foobar2000.pl - polskie forum: Portal foobar2000.pl - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Portal foobar2000.pl reaktywacja

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 07 czerwiec 2007 - 23:54

Reaktywacja predzej czy pozniej nastapi. Pytanie teraz - jak to ma wygladac. Zawsze myslalem nad czyms takim:
:arrow: http://www.foobar2000.ru/

Prawda ze ladnie? Czyli w gre wchodzila by jakas ciekawa strona www. Mozna pomyslec tez nad wbudowanym w IPB modulem Portalu. To jednak rozwiazanie, wydaje mi sie ostateczne... Osobiscie nie podoba mi sie.

Ciekawie sytuacja wygladal by z silnikiem na WordPress:
:arrow: http://wordpress.org/
:arrow: http://www.miranda-im.org/ (przykladowa strona)

No wiec chcialbym poznac wasza opinie w tej sprawie ;) Ciekawi mnie jak wy widzicie Portal na foobar2000.pl Moze wcale nie jest potrzebny?
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   foobn00b Ikona

• R.I.P Big L
  • Ikona
  • Rejestracja 25-maj 06

Napisano 08 czerwiec 2007 - 03:22

moim zdaniem o wiele ciekawiej wygladala strona(przed zmiana serwera) niz teraz same "gole" forum ;)

mixcherry napisał:

Zgadzam się z Galy1 w całej rozciągłości fubar to szajsik jakich mało czasami jak przychodzę po pijaku do domu to Nie Mogę trafić w guzik wtedy strasznie się denerwuję dlaczego fubar nie czyta w moich myślach robiłem już 7 formatów bo nie działał mi jeden skin a w ogóle to winamp jest the best of the best of the best bo strzyże goli pie[--]doli, krawaty wiąże usuwa ciąże a na tym forum siedzą Same Lamusy co noszą buty na rzepy bo nie umiom wiązać sznurówek
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 08 czerwiec 2007 - 08:33

Może być, ale tylko jak będzie wyglądał jak ta "ruska" strona :) Z menu po lewej byłyby odnośniki do waznych tematów na forum, typu regulamin, zasady, lista wtyczek, download, faq.. A po lewej coś w stylu teg co było na phpBB -> panel użytkownika, ostatnie tematy, itp. Jak tak będzie to będzie git :)
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   ciaastek Ikona

• Maczu Pikczu
  • Ikona
  • Rejestracja 19-październik 06

Napisano 08 czerwiec 2007 - 09:32

A nawet nie zauważyłem, że Miranda-im.org jest na wordpressie :D

Według mnie można skorzystać silnika WP ponieważ zaoszczędzi to pracy nad własnym CMSem bądź ściąganiem innych zawierających dużo niepotrzebnych rzeczy oraz szablonowego wyglądu. Odnośnie wyglądu z WP można robić dużo i wystarczy tylko powrzucać zmienne w miejsce, w które mają się dane treści pojawiać. Nowe posty na forum można załatwić modami (do IPB pewnie też jest coś takiego jak topics_everywhere z phpBB by Przemo).

Cytat

odnośniki do waznych tematów na forum, typu regulamin, zasady, lista wtyczek, download, faq..

Można zrobić jako podstronę w portalu, co dodawałoby przejrzystości :)

Cytat

panel użytkownika

No tutaj to akurat link wystarczy bo po co to przepisywać.

PS: Jeśli będzie używany silnik WordPress to mogę pomóc ^^
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 08 czerwiec 2007 - 12:34

Niby czemu jako podstronę? Lepiej żeby najważniejsze linki były na stronie głównej, bo na podstronach już są. Jak ktoś powie ze nie wie gdzie szukać to dostanie skierowanie do okulisty, ze na głównej nie widzi linka.
A jeśli chodzi o panel użytkownika, to miałem na myśli miejsce do logowania/rejestracji, a jak ktos jest już zalogowany to pokazuje jego avatara i jakieś szybkie opcje, typu link do profilu, do ustawień itp.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 08 czerwiec 2007 - 13:26

Ja rowniez jestem za Wordpress. Layout mozna by zrobic taki jak forum i bylo by super. Mysle, ze ciaastek zna sie na rzeczy a jesli nie on to jego znajomi z grafikarto :)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 08 czerwiec 2007 - 14:09

ciaastek jak dobrze znasz sie na WordPresie? ;)
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   dziubek Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 16-luty 06

Napisano 08 czerwiec 2007 - 14:52

zapoznajcie sie z tym:Movable Type 4.0
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   ciaastek Ikona

• Maczu Pikczu
  • Ikona

Napisano 08 czerwiec 2007 - 14:53

Cytat

Niby czemu jako podstronę?

Chodziło mi o to, żeby te wszystkie rzeczy wypisać na podstronach zamiast dawać linki do forum. W końcu coś na tym portalu musi być.

Cytat

a jesli nie on to jego znajomi z grafikarto

Miło, że zaglądałeś ^^

Qbi@k: Myślę, że dostatecznie, żeby zrobić portal, który miałby wyglądać jak forum. Jeśli dostanę layout to mogę z niego zrobić layout pod WP.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 08 czerwiec 2007 - 15:01

Wyświetl postUżytkownik dziubek dnia 08-Jun-07, 15:52 napisał

zapoznajcie sie z tym:Movable Type 4.0

Mozna prosic o przykladowa strone? ;)

Wyświetl postUżytkownik ciaastek dnia 08-Jun-07, 15:53 napisał

Qbi@k: Myślę, że dostatecznie, żeby zrobić portal, który miałby wyglądać jak forum. Jeśli dostanę layout to mogę z niego zrobić layout pod WP.

Dobrze wiedziec :) Chyba zaciesnimy niedlugo wspolprace :P
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 08 czerwiec 2007 - 15:40

Cytat

Chodziło mi o to, żeby te wszystkie rzeczy wypisać na podstronach zamiast dawać linki do forum. W końcu coś na tym portalu musi być.
A no chyba że tak ;)
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 08 czerwiec 2007 - 17:26

Wyświetl postUżytkownik ciaastek dnia 08-Jun-07, 15:53 napisał

Miło, że zaglądałeś ^^

Milo ze komentujesz moje prace. Agnieszka obiecala mnie powiadomic jak forum ruszy. Jednak nie zrobila tego.

PS Nie znamy sie, raz z nia rozmawialem ;)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   ciaastek Ikona

• Maczu Pikczu
  • Ikona

Napisano 08 czerwiec 2007 - 18:54

Jakoś tak.. nie wiem czy mi się nie chce czy nie lubię komentować prac, al jakoś tego zazwyczaj nie robię. Chyba, że jest to coś nieprzeciętnego zarówno w złym jak i dobrym tego słowa znaczeniu.

Poza tym nawet nie zauważyłem, nie skojarzyłem, że to Ty :)

Ale nie róbmy już OT ;)
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesiek1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 16-grudzień 06

Napisano 08 czerwiec 2007 - 20:11

Widze że dużo nie oczekujecie od takiego mini portalu, więc myśle że Wordpress jest zbędny, choćby z uwagi na to że jest na niego sporo exploitów przez co można się włamać, zawsze jeśli można uniknąć używania takich multi portali trzeba to robić.

Jak na wasze wymagania starczyła by prosta strona w html z użyciem php i jakimś systemem newsów.
Od sajtu też widze dużo nie wymagacie więc starczyło by jakieś logo do tego pare buttonów.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 08 czerwiec 2007 - 21:25

No no no. Jesli mialo by to byc robione na ramkach to powodzenia zycze.

Cytat

Poza tym nawet nie zauważyłem, nie skojarzyłem, że to Ty

No tak. Avatar mam zupelnie inny, a i sygnatury nie pasuja... ;-p
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   ciaastek Ikona

• Maczu Pikczu
  • Ikona

Napisano 08 czerwiec 2007 - 21:35

Grzesiek1: Tak, pewnie... Po co mieć amerykańskiego pickupa, który nie umie skręcać (exploity) skoro można mieć malucha bo i tak nie będziemy korzystać z jego (pickupa) ładowności. Genialne myślenie. Skoro można mieć coś lepszego i nie wkładać w to tyle pracy za każdym razem kiedy będzie się chciało dodać nowy element to dlaczego nie zainstalować właśnie czegoś lepszego? A nóż kiedyś się przyda jego funkcjonalność. Można go wykorzystać chociażby w ten sposób, że tematy pisane na forum "Newsy" będą wyświetlane jako nowe posty na blogu (bądź na odwrót, to już zależy od tego jak się napisze ten skrypt).

Cytat

No tak. Avatar mam zupelnie inny, a i sygnatury nie pasuja... ;-p

Sygnaturę zobaczyłem dopiero teraz (przy szukaniu Twoich postów), a że używam ciemnego stylu, to avatar nie rzucił mi się w oczy :P
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 05

Napisano 08 czerwiec 2007 - 21:40

a nie moze byc portal na IPB? chyba ze nasza licencja na to nie pozwala...

jesli nie to ja by byl za wordpress. ladne, darmowe, .... chyba juz sie na ten temat wypowiadalem ;))

edit:
tak swoja droga to nasze stare forum + portal byly calkiem ladne i przede wszystkim dopracowane.
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 08 czerwiec 2007 - 21:44

Ja bym byl mimo wszytsko za WordPressem ;) Skoro uzywa go MirandaIM i pewnie wiele innych ciekawych serwisow to dalczego nie foobar2000.pl? :)

Strone musial by ktos napisac? Sa chetni? :P
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   ciaastek Ikona

• Maczu Pikczu
  • Ikona

Napisano 08 czerwiec 2007 - 21:49

Jak już mówiłem, jak dostanę layout (najlepiej już pocięty) to mogę go dostosować pod WP.
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 09 czerwiec 2007 - 10:20

Z layoutem nie ma najmniejszego problemu przeciez. Moge nad tym przysiasc i cos narysowac. Zgadalibysmy sie tylko i omowili kilka szczegolow i po klopocie. Przeciez nie musi to byc super wypasiony layout z flashem tylko cos co bedzie przypominac stara wersje portalu to raz. A dwa powinna byc zblizona wygladem do forum.
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2