foobar2000.pl - polskie forum: Dziwny e-mail - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Dziwny e-mail osbeta.org i foobar2000.pl

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   edge Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 29-marzec 06

Napisano 09 sierpień 2007 - 22:02

Witam serdecznie

W dniu dzisiejszym otrzymałem wiadomość email o poniższej treści:

Cytat

Witam

Pragnę poinformować, że jeśli otrzymałeś ten e-mail jesteś jednym z użytkowników naszego forum OSBeta.org

Także użytkownicy Foobar2000.pl już dziś mogą cieszyć się pełnym dostępem do forum, ponieważ ich konta zostały przeniesione tutaj z foobar2000 w celu ułatwienia przeglądania wam naszego forum.
Zapewniamy także że wszystko jest załatwione legalnie, przez administracje Foobar2000.pl, która zgodziła się na przeniesienie waszych kont na OSBeta.org w zamian za pomoc przy konwersji ich skryptu, przeniesieniu, konfiguracji.
Mam nadzieje że nikt nie poczuł się urażony a wiele z was od czasu do czasu zajrzy i do nas na OSBeta.org

Ze strony technicznej powiem tyle, że konta nie były w żaden sposób modyfikowane, są przeniesione w identycznej postaci, wasze wszystkie dane w profilach itp.
Oczywiście na foobar2000.pl wasze konta nie były usuwane ani modyfikowane.

Stałych użytkowników pragnę także poinformować że został zmieniony regulamin forum i wszystkich serdecznie zapraszam do zapoznania się z nim

Wiadomości ta troszkę mnie zaskoczyła, dowiedziałem się że jestem użytkownikiem forum którego nigdy nie widziałem na oczy. Czym prędzej zatem udałem się na adres wskazany w treści wiadomości. Zaskoczenie było tym większe, że faktycznie udało mi się zalogować używając loginu i hasła z tego forum.

W tym momencie nasuwa się pytanie dlaczego nasze profile udostępnione zostały niniejszemu serwisowi bez uprzedzenia nas o tym fakcie.
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesiek1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 16-grudzień 06

Napisano 09 sierpień 2007 - 23:24

Ja powiem że także jestem absolutnie oburzony, użytkownicy niby się zgodzili na to z tego co mi admin tego forum powiedział czyli Pan o Nicku Kapitan_kloss.
A teraz wszyscy mają pretensje, pragne wszystkich serdecznie przeprosić a osoby które nie życzą sobie aby ich konto znajdowało się u mnie na forum wystarczy zę sie tam nie zalogują a zostanie ono skasowane.
Mogą także napisać do mnie na PW lub maila.
Wszystkich jeszcze raz serdecznie przepraszam.

P.S nie jestem adminem tego forum mimo mojego koloru, jestem tutaj tylko jako pomoc techniczna, ja jestem adminem OSBeta.org
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Pasja Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 26-grudzień 06

Napisano 09 sierpień 2007 - 23:30

Moim zdaniem została złamana ustawa o ochronie danych osobowych. Dane wielu osób zostały przekazane/sprzedane bez ich zgody. Z kolei druga strona rozesłała "niezamówioną korespondencję o charakterze reklamowym/handlowym".

Proszę o podanie podstawy prawnej według, któej dane między innymi moje zostały przekazane/sprzedane osobom trzecim.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesiek1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 09 sierpień 2007 - 23:35

Wyświetl postUżytkownik Pasja dnia 10-Aug-07, 00:30 napisał

Moim zdaniem została złamana ustawa o ochronie danych osobowych. Dane wielu osób zostały przekazane/sprzedane bez ich zgody. Z kolei druga strona rozesłała "niezamówioną korespondencję o charakterze reklamowym/handlowym".

Proszę o podanie podstawy prawnej według, któej dane między innymi moje zostały przekazane/sprzedane osobom trzecim.

Doskonale Pana rozumiem, ale prosze zrozumieć i mnie, ja byłem święcie przekonany że ludzie się na to zgadzają, bo przecież główny admin powiedział mi że ekipa się zgadza, moge normalnie, spokojnie przenieść userów którzy będą jeszcze z tego zadowoleni że nie musza rejestrować sie podwójnie.

Na pewno nigdy nie słał bym bezcelowego spamu, który mógł by popsuć reputacje mojego forum a nie chciał bym żeby tak się stało, niestety w pewnym stopniu tak się stało.

Prosze mi wierzyć, że teraz to jeszcze sobie narobiłem kupe roboty żeby selekcjonowac userów którzy się zgadzają a którzy nie....
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Pasja Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 09 sierpień 2007 - 23:39

To tak jakby bank X przekazał bankowi Y wszystkie moje dane łącznie z hasłem do banku, a ten uwierzył, że 100% kientów się na to zgodziło. Nie wydaje Ci się, że logiczne było, że są osoby (a raczej większość), które nie zgadzają się na sprzedaż swoich prywatnych danych w tym swoich osobistych haseł.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesiek1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 09 sierpień 2007 - 23:48

EDIT posta !

Wyświetl postUżytkownik Pasja dnia 10-Aug-07, 00:39 napisał

To tak jakby bank X przekazał bankowi Y wszystkie moje dane łącznie z hasłem do banku, a ten uwierzył, że 100% kientów się na to zgodziło. Nie wydaje Ci się, że logiczne było, że są osoby (a raczej większość), które nie zgadzają się na sprzedaż swoich prywatnych danych w tym swoich osobistych haseł.

Co do haseł to nikt ich nie zna, bo są specjalnie kodowane itp.

A co do tego banku X i Y, to ja doskonale wiedziałem że każdego z osobna nie zapytają, myślałem po prostu żę jakoś to poweryfikowali, np dali dopiske przy rejestracji.....

Tak to jest, już nigdy nie zgodze się na taką forme zapłaty.....ehhhh

Można także utworzyć grupe do ktorej użytkownicy się by zgłaszali jako np subrykenci, jest wiele sposobów, myślałem żę któryś z nich został zastosowany
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Neo Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 14-lipiec 06

Napisano 10 sierpień 2007 - 09:40

Zgadzam się Ze Wszystkimi. Mnie też to zdziwiło i w pewnym sensie wk******. To by wyglądało jak ja np. bym sobie przekopiował bazę z wielkiego forum do siebie. I Moim Zdaniem większość by się wkurzyła. Dam przykład :
No więc założył bym sobie forum i po tygodniu bym miał np 40000 użytkowników. Jak inne fora jak które założyli to zaczynają od zera. I Chyba Bardziej Spogląda się na te forum które od zera zaczynało czy te co po tygodniu czasu ma tak dużą ilość użytkowników. I teraz nakłada się takie pytanie czy to jest Fair ? Moim Zdaniem nie. (Chodzi tu o spostrzenie które forum by bylo bardziej zaufane a które nie.) (Jeśli Cię Uraziłem To Przepraszam)

Wyświetl postUżytkownik Grzesiek1 dnia 10-Aug-07, 00:35 napisał

Doskonale Pana rozumiem, ale prosze zrozumieć i mnie, ja byłem święcie przekonany że ludzie się na to zgadzają, bo przecież główny admin powiedział mi że ekipa się zgadza, moge normalnie, spokojnie przenieść userów którzy będą jeszcze z tego zadowoleni że nie musza rejestrować sie podwójnie.

Na pewno nigdy nie słał bym bezcelowego spamu, który mógł by popsuć reputacje mojego forum a nie chciał bym żeby tak się stało, niestety w pewnym stopniu tak się stało.

Prosze mi wierzyć, że teraz to jeszcze sobie narobiłem kupe roboty żeby selekcjonowac userów którzy się zgadzają a którzy nie....

A widzisz. Jak byś się zapytał użytkowników czy się zgadzają. To nie było by problemu. Lub też Napisać temat z ankietą Czy mógłbyś takie coś zrobić. A nie pytać sie tylko ekipy. Bo nie każdy życzy sobie żeby jego dane były na forum (chodzi o mail oraz hasło i login). Ja jeśli by był napisany temat to bym się zgodził a teraz to raczej bardziej mnie to by zbulwersowało.

Pozdro
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   aero Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 10-sierpień 07

Napisano 10 sierpień 2007 - 10:15

Mój znajomy i nie tylko on także dostali tego mejla, ale tu zabawa się skończy , pan Grzesiek1 chciał niezbyt uczciwie pozyskać jak najwiekszą liczbę userów , nie uczciwie rzecz jasna , na tym etapie, że zostały złamane podstawowe obowiązki jak "ochrona danych osobowych" i spam , który dostali wszyscy z tego forum , a spam jak wiadomo podlega sankcjom karnym .
Nie każdy chce aby dostawał spam , i informację, że mimo nie zarejestrowania na osbeta, dostaje informacje że musi się tam zalogować, to jest po prostu żenada, uważam jedno, tam gdzie się rejestruję, tam tylko i wyłacznie mam prawo bytu, a tu jakiś inteligentny człowiek po prostu przyjdzie sobie skopiuje baze banych, i włala.
A teraz grzesiek1 jest panem sytuacji bo może, odczytać ze skopiowanej bazy danych hasła wasze , ale nie każde da się odczytać (trzeba rozszyfrować ciąg md5) , radze przedewszystkim wszystkim userom forum zmienić hasła dostępu !!
"
Jak inne fora jak które założyli to zaczynają od zera. I Chyba Bardziej Spogląda się na te forum które od zera zaczynało "

zgadzam się z tobą ;]
Uczciwością najlepiej zajedziesz,
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   edge Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 29-marzec 06

Napisano 10 sierpień 2007 - 10:25

Co do mojej ostatecznej oceny całej sytuacji proszę o ustosunkowanie się do zaistniałej sytuacji Administratorów tego forum.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 10 sierpień 2007 - 11:24

Witam,
Haseł nie da sie odczytać z kopii zapasowej bazy! (poprawka: da się, ale zajęlo by to pare stuleci na jedno hasło..) Również niepodoba mi się zainstniała sytuacja, ale nie możemy oskarżać Pana Grzegorza, ponieważ jak już napisał dostał zgode od Kapitana na takie działanie. Proponuję sie powstrzymać od komentowania zaistniałej sytuacji do czasu wyjaśnienia wszystkiego przez Kapitana.
Pozdrawiam i w imieniu całej GTW serdecznie przepraszam wszystkich Użytkowników forum, mam nadzieję, że wszystko będzie szybko wyjaśnione.
Привет!
Dołączona grafika
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Grumens Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 10-styczeń 05

Napisano 10 sierpień 2007 - 11:31

Jest dokladnie tak jak napisal woozie. Przeciez Grzesiek1 sam nie mogl sobie wziasc bazy userow, musial mu udostepnic ja ktos z adminow tego forum.
Pozdrawiam
Grumens
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Neo Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 14-lipiec 06

Napisano 10 sierpień 2007 - 11:38

Ja tam nikogo nie obwiniam. I Obwiniać nie mam zamiaru.

Pozdro
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 10 sierpień 2007 - 11:47

Ale zauważcie, że Grzesiek poszedł Wam na ręke! Jest wyraźnie napisane, że Ci, którzy nie chcą korzystać z tamtego forum wystarczy, że się nie zalogują a ich konta zostaną usunięte. Nie ma tutaj żadnego problemu, a martwić sie o to, że wasze dane zostaną wykorzystane lub sprzedane nie musicie.
Grzesiek, przykro mi, że tak to się "skończyło"...
Привет!
Dołączona grafika
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Pasja Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 10 sierpień 2007 - 12:31

@woozie, ja nadal czekam na podstawe prawną takich działań. Chciałbym przypomnieć, że zostało złamane prawo. Dodatkowo polskie prawo mówi o tym, że kto wie o popełnieniu przestępstwa i tego nie zgłosi sam podlega karze.
Hasła zakodowane ciagiem md5, można odszyfrować metodą porównywania. Są bez problemu dostępne bazy 60-80GB haseł z programami które porównują dane ciągi znaków. Odszyfrowanie większości haseł nie zajmie stuleci tylko kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt godzin z racji, że większosć z nich są to hasła słownikowe (mogę się założyć, ze tak jest).
Nie wyraziłem zgody na sprzedaż (bo to była sprzedaż bezgotówkowa inaczej nazywana barterem - ktoś coś zrobił za co otrzymał baze kilku tysięcy użytkowników) swoich danych.
Podsumowując czekam na uzasadnienie takich kroków odpowiednimi paragrafami, zapisami regulaminu czy polityki poufności. Pozwoliłem sobie zrobić screeny regulaminu i kilku innych stron w celu zabezpieczenia treści starego regulaminu.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 10 sierpień 2007 - 12:46

Rozumiem o co chodzi, Pasja. Co do tych haseł.. pamiętam, że był nakaz zmiany haseł na takie, które zawierają cyfry, więc wydaje mi się, że po tej akcji nie powinno być dużo haseł 'słownikowych'. Narazie wstrzymuje sie od pisania czegokolwiek, sam czekam na odpowiedź Administratorów. Prosze o cierpliwośc.
Привет!
Dołączona grafika
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesiek1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 10 sierpień 2007 - 13:06

Wyświetl postUżytkownik Pasja dnia 10-Aug-07, 13:31 napisał

Nie wyraziłem zgody na sprzedaż (bo to była sprzedaż bezgotówkowa inaczej nazywana barterem - ktoś coś zrobił za co otrzymał baze kilku tysięcy użytkowników) swoich danych.

No tak, ale też nie można obecnego admina tak surowo traktować, ponieważ on tego wcale nie zrobił tego dla siebie, i wątpię żeby miał z tego jakieś korzyści majątkowe.
Sam musiał wydać 250zł + tą bazę z userami, za pomoce przy fourm, które o ile mi wiadomo jest dla was a nie dla niego...

Co do Pana aero to jest on z mojej konkurencji, i kompletnie nie ma związku z sprawą więc proponuje żeby w miarę możliwości powstrzymał się od komentarzy.

Co do MD5 to nie da się go rozkodować ! co nie oznacza że nie da się go odgadnąć, opisze tutaj mniej więcej metodę działania aby nie było niejasności.
MD5 to ciąg znaków wyglądający mniej więcej tak 44cbe2d40f8053c05b5afa524961ff22 jest to zakodowane hasło hAiw8%@ można to tylko odgadnąć w sposób:
Koduje sobie jakieś wymyślone hasło ono tworzy mi jakieś MD5 np 34294705ab125b81566acd5622f1bffd i porównuje MD5 z tego wymyślonego hasła z wartością tamtego MD5, jeśli jest takie samo to znaczy że hasło także jest takie samo.
Reasumując to nie jest żadne rozkodowywanie a tylko metoda porównania, istnieją narzędzia do porównania z różną kolizją (szybkością działania) ale to zwykłe strzelanie hasła które zajmuje mase czasu.... równie dobrze ktoś mógł by postawić bota na serwerze i strzelać hasło prosto do pola z logowaniem.....

A co do tego że teraz mam sporo userów, to i tak nie zamierzam ich tam trzymać bez sensu, bo to tylko obciąża mi bazę danych, po prostu Ci co polubią forum zostaną, a Ci co nie (nie zalogują się, albo wyślą maila z prośbą o usunięcie) zostaną automatycznie skasowani po dwóch tygodniach.
Nie widzę w tym nic złego, niektórzy kupują reklamę na onecie za pieniądze a ja na poinformowanie użytkowników wybrałem taką formę czyli formę zostania jakby partnerem foobara2000 w zamian za pomoc im.

EDIT:
Panie aero ja myśle że bardziej bezczelną formą reklamy jest Pańska, poniważ od kilku miesięcy co jakiś czas wchodzi Pan do mnie na forum i Pana znajomi pod różnymi nickami i spamują postami:
"Zapraszamy na aero***e.pl" to jest żałosne.... lepiej żęby w końcu skończył Pan tą kampanie reklamową, bo ośmiesza Pan sam siebie.
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Pasja Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 10 sierpień 2007 - 15:25

@Grzesiek1, Ty naprawdę nie rozumiesz o co chodzi w tej całej sprawie.

ad. md5 - nie robi żadnej różnicy czy md5 można rozkodować czy nie, chciałem tylko potwierdzić, że wyciągniecie hasła mając hash md5 nie jest nie możliwe. Moja praca jest związana bardzo mocno z rynkiem IT, więc nie musisz mi tłumaczyć na czym to polega.

ad. koszty bazy userów - nie jest ważne ile to kosztowało - mogło nawet 1pln

Cytat

Nie widzę w tym nic złego, niektórzy kupują reklamę na onecie za pieniądze a ja na poinformowanie użytkowników wybrałem taką formę czyli formę zostania jakby partnerem foobara2000 w zamian za pomoc im.

Wiesz jaka jest różnica? To tak samo gdybyś porównał wykupienie reklamy w centrum duzego miasta do wykupienia bazy klientów tej firmy i wysłaniu do tych klientów SPAMu (w bardzo dużym uproszczeniu).
Wysyłając te maile złamałeś prawo. Nie otrzymałęś z mojej strony zgody na przesyłanie wiadomości o charakterze handlowym. Zastanów się dlaczego każda firma przed wysłaniem swojej oferty (jeżeli o nią sam nie prosiłeś) najpierw prosi o zgodę na przesłanie takich informacji. Nie możesz też się podczepić pod "partnerstwo" z foobar2000, bo regulamin który zaakceptowałem przy rejestracji nie mówił nic o rozsyłaniu reklam na zebrane adresy mailowe.

A dla innych osób, które uważają się pokrzywdzone załączam szablon odpowiedniego formularza:

(Dane osoby pokrzywdzonej)
(Adres)
(Data) 

(Adres jednostki policji właściwej miejscowo)

Zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia

Niniejszym zawiadamiam o popełnieniu wykroczenia dokonanego przez âŚâŚ..(imię, nazwisko adres - jeżeli nie znasz wpisz: nieznanego sprawcę)âŚâŚ.. na moją szkodę, a polegającego na przesłaniu za pomocą poczty elektronicznej niezamówionej przeze mnie informacji handlowej, tj. o popełnieniu czynu z art. 24 ust.1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr. 144, poz 1204).

Zgodnie z art. 24 ust.2 cyt. ustawy wnoszę o ściganie sprawcy wykroczenia.

Pismo niniejsze zgodnie z art. 25 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr. 144, poz 1204) i w związku z art. 17 § 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. âKodeks postępowania w sprawach o wykroczenia❠(Dz. U. Nr 106, poz 1148) kieruję do jednostki Policji właściwej miejscowo ze względu na miejsce ujawnienia wykroczenia.
Z poważaniem,
(podpis)

Załącznik:
- wydruk nadesłanej informacji handlowej
(wydruk maila z nagłówkiem oraz adnotacją o zgodności z oryginałem)

Zamieszczonego wpisu proszę nie traktować w charakterze porady prawnej.
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesiek1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 10 sierpień 2007 - 16:21

Ja dodam jeszcze tylko tyle że administrator udostępnił mi tylko użytkowników którzy zarejestrowali się na forum phpBB a nie już teraz na IPB, Ci ż IPB nie zostali przeniesieni.

Dodam jeszcze że tam (na phpbb) prawdopodobnie był inny regulamin, i coś mi się nie wydaje żeby administrator o Nicku Kapitan_kloss udostępnił to wszystko bez wcześniejszej waszej zgody, natomiast wydaje mi się że było to tam zaznaczone w regulaminie, że wyrażasz zgodę.

Ogólnie mówiąc nie widze problemu, jeśli Ja jak i administracja foobara przeprosiła za niejasności, które są na dzień dzisiejszy, także nie widzę stwarzania problemu z moje strony jeśli powiedziałem że każdy kto się nie zaloguje w ciągu kolejnych 14dni zostanie usunięty w dodatku powiedziałem że każdy kto się zalogował a wyśle mi w ciągu 14dni maila lub PW z prośbą o usunięcie także zostanie usunięty.

Od dalszych komentarzy na razie się powstrzymam do czasu rozmowy z głównym administratorem foobar2000.pl
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   vide Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 19-maj 06

Napisano 10 sierpień 2007 - 19:00

Witam!
Dawno nie odzywałem sie na forum, z powodu braku czasu (wiecie pewnie jak to jest praca, kobieta, rozrywka, sen, i powtórka ;) ) Dziś jednak przeglądałem meile i jakimś dziwnym zrządzeniem losu zaglądnąłem do folderu "Spam" w moim TheBat!, no i widzę meila z dziwnego portalu o którym pierwszo słyszę, czytam pobieżnie widzę wzmiankę o portalu foobar200.pl pierwsze skojarzenie- ekipa skleiła nowy portal, SUPER trzeba zajrzeć :). Dopiero po odpaleniu tego tematu załapałem o co chodzi, i wiecie co... mam w d**ie ze moj login/hasło zostały przekazane dalej, to nie są dane do kont bankowych ze jest czym sie przejmować, w większości przypadków i tak trzeba sie zalogować na forum by cokolwiek na nim napisać, a ja np: przy logowaniu na jakiekolwiek portale/fora zawsze używam tego samego loginu i hasła, prawdopodobnie z lenistwa ale i z łatwości zapamiętania (bo poco mi tysiące haseł -każde do inne portalu?). Naprawdę dajcie sobie spokoj z oskarżaniem kogokolwiek o czyny niezgodne z prawem (chodź jednak jest to troszkę nie ładnie). Oczywiście to tylko moje zdanie :P papapa
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesiek1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 10 sierpień 2007 - 19:13

Z racji tego że przychodzi do mnie masa spamu od ludzi, postanowiłem nie czekać a już dziś usunąć konta na które nikt się nie zalogował od wczoraj (od czasu wysłania maila) czyli około godziny 20 do dziś do godziny 20.

Bardzo dziękuje wszystkim którzy tak miło przywitali się na forum, spamując mi skrzynki licznymi pytaniami i oskarżeniami.

A osoby które chcą uczestniczyć w życiu forum OSBeta.org zapraszam do rejestracji za kilka godzin forum powinno już pracować prawidłowo, bo teraz po tym czyszczeniu musze poustawiać baze.
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2