foobar2000.pl - polskie forum: FOOAvA 1.05 - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (89 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

FOOAvA 1.05 PanelsUI configuration by dawxxx666 Oceń temat: ****- 36 głosy

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Ikona postu  Napisano 31 marzec 2007 - 23:08

fooAvA 1.05
Dołączona grafika

--------------
Download

Alternatywne mirrory:
fooAvA 1.05 na DeviantArt
fooAvA 1.05 bez wtyczek

--------------

Wymagania:
starsza wersja foobara - foobar2000 v0.9.5.2
do pobrania stąd: Download foobar2000

Chronial's CoverFlow:
Przed przystąpieniem do korzystania z CoverFlow polecam zaktualizować sterowniki do karty graficznej oraz zapoznać się z tą stroną:
foo_chronflow info
By CoverFlow wyglądał tak jak na screenie trzeba w opcjach Chronflow w zakładce Cover display dodać nową konfigurację, nazwać ją np. fooAvA i w głownym okienku wkleić zawartość tego pliku:
fooAvA CoverFlow
Uwaga, foo_chronflow nie działa na niektórych kartach graficznych firmy ATI. Jeżeli masz problemy z tą wtyczką, odznacz 'CoverFlow' w opcjach fooAvA

Instrukcja:
1. Najpierw instalujemy foobara 0.9.5.2, potem włączamy program instalacyjny fooAvA. Przy instalacji należy wybrać ścieżkę do folderu foobar2000 (najczęściej C:/Program Files/foobar2000/)
2. Włączamy foobara i wybieramy "Panels UI". Jeżeli nie ma tej opcji to włączamy preferences [ctrl+p]->Display i zmieniamy User Interface Module na "Panels UI"
4. Jeżeli skin automatycznie się nie włączy, wciskamy Ctrl+P, Display-> PanelsUI -> Change Layout i zmieniamy na np. AvA 1.05/fooAvA_1.05.pui
5. Dodajemy pliki do foo media library (Preferences [ctrl+p] -> Media Library oraz np. metodą przeciągnij i upuść wrzucamy pliki do playlisty
7. Klikamy prawym przyciskiem myszy na playlistę ->Sort/group by -> i wybieramy 'Artist...' dla widoku albumów lub inną opcję dla widoku singli
8. Włączamy SETTINGS (przycisk w prawym dolnym rogu) - tu można dostosować foo do swoich upodobań

Twórcy foobara usunęli przydatny skrót, który umożliwiał skasowanie utworu z playlisty. By go przywrócić trzeba wejść w Preferences (ctrl+p) > General > Keyboard Shortcuts > kliknąć Add New > wyszukać i zaznaczyć "Edit > Selection > Remove" > w polu Key wcisnąć przycisk Delete na klawiaturze.

Moja stronka w necie:
http://dawxxx666.foobar2000.pl/

Projekt zawieszony w związku z niekompatybilnością PanelsUI i nowej wersji foobara

W związku z tym, że dziś jest 'szczególny dzień', postanowiłem udostępnić 2 niedokończone configi do PanelsUI i starego foobara 0.9.5.2 z czasów przed fooAvA 1.05 (czyli po prostu stare). Nie podmieniają one starych plików, więc bez obaw. Normalnie po prostu bym je skasował, ale może komuś się przydadzą...

- fooDX
Dołączona grafika
Download:
http://rapidshare.co...25836/fooDX.rar

- fooAvA 000
Dołączona grafika
Download:
http://rapidshare.co...8/fooAvA000.rar

- - - Achtung! Achtung! - - -

fooAvA 2
Małe ogłoszenie. Po skończeniu prac nad Sapphire postanowiłem wskrzesić config fooAvA. Wersja nr 2 będzie kompatybilna z najnowszym foobarem i będzie stworzona pod ColumnsUI + PSS. Co poniektórzy widzieli już pierwsze screeny, postaram się udoskonalić kilka aspektów i dodać parę funkcji. Kilka opcji na pewno zniknie (np. okienko fooAvA Settings), gdyż po prostu nie będzie się dało odtworzyć ich w ColumnsUI. Przy okazji, przydałaby mi się mała pomoc designerska by odświeżyć styl trochę mający już ponad rok, byłbym wdzięczny za wszelkie zgłoszenia.
Dziękuję za uwagę.

Bonus (z magazynu CHIP wrzesień 2008):
Dołączona grafika
myapple.pl
1

• (89 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#1721 Użytkownik nie jest zalogowany   Mati_007 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 14-styczeń 10

Napisano 16 styczeń 2010 - 20:02

Witam

dawxxx666 mam pytanie do ciebie (lub kokoś kto wie jak to wykonać:) jako do autora Ava. Czy jest możliwość do tego konfigu dorzucenia biography.dll tak aby ten plugin wyświetlał się w miejscu okładki??? Potrzebne mi to do pobierania okładek z last.fm. Bardzo fajnie sprawuje się w xchange. A jeżeli nie, to czy istnieje możliwość dodania do Album Art źródła last.fm. Niestety nie wiem jak to zrobić i jaki jest adres tego źródła. Biography.dll czerpie okładki z last fm ale nie mogę tam podejrzeć bezpośredniego źródła. Trochę namieszałem ale ogólnikowo chodzi mi o to aby okładki wyświetlały się automatycznie (pobierały z neta). Chciałbym używać twojego konfiga bo najbardziej przypadł mi do gustu. Kawał dobrej roboty.
Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam
0

#1722 Użytkownik nie jest zalogowany   Tocki Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 13-marzec 07

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:49

witam.
Mam problem z cover flow , okladki pobiera wszystko pieknie ale cover niestety nie... w czym jest blad ?

Dołączona grafika
0

#1723 Użytkownik nie jest zalogowany   BuBos18 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 11-kwiecień 05

Napisano 06 marzec 2010 - 08:33

Czy wiadomo, na kiedy jest planowana nowa wersja?
0

#1724 Użytkownik nie jest zalogowany   b3herith Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 05-maj 07

Napisano 11 marzec 2010 - 12:26

Witam

Mam pytanie do naszego niesamowitego dawxxx666.
Czy jest mozliwosc dodania funkcji: wyszukiwania ulubionych utworow po rankingu ? np. tracki z 4 czy 5 gwiazdkami ? Czasami mam ochote posluchac samych czworek a czasami samych piatek. Wydaje mi sie ze bylaby to przydatna funkcja.
0

#1725 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 11 marzec 2010 - 12:34

ctrl+f i wpisz np. "%rating% IS 4" albo "%rating% GREATER 3"

Co do nowej wersji, przeszedłem na jasną stronę mocy, używam teraz Mac OS X. Foobara mam zainstalowanego tylko na domowym pececie i raczej nie będę się nim już nigdy specjalnie bawił. Stąd też projekt FooAvA jest definitywnie zawieszony.
myapple.pl
0

#1726 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona
  • Rejestracja 30-październik 07

Napisano 11 marzec 2010 - 12:50

Dołączona grafika

Sorry, nie mogłem się powstrzymać. ;)
Dołączona grafika
0

#1727 Użytkownik nie jest zalogowany   elluin Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 25-czerwiec 07

Napisano 14 marzec 2010 - 21:40

Pamietam jak za czasow aktualnosci zachwycalem sie screenami tego configa. Niestety wtedy mialem nedzna ATI x1400 ktora za nic nie chciala wspolpracowac z chronflow, wiec nie dane mi bylo cieszyc sie pelnia mozliwosci tego foobara. Ostatnio jednak zmienilem kompa i po ladnych paru dniach poszukiwania godnego configa przypomnialem sobie o fooAVA, zainstalowalem i...szczeka mi opadla. Ten foo nie stracil nic ze swojej swietnosci i musze zdecydowanie stwierdzic ze jest to najlepszy config z jakim mialem stycznosc. Masterpiece. Uprzejmie dziekuje za udostepnienie!
0

#1728 Użytkownik nie jest zalogowany   Mazur Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 13-sierpień 07

Napisano 18 marzec 2010 - 22:57

No ja też go mam od roku i nie moge sie przenieść na nic innego :D On jest najlepszy i ponadczasowy :D
0

#1729 Użytkownik nie jest zalogowany   Dziabel Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 28-grudzień 09

Napisano 23 marzec 2010 - 19:47

Piszę tutaj po raz trzeci, może w końcu uzyskam odpowiedź.
Jak zapisać w programie własne ustawienia? Po resecie wszystko wraca do pierwotnego wyglądu ( brak tła, inne kolory itp), jedynie utwory z playlisty się zachowują.
Bardzo często także 'wywala' mnie z tego programu. Jak coś to posiadany przeze mnie system to Windows 7.
0

#1730 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 23 marzec 2010 - 22:41

Uruchom foobara w trybie "jako administrator".
myapple.pl
0

#1731 Użytkownik nie jest zalogowany   Dziabel Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 28 marzec 2010 - 11:42

Jeżeli chodzi o te ustawienie windowsowe - cały czas jestem tak zalogowany. Jako administrator komputera.
0

#1732 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 28 marzec 2010 - 15:28

Wyświetl postUżytkownik Dziabel dnia 28 marzec 2010 - 11:42 napisał

Jeżeli chodzi o te ustawienie windowsowe - cały czas jestem tak zalogowany. Jako administrator komputera.

Chodzi o kliknięcie prawym przyciskiem myszy - Uruchom jako administrator
myapple.pl
0

#1733 Użytkownik nie jest zalogowany   Dziabel Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 28 marzec 2010 - 17:25

Nigdy nie spodziewałbym się że rozwiązanie leży tak blisko, dzięki wielkie !
0

#1734 Użytkownik nie jest zalogowany   jataman Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 30-marzec 06

Napisano 15 kwiecień 2010 - 14:08

już przekopałem tyle różnych konfigów i wszystkie na minute, ciągle wracam do fooava 1.05 z drobnymi zmianmi pode mnie
wkurza mnie że wychodzą nowe wersje foo a ja muszę trwać przy starym 9.5.2 a jednocześnie nie potrafię się przesiąść na nowego bo nie ma 'wyglądu' z funkcjonalnością która by mi odpowiadała
przekopałem dA w poszukiwaniu substytutu i nic nie znalazłem dla siebie
wkurzyć się można na Ciebie dawxxx666 za fooava 1.05 - dope shit :D
cóż, pozostaje kompromis
0

#1735 Użytkownik nie jest zalogowany   dawxxx666 Ikona

• God of fooAvA™
  • Ikona

Napisano 15 kwiecień 2010 - 14:22

@jataman
Niestety, przyznam, że sam miałem z tym problem po zainstalowaniu nowej wersji foobara. Teraz mogę jednak śmiało polecić Xchange w nowej wersji - jeszcze więcej niż u mnie, w ładniejszej oprawie graficznej i lepszej funkcjonalności. Już raczej nie mógłbym z tym konkurować.
myapple.pl
0

#1736 Użytkownik nie jest zalogowany   b3herith Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 05-maj 07

Napisano 16 kwiecień 2010 - 23:03

dawxxx666 jednak wole "twoj" foobar ;-).
Powiedz mi czy jest mozliwosc sterowania w jakis sposob foo za pomoca iphone/ipod touch ?. Widzialem jakas wtyczke http ale nie dziala z wersja 0.9 a niechce zrezygnowac z korzystania twojej skorki ktora narazie nie wspolpacuje z foo 1.0.
0

#1737 Użytkownik nie jest zalogowany   worrmss Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 19-kwiecień 10

Napisano 19 kwiecień 2010 - 16:52

Siemka!

Mam pytanie, co należy uczynić aby po zmianie w opcjach fooava i po resecie programu zmiany zostały zapisane? Obecnie mogę zmienić czcionkę, kolor, etc. jednak gdy wyłączę i włączę powraca do standardowych ustawień.
0

#1738 Użytkownik nie jest zalogowany   b3herith Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 05-maj 07

Napisano 19 kwiecień 2010 - 22:32

Możliwe ze katalog z foo masz ustawiony "tylko do odczytu". U mnie wszystko działa w porządku.
0

#1739 Użytkownik nie jest zalogowany   marcimix Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 11-luty 10

Napisano 20 kwiecień 2010 - 18:59

Siema nie działa mi dolny pasek przewijania, zmieniacz głośności oraz zmieniaczo powtarzacz. Tak jakby zamarzło :pomocy:
Dołączona grafika

Oczywiście przeinstalowywałem AvA wraz z foo, ale foo na domyślnym wyglądzie bezproblemowo działa :cisza:
1

#1740 Użytkownik nie jest zalogowany   divrael Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 01-czerwiec 10

Napisano 01 czerwiec 2010 - 13:51

Witam!
Mam pewien problem. Otoz kilka dni temu formatowalem dysk i zainstalowalem ponownie foobara2000 + fooAVA.
Przed formatem mialem takie drzewo z lewej strony z posegregowanymi utworami wg folderow, ktore bardzo ulatwialo mi prace.
Nie wiem jak to przedtem zrobilem, ale teraz jakos nie moge tego ustawic.
Takie cos jakie znajduje sie w "album list" mialem po lewej stronie, gdzie teraz jest "collections" zamiast tych pustych okladek i nazw albumow.
http://img517.images.../5244/fobar.png
Zapewne jest to jakies proste rozwiazanie, z ktorym ja nie moge sie uporac :) dlatego prosze was o pomoc
0

• (89 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89