foobar2000.pl - polskie forum: Odtwarzacze video i kodeki - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odtwarzacze video i kodeki

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 27 sierpień 2007 - 18:55

Odnośnie pulpitu BArtusia: ten teledysk, to:
- odtwarzasz jakiś zgrabiony ze stacji, której logo widnieje w prawym, górnym rogu;
- stacja ta nadaje gdzieś w internecie;
- po prostu masz tuner dvb i to jest jakaś fajna aplikacja do oglądania TV ;)
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 02 lipiec 2009 - 19:43

a czy fragment:
[V4+ Styles]
Format: Name, Fontname, Fontsize, PrimaryColour, SecondaryColour, OutlineColour, BackColour, Bold, Italic, Underline, StrikeOut, ScaleX, ScaleY, Spacing, Angle, BorderStyle, Outline, Shadow, Alignment, MarginL, MarginR, MarginV, Encoding
Style: Default,Tahoma,24,&H00FFFFFF,&H00FFFFFF,&H00FFFFFF,&H00C0C0C0,-1,0,0,0,100,100,0,0,1,2,3,2,20,20,20,1

nie ma z tym związku? Chociaż jak to jest jakieś "pro" wydanie to nie powinno być ok? Jaka versja VLC?
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 02 lipiec 2009 - 19:49

Właśnie ten fragment powoduje prawdopodobnie wymuszenie takiej czcionki, a nie innej. VLC oczywiście w najnowszej wersji (0.9.9).

http://animesub.info...a...&pTitle=org - wrzuć pod jakiś film u siebie i daj znać, jak to wygląda.

Darker Than Black ep01 - [sudo] .ass
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 02 lipiec 2009 - 20:15

Pobrałem, wrzuciłem do filmu i... były czytelne, jeno na środku ekranu xD nie prościej użyć normalnego txt z archiwum? chyba że bardzo zależy Ci na pozycjonowaniu...
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 02 lipiec 2009 - 20:18

Do wersji [sudo] są potem tylko w ass. Sprawdzę jeszcze inne playery...
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 03 lipiec 2009 - 17:58

Ja mam napisy ass osadzane w kontenerze mkv i KMP radzi sobie bez problemu.
SubEdit chyba też trawi ten format, choć dawno już z programiku nie korzystałem.
FFdshow w filtrach wideo ma napisy ass, tylko, że rysuje je na obrazie, a nie na nakładce VMR.
Wymyślił bym jeszcze parę rzeczy ... ^_^
Do edycji polecam AEGIsub (spolszczenie trzeba samemu kompilować) - robiłem nim parę napisów w ass do macrossa i samurai champloo. Pozycjonowanie napisów na spektrogramie, świetny patent...
ASS i SSA to dość mocno zaawansowany format: osadzanie czcionek, dowolne pozycjonowanie 3d, skrypty itp.
Fajne efekty karaoke się na tym da uzyskać ;)
A... i w KMP można przeciążyć czcionkę i pozycjonowanie w ass, i odtwarza napisy w str, a nawet MPL i MPL2...
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona
  • Rejestracja 29-lipiec 06

Napisano 03 lipiec 2009 - 20:41

Ręki sobie uciąć nie dam, ale poczciwy CinemaPlayer chyba i ten format czyta.

http://www.cinemapla...ayer16beta8.zip
Graj w LEAGUE OF LEGENDS za darmo!

Sprawdź mój muzyczny gust: user_Dimension

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
"Life sux, no matter how happy you are
because being happy doesn't exclude fact, that life sux."..
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   Mariachi Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 19-wrzesień 06

Napisano 03 lipiec 2009 - 23:47

Przecież to są chyba napisy Sub Station Aplha i powino byś rozszerzenie SSA a nie ASS :P ale może ja się mylę.
Spróbuj zmienić rozszerzenie - może dlatego odtwarzacz ich nie rozpoznaje. SubEdit obsługuje bez problemu napisy SSA (ale chyba używa domyślnej czcionki)
Sprawdziłem na tym fragmencie i wygląda że jest OK, można też przekonwertować na inny format.
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   Mariachi Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 19-wrzesień 06

Napisano 04 lipiec 2009 - 00:19

Przed chwilą pobrałem napisy: [S^M] Darker Than BLACK - 01 RAW.ass
Zmieniłem na ass, odpaliłem jakiś film w Media Player Classic Homecinema i załadowałem te napisy i działa, jest jakaś śmieszna czcionka - sądzę że wybrało czcionkę zdefiniowaną w napisach, nie wyświetlało się tylko to karaoke na początku.
P.S. Polecam ten odtwarzacz - po odpowiednim ustawieniu wykorzystuje moją zintegrowaną grafike (780G) do dekodowania niektórych filmów i np. na filmie 1280x528 h264 mam obciążenie CPU ze strony playera ok. 10% i to przy samoczynnym zwolnieniu taktowania procka do 1GHz. Po wyłączeniu tej opcji na tym samym filmie player zżera ok 25% CPU ale już z maksymalnym taktowaniem 2,9GHz. Filmy które kodowałem x264 też są odtwarzane z wykorzystaniem karty.
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 04 lipiec 2009 - 12:02

SSA/ASS to ten sam format http://www.matroska....titles/ssa.html :)
Wracając jeszcze, do czcionki i pozycjonowania, które może, ale nie musi być zdefiniowane w napisach ASS. KMP pozwala przeciążyć te opcje ustawieniami użytkownika. Napisy ASS są wtedy wyświetlane jak zwykła mDVD, czy TMP zapisane w pliku tekstowym...
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2