foobar2000.pl - polskie forum: Profesjonalne usuwanie szumów z nagrania - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Profesjonalne usuwanie szumów z nagrania

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   wili Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 29-czerwiec 06

Napisano 04 maj 2007 - 13:22

Witam!

W jaki sposób usunąc denerwujące szumy z nagrania tak aby to się odbyło z jak najmniejsza szkodą dla reszty dzwięków... Może usunąć to zbyt ambitnie... powiedzmy CHOĆ TROCHĘ WYCISZYĆ.

Pozdrawiam
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   clark Ikona

• foo v0.7
  • Ikona
  • Rejestracja 29-maj 06

Napisano 04 maj 2007 - 14:13

To zależy czy chcesz wyeliminować szumy na stałe czy trakcie odsłuchu.
SZUMY pojawiają się najczęściej na wysokich częstotliwościach, najprościej będzie 'wyciszyć' je equalizerem - jeżeli chcesz na stałe się ich pozbyć, to możesz convertować utwór poprzez foobar'a + (np)lame z włączoną opcją DSP i aktywnym oraz odpowiednio ustawionym equalizerem.
Pamiętaj jednak że mniej czy bardziej eliminując szumy, odbije się to zawsze na innych sygnałach które również są na tych częstotliwościach przenoszone, a których niekoniecznie chcesz się pozbyć (może nastąpić zmiana brzmienia wokalu itp.)...no ale coś za coś ;) To jest metoda 1 (raczej mało profesjonalna;p). Drugą metodą jest użycie odpowiedniego, przeznaczonego waśnie w tym celu programu do cyfrowego przetwarzania dźwięku..ale te z kolei *profesjonalnie* kosztują ;)
Dołączona grafika

"Live 4 Music"
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   wili Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 maj 2007 - 15:16

Clark a jakie programy do tego typu rzeczy są wg Ciebie najlepsze?
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 04 maj 2007 - 15:21

Darmowy Audacity posiada opcję usuwania szumów z nagrania (w zależności jak bardzo chcemy usunąć szum dźwiek staje sie bardziej lub mniej metaliczny). Moge również polecić Sony Sound Forge. Pakiet ten to zaawansowane domowe studio. Posiada specialny plugin do usuwania szumów.
Pozdrawiam.
Привет!
Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   clark Ikona

• foo v0.7
  • Ikona
  • Rejestracja 29-maj 06

Napisano 04 maj 2007 - 16:04

wili napisał:

Clark a jakie programy do tego typu rzeczy są wg Ciebie najlepsze?

Tzn. najlepsze są zawsze takie których konstrukcja / obsługa jest dla Ciebie najwygodniejsza :)
Jeśli już miałbym coś polecić (z tych "lepszych") to na pewno narzędzie Sony Creative Software o którym wspomniał woozie lub Wave Lab.
Natomiast osobiście, jakoś jestem przywiązany do GoldWave.
Dołączona grafika

"Live 4 Music"
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   wili Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 maj 2007 - 16:34

Sory Panowie, ale jak słysze "Creative" to mi się niedobrze robi. Wystarczy zobaczyć jak oni schrzanili sterowniki do karty Audigy 2 (nie da się na nich słuchać!), gdyby nie kx'sy to pomyslałbym że pieniądze wyrzuciłem w błoto.

Nie chodzi o wygodę obsługi... - gdyby tak było to urzywałbym cały czas winampa - a już od wielu lat nawet go nie instalowałem, choć nie jestem jakimś zaciekłym wrogiem WYSIWYG.

Czekam na dalsze propozycje.

/wili bez OT proszę.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   BerRo Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 07 maj 2007 - 10:12

Zdecydowanie Audacity. Zgrywałem płyty analogowe i miałem sporo szumów oraz "pyknięć". Wyczyszczony dżwięk (trzeba niestety trochę poeksperymentować) niewiele odbiega jakością od nagrań na CD. TUTAJ trafiłem na jakiś opis
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 07 maj 2007 - 11:24

Az oczom nie wierze!!! BerRo, witaj ponownie!!! :D

------
Ja też! Hah! :mrgreen: //woozie

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   BerRo Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 07 maj 2007 - 12:05

no "nie ma casu kruca bomba" :( nawet Foo nie konfigurowałem po instalacji :( ale Audacity i tak zdecydowanie polecam :)
0

Strona 1 z 1