foobar2000.pl - polskie forum: Portal - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Portal

Ankieta: Portal w xhtmlu i css (38 użytkowników oddało głos)

Najbardziej podoba mi się:

1. Propozycja NetJaro (1 głosów [2.63%])

Procent z głosów: 2.63%

2. Propozycja venoma (37 głosów [97.37%])

Procent z głosów: 97.37%

3. Propozycja Neo (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 10 marzec 2008 - 00:04

Propozycja NetJaro:
Załączony plik  foobar_jak_forum.jpg (154,84 KB)
Ilość pobrań: 51

Propozycja venoma:
Załączony plik  foo_beta3_by_venom.jpg (188,46 KB)
Ilość pobrań: 54

Propozycja Neo:
Załączony plik  foo_By_Neo_2008.jpg (107,64 KB)
Ilość pobrań: 45

0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   venom Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 14-listopad 05

Napisano 11 marzec 2008 - 16:07

Oby jak najdłużej... :D
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   Kapitan_Kloss Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 19-listopad 04

Napisano 11 marzec 2008 - 17:05

Trzymam kciuki za nowy portal. Fajnie, że na forum jest "silna ekipa pod wezwaniem" która się tym zajęła :)
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 11 marzec 2008 - 17:23

http://www.4shared.c...e6983b/foo.html
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   venom Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 11 marzec 2008 - 19:10

World Pre-Premiere... hehe :D

http://www.venomzone.net/foo_beta/

U dołu można wybrać skina...

ENJOY!!!
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 11 marzec 2008 - 19:30

venom, czyżby "wykop efekt"? Stronka nie ładuje sie kompletnie :-)
Привет!
Dołączona grafika
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   venom Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 11 marzec 2008 - 20:10

Ehh... serwer jaki mam taki mam, a że pada kiedy go najbardziej potrzeba? ...no cóż :D.

Już działa, przynajmniej działa na tą chwilę gdy pisze tego posta...
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 18-czerwiec 06

Napisano 11 marzec 2008 - 21:21

chodzą słuchy że nikt nie używa stylu "Enhanced" ;) otóż to nieprawda :P ja używam B)

"I wish you well... and that you're burning there in hell"
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 11 marzec 2008 - 21:26

"Słuchy" i tak okazały się mylne, po tym jak wielka rzesza użytkowników przyznała się do stosowanie stylu Enhanced ;)
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 11 marzec 2008 - 21:27

soł du aj ;p
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 11 marzec 2008 - 21:30

Wyświetl postUżytkownik venom dnia Mar 11 2008, 07:10 PM napisał

World Pre-Premiere... hehe :D

http://www.venomzone.net/foo_beta/

U dołu można wybrać skina...

ENJOY!!!

Piekna sprawa :) Jak dojade do domu to napisze cos bardziej konstruktywnego ;)

Wyświetl postUżytkownik mariush dnia Mar 11 2008, 04:00 PM napisał

Okres wzmożonych prac na forum :) Ciekawe jak długo potrwa ;)

Im dluzej, tym lepiej ;)
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   m1rror Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 06-luty 06

Napisano 12 marzec 2008 - 17:29

Venom, twoj projekt podoba mi sie. Jest estetyczny, ladny i lekki... Ale popelniles bardzo wiele bledow przy sklejaniu tego w htmlu. Zaczynajac od wyslania xhtml jako html, poprzez "divistus" (w zaawansowanym stopniu), az do bledow sztuki webmasterskiej (dodaj do ulubionych, ustaw jako startowa...). Sprobuj oddac komus projekt w PS do pociecia, tak bedize lepiej dla portalu. Zabraklo nawet magicznych h1-h6. Chcialbym, zebys to odebral jako konstruktywna krytyke.
0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   venom Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 12 marzec 2008 - 19:54

Widzę, że mamy ochotnika do pocięcia tej stronki. :) ... i bardzo dobrze bo nie mam za bardzo czasu. Nie znam sie na tym po prostu, jeśli chcesz mogę Ci podesłać?

A tak na marginesie to po co mam stosować znaczniki h1-h6 skoro wielkość ustalam sobie w CSS-ie? W czym są te znaczniki takie "magiczne"? Bo się nie orientuje... Z tego co wiem już prawie nikt nie stosuje tych znaczników, bo są zbędne.

Cytat

Zaczynajac od wyslania xhtml jako html, poprzez "divistus" (w zaawansowanym stopniu)
... a tego nie rozumiem.

Poza tym to nie jest ostateczna wersja... tylko "beta" jak pewnie zauważyłeś w linku.
I nie jest to żadna forma ataku czy rewanżu na Twój post... tylko pokazujesz błędy w czymś co jest dopiero testowane. Dla mnie to trochę tak jakby powiedzieć, że Firefox 3 Beta ma błędy, musi mieć bo to wersja testowa... podobnie jak to co "popełniłem".

Konstruktywna krytyka? Nie sądzę, wytykasz mi błędy które w tej chwili są najmniej ważne. Chodziło mi przede wszystkim o to żeby porozcinać stronkę i żeby ten czysty html był w miarę poprawnie interpretowany przez Opere i Firefox'a, tyle...
Reszta jest do dopracowania. :huh:
0

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 12 marzec 2008 - 20:17

Chodzi zapewne o to, ze divów tam co niemiara ;) Bo faktycznie, wszystko jest w divach. Oczywiście nie ma to jakiegokolwiek znaczenia dla wyświetlania strony. Jednakże, równie dobrze można stosować tag <p>, który domyślnie ma wyznaczać akapit, do wyświetlania jakiegokolwiek tekstu pogrubionego. Tylko po co?
Poza tym, taka moja luźna uwaga, nie koniecznie bardzo ważna: id służy to nadania identyfikatora elementowi, a class do nadania mu stylu.
0

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   venom Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 12 marzec 2008 - 20:49

Cytat

Poza tym, taka moja luźna uwaga, nie koniecznie bardzo ważna: id służy to nadania identyfikatora elementowi, a class do nadania mu stylu.

Wiem.
Class zastosowałem właśnie w wygladzie news'a po to, żeby zdefiniować wygląd tego news'a tylko raz. A potem w news'ie 2 i 3 tylko zastosować class i po zabawie. :)
0

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   m1rror Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 06-luty 06

Napisano 13 marzec 2008 - 00:53

Teraz wylacz sobie style w przegladarce i porownaj stronke zbudowana o semantyczne znaczniki i wersje oparta o same divy. Divistus to wlasnie uzywanie nadmiernej liczby divow, wyraza sie ja w % (% divow we wszystkich tagach, tutaj to bedzie blisko 100%). Co do xhtml - piszesz stronke jako xhtml, a przegladarka czyta html. Trzeba zmienic naglowek wysylany do servera, najlepiej prostym skrypcikiem php. Oczywiscie przegladarce to roznicy nie robi... h1-h6 tez mozesz stylowac w css, nawet nie masz pojecia jaka pomoca sa te znaczniki dla osob niewidzacych. Poza tym wyszukiwarki indeksuja strony na podstawie tych znacznikow oraz wielu innych, rowniez "malo przydatnych" (alt, title). Menu buduje sie w oparciu o listy nieuporzadkowane albo listy definicji. Latwiej to wtedy stylowac i kod czytelniejszy...

HTML nie zostal stworzony do uzywania samych divow, w Twoim wypadku do budowy ukladu strony uzyles 2 znacznikow - div i img (z czego ten drugi prawie nie jest uzyty...). Roznorodnosc znacznikow pozwala na wiele wiecej! Dlaczego do pogrubienia wyrazu uzywac diva? Zbedne miejsce w arkuszu styli i w htmlu... Lepiej zrobic <div class="pogrub">slowo</div> i w css .pogrub{ font-weight: bold; }, czy <strong>slowo</strong>? Zajmuje sie tym z wyksztalcenia i z zawodu, wiem co mowie.

Firefox ma wbudowany modul zglaszania uwag, to dzieki tym uwaga ma on szanse wyjsc z bety do wersji "relase". Uwazam, ze te uwagi sa na miejscu - bez nich (kto wie, czy z nimi tez) stronka finalna bylaby zbudowana w ten sposob, w jaki jest zbudowana teraz.

Chetnie podjal bym sie pociecia tego, jednak praca mnie goni. Pracuje obecnie nad naprawde duzym zleceniem jak na moje mozliwosci. Jesli sie nie pali w czasie swiat moglbym sie tym zajac, jezeli skoncze projekt.
0

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   venom Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 13 marzec 2008 - 10:24

Cytat

Teraz wylacz sobie style w przegladarce i porownaj stronke zbudowana o semantyczne znaczniki i wersje oparta o same divy.

Tylko po co? Jeszcze mam sobie wyłączyć obrazki, flash'a i Jave... a już idealnie byłoby przejść na Lynx'a.

A co do niewidomych... to chyba niewielu ich jest tu obecnych na forum(jeśli wogóle ktoś).

Cytat

Chetnie podjal bym sie pociecia tego, jednak praca mnie goni. Pracuje obecnie nad naprawde duzym zleceniem jak na moje mozliwosci. Jesli sie nie pali w czasie swiat moglbym sie tym zajac, jezeli skoncze projekt.

Cieszę się, że się tym zajmiesz. :)

Aha... No i przepraszam wszystkich, że tak nieprofesjonalnie się zachowałem. Będę musiał jakoś z tym żyć, trudno.
0

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   m1rror Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 06-luty 06

Napisano 13 marzec 2008 - 12:45

Nie rozumiesz :) Ale to nie miejsce na dyskusje o standardach sieciowych. Podpowiem Ci cos jeszcze - komorka. Niepotrzebnie tak sie buntujesz przeciw temu wszystkiemu.
0

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   Paweleczek1683 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 22-luty 08

Napisano 15 marzec 2008 - 12:59

Kiedy będzie ta strona wyglądała tak jak pokazane na początku skiny?? (jeden ze skinów)
0

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 15 marzec 2008 - 13:07

"when it's ready"

Nie ma ustalonej konkretnej daty. Gdy portal bedzie gotowy sami zobaczycie ;)
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   Neo Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 14-lipiec 06

Napisano 17 marzec 2008 - 21:48

Jeśli Można. To mogę się podjąć pocięcia laya. Jeśli ktoś Zechce.

Pozdro
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3