiec 2009 - 19:40

Aha. Bo widziałem ze 2 zdjęcia z regulacją głośności, a na innych zdjęciach nie ma widocznego całego kabla z reguły.

Ale zdecydowałem się w końcu na te KOSSy i wczoraj zamówiłem..ciekawe, kiedy dotrą, bo umieram bez słuchawek, a jeszcze strasznie chcę je przetestować.. ;>

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
/kociaq/
[font="Tahoma"]
1

#44 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona

Napisano 03 lipiec 2009 - 16:12

Pierwsze minuty używania, a już jestem zadowolony z KOSS KSC75 :) Trochę niby luźne na uszach, ale przebiegłem się i nie spadły :P
Dzięki, bo nawet ich pod uwagę nie brałem :)

//EDIT: pierwszy raz spotkałem się z przesyłką pobraniową, za którą można zapłacić w ciągu 14 dni oO

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
/kociaq/
[font="Tahoma"]
1

#45 Użytkownik nie jest zalogowany   mariomc Ikona

• beermc
  • Ikona
  • Rejestracja 27-luty 07

Napisano 30 sierpień 2009 - 21:01

Potrzebuję słuchawki nauszne do ok 300, do tej pory miałem sennheiser hd202, jakie polecacie?
Rozglądałem się w internecie i wpadły mi w oko sennheizery 515 lub 555, co o nich sądzicie, dzięki i pozdrawiam?
0

#46 Użytkownik nie jest zalogowany   PussyTerror Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 27-luty 08

Napisano 21 listopad 2009 - 17:49

Wyświetl postUżytkownik Dimension dnia 03 July 2009 - 15:12 PM napisał

Pierwsze minuty używania, a już jestem zadowolony z KOSS KSC75 :) Trochę niby luźne na uszach, ale przebiegłem się i nie spadły :P
Dzięki, bo nawet ich pod uwagę nie brałem :)

//EDIT: pierwszy raz spotkałem się z przesyłką pobraniową, za którą można zapłacić w ciągu 14 dni oO

No nie są złe jak za taką cenę...Do słuchania stacjonarnie np. w łóżku są ok...wygodniejsze na dłuższą metę niż Koss Porta Pro ale zbyt sopranowe jak dla mnie w dźwięku i słabe bassy mało wyczuwalne chyba przyzwyczaiłem się do podbicia bass w moich Koss Porta Pro :P :D
0

#47 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona

Napisano 21 listopad 2009 - 21:01

Faktycznie, nie mają tyle bassu, co KOSS PortaPro, ale kwestia przyzwyczajenia ;)
Dużym plusem jest dla mnie fakt, iż nie spadają podczas biegu, jazdy rowerem, et cetera :)

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
/kociaq/
[font="Tahoma"]
1

#48 Użytkownik nie jest zalogowany   Bednaar Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 25-wrzesień 07

Napisano 24 listopad 2009 - 10:32

Wyświetl postUżytkownik mariomc dnia 30 August 2009 - 22:01 PM napisał

Potrzebuję słuchawki nauszne do ok 300, do tej pory miałem sennheiser hd202, jakie polecacie?
Rozglądałem się w internecie i wpadły mi w oko sennheizery 515 lub 555, co o nich sądzicie, dzięki i pozdrawiam?

Późno odpowiadam, ale lepiej niż wcale. Sennheiser HD515 - absolutnie nie, miałem poprzedni model HD500 - za dużo basu, brzmienie głuche jak ze studni, słuchałem HD515 i grają identycznie. HD555 dużo lepsze, ale mają podbity wyższy bas, przez co część średnicy jest nieco nieczytelna. Alternatywą są Sennheisery HD485 - mnie się trochę bardziej podobają dźwiękowo od HD555, a są tańsze nawet od HD515, które biją na głowę. Inna alternatywa - AKG K530 - te posiadam, super przestrzeń, detale, średnica i góra, tylko bas nieco za lekki, ale mnie to nie przeszkadza.
Jesli nie zalezy Tobie ba super przestrzeni, a wolisz mocniejszy bas, to na Twoim miejscu brałbym Sennheiser HD485 - miły, miękki i obfity bas, średnica bez zarzutów, góra lepsza niż w HD555, dodatkowo do słuchawek dołaczony jest wieszaczek :)
0

#49 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona

Napisano 30 listopad 2009 - 12:56

Zamówiłem właśnie Creative Aurvana Live!, 4m kabla Conducfil Sonolene 3014 i dużego jacka Neutrika. Zobaczymy czy rzeczywiście gra to tak dobrze jak ludzie piszą B)
0

#50 Użytkownik nie jest zalogowany   foamy Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 14-listopad 08

Napisano 29 lipiec 2010 - 19:36

Na początku sorry za odkopanie tematu z 09 roku :P
Czy duże znacznie ma gatunek muzyki, który słuchamy przy wyborze słuchawek (nie jestem audiofilem, więc nie linczujcie ;) ) ? Planuję kupić Creative Aurvana Live! (lub ogólnie może coś do +/- 200zł, Sennheisery 555 za 300zł to już trochę dla mnie za drogo), ale zastanawiam się jak one spisują się przy cięższych rytmach typowo metalowych (death, thrash, grind itd.) i niekiedy (psychedelic) rockowych? Rozumiem przez to dobry bas, ostro nastrojone gitary, dobrze wyodrębnione szczegóły takie jak na przykład tzw. dzwonki
Posiadam kartę X-fi Xtreme Audio
0

#51 Użytkownik nie jest zalogowany   dejko Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 07

Napisano 30 lipiec 2010 - 16:11

Cytat

Czy duże znacznie ma gatunek muzyki, który słuchamy przy wyborze słuchawek

Moim zdaniem dużo.
Używam zamiennie Koss Spark Plug i Koss Porta Pro.
Pierwsze - nadają się tylko do techno i jemu podobnych. Przerasowane, mało szczegółowe, zamulone. Słuchanie na tym muzyki symfonicznej to nieporozumienie.
Drugie - dynamiczne, szczegółowe... słuchanie Popu, Dance czy nawet Rapu to miód dla uszu. Niestety wymiękają przy utworach Rockowych. Nie wiem dlaczego, ale brzmią one płytko.

Ogólnie da sie zauważyć, ze różna muzyka brzmi różnie, na różnych słuchawkach. Trzeba posłuchać konkretnego modelu i wyciągnąć wnioski.
0

#52 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona

Napisano 31 lipiec 2010 - 21:23

miałem kiedyś Koss Porta Pro i zgadzam się z kolegą wyżej, teraz mam właśnie Aurvany - są bardzo uniwersalne i można na nich przyjemnie słuchać niemal wszystkiego: od Milesa Davisa do grindcorowej sieczki typu Nasum :)
0

#53 Użytkownik nie jest zalogowany   Hose Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-październik 06

Napisano 01 sierpień 2010 - 09:58

Też od jakiegoś czasu słucham na Aurvanach i jestem zadowolony jak najbardziej, a gatunki muzyki jakiej słucham często nie mają ze sobą nic wspólnego i nadal jest przyjemnie, czyli uniwersalne to one są na pewno ;) Nie mam za bardzo porównania do innych słuchawek bo wcześniej miałem Phillips HP2500 więc cudów nie było, ale przesiadka zrobiła mi dobrze, a i wygodne są nawet jak się długo słucha muzyki.
Dołączona grafika
0

#54 Użytkownik nie jest zalogowany   foamy Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 14-listopad 08

Napisano 01 sierpień 2010 - 11:00

To wybór padnie chyba na Aurvany ;) Opłaca się jeszcze rozglądać w tym przedziale cenowym (Aurvana średnio 180-220ł) za czymś lepszym/porównywalnym? (np. na komputroniku są jeszcze AKG i jakieś inne Sennheisery)

Cytat

urvany - są bardzo uniwersalne i można na nich przyjemnie słuchać niemal wszystkiego: od Milesa Davisa do grindcorowej sieczki typu Nasum

Zależy mi też, żeby słuchawki dobrze rozdzielały poszczególne sekcje rytmiczne (perke/gitary, wokal)
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3