foobar2000.pl - polskie forum: Konto bankowe - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Konto bankowe

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 sierpień 2007 - 23:17

Musze sobie w koncu konto bankowe zalozyc. Zamierzam troche pobawic sie w bukmacherke przez internet :}
Ofert jak wiadomo jest duzo. Ciezko cos wybrac konkretnego.

- Brak oplat za zalozenie,
- Konto nie moze miec jakis stalych oplat za uzytkowanie (chyba ze bardzo niskie),
- Przelewy moga byc platne,
- Przyda sie karta kredytowa, wazne zeby prowizja z innych bankomatow nie miala jakis chorych cen,
- bez konieczności stałych wpłat,

Co najlepiej brac? Oprocentowanie na takich kontach specjalnie mnie nie interesuje.
Sami gdzie macie konta?
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   ciaastek Ikona

• Maczu Pikczu
  • Ikona
  • Rejestracja 19-październik 06

Napisano 05 sierpień 2007 - 23:59

Ja osobiście mam izzyKonto w mBanku. Opłat poza ubezpieczeniem karty (1,70 albo 1,80/m-c, nie pamiętam) nie płacę. Nie muszę mieć stałych wpłat, a o prowizjach z innych bankomatów jeszcze nie czytałem.

Jeśli "parametry" odpowiadają. Polecam.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   dziubek Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 16-luty 06

Napisano 06 sierpień 2007 - 00:15

jesli jestes studentem pomysl o multibanku-oplata 1zl meisiecznie,ale za to przelewy gratis
http://www.multibank...tikonta/jestem/
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 06 sierpień 2007 - 07:59

Ja nie mam konta, ale brat ma właśnie w Multibanku i faktycznie z tego co wiem, to jest to chyba najlepszy wybór - głównie z powodu darmowych przelewów. Opłata 1zł miesięcznie jest chyba i za konto, i za posiadanie karty (nie jestem pewien, ale szczegóły pewnie będą na stronie). Najlepsze jest to, że wszystkie sprawy z kontem możesz zrobić w domu przez internet albo telefonicznie. Niby każdy bank tak już teraz ma, ale kolega np. w ING nie mógł zablokować telefonicznie konta jak ukradli mu dokumenty i kartę na wakacjach.. I przez 2 tyg żył w stresie, na szczęście nic z konta nie ubyło.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 06 sierpień 2007 - 09:42

Hmm... ja mam ING i sobie chwalę. Przelewy darmowe, użytkowanie karty - przy miesięcznych wypłatach poniżej 100zł OIDP to 1zł, dla studenta teraz chyba nie ma opłat za prowadzenie. Co do zablokowania karty przez telefon - nigdy nie miałem potrzeby, ale nie spotkałem się, żeby robili problem. Poza tym via internet też można (o ile jest szansa skorzystania z takowego).

Co do multibanku. Kolega niedawno chciał tam założyć konto - ponad miesiąc czekał na kartę i... się nie doczekał. Generalnie zrezygnował i poszedł do ING - wszystko załatwił od ręki a kartę dostał w przeciągu tygodnia...

Co mi się w ING nie podoba? To, że w systemie online używają często javy (autoryzacja).
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 06 sierpień 2007 - 09:51

Cytat

Co mi się w ING nie podoba? To, że w systemie online używają często javy (autoryzacja).

Prawda, kumpel też o tym mówił, ale to chyba nie jest wielki problem, żeby odradzić komuś? ;)
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 06 sierpień 2007 - 15:34

Powiedziałem o zaletach, wspomniałem o tym co mnie drażni - to się nazywa kompleksowa odpowiedź ;)

A tak na poważnie - mam awersję do javy i flasha więc są u mnie w Operze wyłączone...
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 06 sierpień 2007 - 16:13

Ostatecznie zdecydowalem sie na eKonto w mBanku :)
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   mariomc Ikona

• beermc
  • Ikona
  • Rejestracja 27-luty 07

Napisano 06 sierpień 2007 - 18:48

Dobry wybór ;) , nie wiem jak teraz, ale ja od razu też założyłem emaxa na przelewy wewnętrzne tz tylko z możliwością przelania z emaxa na ekonto , a to tak dla bezpieczeństwa gdy np zgubię kartę, bo ona pobiera kasę tylko z ekonta, a tam trzymam drobniaki 50-100 zł :P , zresztą na emaxie niewiele więcej mam hehe.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Mithloth Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 26-listopad 04

Napisano 06 sierpień 2007 - 19:27

ze swojej strony polece konto w Lukas Banku :)
e-konto + token

no i darmowa kawa ;)
Kocham Cię Kochanie moje ;)
A kuku @ :D
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   patchu Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 29-sierpień 05

Napisano 06 sierpień 2007 - 23:04

polecam konto w WBK - "mniej niż 30" - z opcja WBK24 (transakcje przez internet)
wszystko jest calkowicie za free
tylko jedno ale ... jak w nazwie :] wszystko ladnie friko ale do 30 roku zycia
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 07 sierpień 2007 - 09:53

Ja kozystam z eKonta w mBanku od wielu juz lat. Jestem bardzo zadowolony, mam karte platnicza i eKarte dzieki ktorej moge dokonywac platnosci przez internet. Jest to zwykla karta Visa jednak bez mozliwosci placenia w sklepie [nie ma chipu ani paska magnetycznego] bo od tego mam Visa Electron.

Za prowadzenie konta nie place nic. Jedyna oplata ktora ponosze raz do roku to ubezpieczenie karty w wysokosci bodajze 12 zl. Jednak niepamietam tego dokladnie.

Jesli chodzi o obsluge to wszystko zawsze zalatwialem via telefon i za kazdym razem spotykalem sie z profesjonalna i mila obsluga. Kazdy moj problem byl rozwiazywany od reki i bardzo szybko. Nigdy nie mialem z tym bankiem problemow.

Jedynym minusem mBanku jest brak mozliwosci dokonywania wpolat na konto bezposrednio. Oznacza to, ze jak mam gotowke potrzebuje drugiego banku "posrednika" tak zeby wplacic sobie kase i przelac na mBank.

Niedawno zdecydowalem sie tez na BZ WBK konto mniej niz 30. Tutaj rowniez jestem zadowolony. Duzym plusem tego banku jest sposob potwierdzenia platnosci. o ile w mBanku otrzymuje sie hasla jednorazowe na papierze, o tyle BZ WBK przesyla kody via sms. Tak wiec niezaleznie od mojego miejsca pobytu jestem w stanie dokonac platnosci i nie martwic sie o jakis swistek z kodami ;)

Polecam mBank oraz BZ WBK.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Keed Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 14-maj 06

Napisano 11 sierpień 2007 - 13:53

Mogę potwierdzić że WBK jest bardzo dobrym bankiem pod tym względem, kody wysyłane sms to niesamowita wygoda szczególnie gdy widzę jak mój brat, gdy chce dokonac przelewu, bawi się w jakieś zdrapki podwójne piny itd. w swoim banku . Bezpłatne do 30 roku życia ale jestem zdecydowany kontynuować nawet jak będzie jakaś opłata później, ewentualnie biore pod uwagę mBank.
Dołączona grafika
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 luty 2008 - 07:53

mBank rezygnuje z opłat za przelewy!
http://www.gazetawyb...48,4898478.html
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 05 luty 2008 - 16:37

Ale czym się tu podniecać? Takie ING ma darmowe przelewy do wszystkich banków od nie pamiętam kiedy. Fakt, trzeba płacić za konto 2zł/mies a od jakiegoś czasu mają też konto Direct bez opłat za prowadzenie...
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 18-czerwiec 06

Napisano 05 luty 2008 - 18:38

jak się jest klientem tego banku to taka rzecz cieszy ;) ja mam konto w mBanku, odpowiada mi to co mi oferują, a że jeszcze likwidują opłaty za przelewy to już dodatkowy plus :) poza tym jeszcze podnieśli oprocentowanie kont oszczędnościowych ;) może nie dużo, ale zawsze to coś :D

"I wish you well... and that you're burning there in hell"
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 luty 2008 - 19:03

Dla mnie to za duzo placic 2zl na miesiac za uzywanie konta. W pierwszym poscie zreszta pisalem o tym ;]
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 05 luty 2008 - 21:36

Opłaca się bardziej robieniu >4 przelewów w miesiącu ;) Poza tym, jak już wspominałem - od jakiegoś czasu jest konto Direct bez opłaty za prowadzenie, ergo - wychodzi na to samo ;)
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 luty 2008 - 22:16

Zadnych przelewow bym nie robil (mimo, ze zamierzenie bylo inne). Konto mialo sluzyc tylko jako przechowalnia kasy. Wtedy bylo Direct? (no wlasnie ;) ). Teraz Direct nie jest dla mnie konkurencyjny :P
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 05 luty 2008 - 22:38

Bez sensu używać konta tylko jako przechowalni kasy (no chyba, że jakaś lokata/konto oszczędnościowe) :P
0

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3