foobar2000.pl - polskie forum: Muzyka, której warto posłuchać... - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (11 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Muzyka, której warto posłuchać...

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 kwiecień 2007 - 20:32

Inspiracja na stworzenie takiego tematu pochodzi z tego forum :)

Dołączona grafika

"Our Fate Is Written, Sword And Shield: Born To Die On The Battlefield"

DOOMSWORD

Kawałki do przesluchania bezposrednio ze strony: http://www.doomsword.it/media2.php

Polecam szczegolnie: For Those Who Died

Dokladne info: http://metal-archive...band.php?id=734

Zespol gra bardzo Epicki Doom/Viking Metal. Polecam!
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
-2

• (11 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Zelgadis Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 17-sierpień 06

Napisano 06 kwiecień 2007 - 15:10

Bosz ;p zespoly metalowe bylby nawet spoko, gdyby nie ta gejowska otoczka wszedzie :)

ja polecam breakbeat era ze swojej strony ;) kawal fajnego drum'n'bassu z fajowym, zenskim wokalem.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 06 kwiecień 2007 - 19:32

Gejowska otoczka to bym powiedzial ze jest w muzyce ktorej ty sluchasz ;)
Prosze jednak bez obrazania sie wzajemnego i faworyzowania jednego gatunku nad drugim itp :) Takie dyskusje mozna sobie prowadzic gdzie indziej. Na pewno nie na tym forum.
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Zelgadis Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 17-sierpień 06

Napisano 06 kwiecień 2007 - 23:17

Ja nikogo nie obrazam ani nie faworyzuje gatunku, sorry ;p Wyrazam tylko swoje zdanie o danym gatunku, a moim zdaniem, wszystkie power/gothic/vampir/wiking/symfonic etc. etc. metaly sa chociaz troche, uh. Jak nie malowanie sie, to epickie piesni i takie tam. Rozumiem zafascynowanie fantasy i ogolno pojetym mrokiem, ale bez przegiec ;p co do epickich ballad to bym jeszcze zrozumial, no ale jak juz wspomnialem, malowanie paszczy? ;)

A w breakbeat era nie ma nic gejowskiego chociazby, no chyba ze wokal ci nie podpasuje, to ok, kazdy lubi cos innego, o gustach sie nie dyskutuje. O wizerunku zespolu ogolnie mozna podyskutowac. Do metalu nic nie mam, sam czasem puszcze takie Ensiferum czy Korpiklanni.

Oczwyscie jeszcze dorzuce od siebie Astral Projection. Jeden z najporzadniejszych zespolow goa/psy trance. Z plyt to polecam Trust in Trance i z troche mniejszym polotem Another World. Co do pojedynczych kawalkow, ktoz nie zna Mahadeva? ;) Aurora Borealis, Enlightened Evolution, People Can Fly. No, to chyba tyle, zeby offtopa nie robic.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 06 kwiecień 2007 - 23:33

Zelgadis napisał:

wszystkie power/gothic/vampir/wiking/symfonic etc. etc. metaly sa chociaz troche, uh.

Metal rozny jest jak i pewnie muzyka elektroniczna ;) Wszedzie znjadzie sie troche kiczu dla niektorych. Kazdy jednak znajdzie cos dla siebie.
Chociaz wsadzanie do tego zestawienia viking metalu? :/ Slyszal kiedys Bathory?

Zelgadis napisał:

Jak nie malowanie sie, to epickie piesni i takie tam.

Widac ze malo wiesz o tej muzyce ;) Nawet bardzo malo.

Zelgadis napisał:

malowanie paszczy? ;)

Pare fotek: http://forum.cdrinfo...59&postcount=48
Na ogol dobrze jest jak muzyka wykonywana przez zespolo idzie w parze z ich wygladem.
Zreszta mozesz sobie poczytac dyskusje dalsza pod tymi fotkami.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 06 kwiecień 2007 - 23:48

[center:dd6ca0c3de]Unleashed
Dołączona grafika
Swedish Death Metal Kings ![/center:dd6ca0c3de]

Dyskografia:
Where No Life Dwells [1991]
Shadows In The Deep [1992]
Live In Vienna '93 [1993]
Across The Open Sea [1993]
Victory [1995]
Eastern Blood - Hail To Poland [1996]
Warrior [1997]
Hell's Unleashed [2002]
Sworn Allegiance [2004]
Midvinterblot [2006]

Info na metal-archives: http://www.metal-arc...band.php?id=359

Warte usłyszenia:
Oczywiscie wszytskie plyty...
Ale na poczatek obowiazkowo Across The Open Sea [1993] i Sworn Allegiance [2004].

Tu video moje ulubione (tzn. piosenka ulubiona) The One Insane i oczywisice niesmiertelny Before the Creation of Time

Unleashed to dla mnie to prawdziwy krol Death Metalu ;]
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 07 kwiecień 2007 - 19:32

Dołączona grafika
Najbardziej spodobały mi sie TE utworki. Jak dla mnie naprawde świetna rzecz.
PS:Według wiki chłopcy grają melodyjny death metal i o ile za death metalem nie przepadam(black metal tez odpada) to muzyka tego zespołu nawet mi sie spodobała :)

In Flames - Crawl Throught Knives
-----------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika

Bullet For My Valentine to grupa grająca metalcore w całkiem niezłym wydaniu :) Gorąco polecam.

-----------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika

Protest The Hero, czyli dość młody zespół grający metalcore. Wyróznia sie dość wysokim wokalem (niejednokrotnie spotkałem sie z komentarzami, że wokalista powinien śpiewać w metalowych grupach z lat '80 ). W początkach grali oni pop-punk czy podobne, lecz postanowili zmienić image, i napisali materiał na płyte "Kezia". Dopiero po dłuuugiej nauce podołami temu, co stworzyli. Płyte należy przesłuchac od początku do końca, nie ma innego wyjścia. (Album ten opowiada historie dziewczyny imieniem Kezia).
Pozdrawiam
--
Niedługo dorzuce cos jeszcze, niekoniecznie związanego z rockiem/metalem itp :)
Привет!
Dołączona grafika
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   ciaastek Ikona

• Maczu Pikczu
  • Ikona
  • Rejestracja 19-październik 06

Napisano 07 kwiecień 2007 - 20:34

Dołączona grafika

A Perfect Circle
Grają takiego alternatywnego rocka. Dochodzą również do tego elementy industrialu. Szczerze mogę polecić najnowszą płytę "eMOTIVe", a w szczególności kawałki "Passive" (znalazł się st do "Constantine") i "Imagine" (cover piosenki Johna Lennona).

Dołączona grafika

Nine Inch Nails
Grają muzykę podobną do APC, z tym że kładą większy nacisk na industrial. Co tutaj by można polecić? Na pewno "Right Where It Belongs" (wolny, aczkolwiek fajny kawałek), "Just Like You Imagined" (pojawił się w st i w trailerze "300"), "The Collector".

Dołączona grafika

The Cinematics
Istnieją od 2003 roku, ale debiutancki album wypuścili dopiero w 2007. Grają typowego Indie Rocka. Jeżeli przesłuchacie sobie kawałek "Race To The City" to jestem pewien, że spodoba wam się cała płyta "A Strange Education".

Mogę jeszcze polecić wyżej wspomniane Bullet For My Valentine.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 09 kwiecień 2007 - 20:42

woozie napisał:

Obrazek  
Bullet For My Valentine to grupa grająca metalcore w całkiem niezłym wydaniu :) Gorąco polecam.

Znam, spodobał mi się album The Poison. Polecam "10 years today" i "Hands of Blood"
----------------
Ja za to polecam np.:

Smashing Pumpkins:

Dołączona grafika

Świetny zespół, powstał w 1988 w Americe, grają rocka alternatywnego. Utwory godne przesłuchania: "Tonight, tonight" (+teledysk) oraz np. "Disarm", "Today", "Stand Insider Your Love".

------------------------------------------------

Breaking Benjamin:

Dołączona grafika

Grają grunge, i co tu dużo mówić, są w tym świetni. Polecam ich wszystkie tracki, zwłaszcza "FOLLOW"
myapple.pl
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Raiden Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 12 kwiecień 2007 - 18:39

dawxxx666 Smashing Pumpkins.

Kurde - chyba przeoczyłem ten wątek...

TAK, masz rację; tzn.: Smashing Pumpkins :-)
Już nie grają razem ...powstał Zwan... ale nie zachwycił mnie; wręcz przeciwnie :-/
Co i tak nie zmienia faktu, że się wstydzę :mrgreen: Miałem całą dyskografię kiedyś...
No to trza się porozglądać :!:
...i trochę się dziwię rozpadowi, bo ostatnią płytę Ich (Machinę) widziałem jako przełom; platformę wyżej od pozostałych płyt...
...
Tak przy okazji - A Perfect Circle, ciaastek, oraz Nine Inch Nails.
Pierwszy - jest dosłownie perfekcyjny; moim zdaniem :-)
Drugi - to chyba lektura szkolna? :mrgreen:

Pozdrowienia dla Wszystkich :-)
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 12 kwiecień 2007 - 19:11

APC to zjazd muzyków z rożnych kapel [m.in. Tool i Smashing Pumpkins] i nagranie kilkunastu pieśnek - musi się udać wspaniały materiał ;) I dlatego też, taki "Week and Powerless" to jeden z moich, obecnie, ulubionych utworów :)

"Dynie", tak jak mówi Raiden, już nie grają razem, ale wkład w muzykę rokową lat 90 mają niemały.. IMO zespół kultowy i wręcz nie można go nie znać.
Ja polecę całą płytkę Siamese Dream - podstawa!

A teraz coś ode mnie:

TRIVIUM
Dołączona grafika
Obecnie najambitniejszy thrashowy zespół. Mimo młodego wieku [wokalista tylko rok starszy ode mnie!] już zrobili wielką karierę i pomyśleć ile jeszcze przed nimi.. Polecam w szczególności najnowsza płytkę The Crusade, bo naprawdę jest na niej kupa dobrego thrashu :)

THE SUBWAYS
Dołączona grafika
Trio grające rockowe kawałki z nutką punka i.. no właśnie nie wiadomo jak to nazwać ;) Póki co na ich koncie tylko jedna płytka, ale dla mnie cudowna - brak na niej jakiejkolwiek "zapchajdziury" [choć kawałek Somewhere at 1a.m. ma dłuższa przerwę ciszy w sobie], same wybitne piosenki. Zero ambitnej muzy, ale za to mnóstwo melodii i chwytliwych przygrywek :)

NINE BLACK ALPS
Dołączona grafika
Kiedyś w pewnej recenzji, jakiś koleś nazwał ich następcami Nirvany. Słowa nieco rzucone na wyrost, ale faktem jest, że zespół gra równie niesamowicie. Każda piosenka jaką tylko zagrali jest znakomita i godną polecenia pozycją. Piosenki do poduchy i do rozróby. Jeden z moich "najulubieńszych" zespołów :) Polecam, jak nic innego :D
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 13 kwiecień 2007 - 18:33

Dołączona grafika
MNEMIC
Mainly Neurotic Energy Modifying Instant Creation
Coż.. Jest to całkiem świetny zespół pochodzący z Danii. Grają imo ciekawy metal. Są warci posłuchania(inaczej bym nie dawał ich tutaj:). Niestety w 2005 roku odszedł od nich wokalista, a obecnie śpiewa u nich pewien francuz... Cóż, osobiście nic do niego nie mam, ale pan Michael Bøgballe po prostu roxił.... Polecam płytkę: Audio Injected Soul
Gatunek: Fusion Future Metal
Deathbox: http://youtube.com/watch?v=HbO7iqpMZ64
--
Apropos Triviuma: http://youtube.com/watch?v=GNLDLyeepVs || Enjoy ;x
-----------------------------------------------------

Dołączona grafika
Ladies And Gentlemen... MAAASIVEEE AAATTAAACKK!!
:) Wydaje mi sie, że już chyba każdy ich słyszał. Na scenie są już dość długo i idzie im całkiem nieźle. MA wykonuje trip-hop, który potrafi człowieka wprowadzić w trans, po prostu coś niezwykłego. Polecam krążek pod tytułem: Mezzazine i ewentualnie "Collected" (zbiór najlepszych utworów tej grupy).
Teardrop: http://youtube.com/watch?v=fG8eQBSp9Ao
False Flags: http://youtube.com/watch?v=GjAV8PpZWX4
-----------------------------------------------------

Dołączona grafika
Gorąco polecam! Połaczenie metalu z muzyką klasyczną. Krótko mówiać: Elektryczne Wiolonczele ^^ Na początku swojej kariery grali głównie covery innych grup(Metallica na przykład), ale z biegiem czasu prezentowali coraz więcej swojej twórczości. Polecam płytę: Reflections
Path: http://youtube.com/watch?v=FTD2lKew4iI
Somewhere around nothing: http://youtube.com/watch?v=eM4qMuhEgeA
Привет!
Dołączona grafika
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 13 kwiecień 2007 - 18:54

Apocalyptica gra dosc ciekawie. Choc mnie juz osobiscie troszke znudzila ;)
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 13 kwiecień 2007 - 18:56

Qbi@k napisał:

Choc mnie juz osobiscie troszke znudzila ;)

Mnie już troche też, jednakże nadal jest warta polecenia :)
Привет!
Dołączona grafika
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 14 kwiecień 2007 - 12:38

Mam piec albumow Apocaliptica. Czy chlopaki wypuscili cos wiecej? A wracajac do brzmienia to Apocaliptica live jest o wiele lepsza od tej z albumu. Trafilem kiedys na ten zespol jeszcze za czasow VIVA 2 na ktorej lecialo bardzo duzo muzyki nie popowej, nie hiphopowej itd. To byl akis koncert i do dnia dzisiejszego zaluje ze nie nagralem tego nigdzie bo Apocaliptica nakoncercie jest ze trzy razy lepsza niz na albumie. Albumy sa takie sztuczne, plastikowe, a koncert to kwintesencja ich umiejetnosci. Wlasciwie nie do opisania wrazenie.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 14 kwiecień 2007 - 13:07

Pamiętam ten koncert Apach ;-) Zwłaszcza jak jeden z tych kolesi zapowiadał kawałek: "The new.. Apocaliptica.. ballad.. ... Romaaance.." :D Kupel się z tego nalewał potem cały czas :P
A swoją drogą, to ja miałem kiedyś taki syndrom, że od słuchania Apoków bolała mnie głowa :P Dlatego mam tylko Hope na liście ;)
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 14 kwiecień 2007 - 22:10

Ok, no więc kolejne zespoły:

THE USED album In Love and Death
Dołączona grafika
Zespół gra amerykańskiego rocka, charakterystyczny głos wokalisty, bardzo przyjeme i energiczne brzmienie. Podobał mi się zwłaszcza owy album, który polecam w całości.
http://www.youtube.c...h?v=KJGFQTsCDE0 - All That I've Got
http://www.youtube.c...h?v=048LNoiSnEo - Let it bleed
http://www.youtube.c...h?v=pISDNs_Pa-w - Lunacy fringe (Running on Empty) jedna z bardziej znanych

--------------------------------------
Tak na marginesie co sądzicie o tym:
http://www.youtube.c...h?v=pw_G0qzxiD8
Zespół nazywa się The Bravery, muza - "Unconditional"
Trochę przesadzili z filtrami i elektroniką, ale wstęp cały czas mi leci w głowie :mrgreen:
myapple.pl
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 14 kwiecień 2007 - 22:56

Obiecałem, że bedzie nietylko rock/metal więc slowa wypadałoby dotrzymać:
Dołączona grafika
Black Sun Empire
Holdenderska grupa produkująca drum and bass, a dokłądniej jego neurotyczną wersje (neurofunk). Muzyka:
http://youtube.com/watch?v=BE6wt300Vfw - Breach [Do posłuchania (to niejest klip)]
-----------------------------------------------------------

Dołączona grafika
LTJ Bukem
Dj pochodzący z "jukej". Gra lekką,jazzującą, "atmosferyczną" odmianę drum and bassu. Jest jedenym z ważniejszych i bardziej uznanych ludzi jeśli chodzi o atmospheric dnb. Muzyka:
http://youtube.com/watch?v=25Yv8jTkjuM - LTJ Bukem - Horizons (vj mix)
-----------------------------------------------------------

Dołączona grafika
Gorillaz :)
zespół tworzący muzykę będącą połączeniem hip hopu, rocka i innych gatunków muzycznych. Zadebiutowali świetnym kawałkiem pod tytułem "Clint Eastwood". Ciekawostą jest to, że członkowie grupy nigdy nie pokazują się osobiście, nawet na koncertach(było pare wyjątków).Gorąco polecam :) Polecam płytki: "Gorillaz" i "Demon Days".

http://youtube.com/watch?v=qpDer9wdUEw - Clint Eastwood
http://youtube.com/watch?v=iGhAUQBeS68 - Tommorow Comes Today
Привет!
Dołączona grafika
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 15 kwiecień 2007 - 08:21

woozie napisał:

Ciekawostą jest to, że członkowie grupy nigdy nie pokazują się osobiście, nawet na koncertach

Ale Albarn nie musi się kryć, bo i tak go wszyscy z Blura znają :D
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   ciaastek Ikona

• Maczu Pikczu
  • Ikona
  • Rejestracja 19-październik 06

Napisano 15 kwiecień 2007 - 13:10

mariush, dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję za polecenie tutaj na forum The Subways. Genialny zespół. Na początku nie mogłem się obejść bez 'Rock & Roll Queen', a teraz doszło do tego jeszcze 'I Want To Hear What You've Got To Say', 'Oh Yeah', 'With You', 'City Pavement', 'Young for Eternity'. Ponad połowa płyty :P

Jak sobie raz na godzinę nie posłucham 'Oh Yeah' to nic mi się nie chce robić :P

Jeszcze raz wielkie dzięki :*
0

• (11 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »