foobar2000.pl - polskie forum: Słuchawki - ale jakie? - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Słuchawki - ale jakie?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   witachu Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 05-kwiecień 08

Napisano 13 maj 2008 - 18:29

Jakiś czas temu stwierdziłem że muszę kupić sobie coś lepszego niż moje koss'y ur5 :P i teraz - pytanie co byście doradzili? max kwota to 150 - 180 złotych, chyba ze będą jakieś super mega ultra hiper za więcej no to je kupie:). Słuchawki muszą świetnie grać i być wygodne, takie rzeczy jak 'obciachowy wygląd" mnie nie odstraszają :). Będą użytkowane przy praktycznie wszystkim co gra, 80% na powietrzu i 20% w domu, do naprawdę różnej muzyki: profil Mają zachwycić każdego posiadacza jakiś soniaczy czy innej masówki ( u mnie np o sennheiser słyszała jedna osoba na 20 ;o)
Co powiecie na : sennheiser px100/px200 ?, AKG K414 P ?, Koss Porta Pro, Koss KTX PRO 1 ?, nie mam za bardzo pojęcia w "słuchawkowym" temacie, stare koss'y wziąłem bo wszyscy kupowali sony, jednak teraz przydałoby sie coś znacznie lepszego:).
Na koniec dwa pytania - Czy to prawda że grado są takie genialne? i czy wszystkie kossy są takie małe? ( w ur5 wymieniłem pałąk, bo uciskały głowę) Aha - nie mam za bardzo możliwości odsłuchu;/ Pozdrawiam:)!
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Bednaar Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 25-wrzesień 07

Napisano 29 lipiec 2008 - 12:12

Mój sprzęt sam z siebie generuje sporo basu więc pewnie by dudniło (teraz z HD-500 mam dużo miękkiego, poduchowatego basu), musze więc poszukac jakiś słuchawek o wyrównanym pasmie.
>marcinz90: Creative Aurvana Live! mają przetwornki japońskiego Fostexa, a nie jak napisałeś Fostera ;)
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona
  • Rejestracja 27-grudzień 06

Napisano 29 lipiec 2008 - 14:21

A właśnie że FOSTERA :)
cytat:

Cytat

Fostex jest firmą-córką japońskiego Fostera - producenta różnych głośników i przetworników oraz słuchawek wykorzystywanych przez wiele innych firm - tych mniej i bardziej znanych. Fostex zaś to firma oferująca swoje produkty (mikrofony, miksery, wzmacniacze, słuchawki, kolumny, etc) w przeważającej części dla rynku profesjonalnego dla muzyków, studiów nagrań, inżynierów dźwięku, etc. Główne rynki sprzedaży Fostera to Azja - razem z Japonią - 56%, dalej Europa - 23%, Ameryka Północna - 18% i inne.

Więc Fostex tak jak Creative tylko sprzedaje swoje produkty oparte na przetwornikach Fostera

Tutaj "creativy" na stronie Fostera
KLIK! - podobne ? :P
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Bednaar Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 25-wrzesień 07

Napisano 29 lipiec 2008 - 21:38

Faktycznie, po prostu znałem tylko markę Fostex, przepraszam za moje niesłuszne czepialstwo :)
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona
  • Rejestracja 29-lipiec 06

Napisano 12 wrzesień 2008 - 19:58

Haj.
Chcę zamienić moje Sony MDR-XD100 na jakieś inne i zastanawiam się nad włąśnie KOSS Porta Pro, o których już dawno myślałem, ale teraz akurat mam hajs, który nieoczekiwanie się pojawił, więc w związky z tym, chciałbym spytać, jakas Wasza opinia dokładnie jest odnośnie tych słuchawek (;
Planuję wydać około 115zł + przesyłka pobraniowa.
Słuchawek będę używać zarówno do komputera, jak i do sprzętu przenośnego, tj. telefonu, więc chciałbym się od Was dowiedzieć, jak się je nosi, czy są wygodne i tego typu sprawy (:

Bless.
Graj w LEAGUE OF LEGENDS za darmo!

Sprawdź mój muzyczny gust: user_Dimension

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
"Life sux, no matter how happy you are
because being happy doesn't exclude fact, that life sux."..
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   Raiden Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 17 październik 2008 - 19:22

Wyświetl postUżytkownik mariush dnia wto, 29 lip 2008 - 13:25 napisał

Mimo wszystko, gdybym miał więcej kasy na słuchawki, to pewnie bym wybrał Aurvana Live! ;) Ale kierowałbym się również jedynie sugestiami innych, bo nie dane mi było samemu sprawdzić ich w boju :)

Misie właśnie je posiadło i zdecydowanie są lepsze od: Creative HS-600, HS-900 i Fatal1ty Gaming B)
I mam wrażenie, że dodają kolejne pasmo: dźwięków, których nie słyszałem w utworach wcześniej; na ww. słuchawkach Creative. Jestem jak najbardziej ZA Aurvana Live! :)
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona

Napisano 18 październik 2008 - 18:54

A z jakiego źródła Ci one grają Raidenie?
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   Raiden Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 18 październik 2008 - 19:18

Wyświetl postUżytkownik marcinz90 dnia sob, 18 paź 2008 - 20:54 napisał

A z jakiego źródła Ci one grają Raidenie?

z niezniszczalnej karty Creative: SoundBlaster Live! :D
Tyle, że na ustawieniach 'surround' - a to trochę inna bajka na słuchawkach; każdych :)
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   PussyTerror Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 27-luty 08

Ikona postu  Napisano 24 listopad 2008 - 16:17

Bardzo dobra alternatywa w porównaniu cena/jakość KOSS PORTA PRO!!
Dziś je dostałem i grzeją się już kilka godzin :ok: do kompa dobre i do przenośnego grajka...nie wiem jak do komórkowego grajka...bo nie używam do takich celów telefonu. :rolleyes: KOSS Porta Pro Naprawdę polecam...Tylko żeby ktoś miał krótkie włosy bo czasem potrafi coś wyrwać przy ściąganiu ;D

// srogi nick ^_^

Użytkownik BArtus edytował ten post 24 listopad 2008 - 16:40

0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona

Napisano 24 listopad 2008 - 17:48

Ja już mam trochę czasu i nieźle się rozgrzały..grają znakomicie..mowa oczywiście o KOSS Portta Pro..kupiłem chyba za 109, albo za 119, już nie jestem pewien ;p
W każdym razie i do PC i do sprzetu przenośnego dobre, nawet do zwykłego telefonu. Polutowałem sobię przejściówkę do BenQ-Siemens EL71 i przetestowałem je i grają zacnie :)
Planuję do nich dokupić sobie odtwarzacz MP4 Pentagram Eon Cineo P 5116 i będzie zacny zestawik ^_^

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 24 listopad 2008 - 18:41

Luty srebrne, oczywiście ^_^
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   PussyTerror Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 27-luty 08

Ikona postu  Napisano 24 listopad 2008 - 21:55

Wyświetl postUżytkownik Dimension dnia pon, 24 lis 2008 - 17:48 napisał

Ja już mam trochę czasu i nieźle się rozgrzały..grają znakomicie..mowa oczywiście o KOSS Portta Pro..kupiłem chyba za 109, albo za 119, już nie jestem pewien ;p
W każdym razie i do PC i do sprzetu przenośnego dobre, nawet do zwykłego telefonu. Polutowałem sobię przejściówkę do BenQ-Siemens EL71 i przetestowałem je i grają zacnie :)
Planuję do nich dokupić sobie odtwarzacz MP4 Pentagram Eon Cineo P 5116 i będzie zacny zestawik ^_^

no luźno ja za pobraniem 114zł :ok: w kompie czuć wielką moc a i na Creative Zen V też grają zadowalająco ;) ale sporo jeszcze do odkrycia dopiero mam je kilka godzin :P

Pentagram Eon Cineo P 5116 fajna zabaweczka ;D
0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   tycobb Ikona

• Miczo Maczo ;)
  • Ikona
  • Rejestracja 07-listopad 07

Napisano 25 listopad 2008 - 08:43

tak na szybko dodam swoje 5 groszy ^_^ polecam słuchawki Sony MDR-V500 choć miałem je 5 minut na głowie przewociły mój swiat do góry nogami... ;)
Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   Gnom Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 08-styczeń 09

Napisano 09 styczeń 2009 - 15:37

GRADO!!! Dla mnie to najlepsze słuchawencje jakie można podpiąć do playerka. Co prawda słychać w nich otoczenie jak chodzimy po ulicy, niektórym jednak może to odpowiadać np. mi ;P niestety tak jak my slyszymy otoczenie, otoczenie słyszy nas. Ale warto dla tego brzmienia olać ten fakt. Obecnie używam MS1 i według mnie biją SR60 na głowę, choć są mniej więcej w tej samej cenie. Kiedy usadowimy się z nimi w cichym pomieszczonku pokazują co potrafią. Dzwięk jest czyściutki i ciepły, basik dobrze kontrolowany ale i mięciutki, średnica lekko wypchnięta (co może początkowo wywoływać wrażenie analityczności, szczególnie przed wygrzaniem), wysokie precyzyjne i wyraźne.

Koss Porta Pro natomiast to najlepszy wybór cena/jakość.

A co do Creative Aurvana Live! to ponoć niedrogim kosztem można je ulepszyć, poprzez wymiane kabla, tak że będą grały porównywalnie do Grado SR60, mój współlokator ma te słuchaweczki i ma zamiar to zrobić. Jak zrobi, to napisze jaki efekt przyniosło. Osobiście cieżko mi uwierzyć że wymiana kabla może mieć tak znaczący wpływ na słuchaweczki.
0

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   Strife Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 22-listopad 07

Napisano 26 kwiecień 2009 - 12:01

A co sądzicie o tych słuchawkach?

http://www.skullcand...shers-p-92.html
0

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   chorwacy Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 14-maj 09

Napisano 14 maj 2009 - 08:07

Świetne słuchawki robi firma AKG i polecam te które wymieniłeś , lub AKG K 514
0

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona

Napisano 21 czerwiec 2009 - 15:07

Jako że brat całkowicie wyrwał mi kable z moich KOSS PortaPro, a lutowanie nie do końca przyniosło pożądany efekt, szukam nowych słuchawek.. :<
Na oku mam na razie AKG K414P, KOSS SportaPro [ponoć nie ma różnicy w dźwięku, a SportaPro można zakładać z tyłu głowy], albo po prostu znów KOSS PortaPro..
I tu proszę o pomoc. Słuchawki w cenie poniżej 200zł, jakością dźwięku zbliżone do KOSS PortaPro.
Jakieś propozycje?

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona

Napisano 21 czerwiec 2009 - 17:24

W moich sporta pro stało się to samo - powyrywałem kable ;)
W ciemno kupiłem KSC75 (wtedy 69zł) - grają równie dobrze jak sporta/porta pro ino nie są tak przebassowane (co mnie osobiście bardzo odpowiada ^^ - sporty jak dla mnie grały trochę zbyt nisko). Dodatkowo KSC75 są cholernie wygodne - po odpowiednim dogięciu 'haczyków' nie czuć ich na uszach i nie spadają nawet podczas biegania. Ogólnie rzecz biorąc olbrzymie pozytywne zaskoczenie. Obecnie są na allegro za 79zł, więc pieniążków zostanie ci jeszcze na inne wakacyjne przyjemności :piwo:

polecam ;)
0

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona

Napisano 21 czerwiec 2009 - 20:25

Hmm..nawet ich pod uwagę nie brałem, a widzę, że chyba warto..podobne parametry, KOSS, jeszcze tańsze, niż Sporta/PortaPro.. A jak to jest z tymi basami? Nie ma ich za mało? Barwa dźwięku? PortaPro to było dla mnie doskonale słuchawki pod względem jakości dźwięku..
Jeśli to ma jakieś znaczenie, to słucham różnych gatunków muzyki, ale głównie reggae/ragga/punk rock.

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 21 czerwiec 2009 - 20:27

Jak chcesz jednak wydać te ok. 200 to polecam Sennheiser PMX 200 - znajomy ma i kiedyś pożyczył - miód w uszach w niedosłownym tego słowa znaczeniu ;) Pałąk dobrze trzyma kabel (nie ma obawy o zerwanie jak w Sporta/Porta), a gąbeczki są mięciutkie jak pupcia niemowlaka (zakładam, bo żadnego niemowlaka nie macałem :P). Tyle że cena wysoka..
0

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona

Napisano 22 czerwiec 2009 - 09:59

Trochę mniej basu i trochę wyraźniejsza góra/wyższa średnica - mnie to jak najbardziej odpowiada, bo jak już napisałem sporty były dla mnie trochę zbyt przebasowane (zawsze niwelowałem to equalizerem w playerze)
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3