foobar2000.pl - polskie forum: Przęglądarki internetowe - newsy, porady, problemy - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (38 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Przęglądarki internetowe - newsy, porady, problemy

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 19 grudzień 2006 - 20:11

Test 4 przeglądarek: http://www.purepc.pl/node/716
Zwycięzca mógł być tylko jeden.
Jak by ktoś miał wątpliwości to podpowiem: Opera :lol:
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
-1

• (38 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#41 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 22 grudzień 2006 - 00:44

Mnie to nawet nie chodzi o to bezpieczeństwo, jak się nie uważa, to różne świństwa można i z Operą i z FF nałapać. Rozchodzi się o to, jak po prostu B-E-Z-N-A-D-Z-I-E-J-N-Y jest silnik IE pod względem dostosowania się do standardów W3C. Świat nie stoi w miejscu, za to IE przez kilka LAT (!! to nieomal wieczność jeśli idzie o informatykę) w ogóle nie był rozwijany (poza łataniem dziur związanych z bezpieczeństwem).

Być może zwykli użytkownicy (oglądający, a nie tworzący strony internetowe) nie zwracają na to uwagi, ale z punktu widzenia webmastera, stworzenie strony, która wyglądałaby podobnie na wszystkich przeglądarkach jest nieomal niewykonalne - właśnie przez IE. Dlatego IE to mówiąc bez ogródek gówno.
0

#42 Użytkownik nie jest zalogowany   patchu Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 29-sierpień 05

Napisano 22 grudzień 2006 - 08:34

ja troche na plus FF pojde ;-) moze i wtyczki trzeba dobrywac zeby miec niektore funkcje opery ale tekiej wtyczki to tam chyba nie ma
http://www.cooliris....al-firefox.html
zobaczcie filmik

no i dla userow...
https://addons.mozil...ox/recommended/
0

#43 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 22 grudzień 2006 - 09:52

Aż tak się nie zgłębiam w świat Opery, ale myślę że jest już coś takiego, a jak nie ma, to możnaby to osiągnąć zwykłym UserJS-em (własnym kodem Javascriptowym odpalanym dla wszystkich/wybranych stron).

Poza tym naprawdę nie mają sensu żadne porównania czy mówienie 'a FF to jest lepszy, bo...' albo 'a Opera to jest lepsza, bo...' Normalnie - rzecz gustu. Obie przeglądarki są dobre, obie są bardzo intensywnie rozwijane, obie mają bardzo podobną funkcjonalność. To tylko kwestia przyzwyczajeń, albo jakichś bardzo konkretnych funkcji, czy ktoś używa jednej czy drugiej. Tylko ten cholerny IE tutaj bruździ ;)
0

#44 Użytkownik nie jest zalogowany   Balhir Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 22-grudzień 06

Napisano 22 grudzień 2006 - 11:19

Odchodząc w ogóle od spraw bezpieczeństwa, funkcjonalności czy mnogości opcji, wtyczek trzeba przyznać, że dział reklamowy Opery leży... Zobaczcie państwo, że promocja FF jako alternatywy do IE stoi na wysokim poziomie i jego udział w zysku rośnie w sposób liniowy. Opery używają "nieliczni" co nie umniejsza splendoru należnego tej przeglądarce. Tak jak napisał mixcherry "kwestia gustu i przyzwyczajeń". Ja po prawie dwóch latach używania FF nie przesiądę się na Operę czy IE7, bo po prostu nie wiem co gdzie tam jest....

IE 6 < IE 7 < Opera = FF
0

#45 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 22 grudzień 2006 - 11:29

Problem jest też taki, że gdy projekt FF jeszcze raczkował, to społeczność (i producenci!) Opery bardzo wspierała wszystkie alternatywy dla IE (głównie FireFoxa) -> była to wojna "wszyscy przeciwko IE". Jak tylko FF zyskał sporą popularność, społeczność FF odwróciła się od wszystkich plecami i rozpoczęła kampanię "FF przeciwko wszystkim", tematem przewodnim bloga jednego z głównych programistów Mozilli były ataki na Operę itd. Taka wdzięczność...

Co nie zmienia faktu, że i FF, i Opera to dobre przeglądarki, a marketing O ostatnio wziął się jednak do roboty. Natomiast marketing FF opiera się głównie na aktywności jego userów, wciskania wszędzie gdzie się tylko da bannerów "Get FireFox" itd. itp. Ostatnio robi się to coraz bardziej groteskowe - tak jak kiedyś popularne były strony, które straszyły napisem "For IE only!!", tak teraz od czasu do czasu trafiam na strony "For FireFox only!!" Ech... rewolucja powoli pożera swoje dzieci :razz:
0

#46 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 02 styczeń 2007 - 16:01

mariush napisał:

Może ją jakoś oblookam po świętach ;) Póki co - "Firefox - i nie ma mocnych"

No to oblookałem ;) Teraz czas na refleksję :P
Owszem, Opera miażdży i to strasznie Firefoxa prędkością. Zarówno jeśli chodzi o włączanie się, jak i wyświetlanie stron. Muszę przyznać, że jest ona naprawdę szybka. Ale to chyba jedyny plus po jej stronie.. No może jeszcze jedzenie pamięci - ma o wiele mniejszy apetyt niż FFox, ale to akurat mi nie przeszkadza.
Strasznie mnie w Operze denerwuje niemożność przesunięcia paska kart poniżej paska adresu. Może jestem już za bardzo przyzwyczajony do Mozilli, ale wolę mieć go niżej niż adres ;) Poza tym, te dwie przeglądarki nie różnią się zbytnio [posiadają najważniejsze dla mnie funkcje: karty, blokada popup'ów, wyszukiwarkę "na wierzchu"*, możliwość edycji i konfiguracji wielu elementów, itp.], ale różnice jakie widzę ja, przekonują mnie bardziej do Firefoxa - po prostu jest bardziej konfigurowalny niż Opera.
Teraz przykład:
Fakt, aby z Liska był Pudzian [czyt. Opera], trzeba pakować w niego sterydy [czyt. rozszerzenia] i robi się z tego powodu bardziej miśkowaty [czyt. wolny]. Za to dobór steryd jest tak wielki, że mogę powodować zarówno wzrost mięśni brzucha i klaty [czyt. wygląd], a także nóg [czyt. nawigacja] i ramion [czyt. wygoda] ;) I nie ważne czy jest szybszy niż Pudzian, bo potrafi podnieść więcej od niego [czyt. po prostu potrafi więcej :P]

Jestem otwarty na każda dyskusję, tak samo jak jestem otwarty na zmianę środka eksploracji internetu ;)
0

#47 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 02 styczeń 2007 - 17:21

mariush napisał:

Strasznie mnie w Operze denerwuje niemożność przesunięcia paska kart poniżej paska adresu.

<lol>, to żeś się mocno przyglądał... no nie powiem ;P
Dołączona grafika
I co mi się podoba w Operze najbardziej - mogę sobie dowolny przycisk umieścic w dowolnym miejscu przeglądarki. Ba - jeżeli nie ma gotowego przycisku do akcji którą chce wykonać to mogę sobie stosowny przycisk stworzyć bez najmniejszego problemu. Edycja menu?! Zaden problem - w sumie menu ktorego uzywam w znaczny sposob odbiega od tego domyslnego... Oczywiscie do FF tez jest pewnie rozszerzenie, ktore pozwoli mi na zmiane menu, ale... nie lubie jak mi aplikacjia niepotrzebnie ram zjada :P z reszta wczesniej bylo juz wspominane - jak chce dodac glupi przycisk do okna preferencji to co - tez musze sciagac specjalnie rozszerzenie ktore nazywa sie "preference button"... idac tym tropem do kazdego elementu/przycisku bede musial sciagac osobna wtyczke?! :> Poza tym wlasnie w FF denerwuje mnie - uwaga! - niemożebna niemożność dostosowania międzymordzia pod siebie :]

to takie moje 3. grosze :razz:

PS. Jakbyś miał jeszcze jakieś wątpliwości to chętnie pomogę ;)
0

#48 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 02 styczeń 2007 - 17:40

No to teraz powiedz mi jak tego uczyniłeś, bo jak google kocham, nie znalazłem ;-)
0

#49 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 02 styczeń 2007 - 17:42

View -> Toolbars -> Main bar. Klikasz PPM i sobie przeciagasz ktore chcesz przyciski gdzie chcesz a potem w tym samym menu mozesz wylaczyc Address bar :]
0

#50 Użytkownik nie jest zalogowany   Parker1992 Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 23-czerwiec 06

Napisano 02 styczeń 2007 - 17:42

Wstaw se przyciski i pasek adresu na pasek główny :D
Dołączona grafika Clark - najlepszy stringo pisarz Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#51 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 02 styczeń 2007 - 17:55

Łokej działa :P
Tak gwoli wyjaśnienia ;) Operą zająłem się od 27 do dziś :P Nie jest to dużo, ale IMO liczy się pierwsze wrażenie :P Tak czy siak, nie usuwam O i wciąż staram się przejść na Operową Stronę Mocy :D Póki co krok na przód - już teraz podoba mi się bardziej z poprawnym ustawieniem pasków :D
0

#52 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 02 styczeń 2007 - 17:56

zapraszam na polskie forum opery ;] Tylko oczywista rzecz najpierw uzywaj szukajki, bo za pytanie jak zrobic zeby pasek adresu byl nad paskiem kart by Ci sie oberwalo :razz:
0

#53 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 02 styczeń 2007 - 18:06

I tak idę tropem podobnym do tego jaki miałem z Mozillą - najpierw kombinować ;) Ale na ten pasek bym nie wpadł :P
0

#54 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 04 styczeń 2007 - 06:48

lwiczek, obrazkiem tym zburzyles moj swiatopoglad Operowy, bo mimo iz uwazam, ze Opera jest ciut lepsza od Firefox. To uzywam tego drugiego. Strasznie irytowaqlo mnie narzucanie przez Opere interface'u. Ale jak widac na przykladzie, dla chcacego nic trudnego i jak sie chce to mozna.

Duzym plusem Opery jest mozliwosc tworzenie wyszukiwarek, do czego Fox potrzebuje specjalnych wtyczek, co bardzo ogranicza funkcjonalnosc przeglądarki.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#55 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 styczeń 2007 - 12:02

Hmm... no nie wiem jak wy testujecie tą Operę... pierwsze co zrobiłem to PPM i wybieramy dostosuj i ... jaaazda. W przypadku FF napotykamy ... ekhm - ścianę ;]
Co najlepsze - dostosowywanie międzymordzia Opery jest bajecznie proste. Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że to samo można osiągnąć w przypadku FF, podobno..

Generalnie w przypadku Opery można zrobić wiele za pomocą tego co już jest :)
0

#56 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 04 styczeń 2007 - 15:18

W Firefoxie bez wtyczek można przekładać paski i inne tego typu rzeczy.. Może nie tak jak w Operze, ale mimo to się da ;)
0

#57 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 styczeń 2007 - 15:34

Wiem, że się da, niemniej dla mnie to na co pozwala FF (bez wtyczek) jest znikome :razz:
0

#58 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 04 styczeń 2007 - 15:37

Tak jakoś w Operze ciągle mi czegoś brakuje.. A to foxytunes, a to dynamicznego szukania na stronie.. Denerwuje mnie też przycisk zamykania kart. Da się go umieścić na końcu paska kart, tak jak można w Fx?
0

#59 Użytkownik nie jest zalogowany   Mithloth Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 26-listopad 04

Napisano 04 styczeń 2007 - 15:40

mariush napisał:

dynamicznego szukania na stronie

?

przeciez masz takie cos jak "znajdz na stronie" :)

Dołączona grafika
Kocham Cię Kochanie moje ;)
A kuku @ :D
0

#60 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 04 styczeń 2007 - 15:42

Tak, ale najpierw muszę tam kliknąć myszką, a w Fx mogę od razu pisać bez klikania ;) A jak chce bardziej zaawansowane szukanie, to 'findbar basics' - ctrl+f i jadymy :P
0

• (38 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostatnia »