foobar2000.pl - polskie forum: FOOAvA 1.05 - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (89 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

FOOAvA 1.05 PanelsUI configuration by dawxxx666 Oceń temat: ****- 36 głosy

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Ikona postu  Napisano 31 marzec 2007 - 23:08

fooAvA 1.05
Dołączona grafika

--------------
Download

Alternatywne mirrory:
fooAvA 1.05 na DeviantArt
fooAvA 1.05 bez wtyczek

--------------

Wymagania:
starsza wersja foobara - foobar2000 v0.9.5.2
do pobrania stąd: Download foobar2000

Chronial's CoverFlow:
Przed przystąpieniem do korzystania z CoverFlow polecam zaktualizować sterowniki do karty graficznej oraz zapoznać się z tą stroną:
foo_chronflow info
By CoverFlow wyglądał tak jak na screenie trzeba w opcjach Chronflow w zakładce Cover display dodać nową konfigurację, nazwać ją np. fooAvA i w głownym okienku wkleić zawartość tego pliku:
fooAvA CoverFlow
Uwaga, foo_chronflow nie działa na niektórych kartach graficznych firmy ATI. Jeżeli masz problemy z tą wtyczką, odznacz 'CoverFlow' w opcjach fooAvA

Instrukcja:
1. Najpierw instalujemy foobara 0.9.5.2, potem włączamy program instalacyjny fooAvA. Przy instalacji należy wybrać ścieżkę do folderu foobar2000 (najczęściej C:/Program Files/foobar2000/)
2. Włączamy foobara i wybieramy "Panels UI". Jeżeli nie ma tej opcji to włączamy preferences [ctrl+p]->Display i zmieniamy User Interface Module na "Panels UI"
4. Jeżeli skin automatycznie się nie włączy, wciskamy Ctrl+P, Display-> PanelsUI -> Change Layout i zmieniamy na np. AvA 1.05/fooAvA_1.05.pui
5. Dodajemy pliki do foo media library (Preferences [ctrl+p] -> Media Library oraz np. metodą przeciągnij i upuść wrzucamy pliki do playlisty
7. Klikamy prawym przyciskiem myszy na playlistę ->Sort/group by -> i wybieramy 'Artist...' dla widoku albumów lub inną opcję dla widoku singli
8. Włączamy SETTINGS (przycisk w prawym dolnym rogu) - tu można dostosować foo do swoich upodobań

Twórcy foobara usunęli przydatny skrót, który umożliwiał skasowanie utworu z playlisty. By go przywrócić trzeba wejść w Preferences (ctrl+p) > General > Keyboard Shortcuts > kliknąć Add New > wyszukać i zaznaczyć "Edit > Selection > Remove" > w polu Key wcisnąć przycisk Delete na klawiaturze.

Moja stronka w necie:
http://dawxxx666.foobar2000.pl/

Projekt zawieszony w związku z niekompatybilnością PanelsUI i nowej wersji foobara

W związku z tym, że dziś jest 'szczególny dzień', postanowiłem udostępnić 2 niedokończone configi do PanelsUI i starego foobara 0.9.5.2 z czasów przed fooAvA 1.05 (czyli po prostu stare). Nie podmieniają one starych plików, więc bez obaw. Normalnie po prostu bym je skasował, ale może komuś się przydadzą...

- fooDX
Dołączona grafika
Download:
http://rapidshare.co...25836/fooDX.rar

- fooAvA 000
Dołączona grafika
Download:
http://rapidshare.co...8/fooAvA000.rar

- - - Achtung! Achtung! - - -

fooAvA 2
Małe ogłoszenie. Po skończeniu prac nad Sapphire postanowiłem wskrzesić config fooAvA. Wersja nr 2 będzie kompatybilna z najnowszym foobarem i będzie stworzona pod ColumnsUI + PSS. Co poniektórzy widzieli już pierwsze screeny, postaram się udoskonalić kilka aspektów i dodać parę funkcji. Kilka opcji na pewno zniknie (np. okienko fooAvA Settings), gdyż po prostu nie będzie się dało odtworzyć ich w ColumnsUI. Przy okazji, przydałaby mi się mała pomoc designerska by odświeżyć styl trochę mający już ponad rok, byłbym wdzięczny za wszelkie zgłoszenia.
Dziękuję za uwagę.

Bonus (z magazynu CHIP wrzesień 2008):
Dołączona grafika
myapple.pl
1

• (89 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#41 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 13 kwiecień 2007 - 23:23

A tak poza tym pracuję nad nowymi trybami (lyrics, playlist switcher itp.)
Dołączona grafika
myapple.pl
0

#42 Użytkownik nie jest zalogowany   Ojtioo Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 13-kwiecień 07

Napisano 14 kwiecień 2007 - 16:03

merafil napisał:

1.Czy mozna ustawic program tak aby okno z okladka i okno z playlista wyswietlaly sie jednoczesnie obok siebie.Jesli tak to jak ??
Dołączona grafika
Jak tam prace nad tym?

dawxxx666 napisał:

Dołączona grafika
To byłoby świetne!
0

#43 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 14 kwiecień 2007 - 18:40

Ojtioo napisał:

merafil napisał:

1.Czy mozna ustawic program tak aby okno z okladka i okno z playlista wyswietlaly sie jednoczesnie obok siebie.Jesli tak to jak ??
Obrazek
Jak tam prace nad tym?

dawxxx666 napisał:

Obrazek
To byłoby świetne!

Prace nad tym pierwszym trwają, ale bardzo powoli. Z powodu ostatnich wydarzeń trochę się zniechęciłem :cry:

Natomiast to:
Dołączona grafika
Proszę bardzo (download):

Foo new modes

Proszę o wyrozumiałość, mam naprawdę niewiele wolnego czasu :cry:
myapple.pl
0

#44 Użytkownik nie jest zalogowany   Ojtioo Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 14 kwiecień 2007 - 20:20

Co do okładek to może na stałe zamienić:
W okienku z okładką
$imageabs2($sub(%_width%,30),$sub(%_width%,30),,,,,15,15,$replace(%path%,%filename_ext%,folder.jpg),NOKEEPASPECT)

na:
$imageabs2($sub(%_width%,30),$sub(%_width%,30),,,,,15,15,$replace(%path%,%filename_ext%,*.jpg),NOKEEPASPECT)

$imageabs2($sub(%_width%,30),$sub(%_width%,30),,,,,15,15,$replace(%path%,%filename_ext%,*-a.jpg),NOKEEPASPECT)

$imageabs2($sub(%_width%,30),$sub(%_width%,30),,,,,15,15,$replace(%path%,%filename_ext%,*-f.jpg),NOKEEPASPECT)

$imageabs2($sub(%_width%,30),$sub(%_width%,30),,,,,15,15,$replace(%path%,%filename_ext%,*front*.jpg),NOKEEPASPECT)

i w okienku playlist podobnie.
No i u Ciebie Row Height ustawione na 13 pokazuje tytuły piosenek? U mnie zgodnie z radą bpjl'a potrzeba 14.

W nowej wersji pojawił się tylko switcher... Bardzo mi zależy jeszcze na oknie z tekstami piosenek. A i to pełne drzewo też jest fajnym pomysłem :mrgreen:
Dołączona grafika
W wypadku czterech okienek dobrze byłoby mieć do każdego osobny przycisk...
Dołączona grafika
0

#45 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 14 kwiecień 2007 - 21:21

Ojtioo napisał:

Co do okładek to może na stałe zamienić:
W okienku z okładką
$imageabs2($sub(%_width%,30),$sub(%_width%,30),,,,,15,15,$replace(%path%,%filename_ext%,folder.jpg),NOKEEPASPECT)

na:
$imageabs2($sub(%_width%,30),$sub(%_width%,30),,,,,15,15,$replace(%path%,%filename_ext%,*.jpg),NOKEEPASPECT)

$imageabs2($sub(%_width%,30),$sub(%_width%,30),,,,,15,15,$replace(%path%,%filename_ext%,*-a.jpg),NOKEEPASPECT)

$imageabs2($sub(%_width%,30),$sub(%_width%,30),,,,,15,15,$replace(%path%,%filename_ext%,*-f.jpg),NOKEEPASPECT)

$imageabs2($sub(%_width%,30),$sub(%_width%,30),,,,,15,15,$replace(%path%,%filename_ext%,*front*.jpg),NOKEEPASPECT)

i w okienku playlist podobnie.
No i u Ciebie Row Height ustawione na 13 pokazuje tytuły piosenek? U mnie zgodnie z radą bpjl'a potrzeba 14.

W nowej wersji pojawił się tylko switcher... Bardzo mi zależy jeszcze na oknie z tekstami piosenek. A i to pełne drzewo też jest fajnym pomysłem  :mrgreen:  
Obrazek
W wypadku czterech okienek dobrze byłoby mieć do każdego osobny przycisk...  
Obrazek

A więc,
- co do okładek, jeżeli ktoś posiada okładki typu front, back, albumart to jak najbardziej może to zastosować
- co do row height to również racja, męczą mnie palce od wstukiwania tego dla kazdego na gg :mrgreen:
- w nowej wersji pojawił się playlist switcher, lyric show, album list. Jednakże przez niedopatrzenie zapodałem złego linka. Oto i prawidłowy:

Dołączona grafika

NEW MODES DOWNLOAD

Proszę o opinie
myapple.pl
0

#46 Użytkownik nie jest zalogowany   Ojtioo Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 14 kwiecień 2007 - 22:02

ok, więc... jak to działa ;) bo okienka lyric show i album list są puste. (configi obu wydają się być identyczne...)
Da się zmienić wygląd switcher'a? Dwuklik powinien przenosić do okienka playlisty a nie edytować tytuł.
0

#47 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 14 kwiecień 2007 - 22:16

Ojtioo napisał:

ok, więc... jak to działa ;) bo okienka lyric show i album list są puste. (configi obu wydają się być identyczne...)
Da się zmienić wygląd switcher'a? Dwuklik powinien przenosić do okienka playlisty a nie edytować tytuł.

Na początku powinieneś ściągnąć wtyczki lyrics show i album list. Znajdziesz zapewne na tym forum.
Ich opcje, playlisty też, znajdziesz w Preferences (Ctrl + P) :mrgreen:
myapple.pl
0

#48 Użytkownik nie jest zalogowany   bpjl Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 13-styczeń 06

Napisano 15 kwiecień 2007 - 10:32

dawxxx666 napisał:

Z powodu ostatnich wydarzeń trochę się zniechęciłem :cry:

ale pomagasz innym dodając nowe możliwośc do tego konfigu i to jest wazne.. nie ma sie co zniechęcać bo są tu jeszcze ludzie którzy tej pomocy potrzebują a i tak jak ja mają "afere" w nosie...

ja uzyskałęm od kolegi upragiony PS i nareszcie estem w pełni zadowolony z tego konfigu..

teraz moge powiedzeć już finalnie: brawo brawo brawisimo! :)
0

#49 Użytkownik nie jest zalogowany   adams478 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 30-marzec 07

Napisano 15 kwiecień 2007 - 11:13

dawxxx666 napisał:

A więc,
- co do okładek, jeżeli ktoś posiada okładki typu front, back, albumart to jak najbardziej może to zastosować
- co do row height to również racja, męczą mnie palce od wstukiwania tego dla kazdego na gg :mrgreen:  
- w nowej wersji pojawił się playlist switcher, lyric show, album list. Jednakże przez niedopatrzenie zapodałem złego linka. Oto i prawidłowy:

Obrazek

NEW MODES DOWNLOAD

Proszę o opinie

Thx, świetna sprawa z tymi tekstami utworów :mrgreen: Trzymaj tak dalej
0

#50 Użytkownik nie jest zalogowany   mrogus Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 24-marzec 06

Napisano 15 kwiecień 2007 - 11:24

Swietna, swietna, nareszcie mam Album list :D
A wie ktoś może jak każdy z tych paneli podpiąć pod inny przycisk ?
Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

"Przedwczoraj policja zamknęła napisy.org , wczoraj hakerzy zamknęli policja.pl"
0

#51 Użytkownik nie jest zalogowany   bpjl Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 15 kwiecień 2007 - 12:06

mrogus napisał:

...każdy z tych paneli podpiąć pod inny przycisk ?
też jestem za takim rozwiązaniem
0

#52 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 15 kwiecień 2007 - 12:21

bpjl napisał:

mrogus napisał:

...każdy z tych paneli podpiąć pod inny przycisk ?
też jestem za takim rozwiązaniem

Właśnie nad tym pracuję. Jak już mówiłem, tylko w weekendy nad tym siedzę, więc może w następną niedzielę opublikuję.
Pozdrawiam
myapple.pl
0

#53 Użytkownik nie jest zalogowany   bpjl Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 15 kwiecień 2007 - 13:57

dawxxx666 napisał:

Właśnie nad tym pracuję.
no i super git bomba :P
0

#54 Użytkownik nie jest zalogowany   Ojtioo Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 15 kwiecień 2007 - 14:49

config lyric show i album list był dość prosty ale jak to zrobić ze switcher'em? Jaka wtyczka podmienia switcher?
jak usunąć obramowanie okienka?Dołączona grafika
Dołączona grafika

@Pingwinho
Nigdzie nie ma takiej opcji.
0

#55 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Napisano 15 kwiecień 2007 - 20:43

PPM>Edge style>None
0

#56 Użytkownik nie jest zalogowany   BloodSuicide Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 16-kwiecień 07

Napisano 16 kwiecień 2007 - 09:35

Witam, to mój pierwszy post na forum.
Mam prośbę i pytanie.

Jak mógłbym przerobić tego konfiga w taki sposób by: miał wygląd deepblack, miał playliste, wyświetlał okładki, i miał album liste. ???
Akutalnie dobija mnie używanie tego najnoszwego dzieł, które ma wyświetlać też lyrics i inne tam cuda - graficznie mi się nie podoba, no i lyricsy nie są wcale mi potrzebne.
Chciałbym móc spokojnie przemieniać okienka pomiędzy playlist - albumlist - cover. I nic więcej :P i zeby to miało wygląd deep black :P Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ? Byłbym bardzo wdzięczny :)

Jak cokolwiek chce zrobić z album listą to ciągle ma mten blad: Album List needs Media Library to be configured first. -.-
0

#57 Użytkownik nie jest zalogowany   Gemini Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 06

Napisano 16 kwiecień 2007 - 10:21

Wersje Deep black masz tutaj :razz:
..::Live 4 Music::..
Dołączona grafika
0

#58 Użytkownik nie jest zalogowany   BloodSuicide Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 16 kwiecień 2007 - 11:02

-.- nic nie wyświetla..
wersja deep blak jest zaimplementowana w cały pack dawxxx666, tylko ja chce zeby byla tak zmodowana jak napisalem, bo to co jest to sie do niczego nie nadaje poza odtwarzaniem jednej playlisty, a nie wyobrazam sobie bym ciagle w kolko mial wrzucac nowe playlisty... :P bez sensu.
A takiego niewiadomo co to nie dawaj, nic nie ma, tylko czarne i jakieś paski... od razu w delete poszło...

[size=9]--edit
wymoderowane
clark

0

#59 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Napisano 16 kwiecień 2007 - 19:01

BloodSuicide napisał:

A takiego niewiadomo co to nie dawaj, nic nie ma, tylko czarne i jakieś paski... od razu w delete poszło...

Jakby się umiało konfigurować to by nie było ,,niewiadomo co", u mnie wszystko śmiga.
A co do Media Library to ktoś napisał do tego poradnik/tutorial.
0

#60 Użytkownik nie jest zalogowany   BloodSuicide Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 16 kwiecień 2007 - 21:59

dobra, nie ważne... nie mam czasu sie uczyc poradników ani tutoriali zeby to uruchomić. dobrze ze z foobarem i zmienianiem kolorow nie ma problemu, to chociaz latwo wrocic do banalnego prostego wygladu ... ehh.

btw. co mi mod edytuje posty, skoro nie uzywalem obrazliwych slow... permanentna inwigilacja -.- pff... :evil:
0

• (89 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostatnia »