foobar2000.pl - polskie forum: Darmowa alternatywa dla Nero - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Darmowa alternatywa dla Nero

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 01 maj 2007 - 16:59

Wyglad bardzo OK. Szybkosc uruchamiania - natychmiast.
Brakuje mu na pewno wielu opcji, ale projekt jest bardzo obiecujacy :)

Dołączona grafika

:arrow: http://infrarecorder.sourceforge.net/
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 01 maj 2007 - 17:10

Zapowiada się ok. Nie ma przekombinowanego interfejsu. Lekki. Wady - duża zajętość procesora w czasie nagrywania (i wywoływanie innych narzędzi stricte do nagrywania - w process explorer widać to ładnie) oraz brak wsparcia dla unikodu. Ale i tak rozważam go jako zamiennik dla deep burnera którego obecnie używam.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 01 maj 2007 - 18:16

A znacie jakies dobre programy do nagrywania Lightscribe ?
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 01 maj 2007 - 20:54

To ja może zaproponuje jeszcze taki darmowy programik(moze ktoś nie zna, albo zapomniał o jego istnieniu[oczywiście na windowsa :P]):
http://www.cdburnerxp.se/
Привет!
Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 01 maj 2007 - 22:02

[quote=woozie]CDBurnerXP ProJak sama nazwa wskazuje ;)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 01 maj 2007 - 22:03

Apach napisał:

Jak sama nazwa wskazuje ;)

Nazwy nieraz mogą byc mylące :P
Привет!
Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 01 maj 2007 - 22:15

woozie napisał:

Nazwy nieraz mogą byc mylące :P
W zasadzie to masz racje. Opera, ktorej wlasnie uzywam do przegaldania stron wcale nie sluzy do nauki spiewu partii wokalnych.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 17 maj 2007 - 22:18

Version 0.43 is now available

Fixed a bug raising an exception when re-ordering audio tracks.

Added a smoke effect when writing to a disc (requires Windows Vista Aero to be enabled).

Fixed a few bugs causing wrong disc information to be shown in the disc information window.

Various adaptations for Windows Vista.

Added support for dropping files into the project tree view.

Completely rewritten disc erase/format code. Improved DVD±RW and DVD-RAM support.

Included a Catalan translation, thanks to Josep Lluís Amador Teruel!

Included a Galician translation, thanks to Xesús Estévez!

Fixed a bug causing InfraRecorder to have invalid window coordinates closed while minimized.

Included a Romanian translation, thanks to Nicolae Crefelean!

Removed the Visual C++ 8 DLL dependencies from the shell extension.

Included a Hungarian translation, thanks to Tibor Sárkány!

Included a Hebrew translation, thanks to Shemesh!

Included a Danish translation, thanks to Patrick Fust!

Fixed a bug causing all internal SCSI commands not to be executed in the x64 build of InfraRecorder.

:arrow: http://infrarecorder.sourceforge.net/
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 17 maj 2007 - 22:30

Qbi@k, widze, ze przejales sie projektem i sledzisz go ;) Ja ostatnio mialem okazje skozystac z programu przy okazji tworzenia iso plyty. Interfejs ma calkiem przyjemny, jak bede miec cos do wypalenia to przetestuje go dowglebnie :)
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 19 maj 2007 - 09:28

Martwi mnie to ze nie widze tam nigdzie mozliwosci dogrywania plyt :/ Szkoda bo jest to ostatnio najczesciej uzywana funkcja przeze mnie.

Projekt bede jednak nadal sledzic :)
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 23 wrzesień 2007 - 11:02

Jako, że temat o programie do nagrywania, to pozwolę sobie się podpiąć. Otóż właśnie została wydana nowa wersja świetnego programu do nagrywania CDBurnerXP. Za cdrinfo.pl:

Cytat

Po trzyletniej przerwie pojawiła się nowa wersja darmowego programu CDBurnerXP 4.0.013.220.

Większość programów w kolejnych wersjach przybiera na wadze. CDBurnerXP zaś zredukował wielkość z 10MB do 2MB. Twórcy postarali się wyeliminować dodatki niezwiązane z podstawową funkcjonalnością – nagrywaniem płyt.

Program obsługuje CD i DVD, także dwuwarstwowe. Idąc z duchem czasu – również HD DVD i Blu-Ray. Obsługuje znaki charakterystyczne dla różnych języków i umożliwia powstawanie tłumaczeń – wśród dostępnych opcji jest także język polski.

Program obsługuje pliki FLAC, kopiowanie płyt, zachowywanie kompilacji z plików i obrazów płyt jako ISO. Obsługuje listy odtwarzania WPL. Współpracuje z plikami projektów bazującymi na XML. Umożliwia projektowanie i drukowanie okładek. Oczywiście poprawiono także znane błędy.

Program można pobrać ze strony producenta. Program pracuje pod kontrolą systemów operacyjnych Windows 2000, XP, 2003 oraz Vista.

i jeszcze mały changelog ze strony producenta:

Cytat

- Support for new technologies like Double layer DVDs, Blu-Ray and HD-DVDs
- Internationalisation (i18n): Support for multi-byte characters on discs and translations of the program
- Support for FLAC audio files
- disc-to-disc copy for audio and data
- Save discs and compilations as ISO file
- Support for WPL playlists
- XML based project files for interoperability
- fixed many bugs of 3.0.116 and 3.5

PS. Może możnaby przemianować temat na bardziej ogólny o programach do nagrywania?
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 23 wrzesień 2007 - 12:01

Juz instaluje :]
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 23 wrzesień 2007 - 14:24

Hmm... a nie da się w tym nagrać płyt mixed-mode (data+audio)? Jakoś nie widzę opcji...
Niemniej wygląda ciekawie, choć InfraRecorder zrobił na mnie lepsze wrażenie.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 23 wrzesień 2007 - 15:12

InfraRecorder ma problemy z wyborem predkosci nagrywania (DVD), nie chce czyscic plyt DVD RW w trybie quick (trzeba uzyc full - 15min). Ma tez sporo innych, mniejszych bugow. Poki co odkladam ten projekt na bok i zajme sie CDBurnerXP.

nagrywarka Benq DW1640
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona
  • Rejestracja 29-lipiec 06

Napisano 24 wrzesień 2007 - 14:24

Dzięki, nie słyszałem wcześniej o InfraRecorder. Faktycznie dobra alternatywa dla Nero. Przyjemny interfejs itd.
Chyba porzucę stare, poczciwe Nero 6 [;
Graj w LEAGUE OF LEGENDS za darmo!

Sprawdź mój muzyczny gust: user_Dimension

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
"Life sux, no matter how happy you are
because being happy doesn't exclude fact, that life sux."..
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 24 wrzesień 2007 - 15:27

Wlasnie nagralem kilka plytek przy pomocy CDBurnerXP :)
Wszytsko w najlepszym porzadku :] Wybor predkosci jak w Nero, ladnie kasuje DVD RW. Jestem bardzo zadowolony. Multisesja tez dziala bez zarzutow. Wyglad jest bardzo OK. Niektore elementy znacznie lepiej prezentuje sie od Nero.
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Dimension Ikona

• Lifehater
  • Ikona
  • Rejestracja 29-lipiec 06

Napisano 24 wrzesień 2007 - 20:52

A CDBurnerXP Musi uruchamiać się zmaksymalizowany? Bo to na starcie już mnie odrzuciło..
Qbi@k: który z tych dwóch programów przypadł Ci bardziej do gustu?
Graj w LEAGUE OF LEGENDS za darmo!

Sprawdź mój muzyczny gust: user_Dimension

GLOG [Go Look On Google]
Dołączona grafika
"Life sux, no matter how happy you are
because being happy doesn't exclude fact, that life sux."..
/kociaq/
[font="Tahoma"]
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 24 wrzesień 2007 - 21:23

Uruchamia się ze stanem w jakim został zamknięty - przy pierwszym uruchomieniu jest zmaksymalizowany.

EDIT: Z darmowych alternatyw to w kolejności CDburnerXP, DeepBurner i na końcu InfraRecorder. Ten ostatni byłby ok, ale trzeba go jeszcze w wielu miejscach poprawić...
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 24 wrzesień 2007 - 21:30

Wyświetl postUżytkownik Dimension dnia 24-Sep-07, 21:52 napisał

A CDBurnerXP Musi uruchamiać się zmaksymalizowany? Bo to na starcie już mnie odrzuciło..
Qbi@k: który z tych dwóch programów przypadł Ci bardziej do gustu?

Zdecydowanie CDBurnerXP. InfraRecorder jest jeszcze za bardzo zabugowany.
Program mozna ograniczyc do dowolnych rozmiarow :)
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 18-czerwiec 06

Napisano 24 wrzesień 2007 - 21:44

a ja mam takie pytanko - czy jak testowaliście obydwie aplikacje to czy nie mieliście problemów z kompatybilnością softu ze sprzętem ? tzn wiecie, że wypalarka obsługuje dany tryb pracy natomiast program śmie twierdzić inaczej :/ obydwie wymienione aplikacje twierdzą że moja nagrywarka nie jest w stanie nagrywać płyt DVD+/-RW, to samo z ich odczytem... ba, wg tych aplikacji nie jest w stanie nagrać nawet DVD+R :| że już nie wspomne o różnorakich trybach nagrywania typu Session At Once, RAW, czy Disc At Once... no po prostu porażka :| moja nagrywarka to LG GSA-4167B, ze zaktualizowanym firmwarem.

jakieś pomysły ?

"I wish you well... and that you're burning there in hell"
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2