foobar2000.pl - polskie forum: Wzmacniacz + kolumny - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Wzmacniacz + kolumny

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 03 marzec 2007 - 18:02

Planuje kupno jakiegos wzmacniacza i kolumn stereo. Dysponuje kwota - 600zl. Czy dalo by rade za to kupic cos ciekawego? Jestem 0 w tych sprawach dlatego liczyl bym na pomoc. Cos tam przegladalem na allegro ale szczerze mowiac nie wiem co jest dobre a co zle, od czego trzymac sie z daleka a co warto brac.
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Kapitan_Kloss Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 19-listopad 04

Napisano 04 marzec 2007 - 00:18

Qbi@k napisał:

Planuje kupno jakiegos wzmacniacza i kolumn stereo. Dysponuje kwota - 600zl. Czy dalo by rade za to kupic cos ciekawego?  Jestem 0 w tych sprawach dlatego liczyl bym na pomoc. Cos tam przegladalem na allegro ale szczerze mowiac nie wiem co jest dobre a co zle, od czego trzymac sie z daleka a co warto brac.

Specjalistą od wzmacniaczy nie jestem, ale spróbuję coś doradzić ;) Nowego sprzętu dobrej klasy w tej cenie nie dostaniesz. A z używanych to Radmor A-5510, A-5512, A-5610 (ten ostatni kosztuje +/- 800zł i ciężko go dostać, ale jest wart swojej ceny). Ewentualnie jakiś amplituner np. 5412 (ma wzbudowany wzmacniacz mocy 2x35 Watt o dobrych parametrach). Oprócz tego do 600zł można kupić wzmacniacze DIORA (mimo swojego wieku niektóre z nich mają dużo lepsze brzemienie od współczesnego chińskiego badziewia), a z zagranicznych MARANTZ (np. PM 400) lub któryś z tańszych Denonów.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   mirek66 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 28-styczeń 07

Napisano 05 marzec 2007 - 18:42

Proponuję NAD 3020 + Tonsil Altus 140/kupić najtańsze i wymienić głośniki nisko i średniotonowe na nowe przeróbka ok.200zł we własnym zakresie/ jest to zestaw na powierzchnię powyżej 20m2.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Rafoo Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 05-kwiecień 06

Napisano 19 maj 2007 - 23:43

Diora WS-504B. Moja ma już ze 13 lat i nic się jeszcze nie uwaliło w tym sprzęcie. Po prostu wspaniała konstrukcja od producenta na zakończenie żywota firmy Diora. Wzmacniacz szczególnie polecam posiadaczom kolumn o dosyć niskiej dynamice (duża możliwość wzmocnienia sopranów oraz basu). Posiadane przezemnie kolumny to Podłogowe Quadral (modelu nie pamiętam). Pozatym jeżeli znasz się troche na elektronice to spokojnie ocenisz, że konstrukcja Diory pozwala na niezły tunning tego sprzętu, np. na początek możemy zacząć od wymiany kondensatorów mocy z 6700 mikrofaradów na 10000 :-D
0

Strona 1 z 1