foobar2000.pl - polskie forum: kolumny z wzmacniaczem ? - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

kolumny z wzmacniaczem ? jaki wzmacniacz dobrać do dwóch kolumn

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   coolbosss Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 18-październik 07

Ikona postu  Napisano 18 październik 2007 - 13:56

:sciana: potrzebuje pomocy :pomocy: , mam dwie jak sądze dobre kolumny "DIBEISI" o parametrach :

-moc max: 400W (150W znam)
-imp.: 8 ohm
-pasmo: 30-20000Hz
-skuteczność: 90dB
Głośnik nisko tonowy: 10 cali
Głośnik średnio tonowy: 5 cali
Głośnik wysoko tonowy: 3,4 cala
Magnez głośnika nisko tonowego: 30OZ

i niebardzo wiem jaki wzmacniacz do nich mam dobrać , o jakich parametrach musi być żeby dało sie wyciągnąć z tych kolumn tyle ile tylko można, piszcie jeśli cos wiecie na ten temat; :ok:
Z góry wielkie dzieki za pomoc
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   dyniaq Ikona

• KIC
  • Ikona
  • Rejestracja 25-luty 06

Napisano 18 październik 2007 - 19:45

Z tego, co mi wiadomo, impedancja kolumn musi zawierać się z zakresie impedancji wzmacniacza. Poza tym moc wzmacniacza musi być mniejsza od mocy głośników, żeby ich nie spalić przypadkowo ;p Oczywiście moc na jedno wyjście ze wzmacniacza musi "zgadzać się" z mocą pojedynczej kolumny. Tyle, co wiem... Ale polecam napisać na forum odnośnie sprzętu grającego, nie tutaj :) Ale najpierw sprawdź, czy nie było już takiego tematu, może ktoś już miał podobny problem i wszystko zostało już powiedziane :) Powodzenia
~ kim jest Ta, co mi w oczach zasadza takie drzewo? ~
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   wikrap Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 20-październik 07

Napisano 13 grudzień 2007 - 15:48

ja zrobiłem samemu na jakimś układzie scalonym końcówki mocy, nie pamiętam ale moge zobaczyć jaki to. korektor i przedwzmacniacz mam z amplitunera radmor 5412.gra dość dobrze. udało mi sie wyciągnąć jakieś 3hz bo nuiżej już głośnikii nie dawały rady a wysokich nie mogłem sprawdzić bo już nie słyszałem i nie widziałem. mam 100w na kanał.
0

Strona 1 z 1