foobar2000.pl - polskie forum: Książki, które warto przeczytać - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (5 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Książki, które warto przeczytać

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 09 kwiecień 2007 - 23:33

JA kocham (wierze, że wy też)
Nie jest to łatwe uczucie ... ale daje odpowiednio więcej
Ja miałem szczęście trafić na pewnego starszego człowieka (mój matematyk z gimnazjum) który jako stały lokator wprowadził mnie do niezwykłego domu słów ... Na początku czułem się jak intruz bojąc się, że jakiś starszy "bywalec" wyprosi mnie z nieprzynależnego mi miejsca... ale z czasem zadomowiłem się w tym nowym świecie ... (lot nad kukułczym gniazdem 3 gimnazjum - początek ) nauczyłem się go czuć ... powoli przenosiłem się w przestrzenie ... gdzie proza życia jest tak samo ważna jak ta żyjąca na papieże ...

To kto jest ze mną :) niech podniesie łapę albo uderzy głową w umywalkę. I poda tytuł swojej "najważniejszej" książki.

Dla mnie : Ken Kesey Czasami wielka chętka (przynajmniej dziś jeszcze tyle książek przede mną :P teraz zabieram się za Asimova)

--edit--
Zwracaj większą uwagę na ortografie. Poprawiłem też pare innych literówek.//woozie

Sorki woozie :P byłem troszkę pod wpływem, ale ty też się nie popisałeś, jednego orta znalazłem i u ciebie. To się już nie powtórzy (tak myślę:)
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

• (5 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 09 kwiecień 2007 - 23:53

Cóz, ja nie potrafie podać jednego tytułu... Ten kto zna twórczość Terrego Pratchetta zrozumie mnie :) Jest to niesamowity autor, który wydał już grubo ponad 30 książek. Co ważne, dobrych książek.. Od roku bodajże 1988 została zekranizowana tylko jedna jego książka - "Wiedźmikołaj". Terry robi praktycznie wszystko, aby jego książki nie były ekranizowane. Wcale mu sie nie dziwie, patrząc na poczynania dzisiejszych 'reżyserów' (ekranizacja chociażby tak dziecinnego "Harrego Pottera", film omija wiele wątków.. Z resztą, wiecie o co chodzi..).
Pozdrawiam
Привет!
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 10 kwiecień 2007 - 00:04

BArtus napisał:

To kto jest ze mną :) ... albo uderzy głową w umywalkę.

ał, boli :/

BArtus napisał:

I poda tytuł swojej "najważniejszej" książki.

Ciezko powiedziec bo mimo ze troszke juz przeczytalem to wiem ze wiele jeszcze przede mna :) Cenie sobie ksiazki Howarda (seria o Conanie), Tolkien odwalil kawal dobrej roboty swoim Hobbitem i Wladca Pierscieni, Ursula K. Le. Guin troszke mi namieszala swoim Ziemiomorzem, Feliks W. Kres... itp :) Jest tego duzo. Ubilem kiedys dobry interes i za 200zl kupilem pokazna kolekcje ksiazek z gatunku sci-fi i fantasy. Wczesniej tez juz troche tego mialem a teraz dodatkowo powiekszam ciagle biblioteczke :) Dodac do tego fakt ze kumpel ma znacznie wieksza kolekcje odziedziczona po ojcu + szybko ja powieksza = duzo dobrej lektury :D

Ostatnio przeczytane (polecam):

Magdalena Kozak Nocarz
- http://www.merlin.co.../browse/p...t/1,443255.html

Miroslav Žamboch Sierżant
- http://www.merlin.co.../browse/p...t/1,400369.html
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 10 kwiecień 2007 - 11:29

woozie napisał:

Cóz, ja nie potrafie podać jednego tytułu... Ten kto zna twórczość Terrego Pratchetta zrozumie mnie :)

A ja wlasnie nierozumiem. Dwie osoby polecaly mi tego autora, mowiac, ze ksiazki sa bardzo fajne itp. Wiec porzyczylem od kumpla "Ciekawe czasy" i "Trzy wiedzmy" i obie ksiazki nie przypadly mi do gustu. Moze trafilem na jakies gorsze pozycje tego autora, a moze nie spodobal mi sie swiat przez niego wykreowany. Niewiem. W kazdym badz razie Pratchett pisze jezykiem bardzo absurdalnym i takim ciezkim, abstrakcyjnym. Nie moge powiedziec ze nie lubie i nie rozumiem zartu absurdalnego bo np przy Monthy Pythonie zrywam boki ze smiechu, a nie jedna osoba mowi, ze ich filmy sa niesmieszne. Tak wiec Terry jakos mi nie podchodzi. Kreuje dziwny swiat fantastyczny, ktorego nierozumiem.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Napisano 10 kwiecień 2007 - 13:18

Jak byłem troszkę młodszy to się zaczytywałem przy Władcy Pierścieni, Hobbicie, Silmarillionie, Serii Niefortunnych Zdarzeń. A obecnie troszkę fantasy i sci-fi, zarówno pl i zagraniczna: m.in.: Sapkowski, Pilipiuk, Ziemiański, T. Goodkind, Weber, White, R. Morgan.
I próbowałem się przekonać do Pratchetta, ale jak już byłem w empiku....

A tak i do sci-fi anglojęzycznej można chyba zaliczyć World of Warcraft Game Manual?
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Brysio Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 18-marzec 06

Napisano 10 kwiecień 2007 - 13:22

A propos ksiazek polecam lastfm dla czytelników czyli biblionetka.pl

Od mojej strony godne polecenia:
Mistrz i Małgorzata
Świat wg Garpa
Ptasiek
Życie Pi

Z fantastyki polecam wszystko Lema, Zajdla, Dick'a, Asimova i Kiryła Bułyczowa.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 10 kwiecień 2007 - 15:44

Pingwinho napisał:

A tak i do sci-fi anglojęzycznej można chyba zaliczyć World of Warcraft Game Manual?

Raczej nie.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 10 kwiecień 2007 - 21:59

Pingwinho napisał:

zaczytywałem przy Władcy Pierścieni, Hobbicie, Silmarillionie

Silmarillion ... gdzieś na początku ogólniaka. Wydłubałem go w bibliotece na swojej wiosce i długo nie mogłem się z nim rozstać :P

woozie napisał:

twórczość Terrego Pratchetta

Terry jest genialny np. dla ludzi mających hysia na punkcie literatury popularno naukowej :P Przezabawne perypetie bohaterów serii świat dysku są gęsto przeplatane różnistymi pochodnymi najnowszych teorii naukowych (multiwszechświat, światy potomne, ewolucja kosmologiczna...)

Apach napisał:

porzyczylem od kumpla "Ciekawe czasy" i "Trzy wiedzmy" i obie ksiazki nie przypadly mi do gustu

Zacznij od części zerowej "Dysk" i systematycznie przesuwaj się w górę :P Ja przekonywałem się do dysku pre ładnych latek ale warto było !!
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 10 kwiecień 2007 - 22:04

No wporzadku ale napewno "Dysk" napisany jest podobnie, a ja zaczalem te dwie ksiazki czytac i nie przebrnalem zbyt daleko. Ciezko sie to czyta, dziwne jest.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 10 kwiecień 2007 - 22:16

Właśnie "Dysk" jest takim wstępem do całego cyklu. Akcja dzieje się w normalnym świeci (możliwe, że nawet w naszych czasach). Opowiada o ludziach zajmujących się "inżynierią planetarną" (podobnie jak w "autostopem przez galaktykę" Adamsa) i o pewnym niezwykłym ... no właśnie dysku na który się natknęli. Nie ma tu żadnej magi, 8 kolorów światła anie ŚMIERCI biegającej z kosą po ulicy :) ... Ale i tak jest się z czego pośmiać i "lżej" wejść w dyskową nierzeczywistość.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 11 kwiecień 2007 - 10:58

No moze masz racje [napewno skoro czytales] ;) Jesli bede miec mozliwosc to zapoznam sie z ta pozycja. Poki co zaczalem czytac Tom Clansy - Suma Wszystkich Strachow.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 11 kwiecień 2007 - 12:05

Sory za offtop, ale..

Apach napisał:

Tom Clansy
A nie przypadkiem "Clancy"? :P
Co jak co, ale RainBow6 [pierwsze tytuły] to jedna z moich ulubionych serii gier :P
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 11 kwiecień 2007 - 22:27

Pingwinho napisał:

Do fantasy bym to predzej podciagnał :P
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 12 kwiecień 2007 - 13:24

mariush napisał:

A nie przypadkiem "Clancy"? :P

Racja! Literowka.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 12 kwiecień 2007 - 15:53

A czytał ktoś Łysiaka labo Kisiela ?
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 14 kwiecień 2007 - 12:02

Tak! moj ojciec ma chyba wszyskie ksiazki Lysiaka, to drugie nazwisko tez jest mi znane z widzenia.
;-)
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 14 kwiecień 2007 - 13:11

Kisiel to w "Ogniem i Mieczem" był senatorem :D

Ja mogę polecić tylko jedną książkę, bo tylko jedna mnie zaciekawiła. Był to Hobbit. Czytałem Władcę, ale strasznie mi się znudził, nie wiedzieć czemu.. A jak miałem perspektywę tego, że siedzę w pierwszej księdze, a już się nudzę, to rzuciłem w kąt :P A Hobbit jest w sam raz - nie za długi, wartka akcja, ciekawe opisy i to co dla mnie najważniejsze - można znakomicie wyobrazić sobie to co się czyta :)
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 14 kwiecień 2007 - 13:15

mariush, dokladnie! Hobbita pochlonalem, Wladce przeczytalem niecaly pierwszy tom i dalej nie szedlem. Opisy przynudzaja, ciagna sie jak lasagne przez co ksiazka nie trzyma napiecia. Jak Cie juz cos zainteresuje i wciagnie to jest za chwile skutecznie przytlumiane przez opis czegos.... Niemniej jednak ksiazka warta polecenia gdyz ekranizacja pomija niektore szczegoly i watki.
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   mrogus Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 24-marzec 06

Napisano 14 kwiecień 2007 - 13:35

Ekranizacja nie umywa sie w najmniejszym stopniu do ksiazki. Najwiekszym minusem filmu bylo pominiecie watku Toma Bombadila :) Wladce czytalem piec razy, za kazdym odkrywajac cos nowego na co nie zwrocilem uwagi wczesniej. Opisy wedlug mnie wcale nie odstraszaja, wrecz przeciwnie, szczegolnie opisy walk w drugim i trzecim tomie. Hobbit moim zdaniem jest za bardzo przeslodzony no ale taki chyba mial byc, no i oczywiscie to wszystko kwestia gustu :)

A co do ksiazek wartych polecenia to polecam trylogie Eduardo Mendozy:

:arrow: Przygoda fryzjera damskiego
:arrow: Sekret hiszpańskiej pensjonarki
:arrow: Oliwkowy labirynt

ze szczególnym wskazaniem na część pierwszą. Wszystkie napisane ciekawym jezykiem, przesmiewcze, a oprocz tego tak zawile, ze trudno domyslec sie o co chodzi :D
Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

"Przedwczoraj policja zamknęła napisy.org , wczoraj hakerzy zamknęli policja.pl"
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 14 kwiecień 2007 - 16:08

[list]

Kisiel (czytaj Stefan Kisielewski pod jego nazwiskiem Wprost rozdaje swoje "nagrody kisiela") nie jest to żadna postać z Sienkiewicza :razz:

Odnośnie Łysiaka to zacząłem czytać jego "Rzeczpospolitą Kłamców" i jako osoba, która pamięta PRL tylko z filmów Barei i śmiesznych butelek na mleko, jakoś nie trawie jego testów. Kultura języka na poziomie przedszkola ... może komuś sie podoba jak jeździ po Michniku tudzież Kuroniu dla mnie jest to raczej niesmaczne :mrgreen: chyba nie dobrnę do końca ...
0

• (5 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »