foobar2000.pl - polskie forum: Muzyka, której warto posłuchać... - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (11 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Muzyka, której warto posłuchać...

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 kwiecień 2007 - 20:32

Inspiracja na stworzenie takiego tematu pochodzi z tego forum :)

Dołączona grafika

"Our Fate Is Written, Sword And Shield: Born To Die On The Battlefield"

DOOMSWORD

Kawałki do przesluchania bezposrednio ze strony: http://www.doomsword.it/media2.php

Polecam szczegolnie: For Those Who Died

Dokladne info: http://metal-archive...band.php?id=734

Zespol gra bardzo Epicki Doom/Viking Metal. Polecam!
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
-2

• (11 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#61 Użytkownik nie jest zalogowany   ciaastek Ikona

• Maczu Pikczu
  • Ikona
  • Rejestracja 19-październik 06

Napisano 18 styczeń 2008 - 02:14

dawxxx666 - dzięki Twojemu ostatniemu skrinowi z AvA zajarałem się tym zespołem i mogę jedynie podziękować i też ich polecić. Z nowej płyty kawałek I Shall Overcome jest dla mnie zdecydowanym faworytem.
0

#62 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 18 styczeń 2008 - 08:27

Proszę bardzo. Mogę jedynie napisać, że znając twoje preferencje muzyczne poleciłem Hard-Fi zwłaszcza z myślą o tobie ;)
myapple.pl
0

#63 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona
  • Rejestracja 27-grudzień 06

Napisano 21 styczeń 2008 - 15:50

Mono
Dołączona grafika

Mono - japoński zespół postrockowy, założony w Tokio w 1999 roku.Grupa wykonuje rozbudowane (nawet dziesięciominutowe) intrumentalne utwory, oparte głównie na brzmieniu gitar, którym oprócz perkusji czasem towarzyszy także fortepian. Muzyka grupy jest bardzo emocjonalna, wyciszona i stonowana, czasami urozmaicana fragmentami nieco mocniejszymi, bardziej rockowymi. Zespół jest znany z żywiołowych koncertów, jak również z doskonałego, wirtuozerskiego opanowania gry na instrumentach.

Dyskografia:

* Hey, You (EP, 2000)
* Under the Pipal Tree (CD, 2001)
* One Step More and You Die (CD, 2002)
* New York Soundtracks (remiksy albumu One Step More and You Die, 2004)
* Walking cloud and deep red sky, Flag fluttered and the sun shined (CD, 2004)
* MONO / PELICAN (składak wespół z zespołem Pelican, 2005)
* Palmless Prayer / Mass Murder Refrain (we współpracy z grupą World's End Girlfriend, 2005)
* You Are There (CD, 2006)

Narazie zdołałem zdobyć i przesłuchać Walking cloud and deep red sky, Flag fluttered and the sun shined (chyba najdłuższy tytuł jaki widziałem :P ) i You Are There, obie płyty są po prostu genialne, polecam każdemu :thumbsup:
0

#64 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 21 styczeń 2008 - 16:15

Raczej progresywny rock ;) Swego czasu chyba obiło mi się o uszy coś ich autorstwa - wspominam dość miło :)
0

#65 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona

Napisano 21 styczeń 2008 - 16:28

Cytat

Raczej progresywny rock

jak to ładnie jest napisane na wiki: "Na dobrą sprawę można powiedzieć, że terminem post-rock określamy nowy (powstający obecnie) rock progresywny." ;)
0

#66 Użytkownik nie jest zalogowany   marcinz90 Ikona

• jam jest 444
  • Ikona

Napisano 22 luty 2008 - 16:54

*SHELS

Załączony plik  shels.jpg (12,53 KB)
Ilość pobrań: 4

rock progresywny /post-rock / post-metal
- Sea of the Dying Dhow [2007]
- Laurentian's Atoll EP [2007]
....................................................................
MYSPACE
LAST.FM
0

#67 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona
  • Rejestracja 30-październik 07

Napisano 22 luty 2008 - 17:07

A ja ostatnio powróciłem troszkę do drumu i wyczaiłem dwa zacne sety, do zassania legalnie, więc mam nadzieję, że administracja nie będzie do mnie strzelać za podanie linków. ;)

pendulum-live_at_waxon_metropolis_leeds-sat-01-01-2008-newmixes.mp3

i

high_contrast-essential_mix-sat-10-07-2007-newmixes.mp3

Endżoj :)
Dołączona grafika
0

#68 Użytkownik nie jest zalogowany   _nn_ Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 19-styczeń 08

Napisano 24 luty 2008 - 00:10

Lux Occulta (łac. "ukryte światło") - polski Black/Avant-garde metal z elementami min. trip-hopu i jazzu.

Dołączona grafika

Polecam szczególnie płyty:
-My Guardian Anger

Mother And The Enemy - tutaj ten trip-hop i jazz się pojawił. W Architecture w pewnym momencie znikają gitary i wchodzi saksofon - po prostu odjazd!

Forever Alone Immortal - niesamowity wokal w utworach Third Eye i Bitter Taste Of Victory.

Dead Can Dance - gatunkowo trudno ich wcisnąć do jednego worka, najbliżej to chyba Dark Wave/Ethnic Fusion

Dołączona grafika

Pełno tego na youtube :)

http://pl.youtube.co...mp;search_type=
0

#69 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 28 marzec 2008 - 00:05

Dołączona grafika
Xentrix
(Thrash metal)
Dołączona grafika

Ta metalowa formacja była jedna z najciekawszych grup thrash metalowych, działających pod koniec lat 80tych w Wielkiej Brytanii.

Dołączona grafika

"Shattered Existence" to ich debiutancki krążek, wydany został w 1989 roku. Producentem albumu był John Cuniberti, który miał już na koncie współpracę z Forbidden oraz z Joe Satriani'm. Zawartość albumu okazała się wybuchową mieszanką potężnych riffów charakterystycznych dla Metalliki z thrashowym brzmieniem formacji znanych z amerykańskiego Bay Area. Płyta zdobyła doskonałe recenzje w branżowej prasie i grupa obwołana została największa nadzieją brytyjskiej sceny.

Dołączona grafika

Tu drugi album brytyjskich thrash metalowców, który na rynku ukazał się w 1990 roku. Tuż przed wydaniem tego krążka zespół zyskał na popularności wydając na singlu swoja wersję przeboju Raya Parkera "Ghostbusters". Po wydaniu tej płyty grupa również wyruszyła na swoją pierwszą europejska trasę razem z Annihilator. Krążek nagrany został w walijskim Loco Studios, ponownie pod okiem Johna Curiberti'ego, zawartość natomiast była rozwiniętą kontynuacją stylu, w jakim grupa zadebiutowała rok wcześniej na "Shattered Existence".

Dyskografia:
(1989) Xentrix - Shattered Existence
(1990) Xentrix - For Whose Advantage?
(1990) Xentrix - Ghost Busters
(1991) Xentrix - Dilute to Taste

(1992) Xentrix - Kin
(1992) Xentrix - The Order of Chaos
(1996) Xentrix - Scourge

Video:
Xentrix - No Compromise
Xentrix - For Whose Advantage?
Xentrix - Ghost Busters

http://www.metal-arc...band.php?id=746
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#70 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona

Napisano 09 kwiecień 2008 - 17:46

Dołączona grafika

ASHES DIVIDE - KEEP TELLING MYSELF IT'S ALRIGHT

ASHES dIVIDE (poprawna pisownia) to Amerykański zespół rockowy założony przez twórcę A Perfect Circle, Billy’ego Howerdela. Obecnie jedynymi znanymi członkami zespołu są Billy (gitara, bas, klawisze, wokal), Josh Freese (wcześniej również w APC, perkusja) oraz, co ciekawe, 11-letni syn Maynarda Jamesa Keenana - Devo (wiolonczela).

Ich pierwszy singiel „The Stone” ma wyjść 22 stycznia 2008 roku. Debiutancki album jest zatytułowany „Keep Telling Myself It’s All Right” i ma być wydany w marcu 2008 roku przez wytwórnię Island Def Jam. Na profilu MySpace dostępne są 2 utwory - ‘The Stone’ oraz ‘Enemies’.

źródło: last.fm

Serdecznie polecam tę płytkę wszystkim! Ale szczególnie tym, którzy upodobali sobie A Perfect Circle. ;)

Dołączona grafika
0

#71 Użytkownik nie jest zalogowany   Mexykanin Ikona

• ♫♪♫ foobar fan ♫♪♫
  • Ikona
  • Rejestracja 08-czerwiec 05

Napisano 15 kwiecień 2008 - 15:39

Czesław Śpiewa

Dołączona grafika

Czesław Śpiewa to projekt Czesława Mozila, urodzonego w Zabrzu akordeonisty, który od piątego roku życia mieszka w Danii. Ze swoim zespołem Tesco Value wydał w 2002 roku płytę zatytułowaną właśnie "Tesco Value". 7 kwietnia ukaże się jego solowy album "Debiut", a zwiastuje go piosenka "Maszynka do świerkania".
Dołączona grafika

Czesław Śpiewa - Maszyna do świerkania - świetny teledysk.

Określając muzykę Czesława na pewno łatwiej byłoby wymienić czego w niej nie ma - niż wyszukać wszystkie niespotykane połączenia składników. Za rekomendację, niech posłużą opinie Kasi Nosowskiej, Nergala i Tomka Lipińskiego:
Kasia Nosowska (z którą Czesław miał przyjemność nagrać płytę i koncert Hey Unplugged): Cześć i sława dla Czesława! Nie pamiętam jak było nim się pojawił.
Tomek Lipiński - Czesław to absolutnie wyjątkowe zjawisko. Jego wrażliwość na dźwięki i słowa sprawia, że albo go kochasz, albo go nie znasz.
Nergal (Behemoth ) - Nie mam pojęcia jaki to gatunek muzyczny, nie wiem jak ten gość to robi... ale dźwięki które produkuje Czesio nie są z tego świata. Prawdziwie bajkowa muzyka. Rzecz niezwykła i wyjątkowa na polskim rynku. Ja jestem zaczarowany!

---
Strona Czesława na MySpace

Cześć i sława dla Czesława! Polecam płytę. Jak dla mnie polskie odkrycie roku :thumbsup:
"Two things are infinite: the universe and human stupidity and I'm not sure about the universe." A.Einstein

Moje stare Foobary: pierwszy||drugi||trzeci||czwarty||piąty||szósty|Last.fm:Click
0

#72 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona

Napisano 15 kwiecień 2008 - 16:22

Postowanie HTML-a jest wyłączone pewnie. A abstrahując od Czesława, to polecam Tesco Value.
Dołączona grafika
0

#73 Użytkownik nie jest zalogowany   Mexykanin Ikona

• ♫♪♫ foobar fan ♫♪♫
  • Ikona

Napisano 15 kwiecień 2008 - 16:44

Wyświetl postUżytkownik s0ber dnia wto, 15 kwi 2008 - 17:18 napisał

Postowanie HTML-a jest wyłączone pewnie. A abstrahując od Czesława, to polecam Tesco Value.

Przecież Tesco Value (polecam także) to również projekt Czesława, więc czemu abstrahujesz od niego? :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity and I'm not sure about the universe." A.Einstein

Moje stare Foobary: pierwszy||drugi||trzeci||czwarty||piąty||szósty|Last.fm:Click
0

#74 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 17 kwiecień 2008 - 11:13

Dzięki za info o Czesławie. Widzę Mexykanin, że z moich terenów jesteś, więc informuję - 10 maja Czesław będzie w Galerii Białej w Empiku. Trzeba się przejść zobaczyć skoro nadarza się okazja...
myapple.pl
0

#75 Użytkownik nie jest zalogowany   Mexykanin Ikona

• ♫♪♫ foobar fan ♫♪♫
  • Ikona

Napisano 17 kwiecień 2008 - 13:22

Wyświetl postUżytkownik dawxxx666 dnia czw, 17 kwi 2008 - 13:09 napisał

Dzięki za info o Czesławie. Widzę Mexykanin, że z moich terenów jesteś, więc informuję - 10 maja Czesław będzie w Galerii Białej w Empiku. Trzeba się przejść zobaczyć skoro nadarza się okazja...

Tak 50 km od Białegostoku :) Widziałem info na last.fm, mimo to dzięki za informację :)

0

#76 Użytkownik nie jest zalogowany   dyniaq Ikona

• KIC
  • Ikona
  • Rejestracja 25-luty 06

Napisano 28 kwiecień 2008 - 18:44

Crystal Castles

Ataricore z modyfikowanym elektrycznie wokalem fajowskiej Pani. Jeżeli ktoś lubi np Machinae Supremacy, to muzyczka jak najbardziej dla niego, choć już bez ciężkich riffów gitarrowych. Ze swojej strony polecam Live and Caring (czyli w wolnym tłumaczeniu Nadii: "piszcząca piosenka"), Alice Practice (podobno to miała być tylko próba mikrofonu) i instrumentalne Reckless (ziomek w BISce chciał zachwalić ten zespół i wyjątkowy wokal i sprezentował w tym celu właśnie tą piosenkę, haha ;p ... tą / tę - sam nie wiem, jak poprawnie)
~ kim jest Ta, co mi w oczach zasadza takie drzewo? ~
0

#77 Użytkownik nie jest zalogowany   KUSM1ER Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 02-luty 08

Napisano 29 kwiecień 2008 - 16:05

hmmm.... tak więc z mojej strony muzyka której warto posłuchać jest bardzo "obszerna" :D

od zespołów typu Matalica, Static X, czyli metalu X) do muzyki klubowej: House, Electro House, po BreakBeat i DnB: tu polecam Dj Deekline, Noisa no i oczywiscie PRODIGY. No to by było na tyle :P

Pozdrówki
0

#78 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona

Napisano 29 kwiecień 2008 - 17:13

Metallica chyba chciałeś napisać. ;P

Kto nie zna, niech posłucha Meshuggah'i, Fredrik Thordendal's Special Defects i Mats Morgan Band.

@dyniaq: (kogo? co?) teczkę, czapkę, kanapkę ;)
Dołączona grafika
0

#79 Użytkownik nie jest zalogowany   KUSM1ER Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 02-luty 08

Napisano 29 kwiecień 2008 - 18:33

Wyświetl postUżytkownik s0ber dnia wto, 29 kwi 2008 - 19:09 napisał

Metallica chyba chciałeś napisać. ;P

no jedną literkę mi zjadło :P
0

#80 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 04 maj 2008 - 08:25

Kolejne odkrycie.

Heathen - Set Me Free

Malo znany, thrash metalowy zespol z Bay Area. Polecam ;)
0

• (11 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostatnia »