foobar2000.pl - polskie forum: Konto bankowe - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Konto bankowe

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 sierpień 2007 - 23:17

Musze sobie w koncu konto bankowe zalozyc. Zamierzam troche pobawic sie w bukmacherke przez internet :}
Ofert jak wiadomo jest duzo. Ciezko cos wybrac konkretnego.

- Brak oplat za zalozenie,
- Konto nie moze miec jakis stalych oplat za uzytkowanie (chyba ze bardzo niskie),
- Przelewy moga byc platne,
- Przyda sie karta kredytowa, wazne zeby prowizja z innych bankomatow nie miala jakis chorych cen,
- bez konieczności stałych wpłat,

Co najlepiej brac? Oprocentowanie na takich kontach specjalnie mnie nie interesuje.
Sami gdzie macie konta?
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 luty 2008 - 22:44

Z bankomatu sobie kase wyplacalem jak mi byla potrzebna do przezycia w Lublinie ;) Wolalem ze soba za kazdym razem wiekszej kasy nie brac. Powodow dla takiego uzytkowania konta moglbym znalezc pewnie jeszcze wiecej.
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona
  • Rejestracja 29-lipiec 06

Napisano 27 czerwiec 2009 - 13:10

Pozwolę sobie odkopać i podczepić pod temat. Zamierzam w końcu założyć konto i głównie myślę o eKONCIE w mBanku, ale polecano mi różne banki..ING, Nordea, PKO..i tu kieruję do Was prośbę, żebyście wypowiedzieli się, które najlepiej wybrać, żeby nie było żadnych problemów. Czego oczekuję? Oczywiscie darmowego prowadzenia konta, darmowych przelewów itd.
Czy mBank jest w pełni darmowy?
A może lepsze konto Direct w ING?
Graj w LEAGUE OF LEGENDS za darmo!

Sprawdź mój muzyczny gust: user_Dimension

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
"Life sux, no matter how happy you are
because being happy doesn't exclude fact, that life sux."..
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 27 czerwiec 2009 - 13:31

mBank jest w pełni darmowy. Płaci się tylko za wyjmowanie kasy z bankomatów 'nieautoryzowanych'.
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 27 czerwiec 2009 - 14:17

PKO? Gdzie Ci to ktokolwiek polecał (obie wersjie, BP/SA)? :sciana:

Ja polecam ING (ostatnio się przefarbowałem ze studenckiego na direct). Nie potrzebuję obsługi w okienku (kasy, obsługo-informacja jest darmowa (: ), a konto jest właściwie darmowe. Jedyna opłata - jak transakcje na karcie w miesiacu są mniejsze niż 100zł - w wysokości 2-3zł, z drugiej strony oprócz euronetów dostajeszcz jeszcze bankomaty ing. Wypis najistotniejszych pozycji TOIP http://www.ingbank.pl/u235/navi/32598
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona

Napisano 27 czerwiec 2009 - 15:05

No i właśnie..2-3zł..i to już mnie odrzuca.. a co do mBanku, to kupa, bo w Tczewie nie ma punktu mBanku, o ile mi wiadomo, a założenie on-line odpada z tego względu, że kurier potem dzwoni na komórkę, a w komórce mam zepsuty mikrofon i nie słychać, jak coś mówię.. -.-'

I po drugie: co, jeśli kurier mnie nie zastał w domu - byłbym w pracy?

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   dejko Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 07

Napisano 27 czerwiec 2009 - 15:08

Z doświadczenia wiem, że lepiej samemu sobie obadać cenniki. Takie gadania "zupełnie darmowy" są bez sensu, bo każdy z konta korzysta inaczej.
Ja np. mam Inteligo (PKO) i ono jest dla mnie praktycznie zupełnie darmowe. Płacę tylko 0,99 zł miesięcznie za kartę. Z tym, ze:
1. Mieszkam w małym mieście.
2. Stać mnie na średnie manko miesięczne 100 zł.
3. Korzystam z konta minimum raz na trzy miesiące.
4. Często dokonuję transakcji gotówkowych.
5. Operuję na kwotach rzędu setek zł przy przelewach.
Dlatego opcja jest dla mnie idealna. PKO ma na każdym zadupiu siedzibę banku, gdzie mogę za darmo dokonać wpłaty. Bankomaty są praktycznie wszędzie i całkiem dobrze rozlokowane (nie jak inni, że w centrum handlowym jest 6 bankomatów, a dalej w promieniu 4 km nie ma żadnego). Mam zawsze minimum 100 zł na koncie, dlatego nie płacę za utrzymanie. Koszty przelewu w wysokości 1 zł do obcego banku średnio mnie interesują, przy kwotach przelewu rzędu 300 - 1 500 zł.
Przykładowo konto w mBanku kosztowało by mnie drożej. Musiałbym za każdym razem szukać wplatomatu albo bulić za wpłacenie kasy z innego banku. Dodatkowo w moim mieście nie ma zadnego bankomatu mBanku, z ktorego mógłbym za darmo wybrac gotówkę. Zatem na papierze, mBank prezentuje się lepiej, ale w praktyce wychodzi znacznie gorzej.

Warto też zwracać uwagę na aneksy. Może sie okazać, że takie czynności jak przelewy, wypłaty z bankomatów, prowadzenie konta są za darmo, ale trzeba płacić za taką pierdołę jak dostęp do konta przez www czy wyciąg.

Do tego warto dodać, ze fizyczne banki są bezpieczniejsze i stabilniejsze pod wzgledem wciskanych bzdetów marketingowych. Tu się rzadziej zdarza, że musisz płacić za niewykorzystany debet który w dodatku dostałeś w promocji. Zwykle nie masz też 500 SMS-ów z ofertami kredytu czy płatnych usług.

Cytat

I po drugie: co, jeśli kurier mnie nie zastał w domu - byłbym w pracy?

Wtedy albo próbuje się dodzwonić, albo próbuje zastać w innych godzinach. Chyba przeprowadza 3 takie próby, ale to zależy od firmy kurierskiej.
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona

Napisano 28 czerwiec 2009 - 16:16

Jeszcze nie odszukałem tego, jeśli w ogóle gdzieś o tym jest, ale mam pytanie do posiadaczy karty VISA w eKONTO w mBanku.
Jeśli zdecyduję się nie ubezpieczać kartę, co jeśli ją zgubię, albo zostanie skradziona? Mam obowiązek za nią płacić, albo coś w tym stylu? I czy mBank ma obowiązek zablokować dostęp do karty nawet, jak jej nie ubezpieczyłem?

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 28 czerwiec 2009 - 16:40

Wszystkie osoby, które znam nie ubezpieczyły karty. 0zł za wszystko to kusząca propozycja. Nie bój się, w razie czego bank zablokuje kartę.
myapple.pl
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 28 czerwiec 2009 - 16:42

Zablokować dostęp do karty zawsze możesz. Ubezpieczenie nie ma nic do tego.
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona

Napisano 28 czerwiec 2009 - 16:53

OK, dzięki, tak też myślałem.

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona

Napisano 30 czerwiec 2009 - 07:52

A jeszcze jedno pytanie odnośnie mBanku: podczas zakładania konta bankowego przez internet, podałem numer telefonu domowego jako numer kontaktowy, bo komórkę mam zepsutą i nie miałbym jak odebrać lub od kogo pożyczyć. Wyczytałem, że w takim razie dostanę kartkę papierową z jednorazowymi hasłami...czy można potem włączyć hasła jednorazowe przez SMS..? :/

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 18-czerwiec 06

Napisano 30 czerwiec 2009 - 08:40

Można, tylko musisz uzupełnić swoje dane o numer telefonu na który te smsy mają przychodzić - zadzwoń na mLinię, potwierdź swoją tożsamość za pomocą TeleKodu i w rozmowie z operatorem podaj mu numer komórki, przy okazji aktywując hasła via sms :)

"I wish you well... and that you're burning there in hell"
0

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona
  • Rejestracja 30-październik 07

Napisano 30 czerwiec 2009 - 12:20

Polecam się tym zająć, bo jest to bardzo wygodne. No i tym bardziej, że Majkel był tak miły i podał Ci rozwiązanie na tacy. ;) Poza tym stanowi bardzo fajne zabezpieczenie, bo nawet jeśli ktoś zaloguje się na Twoje konto, do systemu transakcyjnego, to nie będzie mógł dokonać przelewu, jeżeli nie będzie miał Twojej komórki. A hasła papierowe można gdzieś zgubić w ogóle i potem problemy są tylko niepotrzebne.
Dołączona grafika
0

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona

Napisano 30 czerwiec 2009 - 15:30

Tak, tak, ja wiem o tym, byłem zmuszony nie podawać komórki teraz. Jutro będzie kurier.
A co do haseł sms-owych, to trzeba na mLinię? Nie można jakoś automagicznie przez ich stronę? Nigdy nie lubiłem tych wszystkich linii, BOKów.. :<

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 18-czerwiec 06

Napisano 30 czerwiec 2009 - 16:00

Wyświetl postUżytkownik Dimension dnia wto, 30 cze 2009 - 16:30 napisał

Tak, tak, ja wiem o tym, byłem zmuszony nie podawać komórki teraz. Jutro będzie kurier.
A co do haseł sms-owych, to trzeba na mLinię? Nie można jakoś automagicznie przez ich stronę? Nigdy nie lubiłem tych wszystkich linii, BOKów.. :<

Nie można przez internet, niestety, musisz telefonicznie przez mLinię zweryfikować tożsamość i dopiero po tym możesz zmieniać niemal wszystko na swoim koncie.

"I wish you well... and that you're burning there in hell"
0

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   danusia402 Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 26-kwiecień 15

Napisano 13 maj 2015 - 19:19

Jesteś pewny że trzeba przez mLinie? Nie ma weryfikacji na telefon?

Słuchajcie mBank jest bardzo ciekawą opcją. Zakładasz przez Internet i po sprawie.
Ale mBank nie jest jedynym bankiem w którym można przez Internet założyc konto. Nie jest tez jedynym bankiem dającym niemal wszystko za free...
Poszukajcie na różnego rodzaju rankingach kont bankowych. Najlepiej takich gdzie internauci głosują. Unikajcie sponsorowanych rankingów...
0

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   Anndrej Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 29-maj 15

Napisano 29 maj 2015 - 12:06

Ofert banków jest bez liku - trzeba sobie dopasować czego się oczekuje.
Nie znasz jeszcze oferty okien z Białegostoku?
0

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   yasumi Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 21-czerwiec 14

Napisano 17 lipiec 2015 - 17:31

Według mnie najlepsze internetowe
www.conrad.pl
0

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   Bartymeusz Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 29-marzec 17

Napisano 29 marzec 2017 - 12:32

Tak jaki pisali koledzy konto w mBanku jest całkowicie darmowe dla osób które nie ukończyły 20 lat i darmowe po spełnieniu minimalnych warunków dla osób starszych. Na rynku ofert nadal mBank ma najciekawszą ofertę. Zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm. Jeżeli chodzi o firmy to szczególnie ciekawa jest oferta dla MSP zajmujących się handlem https://www.mbank.pl...rancja-bankowa/ . Kredyt odnawialny w ramach konta jak i różne formy poza kredytowego wspomagania działalności oparte o faktoring i różnego rodzaju gwarancje bankowe.
0

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   iwanek Ikona

• Ikona
  • Rejestracja 04-kwiecień 17

Napisano 05 kwiecień 2017 - 13:49

A przecież "gapowe" nie jest bardzo drogie. Oczywiście lepiej go nie płacić. Trochę to żenujące by kupować 5 bułek po 20 groszy i każdą bułkę płacić osobno bo tak ktoś wymyślił w mBanku. Dziecinada, no ale dzięki temu nie ma opłat za kartę.
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3