foobar2000.pl - polskie forum: Portal foobar2000.pl - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Portal foobar2000.pl reaktywacja

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 07 czerwiec 2007 - 23:54

Reaktywacja predzej czy pozniej nastapi. Pytanie teraz - jak to ma wygladac. Zawsze myslalem nad czyms takim:
:arrow: http://www.foobar2000.ru/

Prawda ze ladnie? Czyli w gre wchodzila by jakas ciekawa strona www. Mozna pomyslec tez nad wbudowanym w IPB modulem Portalu. To jednak rozwiazanie, wydaje mi sie ostateczne... Osobiscie nie podoba mi sie.

Ciekawie sytuacja wygladal by z silnikiem na WordPress:
:arrow: http://wordpress.org/
:arrow: http://www.miranda-im.org/ (przykladowa strona)

No wiec chcialbym poznac wasza opinie w tej sprawie ;) Ciekawi mnie jak wy widzicie Portal na foobar2000.pl Moze wcale nie jest potrzebny?
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Odpowiedzi do tego tematu

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 09 czerwiec 2007 - 12:16

Ale kolorystycznie zbliżona do nowego stylu default'owego mam rozumieć?
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 09 czerwiec 2007 - 12:28

Tak, wlasnie to mialem na mysli. Nowy styl default'owy pewnie przerobimy lekko ale to nic pewnego. Poki co czekam na jakies wiesci na ten temat od Qbiaka. jak dostane skin i sobacze jak jest skonstruowany to podejme decyzje co z nim zrobic i wtedy tez bedziemy myslec o wtygladzie portalu.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesiek1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 16-grudzień 06

Napisano 10 czerwiec 2007 - 02:06

Wyświetl postUżytkownik Apach dnia 08-Jun-07, 22:25 napisał

No no no. Jesli mialo by to byc robione na ramkach to powodzenia zycze.
No tak. Avatar mam zupelnie inny, a i sygnatury nie pasuja... ;-p

Wyświetl postUżytkownik ciaastek dnia 08-Jun-07, 22:35 napisał

Grzesiek1: Tak, pewnie... Po co mieć amerykańskiego pickupa, który nie umie skręcać (exploity) skoro można mieć malucha bo i tak nie będziemy korzystać z jego (pickupa) ładowności. Genialne myślenie. Skoro można mieć coś lepszego i nie wkładać w to tyle pracy za każdym razem kiedy będzie się chciało dodać nowy element to dlaczego nie zainstalować właśnie czegoś lepszego? A nóż kiedyś się przyda jego funkcjonalność. Można go wykorzystać chociażby w ten sposób, że tematy pisane na forum "Newsy" będą wyświetlane jako nowe posty na blogu (bądź na odwrót, to już zależy od tego jak się napisze ten skrypt).
Sygnaturę zobaczyłem dopiero teraz (przy szukaniu Twoich postów), a że używam ciemnego stylu, to avatar nie rzucił mi się w oczy :P

Nie rozumiem tutaj porównania do malucha, zajmuję się na co dzień robieniem takich systemów zarządzania treścią i naprawdę autorskie są dużo lepsze od darmowych.
Np. dobreprogramy.pl ma autorski i co ich skrypt też porównasz do malucha :) ? Sam też sobie pisałem skrypt: http://OSBeta.org i też nie nazwał bym go byle czym, szczególnie, że pisałem go całkowicie od zera i wiem dokładnie co gdzie leży w kodzie, a zarazem nie musze nawet zaglądać do kodu bo wszystko mam konfiguracyjne przez panel admina.
Tak jak wcześniej napisałem, jak na wasz użytek myślę, że takie coś spokojnie by wystarczyło, a nawet coś dużo mniejszego.
Napisałeś jeszcze "A nóż kiedyś się przyda jego funkcjonalność" tak...ale pragnął bym zwrócić uwagę, że gotowe skrypty są przeładowane dodatkami, które wpływają negatywnie na prace serwera a także jak wcześniej pisałem obniżają bezpieczeństwo, oczywiście jak dobrze napisany i rozbudowany system autorski to też może posiadać opcję instalacji wtyczek itp....sam u siebie tak zrobiłem, bo wiem że portal się szybko rozwija i trzeba będzie robić często zmiany.
Reasumując nie rozumiem czemu coś pisane od zera przez kogoś ma być gorsze od tych przeładowanych gotowców, które niczym się nie różnią od siebie i co drugi portal je ma.
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   ciaastek Ikona

• Maczu Pikczu
  • Ikona
  • Rejestracja 19-październik 06

Napisano 10 czerwiec 2007 - 08:38

Nie no oczywiście, jeżeli to ma być prężny system autorski, który może swoją funkcjonalnością dorównywać tym gotowcom, a przy okazji być dużo lżejszy to jestem na tak. Po prostu napisałeś, że mamy mieć prostą stronę w html z użyciem php. Zrozumiałem to jako jakiś napisany tekst, kilka linków, jakieś proste funkcje w php, a to wszystko przyozdobione skromnym css'em. Przepraszam.

Tylko popatrz też na to z drugiej strony. Pisanie czegoś takiego jednak trochę czasu zajmuje. Szczególnie jeśli nie wszyscy mają dużą wiedzę na ten temat. Można oczywiście zlecić to komuś, ale tutaj są kolejne wydatki.
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 10 czerwiec 2007 - 11:24

Cytat

Sam też sobie pisałem skrypt: http://OSBeta.org i też nie nazwał bym go byle czym, szczególnie, że pisałem go całkowicie od zera i wiem dokładnie co gdzie leży w kodzie, a zarazem nie musze nawet zaglądać do kodu bo wszystko mam konfiguracyjne przez panel admina.
No ok, ale nasz portal nie ma być serwisem, tylko centrum forum, z którego można wejść do najważniejszych działów czy funkcji forum. Nie potrzeba superhipermegawypasionego systemu. WordPress by wystarczył, a IMO nawet to za dużo. IMO wystarczy wcisnąć wszystko w 3 "divy", includować info z forum i strona gotowa.
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesiek1 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 16-grudzień 06

Napisano 10 czerwiec 2007 - 12:44

Wyświetl postUżytkownik mariush dnia 10-Jun-07, 12:24 napisał

No ok, ale nasz portal nie ma być serwisem, tylko centrum forum, z którego można wejść do najważniejszych działów czy funkcji forum. Nie potrzeba superhipermegawypasionego systemu. WordPress by wystarczył, a IMO nawet to za dużo. IMO wystarczy wcisnąć wszystko w 3 "divy", includować info z forum i strona gotowa.

Tylko jak już includować tą zawartość forum, to po co cały WordPress, nie mówię, że tak nie może być tylko zastanawia mnie po co tyle dodatków.
Jak już bawić się w przerabianie czegoś w ten sposób to myślę, że dużo łatwiej było by na wbudowanym w IPB portalu, bo ładować to samo do WordPress co jest już w wbudowanym portalu trochę głupio, to już lepiej istniejący zmodyfikować.
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 10 czerwiec 2007 - 13:04

Dlatego mówię, że WordPress to IMO za dużo..
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   dziubek Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 16-luty 06

Napisano 12 czerwiec 2007 - 13:13

Wyświetl postUżytkownik Qbi@k dnia 08-Jun-07, 16:01 napisał

Mozna prosic o przykladowa strone? ;)

Osobiscie sie z zadna taka nie spotkalem:>
Jednak o tym juz gdzies poraz kolejny czytalem

wiecej infa znajdziesz w tym newsie:
http://hedera.linuxn..._long/4499.html
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 04 lipiec 2007 - 23:31

Reaktywacja jest juz blisko :)

Jeden z naszych uzytkownikow zaoferowal pomoc w postaci stworzenia stylu graficznego dla forum i portalu.
Specjalnie na ta okazje zostanie napisany jakis prosty CMS. Forum z portalem beda zintegrowane ze soba. Jeden login dla obu stron.

Projekt bedzie przypominal prawdopodobnie rosyjska strone foo: http://www.foobar2000.ru/
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   foobn00b Ikona

• R.I.P Big L
  • Ikona
  • Rejestracja 25-maj 06

Napisano 20 lipiec 2007 - 23:55

nowy skin B)

mixcherry napisał:

Zgadzam się z Galy1 w całej rozciągłości fubar to szajsik jakich mało czasami jak przychodzę po pijaku do domu to Nie Mogę trafić w guzik wtedy strasznie się denerwuję dlaczego fubar nie czyta w moich myślach robiłem już 7 formatów bo nie działał mi jeden skin a w ogóle to winamp jest the best of the best of the best bo strzyże goli pie[--]doli, krawaty wiąże usuwa ciąże a na tym forum siedzą Same Lamusy co noszą buty na rzepy bo nie umiom wiązać sznurówek
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 21 lipiec 2007 - 00:07

Ten jest tymczasowy :)
Ten domyslny zaczal cos spypac...
0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   foobn00b Ikona

• R.I.P Big L
  • Ikona
  • Rejestracja 25-maj 06

Napisano 21 lipiec 2007 - 00:14

chcialbym jeszcze dodac ze logo/banner bardzo fajnie teraz wyglada ;)

mixcherry napisał:

Zgadzam się z Galy1 w całej rozciągłości fubar to szajsik jakich mało czasami jak przychodzę po pijaku do domu to Nie Mogę trafić w guzik wtedy strasznie się denerwuję dlaczego fubar nie czyta w moich myślach robiłem już 7 formatów bo nie działał mi jeden skin a w ogóle to winamp jest the best of the best of the best bo strzyże goli pie[--]doli, krawaty wiąże usuwa ciąże a na tym forum siedzą Same Lamusy co noszą buty na rzepy bo nie umiom wiązać sznurówek
0

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   mariomc Ikona

• beermc
  • Ikona
  • Rejestracja 27-luty 07

Napisano 21 lipiec 2007 - 08:49

Kiepsko to wygląda :( , no i ten "support", koszmar. Tu macie jak to powinno wyglądać:
purepc
0

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 21 lipiec 2007 - 09:00

Nowa skórka jest świetna! Lekka i w ogóle. Tylko faktycznie w logo razi ten 'support'.
Co do forum purepc - za dużo ozdobników graficznych i wygląda to bardzo tragicznie :/
0

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   mrogus Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 24-marzec 06

Napisano 21 lipiec 2007 - 10:16

Nowa kolorystyka wygląda super. Zgadzaqm się z przedmówcą, mam nadzieje, ze foobar2000.pl nie bedzie nigdy jak PurePc. Oczopląsu można dostać, za dużo "szczęścia" naraz :P
Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

"Przedwczoraj policja zamknęła napisy.org , wczoraj hakerzy zamknęli policja.pl"
0

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 21 lipiec 2007 - 10:26

Podoba mi się nowa subtelna kolorystyka ale przyłączam się do prośby o zmianę tekstu 'Oficjalny Polski Support'
myapple.pl
0

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 21 lipiec 2007 - 11:37

Czyli jednak Enhanced? ;)
0

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Ikona postu  Napisano 21 lipiec 2007 - 12:05

Super skinik, niech nie będzie PurePC, bo troszkę daje w oczy. Tylko support razi jeszcze bardziej niż poprzednio.

foobn00b, przez Ciebie myślałem, że mi jakiś robal po monitorze lata... :P
0

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   foobn00b Ikona

• R.I.P Big L
  • Ikona
  • Rejestracja 25-maj 06

Napisano 21 lipiec 2007 - 13:18

nawet nie zauwazylem se pisze support :lol:

mixcherry napisał:

0

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 21 lipiec 2007 - 15:10

Mowie ze to tymczasowy skin :D Nowy i tak powstanie u grafika. Ten pewnie zostanie mimo wszytsko jako jedna z opcji do wyboru.
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2