foobar2000.pl - polskie forum: Problemy z wtyczkami w następnej wersji foobara? - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Problemy z wtyczkami w następnej wersji foobara?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 04 kwiecień 2008 - 20:56

Ostatnio przeglądając HA natkąłem się na coś takiego:

http://www.hydrogena...showtopic=62386
http://www.hydrogena...showtopic=62410

Hmm... moim zdaniem twórcy foobara idą w złym kierunku...
myapple.pl
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 06 kwiecień 2008 - 15:46

Moim zdaniem zmiany idą w bardzo dobrym kierunku i akurat bardzo mnie cieszy fakt, że być może teraz niektórzy zrozumieją, że Title Formatting (jak sama nazwa wskazuje) służy tylko do formatowania tytułów piosenek, a nie jest to oddzielny język skryptowy zdolny do udźwignięcia obsługi całego UI przy pomocy $imageabs(), $button() itd.

Bez urazy (szczególnie dla dawxxx666 - wielki szacunek za całą foobarową "twórczość" :)), naprawdę podziwiam co ludzie potrafią skleić przy pomocy TAGZów. Ale nie takie jest przeznaczenie i założenie tego prostego języka. Chyba sami zainteresowani (=twórcy "skinów") przyznają, że robienie czegokolwiek bardziej skomplikowanego w TAGZach to przysłowiowa rzeźba w gównie. Mam nadzieję, że devsi foobara "przyblokują" w podobny sposób jeszcze więcej składników API, a tym samym "zmuszą" developerów wtyczek takich jak Panels UI do bardziej "poprawnego" projektowania wtyczek z interfejsem użytkownika. Jak choćby z użyciem skryptów LUA.

Userzy jak zwykle robią z igły widły. Zresztą, kto broni użytkownikom pozostania przy "troszkę" starszej wersji 0.9.5.1? Wzmiankowane w tematach z HA kilka wtyczek tak od razu nie przestanie działać, usunięcie kawałka "zawadzającego" API nastąpi dopiero w którejś z późniejszych wersji. Tak czy siak, jak ktoś jest tak bardzo przywiązany do zabugowanego Panels UI albo nierozwijanego już foo_cwb_hooks, to spokojnie może jechać dalej na wersji 0.9.5.1 -- aż do ukazania się foobara 1.0, kiedy to i tak wszystkie stare wtyczki przestaną działać (a przy okazji nastąpi koniec świata) :D
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 06 kwiecień 2008 - 20:25

Od mego postu minęło już kilka dni i po dokładniejszym zgłebieniu problemu muszę przyznać Ci rację w wielu kwestiach. Brak wsparcia dla PanelsUI i reszty wtyczek służących do personalizacji foobara będzie korzystny, ale tylko wtedy gdy zmusi do stworzenia lepszych zamienników (zapewne z Korei). Poza tym nie podoba mi się polityka developerów, którzy z góry zakładają jak foobar powinien wyglądać i działać nie patrząc przy tym na zdanie zwykłych użytkowników. Rozumiem, że większość użytkowników foobara to ci, którym odpowiada jego funkcjonalność i ascetyzm, ale nie wolno zapominać o użytkownikach iTunesa czy Winampa, którzy nigdy nie przesiedliby się na program Petera, gdyby nie możliwość zaaplikowania nakładek w ColumnsUI lub PanelsUI. Jestem pewny, że zostawienie jedynie konfigurowalnego DUI z playlistami typu Facets zniechęci wielu przyszłych (w innym wypadku) użytkowników.

Wyświetl postUżytkownik mixcherry dnia nie, 06 kwi 2008 - 15:42 napisał

Bez urazy (szczególnie dla dawxxx666 - wielki szacunek za całą foobarową "twórczość" :))

Nie ma problemu, jak dobrze pójdzie, to po po krótszym lub dłuższym czasie zaczną powstawać configi w nowym środowisku i nie ma żadnych wątpliwości, że będą stabilniejsze i łatwiejsze do napisania (przynajmniej mam taką nadzieję).

Wyświetl postUżytkownik mixcherry dnia nie, 06 kwi 2008 - 15:42 napisał

...aż do ukazania się foobara 1.0, kiedy to i tak wszystkie stare wtyczki przestaną działać (a przy okazji nastąpi koniec świata) :D

LOL
myapple.pl
0

Strona 1 z 1