foobar2000.pl - polskie forum: Muzyka, której warto posłuchać... - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (11 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Muzyka, której warto posłuchać...

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 kwiecień 2007 - 20:32

Inspiracja na stworzenie takiego tematu pochodzi z tego forum :)

Dołączona grafika

"Our Fate Is Written, Sword And Shield: Born To Die On The Battlefield"

DOOMSWORD

Kawałki do przesluchania bezposrednio ze strony: http://www.doomsword.it/media2.php

Polecam szczegolnie: For Those Who Died

Dokladne info: http://metal-archive...band.php?id=734

Zespol gra bardzo Epicki Doom/Viking Metal. Polecam!
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
-2

• (11 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#81 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Napisano 18 maj 2008 - 15:36

Czesław Śpiewa

Dla mnie jest to rewelacja. Mimo tego że na codzień słucham cięższej muzyki to nowy projekt Czesława uważam za jeden z najbardziej udanych ostatnimi czasy. Zresztą posłuchajcie sami jelgo pierwszej płyty wydanej w Polsce. myspace Czesława

Debiut

Dołączona grafika

Info:

Czesław Śpiewa to projekt Czesława Mozila, Duńczyka polskiego pochodzenia, wokalisty i kompozytora, absolwenta Royal Danish Music Academy. Album zawiera 10 kompozycji Czesława na podstawie wierszy pisanych przez Michała Zabłockiego z internautami na czacie "Multipoezja" w Onet.pl Czesław Śpiewa to muzyka trudna do zdefiniowania, ale jak twierdzi lider, jest to połączenie tanga, pop kabaretu, punka i inteligentnego rocka.

Tracklist:

1. Ucieczka Z Wesołego Miasteczka
2. Tyłem Do Przodka
3. Maszyna Do świerkania
4. żaba Tonie W Betonie
5. Wesoły Kapelusz
6. Mieszko I Dobrawa Jako Początek Państwa Polskiego
7. Pożycie Małżeńskie
8. Kradzież Cukierka
9. Język Węża
10. Efekt Uboczny Trzeżwości
0

#82 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 18 maj 2008 - 15:43

@Pingwinho
Zgadzam się z Tobą na temat projektu Czesława, ale zerknij na poprzednią stronę.

Skoro już piszę to polecam nowy album "łobuzów" (nie wiem jak ich inaczej określić) z polskiego zespołu Dick4Dick
myapple.pl
0

#83 Użytkownik nie jest zalogowany   Raiden Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 30 maj 2008 - 00:01

Wszystkie tegoroczne krążki Depeche Mode z mixami/remixami.
Nie przepadam za mixowanymi utworami, ale CÓŻ :rolleyes:
Depeche Mode - Love will Leave [Electric Zoom mix]
Depeche Mode - Love will Leave [Electric Zoom Dub]

...chyba z 5 krążków. Dance, dance, dance, ...dance :lol: :ok:
[EDIT]
Istnieje chyba tylko remix tego utworu? Szok :D
[EDIT2]
no właśnie, ŻONA:* mnie natchnęła - jak to możliwe? No nie wiem, może np. David Gahan użyczył głosu do stworzenia TEGO? :D
0

#84 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 30 maj 2008 - 01:49

Czesław na prezydenta ... ostatnio wpadam do mojej ulubionej stołówki na AGHu i słyszę Czesława :P bezcenna!
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#85 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 30 maj 2008 - 12:45

FIRE BOMBER To fikcyjny zespół rockowy stworzony na potrzeby anime Macross 7. W realu, utwory Fire Bomber były wykonywane przez Yoshiki Fukuyama (wokal i gitara Nekki Basara), Chie Kajiura (wokal Mylene), i okazjonalnie przez Tomo Sakurai (która użyczała swojego głosu Mylene). Co ciekawe Fire Bomber ostatnio znalazłem na last.fmie jako jedyny z "wirtualnych" zespołów który znam :). Sama seria Macrossa jest moim zdaniem najlepszą anime o muzyce (czyli jak za pomocą piosenki kończy sie woje ;)
... śpiewające wieloryby dalej mnie rozpierdalają !! ^^
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#86 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona
  • Rejestracja 30-październik 07

Napisano 30 maj 2008 - 13:38

To Metalocalypse sobie pooglądajcie. ;)
Dołączona grafika
0

#87 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 30 maj 2008 - 19:21

Metalocalypse'owy humor jest dla mnie za mroczny chyba :P
0

#88 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 14 czerwiec 2008 - 18:02

Dołączona grafika

Dla tych, którzy nie za bardzo wiedzą o kim mowa, krótkie info. DIO to zespół heavy-metalowy założony w 1982 przez pana, który nazywa się Ronnie James Dio. Osobnik ten uznawany jest za posiadacza jednego z najlepszych głosów w historii muzyki i przed założeniem tegoż zespołu śpiewał w takich grupach, jak Elf, Rainbow i Black Sabbath. Tak, tak, to właśnie on wspólnie z Ritchiem Blackomorem decydował o obliczu wspaniałego Rainbow, a później znakomicie zastąpił Ozzy'ego Osbourne'a na stanowisku frontmena w Black Sabbath. Następnie, po odejściu z Sabbath, wspólnie z perkusistą Vinniem Apicem, basistą Jimmym Bainem i nowym objawieniem metalu - gitarzystą Vivianem Campbellem, odnosił wielkie sukcesy (przede wszystkim w Anglii) z własnym zespołem, którego dorobek prezentuje właśnie ten album. No, teraz już chyba wszystko jasne...

Dołączona grafika
Główny atut DIO to jego lider i wokalista. Ronnie James Dio oprócz tego, że jest posiadaczem wspaniałego, niezwykle mocnego głosu i jest niesamowity technicznie (doskonale operuje skalami swojego głosu), miał ten dar, że pisał świetne utwory. Jego wokal w połączeniu z czadową, szybką gitarą Campbella, świetną sekcją rytmiczną i pojawiającymi się dosyć często klawiszami, dają naprawdę istnie wybuchową mieszankę. [źródło.

Dyskografia na metal-archives

Video: Dio - Holy Diver
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#89 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona

Napisano 14 czerwiec 2008 - 18:07

http://pl.youtube.co...h?v=RmU7FshBwgg ;D
Dołączona grafika
0

#90 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 14 czerwiec 2008 - 18:12

Mocne :D
0

#91 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona

Napisano 14 czerwiec 2008 - 18:22

Musiałem to zapodać. xD

(Się człowiek do moda przyzwyczaił, a tu nie idzie do postu się komuś dopisać, to zaspamowałem, zatem proszę usunąć ten post po przeczytaniu) ;)
Dołączona grafika
0

#92 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 14 czerwiec 2008 - 18:27

Jestesmy w dziale OT, wiec bez obaw :P

A gdzie masz moda?
0

#93 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona

Napisano 14 czerwiec 2008 - 18:28

Faktoza. Nie pomyślałem. A moda mam na forum ekipa.tlen.pl ;) I tam nie ma takiej swobody, przynajmniej od czasu, kiedy mam moda. xD (joke)
Dołączona grafika
0

#94 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 14 czerwiec 2008 - 18:38

U nas wszystko w granicach rozsadku ;) Nie ma tu za duzego "Off-top teamu", wiec i problemu nie ma :)

Zeby nie bylo calkowicie OT :D

Angel Witch - Angel Witch

Spoiler

0

#95 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 16 czerwiec 2008 - 23:57

The Offspring
Rise and Fall, Rage and Grace

Dołączona grafika

Najwyższa pora napisać coś o płytce ;) Album przesłuchałem już parę dobrych razy od piątku. Dlatego też mogę już teraz z czystym sumieniem powiedzieć, że będzie to w miarę obiektywna "recenzja" :P Ale do rzeczy.

Rise And Fall, Rage And Grace, to już ósmy studyjny album formacji The Offspring. Nie ma sensu przytaczać historii zespołu, warto jednak nadmienić, że płytka ta została wydana aż 5 lat po poprzednim "Long Playu" (nie wliczając wydanej w 2005 roku kompilacji Greatest Hits), jakim był Splinter.
Całość trwa niemal 44 minuty, co już jest dużym plusem, ze względu na to, iż w porównaniu ze Splinterem (niewiele ponad 32 minuty), w końcu można powiedzieć, że zespół na serio podszedł do nowej płyty. Aczkolwiek nie liczy się przecież ilość a jakość. Stąd przysłuchajmy się poszczególnym ścieżkom.
Utwór otwierający to Half-Truism. Znakomicie spełnia rolę "wejściówki". Krótka, lekka przygrywka na wstęp, a po chwili znakomicie rozpoznawalne gitarki offspringowe ;) Na dodatek głos Dextera, który już na pierwszy "rzut ucha" wydaje się jakby jakiś taki.. nowy :P No ale to zrozumiałem, w końcu 5 lat minęło ;) HT jest IMO jedną z najlepszych piosenek na tym krążku. Spokojna, ale jednocześnie w klimacie Americany bym powiedział.
Kolejny kawałek to Trust In You, rozpoczynające się od stukających rytm pałeczek - od razu na myśl przychodzi Smash, na którym co druga pieśnka zaczynała się podobnie ;) Czuć w ogóle w niej klimat Smasha, m.in. zaciąganie w refrenie podobnie jak np. w Nitro. Fajny kawałek :)
Dalej jest You're Gonna Go Far, Kid. Nietypowy kawałek. Taki "nieoffspringowy". Ale fajny - podoba mi się i już :P Dlatego tez bardzo często jest odtwarzany ;)
Kolej na utwór mający promować płytkę - Hammerhead. Wszyscy fani się nim ponoć jarają, a mnie niespecjalnie przekonuje. O ile refren jest jak w pysk strzelił w stylu starego dobrego Offspinga (chórki i spowolnienie na koniec, przechodzące w inny rytm i melodię), o tyle gitary są jakieś takie.. dziwne. Aczkolwiek nie znaczy to ze złe :) Owszem, fajny kawałek, ale są lepsze :P
A Lot Like Me zaczyna się jak jakiś popowy kawałek. Na dodatek początek śpiewu wydaje się, że to jakiś fake czy inna zaraza i zaraz usłyszymy Umbrella albo coś podobnego ;) Chwilę później jednak się ujawnia prawdziwy potencjał tej piosenki. Melodyjne wrzeszczenie Dextera w połączeniu ze niespokojnym graniem i perkusją - to najlepiej oddaje to jaki jest ten kawałek. Naprawdę super piosenka, biorąc pod uwagę, że jest to jakaś tam nowa jakość wśród repertuaru The Offspring.
Takes Me Nowhere to piosenka bez historii. Wiele podobnych ma zespół w repertuarze. Ale bynajmniej jest to coś złego. Potrzeba czegoś takiego szybkiego, z resztą tym się ma wyznaczać punkowe granie przecież ;)
Kristy, Are You Doing Okay? to kolejna pozycja. Znów mamy do czynienia z wolniejszym graniem, z akustycznymi gitarkami i krótką przygrywką. To może nie coś nowego u Offspringa, ale nie często się to zdarzało. Całościowo, nie wiedzieć czemu, kawałek bardzo mi się kojarzy z Wake Me Up When September Ends Green Day.
I kolejna piosenka, która po części jest czymś nowym w wykonaniu The Offspring. O ile wokal w trakcie zwrotki Nothinghill jest podobny do tego z Want You Bad na Conspiracy, o tyle refren to już całkiem inna historia. I kolejny raz przygrywka z elementami solówek gitarowych. Fajne i bez gadania ;)
Kolejną pozycję pomijam. Może to za ostre słowa, ale Stuff Is Messed Up to najgorszy kawałek na płytce. Pitolenie a nie śpiewanie Dextera i w ogóle w całości piosenka wykonana jakby od niechcenia. No niestety i takie niewypały muszą się zdarzyć..
Tytuł następnej, Fix You, kojarzy mi się z Coldplay ;) Spokojny kawałek, balladowy. Nieco naciągany bym powiedział, ale miło się go słucha, a to najważniejsze :)
Let's Hear It For Rock Bottom już od początku zachodzi koktajlowym hawajskim klimatem ;) Aczkolwiek nie wiem czy tyko mi się tak wydaje, ale punkowe klimaty mają się nijak do hawajskich :P Tym samym w moim odczuciu słaby materiał. Warto nadmienić, ze raz kolejny mamy do czynienia z krótką, bo krótką, ale zawsze, przygrywką.
Na koniec Rise And Fall. Tytułowy utwór próbuje trzymać poziom początku płytki, ale nie udaje mu się to tak do końca. Po tym co można było usłyszeć do tej pory, ma się wrażenie, że bardziej pasowałby do Conspiracy Of One aniżeli do tego wydawnictwa.

Podsumowanie będzie krótkie. Zespół zarzekał się, że to najlepsza płytka jaką wydali do tej pory. Jest to zrozumiałe, bo raczej niemożliwe by było usłyszeć od jej twórców, że to płytka słaba i nie warto jej nawet przesłuchać. Rzeczywistość jest jednak bolesna. Płytka, mnie jako fana The Offspring od niemal 10 lat, nie urzekła. Jest naprawdę fajna i miło się słucha większości piosenek, ale to już nie to co kiedyś. Podobnie było ze Splinterem. Czasy Ignition, Smasha i Ixnaya odeszły na dobre. W końcu to już ponad 25 lat od wydania Ignition! Świat poszedł do przodu. Zespół również nie zatrzymał się w miejscu, jakby sobie wielu tego życzyło, i rozwinął się od tamtego czasu. Czy w dobrą stronę? Wg. mnie nie. Pierwsze objawy spadku formy były już na Conspiracy, a 30 minutowy Splinter, z piosenkami-zabawami jak When You're In Prison, pokazał, że twórczość Offspringa zaczyna odchodzić powoli na emeryturę. O ile Americana bardzo dobrze łączyła w sobie nowości w stylu, jak i stare dobre punkowe brzmienie, o tyle następne wydawnictwa zmierzały z punk-rocka w pop-punka. I takim też mianem można nazwać Rise and Fall, Rage and Grace.

Polecam osłuchać. Jeśli się spodoba to dobrze. A jeśli nie, to zawsze można zapuścić sobie Ignition czy Ixnay On The Hombre :)
0

#96 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 17 czerwiec 2008 - 00:17

[Off Top mode]
Świetna recka, przekonała mnie do przesłuchania nowej płyty, mimo że za The Offspring nigdy nie przepadałem.
Mała literówka chyba, powinno być Wake Me Up When September Ends Green Day. Jestem fanem GD, to tak dla ścisłości...
[/Off Top mode]
myapple.pl
0

#97 Użytkownik nie jest zalogowany   Raiden Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 17 czerwiec 2008 - 00:18

Wyświetl postUżytkownik mariush dnia wto, 17 cze 2008 - 01:57 napisał

znakomicie

Przepraszam, że 'nie na temat'; ale chciałbym zauważyć, że
jeżeli nie możesz być Administratorem tego Forum - to może chciaż Moderator + Kierownik Zmiany :rolleyes: :D
Bo jeszcze chyba nie widziałem TAK starającego się Użytkownika; może poza Adminem z zaprzyjaźnionego F2000 forum :)
Plus w Reputacji. A jesli ktoś uważa, że przesadzam - to ma problem i ja mu w tym nie pomogę :)
0

#98 Użytkownik nie jest zalogowany   Raiden Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 18 czerwiec 2008 - 23:32

The Exies - Slow Drain
The Exies - Hey You
The Exies - God, We Look Good
The Exies - No Secrets
The Exies - A Modern Way...

przykładowe z 3 płyt + jeden, który jeszcze nie ma chyba swojej płyty :D

Green Day - Wake Me Up when September Ends
Tekst piosenki mówi o zmarłym ojcu wokalisty i gitarzysty zespołu, Billia Joe Armstronga. :D
0

#99 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona
  • Rejestracja 27-grudzień 06

Napisano 20 czerwiec 2008 - 11:42

Yndi Halda

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Post-rockowa grupa założona przez piątkę Brytyjczyków z miasta Canterbury. Istnieją od roku 2001 grając bardzo podniosłe, pełne nadziei i życia, długie, często dochodzące do 20 minut utwory. Często te kompozycje przechodzą z cichych, stonowanych dźwięków, do postaci wręcz monumentalnych aranżacji przyprawiających o dreszcze. Wszystkiemu towarzyszą „tańczące” w tle skrzypce nadając muzyce Yndi Halda niepowtarzalny wyraz.

Jak narazie wydali jedną, ale genialną płytę:
Enjoy Eternal Bliss [2006]

0

#100 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 20 czerwiec 2008 - 12:00

Kiedyś chciałem ich przesłuchać, ale jakoś nie miałem czasu i okazji. Teraz będę miał okazję ;)
0

• (11 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ostatnia »