foobar2000.pl - polskie forum: Muzyka, której warto posłuchać... - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (11 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Muzyka, której warto posłuchać...

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 kwiecień 2007 - 20:32

Inspiracja na stworzenie takiego tematu pochodzi z tego forum :)

Dołączona grafika

"Our Fate Is Written, Sword And Shield: Born To Die On The Battlefield"

DOOMSWORD

Kawałki do przesluchania bezposrednio ze strony: http://www.doomsword.it/media2.php

Polecam szczegolnie: For Those Who Died

Dokladne info: http://metal-archive...band.php?id=734

Zespol gra bardzo Epicki Doom/Viking Metal. Polecam!
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
-2

• (11 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   ozi Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 01-marzec 05

Napisano 15 kwiecień 2007 - 14:11

Venetian Snares

Dołączona grafika

Aaron Funk kryjący się pod pseudonimem Venetian Snares od kilku lat jest jedną z najbardziej ekstremalnych postaci muzyki elektronicznej. Mimo że tworzy już dość długo, w Polsce wciąż mało kto słyszał jego muzykę. A szkoda, bo każda kolejna płyta Venetian Snares to małe arcydzieło sztuki hałasowania. Jednak, co trzeba podkreślić - hałasowania z głową, bo szaleństwo Funka nie jest tylko bezsensownym łomotem. 'A chocolate wheelchair album' jest trochę inna. Już pierwszy utwór zapowiada zmiany.
Dość przystępny quasi-drum'n'bassowy rytm przetykany dźwiękami saksofonu i wokalami przywodzącymi na myśl 'Verbal' Amona Tobina powoli przeradza się w coraz bardziej ekstremalną jazdę. Na prawdziwy, niszczący noise przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać, bo drugi utwór ('Too young'), z mocno pociętym rytmem i niesamowicie przebojowym (jak na VS) wokalem, z początku przypomina bardziej Prefuse73. To jeden z najlepszych utworów na płycie. Potem mamy jeszcze kowbojski breakbit ('Einstein-Rosen Bridge') i mocny drum'n'bass z raggowym MC ('Hand Throw'), przeradzający się w niszczącą ścianę cyfrowego hałasu. Gdyby Venetian Snares pociągnął ten temat do końca płyty, można by mówić o płycie doskonale przemyślanej, kolejnym arcydziele w takiej konwencji. Niestety ogólne wrażenie psują trzy ostatnie utwory, za bardzo przypominające dokonania właściciela wytwórni Planet Mu - Mike'a Paradinasa (Mu-zig). Słychać, że Funk nie czuje się źle w tej estetyce, a jednak płyta zyskałaby tylko gdyby ją skrócić o te kilkanaście minut. 'A chocolate wheelchair album' jest płytą dla słuchaczy o naprawdę mocnych nerwach. To nie żarty. Siła dźwięku Venetian Snares ma działanie niemal oczyszczające, wierzcie mi - po takiej dawce granulatów i ekstremalnych rytmów świat naprawdę wydaje się nieco inny.

(mikołaj pasiński)
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   mrogus Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 24-marzec 06

Napisano 19 kwiecień 2007 - 18:54

A ja polecam, choć to żadne odkrycie :D nowa plytę

Arctic Monkeys - Favourite Worst Nightmare :)

Dołączona grafika

Jest naprawde swietna, podoba mi sie o wiele bardziej od pierwszej. Kawalki Brainstorm, Old Yellow Bricks, SOS wymiataja.
Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

"Przedwczoraj policja zamknęła napisy.org , wczoraj hakerzy zamknęli policja.pl"
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 19 kwiecień 2007 - 19:07

Dziś w nocy kurier będzie jechał z ta płytką ;)
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   mrogus Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 24-marzec 06

Napisano 19 kwiecień 2007 - 19:21

Jak chcesz to moge Ci podac numer do wyjatkowo szybkiego kuriera :D
Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

"Przedwczoraj policja zamknęła napisy.org , wczoraj hakerzy zamknęli policja.pl"
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Napisano 19 kwiecień 2007 - 19:58

Tak tylko powiem że (oczywiście z ciekawości) sprawdziłem wielkośc paczki z mp3 (tak wiem najgorszy crap) 60MB, poniżej 5 minut pobierania... I to właśnie ułatwia piracenie, ja osobiście płytkę kupię w MM, jak już będzie.
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 21 kwiecień 2007 - 07:32

Może dla odmiany coś polskiego :mrgreen:

Kombajn do zbierania kur po wioskach
album: Lewa strona literki M
Dołączona grafika

"Lewa strona..." daje nam kolejną porcję melancholijno-depresyjnej muzyki okraszonej psychodelicznymi tekstami. Jeżeli ktoś myśli, że nazwa zespołu jest dziwna, to lepiej niech posłucha tekstów. Majstersztyk :razz:
Na youtube niewiele tego jest, ale polecam to
Dekodery i anteny
Poza tym "Zerojedynki" i "My"
myapple.pl
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 11 maj 2007 - 15:05

[center:3aa5c0182c]Testament
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Thrash Metal[/center:3aa5c0182c]

Dyskografia:
(1987) The Legacy (CD)
(1988) The New Order (CD)
(1989) Practice What You Preach (CD)
(1990) Souls of Black (CD)
(1992) The Ritual (CD)
(1994) Low (CD)
(1997) Demonic (CD)
(1999) The Gathering (CD)

Testament jest jednym z najbardziej znanych zespołów z Bay Area – San Francisco – centrum thrash metalu. Grupa szybko stworzyła własny, charakterystyczny styl opierający się na polączeniu szybkiego tempa, ciężkiego brzmienia z wirtuozerią i inteligentnymi tekstami. Mimo, że zespół nigdy nie osiągnął statusu równego grupom Slayer, Metallica, Megadeth, czy Anthrax zjednał sobie rzesze fanów, wiernych grupie od wielu lat.

Info na wikipedii: http://pl.wikipedia....grupa_muzyczna)

Warte usłyszenia:
Oczywiscie wszytskie plyty...
Polecam zwlaszcza na poczatek moze Live album? :) (1995) Live at the Fillmore (CD)

Tu video Testament - Low.
Swietny Thrash Metal! Polecam! ;]
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 23 lipiec 2007 - 21:15

Heavy Weather
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Stoner Metal/Rock

Dyskografia:
(2005) Goddamn Stoned Junkies

Niewiele jest w Polsce zespołów, które kroczą w kierunku, jaki wyznaczyła sobie grupa Heavy Weather. A kwartet ten – co może sygnalizować już sam tytuł jego długogrającego debiutu – zmierza w stronę stoner rocka, czy też, choć pojemność tego sformułowania może zmieścić w sobie dziesiątki znaczeń, hard rocka. Na jakiej klasyfikacji stylistycznej by nie poprzestać, wychodzi na to, że Heavy Weather koncentrują się na prostej, surowej, chropowatej muzyce, która ani nie ciąży w kierunku ekstremy, ani – z drugiej strony – nie odstręcza archaizmem. Na „Goddamn Stoned Junkies” w zasadzie wszystko jest jasne, zrozumiałe, do bólu wręcz oczywiste: zwarta ściana przesterowanych riffów, zza której wyłania się szorstki wokal, nieskomplikowana rytmika, garść solówek. Zespół prezentuje jednak te oczywistości z dużą swadą – potrafi na przykład wpleść do zasadniczej struktury utworu coś, co brzmi niczym fragment niezobowiązującego jam session odbywającego się z zadymionym pubie, potrafi wykrzesać instrumentalne kawałki, w których dają o sobie znać echa rocka z południa USA, potrafi wreszcie zauroczyć bluesowym nieomal feelingiem. Jedynym poważniejszym zgrzytem jest na „Goddamn Stoned Junkies” interpretacja doorsowskiego „Riders On the Storm”; wokalista, Miły, Morrisonem nie jest, a całość wypada trochę ociężale... Mimo tego zgrzytu album zasługuje na zakup. Ufam, że mimo niezbyt agresywnej promocji, jaką wsparta została premiera krążka, nie przejdzie on bez echa. recka

Strona: http://www.heavyweather.art.pl/

Warte usłyszenia:
Oczywiscie (2005) Goddamn Stoned Junkies[/b]

Tu video He Knows Me.
Polecam! ;]
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 23 lipiec 2007 - 21:48

Dołączona grafika The White Stripes - Icky Thump [2007]

Dyskografii chyba nie muszę nikomu przypominać:D

Po wspaniałym epizodzie pod nazwą The Raconteurs, Jack nabrał wiatru w żagle i przygotował znakomitą płytę pełną emocji, dobrych riffów i wyrazistych piosenek. Artysta niezmiennie zakochany w twórczości Led Zeppelin i tym razem poszedł ich śladem. Mam wrażenie, że Jack ciągle chce napisać swoje "Whole Lotta Love" i nie ustaje w tych próbach. Tytułowe nagranie wybrane na pierwszego singla, to najlepszy przykład na poparcie tej teorii. "Icky Thump" jest naprawdę mocne, a gdyby spróbować dosłuchać się Zeppelinowskich korzeni, to "Black Dog" ze słynnej "Czwórki” i właśnie "Whole Lotta Love" posłużyły za wzorce. Dodałbym do tego jeszcze klimat, który kojarzy mi się z zapominanym dziś zespołem Iron Butterfly, to na pewno przez ten klawisz. Nie wiem czy wcześniej Jack z taką swobodą śpiewał w jakimkolwiek utworze! The White Stripes mają kolejny obok "Hotel Yorba" czy "Seven Nation Army" klasyk. Może największy. Z kolei bardzo dobrze dobrany na piosenkę nr 2 na tej płycie "You Don't Know…" brzmi jak ich własnej produkcji "I Just Don't Know What To Do With Myself". Początek płyty zapiera dech w piersiach, ale tym razem w przeciwieństwie do pozostałych płyt Pasków, na tym się nie kończy. Zaryzykuję, dobrego jest tu więcej niż na wszystkich pozostałych albumach duetu. "Little Cream Soda" i "Rag And Bone" mają w sobie więcej czadu, niż najmocniejsze fragmenty płyty The Raconteurs. White chętnie sięga po instrumenty, które nadają charakterystyczne oldschoolowe brzmienie i przenoszą nas w czasie o prawie cztery dekady. Np. do numeru "I'm Slowly Turning Into You" chętnie przyznałby się kompozytorski duet Page/Plant. To samo dotyczy "A Martyr For My Love For You", a akustyczny "Prickly Thorn, Bur Sweetly Worn" jest jak zagubiony utwór ze słynnej sesji do "Trójki". Wszystko im gra "Icky Thump". Nawet w prostych bluesach jak "Effect & Cause" w stylu "Summertime Blues" Eddiego Cochrane'a Jack jest przekonujący jak nigdy wcześniej.
Recenzja z muzyka.onet.pl

Klip z 'Icky Thump'

Moja opinia: album jest
Spoiler

myapple.pl
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 23 lipiec 2007 - 22:19

Nie lubię nowych kawałków WS.. Strasznie szarpana muzyka, pojedyncze wysokie dźwięki.. Nie lubię! Kiedyś inaczej grali - szybkie wysokie riffy, albo powolne niskie. Mieszanie tego to tylko ból głowy..
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 29 lipiec 2007 - 13:12

Dołączona grafika Fiction Plane - Left Side of the Brain [2007]

Hmm... Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek słyszał, żeby głos syna był tak podobny do głosu ojca. Chodzi tu oczywiście o Stinga i jego syna Joe Sumnera. Zespół gra przyjemny pop-rock, z ciekawostek należy nadmienić, że supportują reaktywowany ostatnio The Police w ich tournée po świecie.
Tutaj możecie posłuchać kilku ich kawałków: Fiction Plane on MySpace
Polecam Cross the line, Two sisters i Drink.

----------------------------------------------------------

Dołączona grafika Dashboard Confessional - Dusk and Summer [2007]

Dashboard Confessional - amerykańska grupa powstała w 1999, grająca indie. Ich nowego albumu słucha się bardzo przyjemnie (dobry wokal, prosta linia melodyczna perkusji, spokojne gitarki w tle), jest kilka ballad, ale i kilka odrobinę mocniejszych utworów. Idealne do posłuchania w letnie wieczory.
Polecam Stolen, So long, so long, Don't wait, Rooftops and Invitations
myapple.pl
0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   ciaastek Ikona

• Maczu Pikczu
  • Ikona
  • Rejestracja 19-październik 06

Napisano 29 lipiec 2007 - 15:49

Ostatnio naszła mnie straszna mania na punkcie blinka. Chyba nie muszę wam przedstawiać formacji blink-182? Zapewne już słyszeliście jakieś ich kawałki bądź widzieliście ich teledyski, ale nie do końca kojarzycie, że to oni. Ja ostatnio przeglądałem sobie ich teledyski i uświadomiłem sobie że teledysk do Always widziałem dawno temu i wiedziałem, że to świetna kapela, ale jakoś zapomniałem przesłuchać więcej kawałków.

Ale nie o tym chciałem pisać. Formacja blink-182 niestety zakończyła swoją działalność. Jednak nie znaczy to, że jej członkowie zrobili to samo. Każdy rozszedł się do różnych formacji. Niektórzy należą nawet do więcej niż jednej.

Dołączona grafika Box Car Racer - Box Car Racer[2002]

Tutaj z blinka przeszli wokalista (Tom DeLonge) i perkusista (Travis Barker). Nie jest to styl muzyki jaki prezentował blink-182. Nie usłyszymy tutaj typowo punkowych, szybkich kawałków, ale raczej stonowane, wolniejsze melodie. Mimo tej różnicy polecam tą płytę fanom blinka i Tom'a, a w szczególności jego głosu.

Dołączona grafika Angels & Airwaves - We Don't Need to Whisper[2006]

Któż z blinka przeszedł do tej formacji? Tom :) tak, znowu Tom. Jednak nie tylko on przeszedł tutaj z bardziej znanych formacji. Zobaczymy również byłego perkusistę The Offspring - Adama "Atom" Willarda oraz byłego basistę 30 Seconds to Mars - Matta Wachter'a. Co daje ta mieszanka? Również nie powinniśmy się spodziewać zbyt szybkich kawałków. Wydaje się jakby Tom dorósł i nie chciał już śpiewać kawałków, przy których młodzież może się pośmiać i po prostu poszaleć. A szkoda.

Dołączona grafika +44 - When Your Heart Stops Beating[2006]

Ostatnia formacja, którą chciałem przedstawić. Ta już wydaje się (przynajmniej dla mnie) bardziej znana gdyż tylko o niej widziałem jakąś wzmiankę (teledysk) w TV, czy też słyszałem kawałek w radiu. Brakuje tutaj Toma, ale w jego miejsce jako wokalisty wkracza były basista blinka - Mark Hoppus, który w blinku równiez szalał na wokalu. Znajdziemy tutaj również Travisa. Jedynie ta grupa spośród przeze mnie wymienionych wydaje się jakby chciała zachować styl blinka. Grają skoczne, szybkie, punkowe kawałki z dobrym wokalem. Zdecydowany faworyt.
0

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 29 lipiec 2007 - 17:40

Jako wielki fan byłego blinka, jak również ich kontynuatorów serdecznie dziękuję za przybliżenie ich na tym forum. Ze wszystkich formacji post-blinkowych najlepiej moim zdaniem wypada Angels & Airwaves. +44 to nic, tylko blink-182 bez Toma, czyli towar nieco 'wybrakowany', więc IMHO zespół ten powinien poszukać innych inspiracji.
Przy okazji dodam, że Travis Barker miał epizod w The Transplants:

Dołączona grafika The Transplants - Haunted Cities [2005]

Transplants to zespól raczej mniej znany a ich styl mocno odbiega od blinka (coś w stylu hip-hop-punk-rock). Jedyny kawałek, który mnie zainteresował to 'Diamonds and guns' wykorzystany zdaje się w reklamie Garniera:
Diamonds and Guns
Z ciekawostek, Tim Armstrong, 'wokalista' [lol] Transplants i Jordan Pundik z New Found Glory nagrali wspólnie z Boxcar racer utwór 'Cat like thief' - polecam.

PS: Ponoć Angels & Airwaves (w skrócie AvA - tak też nazwałem swojego foobara) zamierza nakręcić koncert w stylu Pink Floyd - The Wall [lol]. Nie uwierzę póki nie zobaczę. Tematem przewodnim ma być WWII, na której punkcie Tom ma 'hopla' ;) Październik 2007 to data premiey ich nowego albumu - 'I-Empire'
PS2: Mam nadzieję, że szablon użyty przeze mnie i ciaastka posłuży też innym. Identyczny styl we wszystkich postach zapewni lepszą czytelność
myapple.pl
0

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 31 lipiec 2007 - 13:19

Dołączona grafika Sum 41 - Underclass Hero [2007]

Czekam jeszcze na kuriera, ale z tego co już usłyszałem (ech, potęga internetu :rolleyes: ) zapowiada się lekie odbiegnięcie od starego stylu. Ich utwory są już trochę dłuższe niż 2 zwrotki, teksty jakby bardziej dojrzałe, trafi się kilka wolniejszym kawałków (With me, Dear father), ale i zwolennicy starego punkowego stylu również znajdą tu coś dla siebie.
Polecam!
myapple.pl
0

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 31 lipiec 2007 - 19:10

Wyświetl postUżytkownik dawxxx666 dnia 31-Jul-07, 14:19 napisał

Czekam jeszcze na kuriera, ale z tego co już usłyszałem (ech, potęga internetu :rolleyes: ) zapowiada się lekie odbiegnięcie od starego stylu.

Że zmienią styl to raczej było oczywiste po tym jak odszedł Dave :) Na youtube znalazłem utworek 'Underclass Hero'(chyba singiel to jest...) i musze powiedzieć, że chłopaki mnie nie zaskoczyli, nic nowego... Utwór brzmi jak jak kilka poprzednich, podobne riffy, podobnie śpiewane teksty... Mam nadzięję, że sie myle, ale wydaje mi sie, że jak Dave nie wróci to możemy Sum41 pomachać łapką na 'do widzenia' ;)
Привет!
Dołączona grafika
0

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 31 lipiec 2007 - 20:07

March Of The Dogs i Underclass Hero promowały krążek, więc akurat w tych utworach (z myślą o fanach) zmian nie słychać :D Dave poświęcił się teraz grze w Brown Brigade - zobaczymy co z tego wyjdzie (nagrali dotychczas tylko kilka dem).
myapple.pl
0

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 31 lipiec 2007 - 21:07

Jeśłi chodzi o Brown Brigade to na ich profilu na myspace'ie ... :

Cytat

Hey people,
Album done! There is not set release date yet, but we are looking to release "Into The Mouth Of Badd(d)ness" in the fall (hopefully early fall). We're trying to get it to come out in as many countries as we can so everyone can check it out.

So, when will we be going on tour? Nothing is set in stone yet. Hopefully we'll get to do some touring before the album comes out. We've got the opposite of "homesick" going on here! Not that we're sick of home. Its great to have time with our family and friends, but we're itching to get back on the road, see people we met last time and meet new people. Really, I can't think of a better way to spend the summer than playing shows for you guys. We'll keep you posted.

In the mean time, we've dropped a few live tracks (recorded at the Underground in Hamilton, Ontario, Canada) from a show we did with our friends, Porcelain Youth (check 'em the ef out!). AND, I'm sure if you look you'll find our online e-card with 5 of the 13 album tracks. So, find it and get creative (walk/drive with your laptop?) 'cuz if you're diggin' the Brown Brigade sounds we don't feel you should have to wait out the summer to rock it!

Wishing you all good times and good music,

Brown Brigade

Czyli album jest gotowy ;) Natomiast z utworkóch dostepnych na majspejsie podoba mi sie tylko 'Last Writes Live', inne są średnie.. nic nowego... riffy ze starych kawałków itp itd... + wokalista mnie denerwuje (jego głos dokładniej ;)

--------------------------------------------

Dołączona grafika
ARAI
Hiszpański zespół heavy metalowy. Jego album można pobrać za darmo z Jamendo. Cóż moge o nich napisać... Ich strona nie działa więc zamieszczam link do strony na Jamendo:
http://www.jamendo.com/pl/artist/arai/
Zespół osobiście przypadł mi do gustu - polecam :)
Привет!
Dołączona grafika
0

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 31 lipiec 2007 - 21:40

Niepotrzebnie skupiłem się na ich oficjalnej witrynie www.brown-brigade.com:

Cytat

Well, we've officially signed with Aquarius Records and we're preparing to record the full length album. We're currently finishing up lyrics and practicing for the studio. The album should be out sometime in 2007 and we're hoping we can get back out on tour around the summer. Whether or not the album will be out we can't say, but we'll keep you posted.

Dzięki za cynk (Dave gra przyzwoicie, natomiast wokalista rzeczywiście brzmi kiepskawo, ale się go pewnie komputerowo 'poprawi' :P )

A tak trochę offtopując: nie podoba mi się praktyka umieszczania bonusowych kawałków tylko na itunes (tak np. jest z nowymi albumami Yellowcard i Sum 41). Jeszcze niedawno wystarczyło kupić 'Deluxe edition', a teraz wszędzie tylo 'itunes only'.
myapple.pl
0

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   robosapien Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 11-sierpień 07

Napisano 11 sierpień 2007 - 22:02

Ja słucham bardzo różnorodnej muzyki - od death metalu, poprzez rocka, pop, techno i bluesa aż po jazz. Na przykład wczoraj zdobyłem najnowszą płytkę Robbena Forda pt. "Truth" i mogę ją z czystym sumieniem polecić miłośnikom ambitnej muzyki rozrywkowej z nurtu bluesa.
0

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   konsument Ikona

• ;]
  • Ikona
  • Rejestracja 07-maj 06

Napisano 03 wrzesień 2007 - 00:45

Gogol Bordello

Kapelka ktora gra cos co chyba można nazwac gypsy punk rockiem, ale to bardzo duże uproszczenie.
Jakieś 1,5 roku temu usłyszałem płytkę "Gypsy Punks Underdog World Strike", wgniotła mnie w ziemię. Energia, melodyjność i entuzjazm który płynie z tej muzyki jest nie do opisania.Płytę te wydali w 2006 roku i jest to ich przed ostatnia płyta, jak dla mnie zdecydowanie najlepsza. W czerwcu tego roku (jesli dobrze pamiętam) Gogol Bordello wydali kolejną płytke "Super Taranta",kolejny dynamit. Te dwa albumy polecam najbardziej, za resztę można sie zabrać jesli po przesluchaniu tych dwóch będziecie chcieli wiecęj.
Dwa teledyski naprawde warte obejrzenia : Start Wearing Purple z Gypsy Punks Underdog World Strike i Wonderlust king Super Taranty .
Gogol Bordello koncertowali w 2002 roku w Polsce w klubie CDQ w Warszawie, lewą ręke dał bym sobie odciąć żeby ich zobaczyć na żywo właśnie w tym lokalu.
Mała próbka tego co się dzieje na ich koncertach , poprostu OGIEŃ .
Dołączona grafika

0

• (11 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »