foobar2000.pl - polskie forum: Telefon Sony Ericsson jako pilot bluetooth - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Telefon Sony Ericsson jako pilot bluetooth Dla posiadaczy nowych Soniaczy

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   claudio1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 24-sierpień 07

Napisano 23 kwiecień 2008 - 16:35

Witam!
Telefony Sony Ericsson z bluetoothem można wykorzystać jako pilot bluetooth do PC-ta, a więc też do sterowania foobarem ;D

Potrzebny jest przede wszystkim telefon z odpowiednią aplikacją. Takową posiada np. Sony Ericsson k550i, posiadają inne aparaty z linii Kxxx, Wxxx i zapewne jeszcze inne. Aplikacja na telefonie nazywa się "sterowanie zdalne" (po angielsku zapewne "remote control").

Komputer powinien posiadać moduł bluetooth i oprogramowanie z usługą HID (Human Interface Device) np. program BlueSoleil.

Trzeba utworzyć i wgrać do telefonu konfigurację emulacji klawiatury. Tworzy się go programem Bluetooth Remote Control do pobrania ze stron Sony Ericssona.
Dla chętnych załączam przykładową konfiguracja do obsługi foobara, którą można sobie dopasować do własnych skrótów klawiszowych.
SCIĄGNIJ KONFIGURACJĘ
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 18-czerwiec 06

Napisano 24 kwiecień 2008 - 08:04

Wyświetl postUżytkownik claudio1 dnia śro, 23 kwi 2008 - 18:31 napisał

Komputer powinien posiadać moduł bluetooth i oprogramowanie z usługą HID (Human Interface Device) np. program BlueSoleil.

jak jeszcze używałem sterowania foobarem za pomocą bluetootha w swoim soniaczu to nie instalowałem żadnego (wkurzającego) blue soleil - po prostu wtykasz moduł bluetooth a system sam instaluje co mu potrzeba gdy wykryjesz i dodasz do systemu odpowiednie urządzenie bluetooth ;)

"I wish you well... and that you're burning there in hell"
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   claudio1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 24 kwiecień 2008 - 15:09

No to wporzo ... do mojego modułu system nic nie wykrył ... zarówno XP jak i Vista. Jak kupowałem tego bluetootha, to miałem dołączony ten programik na płytce. U znajomych z laptopami z bluetoothem, oprogramowanie dostarczają zwykle producenci lapków.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona

Napisano 24 kwiecień 2008 - 16:58

jak w panelu sterowania w module bluetootha dodasz na stałe urządzenie (co jest potrzebne żeby system poprawnie je obsługiwał) to powinno Ci się pojawić okienko typu "wykryto nowy sprzęt...". klikasz zainstaluj automatycznie i pokolei zainstalują się sterowniki HID do obsługi myszy i klawiatury via bluetooth device. Przynajmniej u mnie tak było B)

0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   claudio1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 24 kwiecień 2008 - 20:12

Wyświetl postUżytkownik Majkel dnia czw, 24 kwi 2008 - 18:54 napisał

jak w panelu sterowania w module bluetootha

Tzn masz w panelu sterowania widoczny moduł blueooth? Więc masz zainstalowane sterowniki albo oprogramowanie. Jeśli masz lapka, to pewnie dostarczane przez producenta sprzętu.
U mnie, przy próbie automatycznej instalacji przez Vistę, system nie znajduje żadnych i na końcu jako poradę daje link na stronę programu BlueSoleil.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona

Napisano 24 kwiecień 2008 - 22:54

Wyświetl postUżytkownik claudio1 dnia czw, 24 kwi 2008 - 22:08 napisał

Tzn masz w panelu sterowania widoczny moduł blueooth? Więc masz zainstalowane sterowniki albo oprogramowanie. Jeśli masz lapka, to pewnie dostarczane przez producenta sprzętu.
U mnie, przy próbie automatycznej instalacji przez Vistę, system nie znajduje żadnych i na końcu jako poradę daje link na stronę programu BlueSoleil.

nie, mam stacjonarny komputer i XP'ka z Service Packiem 2, to wszystko. wkładasz moduł bluetooth do portu usb i w panelu sterowania pojawia się pozycja "Urządzenia Bluetooth". zaraz po włożeniu modułu do usb pojawia się dymek "wykryto nowy sprzęt...", instalują się sterowniki i urządzenie jest gotowe do pracy bez żadnych dodatkowych programów typu BluSoleil. może to zależy od samego modułu bluetooth jaki posiadasz, ale nie sądzę.

0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   claudio1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 25 kwiecień 2008 - 15:17

Obawiam się że zależy od samego modułu, bo u mnie nie wykrywał XP_SP2, nie wykrywa Vista. Pewnie sam windows ma dostępne stery do modułów niektórych markowych firm. Za to pod linuxem działa bez problemów.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona

Napisano 25 kwiecień 2008 - 15:26

nie wiem czy mój moduł jest firmowy :P ma jedynie napisane z tyłu bluetooth dongle a z przodu logo HAMA :P w każdym razie XPek wykrywa go bez problemu :)

0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   claudio1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 28 kwiecień 2008 - 14:57

No to wszystko jasne: windows wykrył go na cHAMA :P
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona

Napisano 28 kwiecień 2008 - 18:09

nie no na chama raczej nie, wszystko odbyło sie kulturalnie, bez konfliktów :P

0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Pajlok Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 28-lipiec 08

Napisano 15 styczeń 2009 - 16:13

Widze ze temat juz dawno nie czytany ale chcialem tylko wrzucic swojego hid'a, moze komus sie spodoba:
http://www.speedysha.../782122254.html
0

Strona 1 z 1