foobar2000.pl - polskie forum: Przegrywanie kaset magnetofonowych na dysk twardy - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Przegrywanie kaset magnetofonowych na dysk twardy

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   lukasz1 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 08-wrzesień 06

Napisano 08 luty 2007 - 15:11

Witam, mam otóż taki problem. Pragnę zgrać sobie kasetę na dysk mojego blaszaka i nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. Pierwsze i zasadnicze pytanie czy da się to zrobić. Jeśli tak to jak i co mi do tego będzie potrzebne. Proszę o pomoc.

Edit:
Chodzi oczywiście o kasetę magnetofonową.
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Mithloth Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 26-listopad 04

Napisano 08 luty 2007 - 17:43

podpinasz kabelek pod glosniki/sluchawki w radjku, a drugi koniec kabelka do komputera do input/aux lub cos podobnego ;) ustawiasz w opcjach nagrywania ze ma Ci brac dzwiek wlasnie z AUXa i nagrywasz :) simple!
Kocham Cię Kochanie moje ;)
A kuku @ :D
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   orcad Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 15-sierpień 06

Napisano 08 luty 2007 - 18:59

Mithloth napisał:

podpinasz kabelek pod glosniki/sluchawki w radjku,

no nie ten pomysl to bym niepolecał tak to mozna robic amatrke kompletna jakosc tak uzystanego nagrania jest zerowa , podobna jak mojego zrobiomego magnetofonu oz zera chodzi o eletronike oczywiscie :) ale dobra nienasmiewam sie tylko staralem sie to wytlumaczyc
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Mithloth Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 26-listopad 04

Napisano 08 luty 2007 - 19:02

lepiej tak niz wogole ;)

a tak wogole to dlaczego jakos zla? ja tak przegrywalem i jakosc zachowalem. Sluchajac z kasety a z komputera juz, nie dostrzegam roznicy, no chyba ze na korzysc odtwarzania juz z PC ;]
Kocham Cię Kochanie moje ;)
A kuku @ :D
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   orcad Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 15-sierpień 06

Napisano 08 luty 2007 - 19:45

Mithloth napisał:

lepiej tak niz wogole ;)

tu masz racje :)
a dlaczego no przeciesz sygnał jest obrabiany "x" razy (glowica , przedzmacniacz , i najgorsza jakosc wlasnie uzyskuje sie po wzmiacniaczu np.1,5w , jak taki sygnał podlaczymy do wejscia magnetofonu to poziom szumu i zniakształcen bedzie bardzo duza , oczywiscie jezeli to bedziemy słuchac na tagzwanych glosniczkach komputerowych to fakt generalnie bedzie ok
ale jak porównamy na dobrym sprzecie kasete i nagranie z PC to róznica bedzie spora
bawie sie od czasu do czasu przerubkami kaseta -> PC i musze powiedziec ze to moze i jest łatwe ale zeby uzyskac naprawde niezle rezultasty o wiele lepsza jakosc jak na kasecie to trzeba miec konkretny sprzed dosc dobra karte muzyczna otwazacz kaset z redukca szuku dollby b lub c i oprogramowanie oczywiscie jak np . sound forge z plug-in i to wszystko
ale to juz moze dyskucja dla audiofila :mrgreen:
0

Strona 1 z 1