foobar2000.pl - polskie forum: Dziwny e-mail - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Dziwny e-mail osbeta.org i foobar2000.pl

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   edge Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 29-marzec 06

Napisano 09 sierpień 2007 - 22:02

Witam serdecznie

W dniu dzisiejszym otrzymałem wiadomość email o poniższej treści:

Cytat

Witam

Pragnę poinformować, że jeśli otrzymałeś ten e-mail jesteś jednym z użytkowników naszego forum OSBeta.org

Także użytkownicy Foobar2000.pl już dziś mogą cieszyć się pełnym dostępem do forum, ponieważ ich konta zostały przeniesione tutaj z foobar2000 w celu ułatwienia przeglądania wam naszego forum.
Zapewniamy także że wszystko jest załatwione legalnie, przez administracje Foobar2000.pl, która zgodziła się na przeniesienie waszych kont na OSBeta.org w zamian za pomoc przy konwersji ich skryptu, przeniesieniu, konfiguracji.
Mam nadzieje że nikt nie poczuł się urażony a wiele z was od czasu do czasu zajrzy i do nas na OSBeta.org

Ze strony technicznej powiem tyle, że konta nie były w żaden sposób modyfikowane, są przeniesione w identycznej postaci, wasze wszystkie dane w profilach itp.
Oczywiście na foobar2000.pl wasze konta nie były usuwane ani modyfikowane.

Stałych użytkowników pragnę także poinformować że został zmieniony regulamin forum i wszystkich serdecznie zapraszam do zapoznania się z nim

Wiadomości ta troszkę mnie zaskoczyła, dowiedziałem się że jestem użytkownikiem forum którego nigdy nie widziałem na oczy. Czym prędzej zatem udałem się na adres wskazany w treści wiadomości. Zaskoczenie było tym większe, że faktycznie udało mi się zalogować używając loginu i hasła z tego forum.

W tym momencie nasuwa się pytanie dlaczego nasze profile udostępnione zostały niniejszemu serwisowi bez uprzedzenia nas o tym fakcie.
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Odpowiedzi do tego tematu

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Kapitan_Kloss Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 19-listopad 04

Napisano 10 sierpień 2007 - 20:21

Planowaliśmy reklamę zaprzyjaźnionego serwisu w zamian za prace techniczne, ale szczegóły miałby być jeszcze dogadane. O treści rozesłanego maila dowiedziałem się już po fakcie, czytając ten post. Niezależnie od tego, pretensje niektórych użytkowników wydają się być mocno przesadzone. Portal się sam nie naprawi i nie utrzyma. Ze swojej kieszeni administracja opłaca serwer i domenę, żeby zaoszczędzić użytkownikom mnóstwa uprzykrzających życie reklam z których żyją inne portale. Gdyby nie pomoc Grześka, po dziś dzień mielibyśmy rozsypujące się forum phpBB, awarie bazy co drugi dzień i... pretensje użytkowników.
Z kwestii prawnych, termin "dane osobowe" wg. ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oznacza informacje umożliwiające określenie tożsamości osoby fizycznej. W myśl tej ustawy, informacji nie uważa się za umożliwiające określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań. Nick na forum oraz hasło nie są więc danymi osobowymi. Byłyby nimi przykładowo informacje o numerze PESEL, adresie zamieszkania lub numerze telefonu, a takich na forum nie gromadzimy. Proszę też zauważyć, że nie wszystkie dane osobowe podlegają ochronie. Istnieje generalny zakaz przetwarzania danych wrażliwych (np. dot. pochodzenia rasowego, poglądów politycznych, przekonań religijnych lub filozoficznych, stanu zdrowia, nałogach lub życiu seksualnym itp.) z wyjątkiem sytuacji, gdy zezwalają na to przepisy prawa. Jeżeli kogoś takie wytłumaczenie nie satysfakcjonuje, na wszelkie pytania odpowiem na pw.
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesiek1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 16-grudzień 06

Napisano 10 sierpień 2007 - 20:55

Ja tylko dodam że rzeczywiście nie było szczególnie omawianej ale była wzmianka z mojej strony o mailngu, była także mowa o przeniesieniu użytkowników do mojej bazy co jest równoznaczne z tym że będą otrzymywali moje maile, ponieważ musiałem poinformować swoich userów o nowym regulaminie, przy okazji chciałem powitać nowych userów.
No trudno tak wyszło.
Zostało tylko około ~20osób które zalogowały się, jeśli one też nie chcą aby ich konto znajdowało się w moim serwise prosze o kontakt na PW na osbeta.org lub na maila.

Pozdrawiam i mam nadzieje że już wiecej tak przykrych problemów nie bedzie.
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 10 sierpień 2007 - 21:45

Sprawa wiec sie juz wyjasnila. Przepraszamy za chwilowe zamieszanie :)
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2