foobar2000.pl - polskie forum: VBR - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

VBR Z czym to się je?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   robosapien Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 11-sierpień 07

Napisano 12 sierpień 2007 - 14:11

Witam!

Mam pytanie natury zasadniczej: czy VBR rzeczywiście brzmi lepiej niż pliki o innym bitrate, np. 320 kbps? Słyszałem różne rzeczy na ten temat i jestem ciekaw, jak to wygląda naprawdę... Podobno niektóre odtwarzacze nie radzą sobie z takim rodzajem kompresji (?). Jestem noob w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli coś pokręciłem.

Dzięki i pozdrawiam.
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 12 sierpień 2007 - 14:35

Wikipedia napisał:

Technika VBR jest preferowana w przypadku przechowywania danych (w odróżnieniu od streamingu, gdzie stosuje się raczej stałą przepustowość) ze względu na bardziej efektywne wykorzystanie objętości danych - więcej miejsca przeznaczane jest na bardziej skomplikowane segmenty, mniej zaś na segmenty zawierające dane o mniejszej złożoności.

Po polskiemu:
VBR (zmienna przepustowość) skutkuje tym, że w zależności od "złożoności" danego fragmentu "dźwięku" zmienia się ilość "kodujących" go danych ale jest to dalej to samo MP3 więc oczywiście nie da sie uzyskać w ten sposób poprawy jakości. Za to stosunek rozmiaru pliku do jakości będzie lepszy.
Nie wyobrażam sobie odtwarzacza który by sobie nie radził z MP3vbr chyba że jakiś z epoki kamienia gładzonego :P
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   robosapien Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 11-sierpień 07

Napisano 12 sierpień 2007 - 16:25

Szczerze mówiąc, czytałem kiedyś jakieś zestawienie nowych komórek z MP3 i aparatami i chyba któryś z Samsungów sobie z tym nie radził... Ale wiadomo, że MP3 z komórki nigdy nie będzie idealne, może w SE sprawa wygląda nieco lepiej...
BTW, dzięki za wytłumaczenie, tego mi było trzeba.
0

Strona 1 z 1