foobar2000.pl - polskie forum: Jakie słuchawki wybrać? - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Jakie słuchawki wybrać?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   clark Ikona

• foo v0.7
  • Ikona
  • Rejestracja 29-maj 06

Napisano 09 lipiec 2007 - 22:57

Odwieczny problem, który chyba wszystkim towarzyszy przed zakupem jakiegoś urządzenia.
Ostatnio jestem skazany na używanie głównie odtwarzaczy przenośnych do słuchania muzyki, teraz jednak chciałbym nieco zainwestować w jakieś 'lepsze' słuchawki. Jednak interesują mnie raczej typu dokanałowego czyli popularne "pchełki" :)

Zastanawiam się między modelem:

> JBL Reference 220 (koszt ok. 299,-)

a

> Pioneer SE-CL30 (koszt ok. 129,-)

ewentualnie Creative ZEN Aurvana (koszt ok. 179,-), choć do tych ostatnich raczej nie jestem przekonany :/
Jeżeli ktoś miał okazje słuchać na tych słuchawkach i może coś konkretnego powiedzieć, to bardzo proszę o radę. Oczywiście nie jestem już ostatecznie zdecydowany na te właśnie modele, więc jeśli polecacie jakieś inne, a naprawdę waszym zdaniem niezłe dokanałówki do piszcie ;)
Dołączona grafika

"Live 4 Music"
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 10 lipiec 2007 - 10:35

http://forum.mp3stor...showtopic=16527
http://www.ilounge.c...-220-earphones/
O Pioneerach dużo nieznalazłem(jedynie tyle, że model CL25 grał tragicznie..). No ale, podałeś dwie pary słuchawek z troche innej półki.. Ile możesz wydać kasy na sprzęcik? Może uda znaleźć się jakiegoś konkuretnta dla JBL :)
Привет!
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   clark Ikona

• foo v0.7
  • Ikona
  • Rejestracja 29-maj 06

Napisano 10 lipiec 2007 - 17:51

Sądzę że raczej więcej niż 300 złotych to nie ma sensu :mellow: ? przynajmniej w tego typu słuchawkach dousznych.
Zdania w wypowiedziach odnoście tych słuchawek są zróżnicowane. nawet na necie znalazłem tylko 3 sklepy gdzie oferują Pioneer'a SE-CL30, ale i tak pod wielkim znakiem zapytanie stoi fakt czy były w ogóle dostępne.
O JBL juz troszkę łatwiej, ale te są z kolei bardzo drogie, a jeżeli już mam wydać, to nie chciałbym wyrzucić jakichś 300zł w błoto :/
Bardzo dziękuję woozie za te recenzje :) jak narazie po przeczytaniu nastawiłem się bardziej na model JBL'a. Jednak decyzja jest o tyle trudna, że niestety nie mam możliwości odsłuchać na żywo. W każdym sklepie gdzie pytam o nie, to patrzą jakby ducha ujrzeli :|
Dołączona grafika

"Live 4 Music"
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   mariomc Ikona

• beermc
  • Ikona
  • Rejestracja 27-luty 07

Napisano 10 lipiec 2007 - 18:30

Widzę że preferujesz zawodowe słuchawki ;) . Ja osobiście jestem wierny firmie SENNHEISER, bo jak do tej pory mnie nie zawiodły. Miałem kilka sztuk i na żadnej się nie zawiodłem, dlatego mogę Ci tą markę polecić, oczywiście to moje zdanie a wybór należy do Ciebie :P . Jak kupowałem dla siebie to zauważyłem, że wyższa cena nie znaczy lepsza jakość, ale sam pewnie dobrze o tym wiesz :) . 300 zł to chyba za dużo za takie słuchawki jak dałeś wyżej bo te "maluchy" jednak szybciej się niszczą niż zwykłe "kolosy", ale to tylko na podstawie moich doświadczeń, raz na 2-3 lata wymieniam ( dużo używam ;) ).
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 10 lipiec 2007 - 19:37

Nie mam najlepszych doświadczeń jeśli chodzi o pchły. Jak już to do sprzętu przenośnego polecam KOSS`a mam na składzie model SPORTA PRO i sobie chwalę.
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 05

Napisano 15 lipiec 2007 - 17:28

tylko sporta pro to nie pchły ;)
btw jesli chodzi o kossy to juz chyb alepiej kupic porta pro niz sporta. kosztja okolo 150 zl. moze mniej.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Napisano 16 lipiec 2007 - 18:13

Ja w Virgin kupiłem Sennheisery za 12 Euro (nie wiem tylko jaki model, bo nie mam pudła) i grają sporo lepiej od Aurvany.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   clark Ikona

• foo v0.7
  • Ikona
  • Rejestracja 29-maj 06

Napisano 17 lipiec 2007 - 17:13

Wyświetl postUżytkownik Pingwinho dnia 16-Jul-07, 19:13 napisał

grają sporo lepiej od Aurvany.

czyli miałeś okazję porównać z Creative ZEN?
fajnie byłoby gdybyś znał ten model jaki zakupiłeś, nie wiem czy i w tym przypadku, lecz często producenci zamieszczają oznaczenie serii na wtyczce mini-jack. Jeżeli tam coś jest to daj znać ;)
Dołączona grafika

"Live 4 Music"
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Napisano 18 lipiec 2007 - 12:04

Aurvane ma kolega.
Oczywiście wszystko zależy od gustu, bo niektóre słuchawki są nastawione na takie częstotliwości, a inne na owakie. Ale jak ktoś lubi Rock aż po Thrash Metal to te Sennheisery lepiej się sprawują (no i szpan...). Tylko, że to nie są wielkie klapy, a takie zwyczajne słuchaweczki :P

Edit:// Nie ma oznaczenia... Zobaczę w ofercie Virgin'a.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   clark Ikona

• foo v0.7
  • Ikona
  • Rejestracja 29-maj 06

Napisano 18 lipiec 2007 - 17:49

Wyszło na to że zakupiłem już słuchaweczki JBL'a.
Niestety strasznie się na nich zawiodłem. Jeżeli miałbym opisać - do bass doskonały. Wysokie częstotliwości przetwarzane są pięknie. Natomiast cały zakres średnich tonów jest strasznie stłumiony a nawet powiedziałbym zniekształcony i brzmi jak echo dźwięku gdzieś w plenerze :( ehh teraz to myślę tylko o tym, by je sprzedać i dalej szukam czegoś "odpowiedniego"...
Dołączona grafika

"Live 4 Music"
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 18 lipiec 2007 - 20:53

A recenzje miały takie dobre ;/ Jednak widać, że niekażdemu musi odpowiadać 'styl' w jakim grają słuchawki nawet z wyższej półki....
Привет!
Dołączona grafika
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Napisano 19 lipiec 2007 - 09:19

Wyświetl postUżytkownik woozie dnia 18-Jul-07, 21:53 napisał

A recenzje miały takie dobre ;/ Jednak widać, że niekażdemu musi odpowiadać 'styl' w jakim grają słuchawki nawet z wyższej półki....

Dokładnie, ten mój kumpel od Aurvany słucha teraz na tańszych dousznych 'z kiosku', bo ani nie szumią straszliwie, ani uszy bo 3 godzinach nie odpadają.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   clark Ikona

• foo v0.7
  • Ikona
  • Rejestracja 29-maj 06

Napisano 23 lipiec 2007 - 12:46

Wyświetl postUżytkownik woozie dnia 18-Jul-07, 21:53 napisał

Recenzje rzeczywiście niezłe :) Jak widać ocena pozostaje zawsze cechą subiektywną dla danej osoby. Być może naprawdę grają ładnie w stosunku do dwóch pozostałych, które brały udział w tym małym teście, pozostaje mi tylko domyślać się jak grają SONY i Aurvana - wolałbym tego nawet nie słyszeć ;)
Wiem tylko że JBL w stosunku do moich poprzednich SONY grają poniżej krytyki (dodam że wcześniej miałem zwykłe SONY cena od 30-50,-)
chyba były to mdr-e755:
Dołączona grafika
Jak dla mnie grają zdecydowanie lepiej.
Dołączona grafika

"Live 4 Music"
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Napisano 23 lipiec 2007 - 13:23

Parafrazując - "Nie wszystko dobre co firmowe".

JBL, to głośniki i zestawy robi dobre, tyle wiem, ale słuchawki to inna sprawa. Mój brat kupił właśnie kino domowe JBL za 10 tysi :wink: . Tylko jeszcze nie zamontował :wink2: .
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona
  • Rejestracja 29-lipiec 06

Napisano 07 wrzesień 2007 - 15:32

Helloł.
Właśnie straciłem swoje słuchawki - lewa strona przestała działać.
Musze teraz kupić sobie nowe, a się nie znam, więc może coś mi doradzicie?
Nie chcę za dużo pieniędzy wydawać - nie więcej, niż 80zł..
Jakie słuchawki za taką cenę będą najlepsze?
[słuchawki z mikrofonem]
Graj w LEAGUE OF LEGENDS za darmo!

Sprawdź mój muzyczny gust: user_Dimension

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
"Life sux, no matter how happy you are
because being happy doesn't exclude fact, that life sux."..
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 07 wrzesień 2007 - 16:51

Do 80zł? Idź do sklepu i kup jakiekolwiek słuchawki z mikrofonem za 80zł :)

Ja już się tyle razy naciąłem na "firmówki", że teraz już nie patrzę na markę. Idę i kupuję co jest na półce. Konkretnie to naciąłem się na osławione Sennheisery (też lewa słuchawka przestała działać, czy też raczej kabelek nie kontaktuje), Sony, Creativy... I co mi niby po takich Sennheiserach, co w każdej recenzji idealnie przenoszą wszelkie częstotliwości itepe idede marketingowy bełkot, skoro po pół roku jedna słuchawka nie działa i już :/
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 07 wrzesień 2007 - 17:43

Sennheisery to szajs ... :) beyerdynamic to prawdziwy sprzęt ... całą scena w czaszce :P
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona
  • Rejestracja 29-lipiec 06

Napisano 07 wrzesień 2007 - 18:11

A jakieś konkretne dobre modele w tym przedziale cenowym?
Bo za tą cenę, to mogę mieć byle co i mogę mieć już coś.
Szukam konkretnych dobrych modeli, a przynajmniej marek w tej cenie.

A co do lewej słuchawki, to dość często to ma miejsce. Tym razem stało się to w jakiś słuchawkach "e5". Wcześniej w media-tech..
Graj w LEAGUE OF LEGENDS za darmo!

Sprawdź mój muzyczny gust: user_Dimension

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
"Life sux, no matter how happy you are
because being happy doesn't exclude fact, that life sux."..
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 07 wrzesień 2007 - 18:31

Nie ma jakiegoś szczególnie bogatego doświadczenia jeśli chodzi o słuchawki <500PLN. Panasonic`a raz miałem i sobie chwaliłem nie pamiętam jaki to był model...
Jedyne co mogę powiedzieć to, że takiego dźwięku jak mam w moich słuchafonach to z kolumn podłogowych jeszcze nie zaznałem.
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 07 wrzesień 2007 - 22:36

a ja od dobrych kilku lat mam akg k44 (kupiłem jakoś 5 lat temu) i do tej pory działają i to całkiem ładnie... jedynie co to ten materiał na słuchawkach trochę popękał... co wy robicie z tymi słuchawkami? :P
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2