foobar2000.pl - polskie forum: Portal w xhtmlu i css - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Portal w xhtmlu i css

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 06 grudzień 2007 - 19:57

Jest chetny do wykonania od bardzo dawna, ale sami musimy powiedziec jak to ma wygladac.

Cytat

no, nie do konca. chodzi o to, zeby strone zrobic w xhtmlu i css, praktycznie zero grafiki

Tzn. jak ma wygladac rozmieszczenie dzialow na stronie, jaka ma byc kolorystyka itp.

Wystarczy, ze to ustalimy tu na forum i bedzie Portal.

Licze na pomysly moderatorow, adminow, userow :)
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

• (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 06 grudzień 2007 - 22:00

Już kiedyś o tym była mowa, że dobrze by było, żeby na stronie głównej zrobić odnośniki do FAQ i poradników, do niektórych działów (download), bezpośredni link do listy wtyczek, itp. Dobrze by było, żeby gdzieś był podgląd ostatnich postów, oraz może jakieś statystyki (takie jak na dole forum) - z tym że jeśli tak miałoby to wyglądać, to bez php się nie obejdzie.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 06 grudzień 2007 - 22:07

Dostarczyc mam jednak dokladne dane :) Czyli co ma byc z lewej strony, a co z prawej, co ma byc na dole, a co na gorze itp. Jak przekaze dokladny plan, to zacznie sie pisanie strony.
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 06 grudzień 2007 - 23:29

A co to za problem potem kombinować? Na tym polega CSS (i XHTML), że piszesz stronę z góry do dołu, a potem otwierasz arkusz styli i układasz wszystko.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   m1rror Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 06-luty 06

Napisano 07 grudzień 2007 - 14:12

Z doswiadczenia wiem, ze strona calkowicie bez grafiki wyglada koszmarnie :) Jednak mozna ja mocno ograniczyc. Ja proponowal bym zarowno download, jak i FAQ przeniesc na strone. Menu po prawej stronie, wielopoziomowe, podzielone na logiczne sekcje. Wyglad a'la web 2.0. Na gorze pasek z szybka nawigacja, wspolne konto na forum i na stronie. Kolory jasne, moze biale tlo i rozne odcienie zielonego albo bordowego/czerwonego/pomaranczowego. Ale nic klujacego w oczy. Delikatne monochromatyczne zestawienie barw. Tylko prosze, nie czarny tekst na bialym tle :) Najlepiej mozliwosc skorkowania tego w jakis sposob, albo wybor szablonu.

Cytat

A co to za problem potem kombinować? Na tym polega CSS (i XHTML), że piszesz stronę z góry do dołu, a potem otwierasz arkusz styli i układasz wszystko.

xhtml polega na stworzeniu szkieletu dokumentu zgodnego z xml'em, css sluzy do stylowania. Jednak przy polaczeniu tych dwoch technik rzeczywiscie, dobrze napisany xhtml mozna wlasciwie dowolnie potem modyfikowac. Niedowiarkom polecam CSS Zen Garden.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 07 grudzień 2007 - 16:26

Jeśli chodzi o kolorystykę to jak najbardziej zbliżona do stylu forum (domyślnego - IP.Board Pro). Im bardziej będzie podobne, tym lepiej (można też moje logo użyć na portalu :P).
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   NetJaro Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 01-lipiec 07

Napisano 28 styczeń 2008 - 20:57

Widzę, że temat umarł śmiercią naturalną.
Mam nadzieję, że wszystkim zalezy by stworzyć portal. To właśnie ja mam być programistą, który załatwi grafika i CMS'a na portal Foobar2000.pl.
Prosiłbym o ustalenie takich informacji:
1. Układ strony (ile paneli bocznych).
2. Jakie informacje mają znajdywać się w TOPie? Sama grafika czy może pola do logowania, data/godzina, najnowsza wersja foobara?
Pozdrawiam,
Marcin Jarek.
Programista PHP i MySQL, marketing.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 28 styczeń 2008 - 23:23

mariush, BArtus, dawxxx666, woozie, jak to widzicie? :)

Wujek_Bogdan jak odwiedzi forum tez moglby cos napisac :P A weterani? BerRo, opcy, patchu, marr? :)

----

Przyszedl mi do glowy wlasnie pomysl, ze najlepiej wygladajace foobary mogly by byc wyswietlane na glownej w w jednym okienku. Przy kazdym odswiezeniu nastepowywala by zmiana obrazka. Ogolnie pomysl na galerie byl by chyba dobry. Cos jak na miranda-im.pl

Załączony plik  galeria.jpg (21,15 KB)
Ilość pobrań: 15
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 29 styczeń 2008 - 11:27

IMO dobry pomysł, ale pod jednym warunkiem - wyświetlanie najlepszych konfigów wiąże się z możliwością ich ściągnięcia, a to z kolei prowadzi najczęściej do masy problemów z wtyczkami, bibliotekami i innymi rzeczami. Co prawda np. foo_AvA ma instalator, ale np. foo by marcinz z tego co kojarzę nie, a na pewno ma wielkie wzięcie :) Dlatego każdy foo, który by był tam wyświetlany, powinien mieć zamieszczony dokładny opis, jak go przenieść na swoją maszynę.

Kolorystyka powinna być taka jak strony głównej forum na domyślnym stylu (IP.Board Pro). Dodatkowo byłoby fajnie, gdyby była możliwość logowania do forum z poziomu portalu, a wszelkie tematy na portalu (newsy, info o dodaniu jakiegoś nowego foo, czy też nowego poradnika/tłumaczenia, itp.) były nowymi tematami na forum, a komentarze na portalu byłyby równocześnie postami w danych tematach. Ktoś zrozumiał o co chodzi? :P
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:19

@mariush
Coś jak na stronie ForR'a (artykuły + forum) http://www.fooblog2000.com/ ?

Co do zamieszczonych foobarów: za zgodą autorów mógłbym dla wybranych na główną stronę konfiguracji zrobić instalatory (zawierające fonty, obrazki, pui, opcjonalnie wtyczki itp.) programem Clickteam Install Creator 2.0, na który dostałem licencję. Oczywiście wszystkie komunikaty mogłyby być po polsku, nie tak jak w FOOAvA...
myapple.pl
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:56

Kiedyś była taka strona KolektivM. I np. gdy na stronie głównej pojawił się jakiś news, to po kliknięciu w "czytaj dalej" przechodziło się do forum, do tematu odpowiadającego temu newsowi, gdzie można było przeczytać całą treść newsa. Podobnie jak się klikało w "komentarze". Chodzi o to, żeby newsy były tematami na forum (ale nie na odwrót!), a komentarze do danego newsa postami w danym temacie. Dzięki temu nie będzie dublowane info na portalu i na forum, a wciąż forum będzie "sercem" strony. Na takiej zasadzie działa np. portal w phpBB2. Z tym, że zakładam wygląd i rozmieszczenie rzeczy na naszym portalu bardziej estetyczne i schludne niż w phpBB2 ;)
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 29 styczeń 2008 - 14:53

Co do gotowych instalek to raczej zly pomysl. Wtedy nasz Portal sluzyl by tylko do sciagania gotowcow. Proponuje sama galerie z konfigami foobarow, zeby tylko wstepnie zainteresowac przyszlych uzytkownikow i pokazac im, ze fb2k nie musi wygladac zawsze tak samo.

Jestem raczej za jednym loginem na obu stronach. Newsy na glownej stanowily by tematy z dzialu newsy, faq i ewentualnie wasz foobar2000 (wybrane tematy).

Nadal czekam na pomysly, opinie ze strony reszty GTW i oczywiscie uzytkownikow forum (zwlaszcza tych aktywnych - np. Lwiczek :P ) ;)
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:04

Lwiczek ma specjalne względy widać ;)

Cytat

Jestem raczej za jednym loginem na obu stronach. Newsy na glownej stanowily by tematy z dzialu newsy, faq i ewentualnie wasz foobar2000 (wybrane tematy).
O to mi właśnie chodzi, mówiąc o logowaniu na portalu i o newsach na portalu równoznacznych z tematem na forum. A komentowanie danego newsa to po prostu odpowiadanie postem w danym temacie.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:09

Bedzie trzeba pamietac, ze do FAQ raczej nie bedzie potzrebny odnosnik do komentarzy. Tutoriale, FAQ mialy by byc dostepne bezposrednio ze strony Portalu czy tylko odnosniki do forum mialy by tam byc? :>
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:14

IMO powinien być dział (strona otwierana po kliknięciu w link Poradniki w menu), w którym byłaby lista poradników (linków odnoszących się do danego poradnika na forum), z jakimś małym opisem, o czym jest poradnik, dla jakiej wersji foo, itp.

Można by było rozdzielić wszystko w menu na działy (każdy dział to osobny link w menu) - Poradniki, Tłumaczenia i FAQ.
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 29 styczeń 2008 - 17:13

A dało by się tak zrobić, żeby styl graficzny portalu odpowiadał stylowi forum ?
Proponował bym zrobić też panele z nieprzeczytanymi postami i z listą wtyczek i z linkami (HA, foobar. Foowiki ..)
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 29 styczeń 2008 - 18:31

Wyświetl postUżytkownik mariush dnia Jan 29 2008, 03:14 PM napisał

IMO powinien być dział (strona otwierana po kliknięciu w link Poradniki w menu), w którym byłaby lista poradników (linków odnoszących się do danego poradnika na forum), z jakimś małym opisem, o czym jest poradnik, dla jakiej wersji foo, itp.

Bardzo dobry pomysl :thumbsup:

Wyświetl postUżytkownik mariush dnia Jan 29 2008, 03:14 PM napisał

Można by było rozdzielić wszystko w menu na działy (każdy dział to osobny link w menu) - Poradniki, Tłumaczenia i FAQ.

:thumbsup:

Wyświetl postUżytkownik BArtus dnia Jan 29 2008, 05:13 PM napisał

A dało by się tak zrobić, żeby styl graficzny portalu odpowiadał stylowi forum ?

Zobaczymy co na to powie grafik :) Pewnie bedzie taka opcja.

Wyświetl postUżytkownik BArtus dnia Jan 29 2008, 05:13 PM napisał

Proponował bym zrobić też panele z nieprzeczytanymi postami i z listą wtyczek i z linkami (HA, foobar. Foowiki ..)

To raczej jasne :)

Pozbierajmy jeszcze jakies pomysly do kupy i pomyslimy jak to ma konkretnie wygladac :)
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   NetJaro Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 01-lipiec 07

Napisano 02 luty 2008 - 10:23

Nie ma problemu, ustalone jest już, że strona będzie przypominała forum pod względem graficznym :)
Może układ grafiki jak na http://www.foobar2000.ru ?
Tak więc, po lewej stronie [kolumnie]:
1. Działy. Same nazwy działów tworzy się w PA. Wybiera się tam, czy sam chcesz stworzyć dział i go edytować [wtedy otwiera się jeszcze na portalu] czy ma być odnośnikiem do forum [otwiera się wtedy forum].
2. Najnowsza wersja Foobar'a. Aktualniana ze strony oficjalnej.

Środek:
Jako newsy - tematy z forum. Ustalane w PA ile newsów i skąd mają się pobierać. Pod newsami tabelka ostatnich newsów.

Prawa strona, kolumna:
1. Logowanie do forum. Najnowsze tematy. Coś jeszcze co wymyślicie ;). Galeria.

To moja, przykładowa wizja.
Pozdrawiam,
Marcin Jarek.
Programista PHP i MySQL, marketing.
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 03 luty 2008 - 09:28

Brzmi nieźle, ciekawe jak to będzie się sprawdzać w praktyce.

Tak przy okazji, widzieliście to (nie wiedziałem, że są jakieś inne polskie stronki o foobarze):
http://foobar2000.freens.pl
myapple.pl
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 04 luty 2008 - 23:22

Wyświetl postUżytkownik NetJaro dnia Feb 2 2008, 10:23 AM napisał

Nie ma problemu, ustalone jest już, że strona będzie przypominała forum pod względem graficznym :)
Może układ grafiki jak na http://www.foobar2000.ru ?
Tak więc, po lewej stronie [kolumnie]:
1. Działy. Same nazwy działów tworzy się w PA. Wybiera się tam, czy sam chcesz stworzyć dział i go edytować [wtedy otwiera się jeszcze na portalu] czy ma być odnośnikiem do forum [otwiera się wtedy forum].
2. Najnowsza wersja Foobar'a. Aktualniana ze strony oficjalnej.

Środek:
Jako newsy - tematy z forum. Ustalane w PA ile newsów i skąd mają się pobierać. Pod newsami tabelka ostatnich newsów.

Prawa strona, kolumna:
1. Logowanie do forum. Najnowsze tematy. Coś jeszcze co wymyślicie ;). Galeria.

To moja, przykładowa wizja.

Brzmi niezle :thumbsup:

Wyświetl postUżytkownik dawxxx666 dnia Feb 3 2008, 09:28 AM napisał

Tak przy okazji, widzieliście to (nie wiedziałem, że są jakieś inne polskie stronki o foobarze):
http://foobar2000.freens.pl

Pierwsze widze :) Zycze sukcesow w kazdym badz razie :P
0

• (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »