foobar2000.pl - polskie forum: Podsumowanie wprowadzonych modyfikacji - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Podsumowanie wprowadzonych modyfikacji

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 07 kwiecień 2008 - 14:40

1. Legenda forum w stopce.
2. Usunięcie części informacji z profilu użytkownika (member ID, grupa - zastąpione przez obrazek) z widoku w tematach.
3. Wprowadzenie systemu reputacji.
4. Po otworzeniu profilu użytkownika znajdziecie teraz zakładkę stats.

Załączony plik  stats.png (41,33 KB)
Ilość pobrań: 14

5. Macie możliwość wpisania polskich komunikatorów do swojego profilu -> Panel kontrolny -> Edytuj informacje o profilu. (GG, Jabber, Skype, Tlen).
6. Osoba, która ma ponad 20 postów może sobie wpisać własną range (u mnie jest to teraz S.T.A.L.K.E.R.) -> Panel kontrolny -> Edytuj informacje o profilu.
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   dyniaq Ikona

• KIC
  • Ikona
  • Rejestracja 25-luty 06

Napisano 23 październik 2008 - 16:59

Może to tylko ja narzekam, ale chyba maksimum, przy którym pojawia się już maksymalna ilość "kwadratów gadulstwa" jest zbyt niska. No i w sumie fajnie było, kiedy była informacja nt. liczby postów. Można ewentualnie wprowadzić taki zwykły "seekbar" i w tle liczbę postów.

IMO fajniej teraz wygląda to całe info o profilu. Tylko jedna uwaga. Przydałoby się jakieś wyśrodkowanie w pionie. Jeżeli info na prawo od KRREECHY (wymowa a'la Czesio) ma większą wysokość niż awatar, to powinien się on wyśrodkować. No i w drugą stronę. Info na środek jeżeli jest niższe niż awatar.

Fajnie by było, gdyby Szefu dodał funkcję POMÓGŁ, bo to fajowskie jest. I można by wtedy było wprowadzić jakieś drugie graficzne przedstawienie "pomagalności". Gdzieś na którymś forum jest tak, że można oznaczać dany post, jako ten, który rozwiązał sprawę. Wyświetla się on wtedy na inny kolor. IMO pomocne w szukaniu rozwiązań problemów. I wtedy można by było jeszcze jakiś indykator przy temacie dodać, jeżeli gdziekolwiek znajduje się pomocny post.
~ kim jest Ta, co mi w oczach zasadza takie drzewo? ~
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona
  • Rejestracja 30-październik 07

Napisano 23 październik 2008 - 17:08

Fajnie jakby te - jak to je nazwał dyniaq - "kwadraty gadulstwa" były takimi małymi ikonkami foobarowymi. :] To byłby lans tej! B)
Dołączona grafika
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 23 październik 2008 - 17:17

Cytat

Może to tylko ja narzekam, ale chyba maksimum, przy którym pojawia się już maksymalna ilość "kwadratów gadulstwa" jest zbyt niska.

Progi są co 100 wiadomości, max jest 1000. To chyba nie jest zbyt mało ;)

Cytat

No i w sumie fajnie było, kiedy była informacja nt. liczby postów. Można ewentualnie wprowadzić taki zwykły "seekbar" i w tle liczbę postów.

Kiedyś była liczba postów, ale za bardzo rozpychało to profil i generalnie konsensus był, aby nie podawać tej wartości wprost stąd też mamy kwadraciki.

Cytat

IMO fajniej teraz wygląda to całe info o profilu. Tylko jedna uwaga. Przydałoby się jakieś wyśrodkowanie w pionie. Jeżeli info na prawo od KRREECHY (wymowa a'la Czesio) ma większą wysokość niż awatar, to powinien się on wyśrodkować. No i w drugą stronę. Info na środek jeżeli jest niższe niż awatar.

Na chwilę obecną wyrównane są do góry - IMHO sensownie. O ile jeszcze wyśrodkowywanie awatara mogłoby być OK, tak informacji "na prawo od krechy" lepiej zostawić wyrównane do góry" (inna sprawa, że bez wczytywania się to nie wiem jak to od ręki zrobić ;) )

Cytat

Fajnie by było, gdyby Szefu dodał funkcję POMÓGŁ, bo to fajowskie jest.

Było w postaci "reputacji", wczoraj wyleciało ze względu na znikomą używalność ;)

Cytat

yświetla się on wtedy na inny kolor. IMO pomocne w szukaniu rozwiązań problemów. I wtedy można by było jeszcze jakiś indykator przy temacie dodać, jeżeli gdziekolwiek znajduje się pomocny post.

Jakbyś sobie przypomniał co to za forum było byłbym wdzięczny. A co do oznaczania w temacie - można by ręcznie dorzucać "[rozwiązany]" vide forum arch linux.

Cytat

Fajnie jakby te - jak to je nazwał dyniaq - "kwadraty gadulstwa" były takimi małymi ikonkami foobarowymi. :] To byłby lans tej!

Jestem graficznym antytalenciem - podrzucisz ikonki to się zrobi ;]
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   dyniaq Ikona

• KIC
  • Ikona
  • Rejestracja 25-luty 06

Napisano 23 październik 2008 - 17:36

Co do maksa, to ideałem by było, gdyby tą wartością była liczba postów najbardziej aktywnego (gadatliwego) user'a. Szybkie (?) zapytanie do SQLa i mamy. Ale ja się tylko tak czepiam ;p

Co do wyrównania w pionie, to nie chodzi mi o to, żeby wyrównać całkiem w pionie na całej rozciągłości posta. Szybki drawing wyjaśni mój koncept:
Dołączona grafika
Ja bym to zrobił tak, że wstawiłbym do jednego DIVa i avatar i kreche i info. W CSSie dla niego ustawił:
display: block;
margin: auto 0;
Chyba powinno śmigać wtedy.

Reputacja była trochę nietrafiona, bo ten pasek i plusy były niezbyt widoczne. A wielki przycisk na prawo od CUTYJ ODPOWIEDZ by zdał sprawę. No ale jak nie to nie ;p

Podświetlanie tego pomocnego posta jest chyba na forum Ubuntu, choć nie jestem pewny.

A co do tych ikonek to możesz użyć przecież FavIcon'a forum.
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 23 październik 2008 - 17:46

Cytat

Co do maksa, to ideałem by było, gdyby tą wartością była liczba postów najbardziej aktywnego (gadatliwego) user'a. Szybkie (?) zapytanie do SQLa i mamy. Ale ja się tylko tak czepiam ;p

Inaczej, ostatni próg zaczyna się od 1k postów i leci w górę. Modyfikowanie bebechów forum po to, żeby robiło się to automagicznie imho mija się z celem bo będzie zbędnie generować dodatkowe obciążenie ;)

Cytat

Co do wyrównania w pionie, to nie chodzi mi o to, żeby wyrównać całkiem w pionie na całej rozciągłości posta. Szybki drawing wyjaśni mój koncept:

Tyle, że gdy wiadomość jest znacznie dłuższa (np.: link) To wtedy będzie się szukać informacji o użytkowniku. Czytając nie wiesz jaki długi jest post i gdzie mógłby wypadać "środek" – wyrównanie do góry w pewien sposób eliminuje problem bo wiadomo że dane są zawsze przy początku posta :)
Użycie margin: auto 0px; też przyszło mi do głowy, ale jak wspomniałem nie jestem pewien czy to tak mi zadziała ;)

Cytat

Reputacja była trochę nietrafiona, bo ten pasek i plusy były niezbyt widoczne. A wielki przycisk na prawo od CUTYJ ODPOWIEDZ by zdał sprawę. No ale jak nie to nie ;p

Pomyśli się. Możliwe też że reputacja jako taka też odstraszała skomplikowaniem. Prosty przycisk "pomógł" i zliczanie tego faktycznie mogłoby być rozwiązaniem :)

Favikonka jest IMHO trochę za duża (zwłaszcza przy 10 kwadracikach). No chyba, że uwzględniłoby się zawijanie ich, ale tak sobie by to zaczęło wyglądać ;)
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona
  • Rejestracja 30-październik 07

Napisano 23 październik 2008 - 17:55

Proszę oto ikonka

// Nie no nie podoba mi się... :/
Dołączona grafika
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   dyniaq Ikona

• KIC
  • Ikona
  • Rejestracja 25-luty 06

Napisano 23 październik 2008 - 18:05

Chyba mnie nie zrozumiałeś ;p Nie chodziło mi o wyśrodkowanie w całej rozciągłości posta. Wyobraź sobie, że w DIVie siedzi sobie avatar i info. DIVa wyrównujesz do góry, ale już elementy wewnątrz DIVa są wyśrodkowane w pionie. O to mi chodziło.
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 23 październik 2008 - 21:47

Śmiesznie wygląda jak ktoś ma wpisane coś dłuższego w np. Skąd:, jak łamie się ten tekst na kilka linii. Z resztą po ukróceniu tych info i rozszerzeniu paska powstało spooooro pustego miejsca pod avatarem i info. Żeby nie być gołosłownym: KLIK.
Chociaż w poście powyżej się sprawdza. Kwestia więc długości posta. Z czasem się przyzwyczaję ;)

EDIT: mój av debilnie wygląda ;) Pomysł z centrowaniem by dyniaq jest bardzo dobry. Conajmniej w poziomie (samo margin: 0 auto; załatwi sprawę)
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 23 październik 2008 - 22:24

Te rangowe kwadraciki są beznadziejne ...
można by jakiś gwiazdki dać ;) np. log5(ilość postów) = gwiazdki ...
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 23 październik 2008 - 22:27

Gwiazdki? To może jeszcze plakietki "Super Sprzedawca", żeby całkowicie odwzorować allegro ;D
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 23 październik 2008 - 22:37

Cytat

Chyba mnie nie zrozumiałeś ;p Nie chodziło mi o wyśrodkowanie w całej rozciągłości posta. Wyobraź sobie, że w DIVie siedzi sobie avatar i info. DIVa wyrównujesz do góry, ale już elementy wewnątrz DIVa są wyśrodkowane w pionie. O to mi chodziło.

Tak zrozumiałem, ale mimo kilku prób nie dzała tak jak by się wydawało, że ma działać ;)

Cytat

Śmiesznie wygląda jak ktoś ma wpisane coś dłuższego w np. Skąd:, jak łamie się ten tekst na kilka linii.

I tak się nie umywa do, na przykład: "From: Z Lasu ;p" ;)

Cytat

Z resztą po ukróceniu tych info i rozszerzeniu paska powstało spooooro pustego miejsca pod avatarem i info. Żeby nie być gołosłownym: KLIK.Chociaż w poście powyżej się sprawdza. Kwestia więc długości posta. Z czasem się przyzwyczaję

Z tego co zauważyłem więcej jest postów o długości mniejszej niż długoś tej bocznej rubryki, ergo oszczędza się miejsce ;]

Cytat

EDIT: mój av debilnie wygląda Pomysł z centrowaniem by dyniaq jest bardzo dobry. Conajmniej w poziomie (samo margin: 0 auto; załatwi sprawę)

Jak już wspomniałem wyżej - mimo usilnego zaklinania (też mam przeświadczenie, że to powinno działać) niestety css nie chce ze mną rozmawiać i obrazki twardo stoją w miejscu; tj. sytuacja przy próbie użycia auto, gdy podam określoną wartość (w px np.) to wszystko jest ok. <rozkłada ręce>

Cytat

Te rangowe kwadraciki są beznadziejne ...

Jestem otwarty na propozycję (ale w rozsądnych granicach, vide gwiazdki ;P )

PS. Super sprzedawca by nie pasowało… Super Foobarator? <lol>
0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 23 październik 2008 - 22:46

Zasadniczo grafika nie jest aż taka straszna ... ale jest tego stanowczo za dużo !
Log5 dał by 5 gwiazdek od 3125 postów (do 15625 :') // przynajmniej nie miał bym problemu, żeby policzyć te kwadraciki.
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 23 październik 2008 - 23:26

Wpisałem takie progi: 19 - 107 - 362 - 935 - 2028 - 3905 - 6889 - 11364 - 17783 - 26664. Nie powinno być problemu z kwadracikopląsem ;)
0

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 24 październik 2008 - 00:25

Ujdzie ;)
0

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 24 październik 2008 - 00:38

OK, trochę bardziej grzebałem przy forum i jakby ktoś zauważył, że coś się gdzieś sypie to *bardzo* bym prosił o złoszenie ;]
0

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 24 październik 2008 - 09:01

Cytat

Jak już wspomniałem wyżej - mimo usilnego zaklinania (też mam przeświadczenie, że to powinno działać) niestety css nie chce ze mną rozmawiać i obrazki twardo stoją w miejscu; tj. sytuacja przy próbie użycia auto, gdy podam określoną wartość (w px np.) to wszystko jest ok. <rozkłada ręce>
Tak już natura auto. Działa tylko przy sztywnych wartościach elementów spoko, przeżyję bez wyśrodkowania ;)

Jeśli chodzi o progi, to wiem, ze marudzę, ale strasznie duża dziura jest między 300 a 900 oraz między 900 a 2000. Zważając na fakt, iż obecnie nikt (poza mixcherrym) nie ma jeszcze 2000 i to, ze niewielu jest tych między 300 a 900, wydaje mi się, że można by było nieco zawęzić skalę. Skala powinna rosnąć niejako wykładniczo, ale maximum (10 kwadracików) to bym dał dla ponad 10000. Moja propozycja:
25, 50, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800 [a więc ciągiem a(i)=a(i-1)*2, gdzie a(0)=25]
W takim wypadku obecnie maksymalną ilością byłoby 7 kwadracików - tak jak przed modyfikacjami :) A do 3200 długo nikt nie dobije ;)
0

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 24 październik 2008 - 12:42

Przy 3200 następuje przepełnienie licznika ;)
0

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   tycobb Ikona

• Miczo Maczo ;)
  • Ikona
  • Rejestracja 07-listopad 07

Napisano 24 październik 2008 - 14:38

dlaczego nie mogę zmienić swojego avatara?? ładuje go z kompa a o odpowiedniej "ciezkości" i rozmiarach 100x100 a panel sterowania mi krzyczy, że nie można załadować gdyż...podane wyżej dane są nieodpowiednie :huh: a ze strony nie chce mi się załadować :(
Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 24 październik 2008 - 15:39

Sprawdziłem na testowym koncie i działa. Może kwestia typu pliku? Ktoś potwierdza?

Podeślij mi ten awatar (spakowany) via PM i sprawdzę ten plik.
0

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   tycobb Ikona

• Miczo Maczo ;)
  • Ikona
  • Rejestracja 07-listopad 07

Napisano 24 październik 2008 - 22:17

Wojtek juz wszystko działa :) wielkie dzieki dawxxx666 :)
Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3