foobar2000.pl - polskie forum: Przęglądarki internetowe - newsy, porady, problemy - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (38 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Przęglądarki internetowe - newsy, porady, problemy

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 19 grudzień 2006 - 20:11

Test 4 przeglądarek: http://www.purepc.pl/node/716
Zwycięzca mógł być tylko jeden.
Jak by ktoś miał wątpliwości to podpowiem: Opera :lol:
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
-1

• (38 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 20 grudzień 2006 - 20:58

BArtus, ma racje. Bardzo przydatna wtyczka. A co do Opery to naprawde przydalo by sie ta karte wywalic albo jakos wylaczyc autowyskakiwanie, bo stranie to denerwuje. Powiem wam, ze przez jakis czas uzywalem Opery, teraz w 90% przypadkow jade na Foxie i odnosze wrazenie ze Opera jest wygodniejsza w uzywaniu. Nie wiem z czego to wynika, bo na Foxie mam AdBlock. Ale z drugiej strony medalu odpowieni konfig blokowania okienek / elementow na stronie w Operze zalatwia jakies 70-80% spamu w internecie. Obie przegladarki sa wporzadku, a dyskusja na temat wyzszosci FF nad O i na odwrot jest tak samo bezsensowna jak ta o wyzszosci swiat wielkanocy nad bozym narodzeniem albo intelem nad amd.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 20 grudzień 2006 - 21:29

Ale co za problem z jej wyłączeniem? :> Tools -> Transfers -> (żeby sie pojawiła karta transferów) -> z paska narzędziowego pobierajki wybieramy View (obok stop i retransfer) i wybieramy sobie w jaki sposób chcemy dostawać informację o pobieraniu pliku... cały problem to przejrzenie opcji dostępnych w przeglądarce :P
Ja mam ustawiony panel pobierania na pasku bocznym i gdy tenże pasek jest zminimalizowany do ikon mam wyświetlony pozostały czas pobierania plików - wyjątkowo wygodne...

A co do dyskusji o wyższości jednej nad drugą - przydaje się, bo czasami można wytłumaczyć że niektóre opcje istnieją mimo ich pozornego niedostrzeżenia przez dyskutanta ;)
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 20 grudzień 2006 - 23:01

Właśnie jakiś nowy Fx wyszedł :P
Tak gadacie o tej operze.. Może ją jakoś oblookam po świętach ;) Póki co - "Firefox - i nie ma mocnych" :D
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 20 grudzień 2006 - 23:59

No tak - wersja z ".1" na koncu czyli łatanie dziur ]:->

A co Opery trzeba się przekonać i dostosować ją pod siebie - niemniej polecam :)
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 05

Napisano 21 grudzień 2006 - 00:25

lwiczek napisał:

A co Opery trzeba się przekonać i dostosować ją pod siebie - niemniej polecam :)

szczególnie jeśli chodzi o tą paskudną domyślną skórkę. ja tan preferuje Windows Native > czyli bez wodotrysków.
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Grumens Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 10-styczeń 05

Napisano 21 grudzień 2006 - 00:44

I tak najlepszy jest MAXTHON, juz niedlugo MAXTHON 2. Wszystkie opery i ff moga z dolu patrzec na wielkosc Maxthona.

http://maxthonpl.net
Pozdrawiam
Grumens
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   Mithloth Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 26-listopad 04

Napisano 21 grudzień 2006 - 00:49

HAHAHHAHHA :D
sorki nie wytrzymalem :)

gdyby IE nie byl tak dziurawy, wspieralby standardy, to byc moze ze uzywalbym dalej Maxthona, jednak ze tak nie jest zostaje przy Operze ;)

faktem jest jednak ze Mazthon jest znacznie wygodniejszy od IE, chodz najnowszgo IE7 nie testowalem, dlatego tez moge potwierdzic ze wybieracaj pomiedzy IE6 a Maxthone, wybralbym to drugie ;]
Kocham Cię Kochanie moje ;)
A kuku @ :D
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 21 grudzień 2006 - 01:04

Moment, ale przecież Maxthon ma chyba możliwość korzystania z innego silnika niż Trident (ten od IE)? Czy nie? Ktoś mi tak kiedyś powiedział a nie chce mi sie sprawdzać... A w ogóle to nie jest przeglądarka tylko nakładka :razz: Nakładka na jedną wielką dziurę, dokładnie rzecz biorąc :) Jak to mówią, "gówno w złotym papierku" :D
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 21 grudzień 2006 - 06:20

lwiczek napisał:

A co do dyskusji o wyższości jednej nad drugą - przydaje się, bo czasami można wytłumaczyć że niektóre opcje istnieją mimo ich pozornego niedostrzeżenia przez dyskutanta ;)
Musze sie zgodzic ;) Nie dojzalem wczesniej tej opcji, zajze do ustawien pozniej i sprawdze co mozna ustawic z transferami ;)

Z tego co wiem [chyba z chipa] Maxthon to nakladka na IE / FF.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 18-czerwiec 06

Napisano 21 grudzień 2006 - 12:54

Maxthon to zdecydowanie nakładka na IE ;)

"I wish you well... and that you're burning there in hell"
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   Grumens Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 grudzień 2006 - 16:24

Owszem, nakladka, ale co z tego?? Maxthon niewiele ma wspolnego z IE. Wygodna, mnostwo wtyczek bardzo przydatnych, mozliwosc swobodnego dopasowania interfejsu do wlasnych potrzeb. Uzywalem FF, Opery, paru innych nakladek i Maxthon zdecydowanie prowadzi pod wzgledem bezpieczenstwa jak i obsludze. Nic tak nie blokuje niechcianych okien jak filtr w M. Zaloze sie, ze Ci ktorzy najglosniej krzycza i sie smieja nie widzieli na oczy Maxthona.

Jest juz wersja 2, na razie beta. Ma nowoczesny wyglad i duzo rozwiazan, o ktorych uzytkownicy ff i opery moga pomarzyc.
Pozdrawiam
Grumens
0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   Parker1992 Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 23-czerwiec 06

Napisano 21 grudzień 2006 - 16:31

Ze wszystkim się zgadzam co do Maxthona, ale nie z bezpieczeństwem. Maxthon to nakładka na IE więc jest tak samo dziurawy jak twoje IE wiem bo używałem, ok 120 spyware miałem:) potem format i przesiadka na Opere.
Dołączona grafika Clark - najlepszy stringo pisarz Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   Grumens Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 grudzień 2006 - 16:33

Nie wiem w jaki sposob ich nazbierales, ja nie mam zadnego a uzywam Maxthona od kilku lat, jak jeszcze MYIE sie nazywal.
Pozdrawiam
Grumens
0

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 21 grudzień 2006 - 16:46

Najwieksza wada IE jest dziurawy silnik. Maxthon rozszerza funkcjonalnosc IE ale kozysta z tego samego silnika.
Wszelkie nakladki na ta przegladarki to tylko ukrywanie prawdy jaka jest w srodku :>
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel Ikona

• Hellmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 18-czerwiec 06

Napisano 21 grudzień 2006 - 16:52

czyli, jak to już ktoś tu powiedział, gówno w złotym papierku ;)

"I wish you well... and that you're burning there in hell"
0

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 grudzień 2006 - 16:58

Nie ma się co kłócić - strona która pojawia się w okienku Maxthona jest renderowana przez silnik IE i jeżeli ustawi się w ustawieniach IE niski poziom zabezpieczeń a potem wejdzie na stronę zawierającą jakieś spyware to na bank się nim zarazisz. To, że Maxthon oferuje wygodniejszy interfejs niż gołe IE nie podlega dyskusji, niemniej pozostaje on tylko nakładką na kulawy silnik IE. Kropka.
0

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   Mithloth Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 grudzień 2006 - 16:58

Grumens napisał:

Nie wiem w jaki sposob ich nazbierales, ja nie mam zadnego a uzywam Maxthona od kilku lat, jak jeszcze MYIE sie nazywal.

jak sie wchodzi z IE, Maxthona, MyIE2 tylko na WP, Onet, Orange, O2, i ti forum to nie dziwie sie ze nie zalapales zadnego swinstwa.. jesli jednak Twoje podboje internetu rozpoczynaja sie na A a koncza na Z to jnie ma szans zeby takiego g* nie zlapac przez dziurawe IE
0

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 grudzień 2006 - 18:03

Mithloth,
Przesunięcię w ustawieniach IE suwaka odpowiedzialnego za 'poziom bezpieczeństwa' na wartość maksymalną gwarantuje, że nic nie złapiemy - tyle tylko, że wtedy nawet na onet.pl będzie w czasie ładowania co chwile monit o błędzie w wykonywaniu skryptu na stronie ;)
0

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   Grumens Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 grudzień 2006 - 18:39

Mithloth napisał:

jak sie wchodzi z IE, Maxthona, MyIE2 tylko na WP, Onet, Orange, O2, i ti forum to nie dziwie sie ze nie zalapales zadnego swinstwa.. jesli jednak Twoje podboje internetu rozpoczynaja sie na A a koncza na Z to jnie ma szans zeby takiego g* nie zlapac przez dziurawe IE

a skad Ty mozesz wiedziec gdzie ja wchodze??
Pozdrawiam
Grumens
0

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   Mithloth Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 21 grudzień 2006 - 18:43

Grumens, ja tez uzywalem dawniej MyIE2 a poziniej Maxthona.

Przesiadlem sie jednak na Opere ze wzgledu na ciagle kominukaty Kasperskiego, ze wirus tu, wirus tam wchodzac na przerozne strony. Posiadajac Opere takich kominikatow juz nie mam, gdyz Opera czy tez FF nie ma takich dziur jak IE, przez ktore moga sie jakies robic wepchac na dysk.
0

• (38 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »